Отиди на
Форум "Наука"

Ще се промени ли нещо след интервюто Карлсън- Путин?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Янков said:

Остава Черно море. През него, Босфора (а Путин се разбира доста добре с Ердоган), Средиземно море и Суецкия канал, Русия има кратки пътища за търговия с традиционните си партньори. Обаче черноморските пристанища са основно на Украйна. Докато Украйна беше под руски ботуш, това не беше проблем за руснаците. Сега вече е.

Така че Русия няма да миряса, докато не вземе черноморските пристанища на Украйна. Може да и остави Одеса и някое друго и по-добре да го направи, че иначе може да прояви апетит и към нашите пристанища.

Ердоган е смъртен, и не може да се разчита дългосрочно на него. Ще дойде друг президент, и може да се окаже, че половин милион руски жертви са се оказали безсмислени...

Не са само пристанищата фактор за икономиката. Погледни Швейцария - няма излаз на море, а има два пъти по-голям БВП на човек. Съвсем друга структура на икономиката, не разчитаща на суровини. Хайде, тя е малка. Да вземем Казахстан. Също няма външни пристанища, а БВП на човек е сравнимо с Русия.

Изводът е, че трябва да си в приятелски отношения с околните страни. И да ползваш техните пристанища на взаимоизгодна основа, а не да ламтиш да ги присвоиш. Ей на, преди войната имаше амонячен тръбопровод от Толяти до Одеса, и работеше, и всички бяха доволни.

Но това не е всичко. Икономиката на Русия продължава да се определя от експортът на суровини, за тях са нужни пристанищата.  Тя изпусна златното време на високите нефтени цени, когато можеше да се преструктурира към високи технологии.  Но парите тогава ги използваха пак за военни цели, тогава се почна историята с Крим та до наши дни. Пак от алчност.

 

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 223
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Друго ми е интересно на мене, клетите копейки толкова ли не забелязаха от интервюто, колко е болен тоя маняк, на когото се кланят?!

В превод въпросът ти, предполагам, гласи "Виждам, че Путин е психично болен. Дали след  интервюто привържениците му вън и в Русия ще си променят отношението?"

Не се наемам да обсъждам маниите на Путин и деменцията на Байдън в тази тема. Втората част от въпроса е по- интересна. Тази година предстоят избори в Русия. Путин се явява като кандидат извън партията Единна Русия. Наистина, до тогава има време за политическо разлюшкване на интервюто, но пък тестът ще бъде очевиден, ще разберем дали ще бъде избран.

В международен план, резултатът, както и във форума е стабилизиране на предубежденията. С едно интервю, разбира се, не могат нагласите да бъдат променени, но светът бе осведомен за това, какво мисли по въпроса главнокомандващият на Русия. 

Смятам, че разговорът не води до засилване на антиукраинските настроения и инцидентът с украинските младежи- баскетболисти от Дюселдорф е случаен. https://kyivindependent.com/ukrainian-teen-basketball-player-stabbed-to-death-in-germany/

Редактирано от Втори след княза
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Друго ми е интересно на мене, клетите копейки толкова ли не забелязаха от интервюто, колко е болен тоя маняк, на когото се кланят?!

На болните мозъци, той сигурно им изглежда нормален.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, deaf said:

По тази "логика" Грузия също трябва да обяви война на Украйна и да превземи пристанищата и,щото в противен случай ще остане блокирана... Някаква логика?!

Апропо,Европа забрани на руски кораби да влизат в нейните пристанища,дори и ако имат спешна нужда...

Грузия нито има военен капацитет да направи това, нито икономическа нужда. Да не говорим че за да стигне до Украйна, трябва да мине през Русия.

Логиката има други примери. Мислиш че Сърбия, ако имаше възможност, нямаше да опита да завладее Дубровник? Или ако нас ни изритат от НАТО и останем на милостта на съседите, колко време според теб ще им трябва на сърбите за да тръгнат към София? Или на Румънците към Варна? Или на Турците към Бургас. 5, 10 минути?

Или ако ние имахме армията и възможност да вземем безнаказано Александрополис.

Добре че са международните пактове, да ни държат изкъсо. Че идиоти на тоз свят колкото искаш.

П.П. Поляците потрошиха милиарди долари за да направят канал между Висла и Балтийско море. Любопитното е че този канал може да обслужва до 12 кораба на ден и се очаква да се изплати след над 400 ( четиристотин) години. Защо според теб го направиха? (подсказ - Калиниградска област)

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Ердоган е смъртен, и не може да се разчита дългосрочно на него. Ще дойде друг президент, и може да се окаже, че половин милион руски жертви са се оказали безсмислени...

Няма значение дали е Ердоган или някой друг. Турция вече е със самочувствието, ако не на глобален, то поне на регионален играч.  Едва ли ще клекне бързо. Да не говорим за така наречените "мегаломански" проекти на Ердоган, като канала между Черно море и Мраморно море. И че този канал вече няма да е обект на международни договори, а само турски.

Преди 1 час, scaner said:

 

Не са само пристанищата фактор за икономиката. Погледни Швейцария - няма излаз на море, а има два пъти по-голям БВП на човек. Съвсем друга структура на икономиката, не разчитаща на суровини. Хайде, тя е малка. Да вземем Казахстан. Също няма външни пристанища, а БВП на човек е сравнимо с Русия.

Изводът е, че трябва да си в приятелски отношения с околните страни. И да ползваш техните пристанища на взаимоизгодна основа, а не да ламтиш да ги присвоиш. Ей на, преди войната имаше амонячен тръбопровод от Толяти до Одеса, и работеше, и всички бяха доволни.

Но това не е всичко. Икономиката на Русия продължава да се определя от експортът на суровини, за тях са нужни пристанищата.  Тя изпусна златното време на високите нефтени цени, когато можеше да се преструктурира към високи технологии.  Но парите тогава ги използваха пак за военни цели, тогава се почна историята с Крим та до наши дни. Пак от алчност.

 

Прав си. Русия пропусна златното време. Но сега коментираме каква е ситуацията в момента, а не каква би могла да бъде.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Янков said:

Прав си. Русия пропусна златното време. Но сега коментираме каква е ситуацията в момента, а не каква би могла да бъде.

Съгласен съм. Но както и да го погледнеш, безумие е в 21-ви век това да се наваксва с война за няколко пристанища. Това не е от нужда. От алчност е, най-меко казано, ако не и от по-сериозна болест... Ако всичките пари, които сега се хвърлят за войната, се използваха малко по-разумно, нещата щяха да литнат. Но пусти манталитет...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, Gravity said:

На болните мозъци, той сигурно им изглежда нормален.

Как може на някого това да му изглежда нормално? Цялата двучасова слововоня, може да се обобщи с едно изречение: Рюрик, бла-бла-бла, Хмелницки бла-бла-бла, украинци не съществуват, така че трябва да ги избием.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Warlord said:

Как може на някого това да му изглежда нормално? Цялата двучасова слововоня, може да се обобщи с едно изречение: Рюрик, бла-бла-бла, Хмелницки бла-бла-бла, украинци не съществуват, така че трябва да ги избием.

Не знам, питай exhemus или втория. 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Съгласен съм. Но както и да го погледнеш, безумие е в 21-ви век това да се наваксва с война за няколко пристанища. Това не е от нужда. От алчност е, най-меко казано, ако не и от по-сериозна болест... Ако всичките пари, които сега се хвърлят за войната, се използваха малко по-разумно, нещата щяха да литнат. Но пусти манталитет...

По-точно страх. Представи си ситуация, при която преди войната Украйна влиза в НАТО и НАТО  затваря Балтийско и Черно море за Русия. Не казвам че НАТО щеше да го направи, но човек вярва в това което иска да е вярно, или в това което се страхува че ще се окаже вярно.

Путин сгреши като не влезна в НАТО когато имаше възможност.

Преди 1 час, Warlord said:

Как може на някого това да му изглежда нормално? Цялата двучасова слововоня, може да се обобщи с едно изречение: Рюрик, бла-бла-бла, Хмелницки бла-бла-бла, украинци не съществуват, така че трябва да ги избием.

Ти наистина ли го гледа цялото? Аз го изтеглих от торентите в текстов превод и едвам прочетох две страници.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интервюто предизвиква все нови реакции: :)

Бившият монголски президент Цахиагийн Елбегдорж изгледал внимателно интервюто на Путин с Карлсън и добавил своите пет копейки.

"Намерих историческа карта на Монголия. Но не се притеснявайте. Ние сме мирна и свободна нация" - Елбегдорж показа карта на Монголската империя от XIII век.

Картите:  https://t.me/berezoview/27737

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Warlord said:

Карлсън едва ли е взимал рубли, това интервю само по себе си му е достатъчно голяма реклама.

Друго ми е интересно на мене, клетите копейки толкова ли не забелязаха от интервюто, колко е болен тоя маняк, на когото се кланят?!

За тукашните копейки тавариш Путин е не просто бальшой учены , тавариш Путин е Куизъц Хадерах , прозрял през  и променящ времепространството.

То затова и да си Втори след Него си е голяма работа.

Редактирано от ДеДо Либен
  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Янков said:

По-точно страх. Представи си ситуация, при която преди войната Украйна влиза в НАТО и НАТО  затваря Балтийско и Черно море за Русия. Не казвам че НАТО щеше да го направи, но човек вярва в това което иска да е вярно, или в това което се страхува че ще се окаже вярно.

В това има някакъв резон.

Но украинците са напът да направят това и сега, без помощ от НАТО, и се опасявам че нещата могат да изпартизанстват точно в тая посока в скоро време, паралелно с ударите по нефтебазите. Много силно усъвършенстваха украинците безпилотния дрон "Magura", а и вече тестват подводни дронове. Така че руските черноморски пристанища скоро няма да са безопасни за товарен трафик... Страховете по въпроса Путин, ако ги е имал, сам си ги материализира...

 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 10 минути, Янков said:

Ти наистина ли го гледа цялото? Аз го изтеглих от торентите в текстов превод и едвам прочетох две страници.

Към час и половина издържах, което пак си е геройство, беше късно, а преводача на Путин - твърде приспиващ.

Цитирай

 

Интервюто предизвиква все нови реакции: :)

Бившият монголски президент Цахиагийн Елбегдорж изгледал внимателно интервюто на Путин с Карлсън и добавил своите пет копейки.

"Намерих историческа карта на Монголия. Но не се притеснявайте. Ние сме мирна и свободна нация" - Елбегдорж показа карта на Монголската империя от XIII век.

Картите:  https://t.me/berezoview/27737

 

 

Мда, то и ние може да извадим разни карти на Кубратова и Волжска България, въз основа на които да изискаме и украинците и руснаците да ни се разкарат от изконните територии. 👌

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, scaner said:

Интервюто предизвиква все нови реакции: :)

Бившият монголски президент Цахиагийн Елбегдорж изгледал внимателно интервюто на Путин с Карлсън и добавил своите пет копейки.

"Намерих историческа карта на Монголия. Но не се притеснявайте. Ние сме мирна и свободна нация" - Елбегдорж показа карта на Монголската империя от XIII век.

Картите:  https://t.me/berezoview/27737

Да Монголия днешната  може ,да предяви териториални претенции  към много съвременни страни ,базирайки се на Историята само.Но Слава Богу ,няма ,да го направят.А на Путинчо  ,му е достатъчно ,да спомене Рюрик от девети век ,да оправдае инвазията в съвременната и получила се  по един или друг начин страна Украйна в която живеят реални хора имащи украинско самосъзнание.

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъкър Карлсън: Путин иска да излезе от войната в Украйна
https://dnes.dir.bg/svyat/takar-karlsan-putin-iska-da-izleze-ot-voynata-v-ukrayna

Путин иска да излезе от войната в Украйна, той няма стане по-отворен за преговори, докато
тя продължава. Това заяви американският журналист Тъкър Карлсън, чието интервю с руския
президент разпали множество противоречия, откакто бе излъчено в края на миналата седмица.

От една страна, руската икономика се оказа много по-устойчива, отколкото се очакваше, а от
друга - Западът, включително Вашингтон, не отделя време да се запита кои са постижимите
цели в тази ситуация, отбеляза журналистът пред започналата днес в Дубай Световна
правителствена среща.

Журналистът защити поведението си по време на интервюто с думите, че е искал да получи
възможно най-дългото интервю и да остави Путин да говори, за да могат американците да
направят преценка какво се случва.

--

Защо казваме, че Тъкър Карлсон е полезен идиот: защото той (с ясното съзнание или без)
лансира една от дежурните опорки на Кремъл: че там са готови за спиране на войната и за
преговори.

Полезният идиот пропуска да каже, обаче, е че Кремъл е готов за преговори - но само при
пълна и безусловна капитулация на Украйна. 🙄

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Американското издание Бизнес Инсайдър публикува коментар за интервюто.

Eскперти по Русия: интервюто с Карлсън затвърждава едно нещо за Путин – че той е излязъл от релси
https://www.businessinsider.com/tucker-carlson-interview-proves-putin-off-the-rails-russia-historians-2024-2

Руският президент Владимир Путин направи странно представление миналата седмица в интервюто си
с десния медиен водещ Тъкър Карлсън, подхранвано от руска пропаганда и имперски фасони.

Двучасовото интервю не разкри нова информация за войната в Украйна - освен това, че тя вероятно ще
продължи - но успя да подчертае нарастващите заблуди на Путин, според двама американски експерти
по руска история.

„Представянето на Путин беше странно“, каза Робърт Инглиш, професор в Университета на Южна
Калифорния, който изучава Русия, Съветския съюз и Източна Европа.

В продължение на почти 30 минути без прекъсване, Путин изложи своята версия на руската история в
очевиден опит да докаже, че Украйна не е суверенна държава. Твърденията на Путин относно украинския
суверенитет са били многократно опровергавани от историци и анализатори откакто войната започна
през февруари 2022г.

Руският президент повтаряше като папагал с натрапчиви подробности много от погрешните тези, които
е използвал през годините, за да затвърди убеждението си, че Украйна трябва да бъде под контрола на
Русия.

„Путин изглеждаше като заблуден човек, който е изгубил връзка с реалността, бръщолевейки за Рюрик и
Полско-литовската общност“, казва Саймън Майлс, асистент в катедра Политика към университета Дюк
и историк на Съветския съюз и американо-съветските отношения.

„Още с първия въпрос, който Карлсън зададе за избухването на военни действия в Украйна – сякаш те
просто са избухнали спонтанно, а не че Путин е нахлул, започвайки войната – зададе тона“, написа
Майлс в имейл до Бизнес Инсайдър.

„Путин лесно можеше да оправдае нахлуването със страха на Русия от разширяване на НАТО в региона,
каза Инглиш. И ако той бе поддал дори малко - намеквайки за възможността за евентуално помирение -
той може би щеше да намери подкрепа срещу продължаващата помощ на САЩ за Украйна".

„Вместо това, обаче, той показа, че не руската несигурност, а личният империализъм на Путин стои зад
войната“, каза Инглиш. „И така на Запад биха достигнали до извода, че той все още иска да завладее цяла
Украйна, че никога няма да зачита нейния суверенитет и по тази причина Западът трябва да продължи
да доставя  оръжие на Киев.“

„Путин можеше да покаже, че е разумен и готов за справедив компромис“, добави Инглиш. „Вместо това
той показа, че е не само властен, но и империалистичен, така че компромис с него може би е невъзможен.“

--

Както сме обсъждали и преди: Русия е Путинленд и войната е негов личен проект; няма нищо общо с
опорките за нацисти и тем подобни глупости.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 9
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз отдавна се отказах да слушам и чета Путин. В неговите изказвания няма нищо,което да заслужава вниманието ми. За разлика от Си Дзинпин например,който често използва нищо не значещи клишета,но винаги вмъква и нещо смислено и важно.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След като Путин толкова  го е страх от НАТО и разширението му ,защо например допусна трите прибалтийски страни  ,да влезнат в НАТО .Защо не ги анексира ,докато бяха  в процес  на присъединяване  ,както идолът му Сталин?

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, todorg said:

След като Путин толкова  го е страх от НАТО и разширението му ,защо например допусна трите прибалтийски страни  ,да влезнат в НАТО .Защо не ги анексира ,докато бяха  в процес  на присъединяване  ,както идолът му Сталин?

  Моето гадание по този въпрос е:  Защото Путин е малко нерешителен? или Защото преценката е била, че за този момент Русия е прекалено слаба?

Изобщо, суперкомпютърът на КГБ би трябвало взема решение за действие/пасуване в конкретем момент от бъдещето, като екстраполира съотношението собствена сила към противникова сила. Понятието Сила включва хиляди показатели с акумулиране/изчерпване при определени условности. Използват се експертни системи и изкуствен интелект (софтуери) и предполагам от няколко независими колектива.  При ЦРУ нещата са аналогични. 

 Вече не се разчита на човешкия разум  :)  :)  тъй като, както е казал Фройд, разумът е слуга на емоциите  :) - писанията в този форум го доказват.

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Exhemus said:

  Моето гадание по този въпрос е:  Защото Путин е малко нерешителен? или Защото преценката е била, че за този момент Русия е прекалено слаба?

Изобщо, суперкомпютърът на КГБ би трябвало взема решение за действие/пасуване в конкретем момент от бъдещето, като екстраполира съотношението собствена сила към противникова сила. Понятието Сила включва хиляди показатели с акумулиране/изчерпване при определени условности. Използват се експертни системи и изкуствен интелект (софтуери) и предполагам от няколко независими колектива.  При ЦРУ нещата са аналогични. 

 Вече не се разчита на човешкия разум  :)  :)  тъй като, както е казал Фройд, разумът е слуга на емоциите  :)

Защо не попитате руснаците живеещи под игото на тези страни? Или може би в тези страни потиснатите руснаци все така си живуркат много по-богато, свободно отколкото в любовната прегръдка на путинска РФ?🤪

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Skubi said:

Защо не попитате руснаците живеещи под игото на тези страни? Или може би в тези страни потиснатите руснаци все така си живуркат много по-богато, свободно отколкото в любовната прегръдка на путинска РФ?🤪

Боже Скуби, не четеш ли статистики за тези републики? Или пътеписи за тамошните градове-призраци? 

Защо руснаци продължават да живеят там? -По простата причина, че на всеки човек му е мил имотецът. Това, за което е блъскал цял живот. 

Вчера прочетох за една женица, дето чак сега е поела през полето от Авдеевка - място по-лошо в момента от Хирошима. Извадила е невероятен късмет  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Exhemus said:

Боже Скуби, не четеш ли статистики за тези републики? Или пътеписи за тамошните градове-призраци? 

Защо руснаци продължават да живеят там? -По простата причина, че на всеки човек му е мил имотецът. Това, за което е блъскал цял живот. 

Вчера прочетох за една женица, дето чак сега е поела през полето от Авдеевка - място по-лошо в момента от Хирошима. Извадила е невероятен късмет  :)

411874f2-240a-40d1-8190-ec84331ea40e.jpg 

 НЕ чета. Но когато ми е нужно, цитирам. Значи този етнически потискан руснак в прибалтийските страни на когото даже и имотецът му е там, би ли желал да живее на нашият или много по-лош руски стандарт на живот? След като вижда какво направихаруснаците в южните региони на Украйна. Що се касае за женицата на фронта навярно и разбомбили къщурката до основи и на кошката и изкараха червата, затова е тръгнала на някъде... 🤪

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...