Отиди на
Форум "Наука"

Ще се промени ли нещо след интервюто Карлсън- Путин?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 7 минути, scaner said:

Да. Какво друго обяснение можеш да предложиш? При наличие на огромни територии, които Русия е неспособна да управлява, за какво са и още“

Прост въпрос :)

Ей ти карта на населеността на руските територии:

60deba2d15e9f9644834e296.jpg

Забележи, в централната част има територии с население под 1 човек на квадратен километър.

Не са и нужни територии, нужно е да демонстрира гордост в своето население  и страх в околните. С тая спадаща демография няма никакви други цели освен приток на население.

И пак съчинения.. Подобни са териториите на Аляска. Я да видим колко е способна Америка да ги управлява? Ако смяташ по извличане на природни богатства на кв.км - Русия е предпоследна, а Америка на второ място  :)

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 223
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

В това интервю Путлер оправда Хитлер. Има ли какво повече да се каже за него?

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 минута, Warlord said:

В това интервю Путлер оправда Хитлер. Има ли какво повече да се каже за него?

Очевидно сега всички чинно ще оправдават и дявола, ако Путин каже!

 

Преди 2 минути, Exhemus said:

И пак съчинения..

Съчиненията не знам къде ги виждаш, но в момента сме 21 век и това означава много.

В момента нещата не са като преди 50 или преди 500 години. Свири си часовника и виж на къде отива света.

Хората искат да живеят добре в момента, а не да вярват в приказки и съчинения за някакви измислени територии и граници.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като чета/гледам отзиви за интервюто ми направи впечатление, че пак изплува въпросът защо
Путин нападна Украйна. Западняците са практични хора и все още не виждат смисъл в тази
безполезна агресия.

А за мен интервюто за пореден път потвърждава, че агресията е личен проект на Путин.
"Човекът" просто си е втълпил някакви глупости в главата и ги следва, защото може.
За да оправдае себе си, обаче, Путин стига дотам, че да оправдава Хитлер - което не
виждам как ще мине незабелязано.

Чудя се дали приближените на Путин са наясно с картинката. Все някой трябва да си
дава сметка, че се следват прищявките на някакъв маниак.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Exhemus said:

Подобни са териториите на Аляска. Я да видим колко е способна Америка да ги управлява?

Така де. Но има малка разлика - Америка не води войни нито за територии, нито за население. 21-ви век, повечето хора поумняват, макар и бавно. За разлика от други, чието настояще зависи от случилото се 8-ми век и Рюриковичи... Ако само това е способно да генерира чувството ти за някакво величие, работата е изпусната...

 

Преди 44 минути, Exhemus said:

Ако смяташ по извличане на природни богатства на кв.км - Русия е предпоследна, а Америка на второ място

А това пък е голяма  грешка. В настояще време да градиш икономика основно на природни богатства, е късогледство. И не това е предимството на Америка, докато в това е нещастието на Русия. Единствено населението от новите територии може да даде някакъв шанс. Ама сега вече освен да те мрази, какви алтернативи има?

То за това са нужни хора, иначе ще си останеш страна-бензиностанция, докато ти свърши бензина. Териториите са нужни, ако има с какво да ги заселиш, и да развиеш съвременна икономика. А само да си ги имаш, виждаме примера с Русия - все по-обедняващо население.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

received_3657136167831128.jpeg

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, scaner said:

Така де. Но има малка разлика - Америка не води войни нито за територии, нито за население.

Така де. Америка си е прагматична:  би се малко наужким, та се настани само на петролните кладенци в Кюрдистан. То територията и населението са само в тежест :)   

Преди 43 минути, scaner said:

Териториите са нужни, ако има с какво да ги заселиш, и да развиеш съвременна икономика. А само да си ги имаш, виждаме примера с Русия - все по-обедняващо население.

Изплю ли камъчето? Значи териториите не са им нужни и трябва да им ги вземем? Ето това е целта на всичките словесни еквилибристики.  :)

То горкото обедняващо население, вместо помощи, получава санкции. Обеднява, обеднява, пък по паритет е на първо място в Европа? Хм. Значи Европа обеднява повече?

.....

Пуделчета дядови,

джафкайте си на воля. Никой не ви чува по-далеч от този форум.

Не е зле, обаче, да поспрете отвреме навреме, че да се чуе Америка какъв тон ще даде.

...

 Путин луд, Путин дрът, Путин изкуфял. Ама го слушат там.. как така? 

Обяснете го това на руския народ, пък той да спре да се бие или мирът и благоденствието не допадат на този народ? 

  • ХаХа 5
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Exhemus said:

Путин луд, Путин дрът, Путин изкуфял. Ама го слушат там.. как така?

Слушат го, ама не по собствено желание, а щото иначе ги тровят, падат от високо или пък ги пращат
на почивка в Сибир. Хайде не си криви душата. 🙄

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 34 минути, Exhemus said:

Обяснете го това на руския народ, пък той да спре да се бие или мирът и благоденствието не допадат на този народ? 

Има много материали, снимки, статии, видео кадри, цели филми правени от руснаци за руснаци. Цели новинарски сайтове и мрежи има с това какво се случва в момента в Русия извън официалните канали. Проследи нещата и виж как живеят там обикновените хора и какъв избор имат. После ела тук и погледни отново какво пишем и какви ги пишеш ти.

Преди 34 минути, Exhemus said:

Пуделчета дядови,

джафкайте си на воля. Никой не ви чува по-далеч от този форум.

Не е зле, обаче, да поспрете отвреме навреме, че да се чуе Америка какъв тон ще даде.

Още веднъж, ако определиш потребителите на форума с подобни епитети ще те банна и свободата ти на изказване тук ще свърши.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

Така де. Америка си е прагматична:  би се малко наужким, та се настани само на петролните кладенци в Кюрдистан. То територията и населението са само в тежест

Америка си има население, и си го ползва с голям успех, затова чуждо не и трябва. Русия обаче няма, а ако не си качи населението, до 70 години може да  изчезне. От какво мислиш е цялата истерия с традиционните ценности, абортите и ЛГБТ?  Не от добро е :)

Преди 1 час, Exhemus said:

Изплю ли камъчето? Значи териториите не са им нужни и трябва да им ги вземем? Ето това е целта на всичките словесни еквилибристики

Хайде, мислех че си по-схватлив. Къде съм казал да им ги вземем? Споко, Китай както е тръгнал, ще се погрижи за това. Те си дебнат Сибир с Байкал, исконни китайски земи :) Вече са ги взели на концесия, източна Русия се изхранва изцяло от Китай, по думите на самите жители.

Но е факт, че на Русия територии не са нужни - не може да се справи с наличните - това казвам. Чети внимателно, не си фантазирай. Падна ти нивото нещо...

Преди 1 час, Exhemus said:

Обяснете го това на руския народ, пък той да спре да се бие или мирът и благоденствието не допадат на този народ? 

Не четеш ли, всеки който се обяви за мир и против войната го съдят за дискредитация на армията. А останалият народец е доста плашлив... И от глоба до многогодишна колония получава. На народът му е ясно, но нищо не може да направи, вече е в капан. Бавно му е движението...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Р. Теодосиев said:

Има много материали, снимки, статии, видео кадри, цели филми правени от руснаци за руснаци. Цели новинарски сайтове и мрежи има с това какво се случва в момента в Русия извън официалните канали. Проследи нещата и виж как живеят там обикновените хора и какъв избор имат. После ела тук и погледни отново какво пишем и какви ги пишеш ти.

Още веднъж, ако определиш потребителите на форума с подобни епитети ще те банна и свободата ти на изказване тук ще свърши.

Позволяваш на някои даже цинизми. Свобода с двоен аршин значи? 

Хе хе, няма да го употребявам и да ти кажа не ми плащат да пиша. Значи ще пиша само за кеф, ако разрешите ваше превъзходителство  :)

То наистина, да наричам като одушевено същество едни само никове не бива  :)

...

Виж, драги Р. Теодосиев,

Канали с подбрани дискредитиращи факти може да се направят за всяка една страна. За Америка пък не е трудно - натръшкани наркомани навсякъде из големите градове и хоумлеси с лопата да ги ринеш. За туй, че ще си умреш на улицата без лекарска помощ от най-банален здравен инцидент, ако нямаш иншурънс, даже ние мизерните българи сме по-добре.  

... Война е... и както е казал Бисмарк: "На лов и на война най-много се лъже"

Моля те, не вярвай от раз, не вярвай на никого. Тенденциите са много информативни в пространството на лъжата. Щом някой би трябвало да се разпадне, а не се разпада, значи има нещо гнило в информацията  :)

 

 

 

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:
Преди 2 часа, Exhemus said:

Обяснете го това на руския народ, пък той да спре да се бие или мирът и благоденствието не допадат на този народ? 

Не четеш ли, всеки който се обяви за мир и против войната го съдят за дискредитация на армията. А останалият народец е доста плашлив... И от глоба до многогодишна колония получава. На народът му е ясно, но нищо не може да направи, вече е в капан. Бавно му е движението...

И тоя плашлив народец се бие на фронта доста добре, а напоследък и бая успешно? Скенер, оценявам усилията ти да вкараш тезата си (мейнстрийм тезата) в някаква логика, но ти е трудно братче  :)

Вижте сега всички "ххххххх",  

Трябва да се радвате, че Путин даде точно това интервю. (до момента с 1 милиард прегледа на оригинала. Фейковете не знам колко са)

Надявам се чрез него да се разведри атмосферата и така да не пострадаме всички от един надвисващ световен конфликт. 

Ако някои си мислят, че ще се скрият в някаква удобна дупчица по света и затова наливат масло в огъня - лъжат се. 

Господ е създал крехък баланс на тази планета в наша полза и всяко разклащане ще ни унищожи. Младежи закърмени с фентъзи не го осъзнават. Такъв е и Мъск, който си мисли, че може да спаси човечеството на Марс или друга планета. Той не осъзнава колко ще се мъчат неговите марсианци в една среда, която по хиляди показатели не е привична и как само един от тях да не е в норма и те ще бъдат убити!!!

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

И тоя плашлив народец се бие на фронта доста добре, а напоследък и бая успешно? Скенер, оценявам усилията ти да вкараш тезата си (мейнстрийм тезата) в някаква логика, но ти е трудно братче

Кое ми е трудно?  Отвори си очите и се концентрирай в разговора, а не хвърляй случайни пропагандни клишета на посоки. Как мога да вкарвам в логика хаотичните ти твърдения?

Ти повдигна въпросът: "Обяснете го това на руския народ, пък той да спре да се бие или мирът и благоденствието не допадат на този народ?" и аз ти отговорих - не, не допадат, защото в сегашната им държава това са идеи, за които се ходи на съд и се лежи в затвор.  Какво биене на фронта, какви пет лева?

Преди 1 час, Exhemus said:

Трябва да се радвате, че Путин даде точно това интервю. (до момента с 1 милиард прегледа на оригинала. Фейковете не знам колко са)

Надявам се чрез него да се разведри атмосферата и така да не пострадаме всички от един надвисващ световен конфликт. 

Ако някои си мислят, че ще се скрият в някаква удобна дупчица по света и затова наливат масло в огъня - лъжат се.

Радваме се, разбира се. Нали повечето коментари в темата са в тази посока :)

И не вярвай на Twiter за броят показвания. В това отношение платформата е абсолютно непрозтрачна, и често я хващаме да дава неестествени числа. На тубата са само 14 милиона показвания. Но е хубаво и американците да научат за историческите упражнения на Путин, обясняващи защо се е вкарал в капана на войната.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

И тоя плашлив народец се бие на фронта доста добре, а напоследък и бая успешно? Скенер, оценявам усилията ти да вкараш тезата си (мейнстрийм тезата) в някаква логика, но ти е трудно братче  :)

Вижте сега всички "ххххххх",  

Трябва да се радвате, че Путин даде точно това интервю. (до момента с 1 милиард прегледа на оригинала. Фейковете не знам колко са)

Надявам се чрез него да се разведри атмосферата и така да не пострадаме всички от един надвисващ световен конфликт. 

Ако някои си мислят, че ще се скрият в някаква удобна дупчица по света и затова наливат масло в огъня - лъжат се. 

Господ е създал крехък баланс на тази планета в наша полза и всяко разклащане ще ни унищожи. Младежи закърмени с фентъзи не го осъзнават. Такъв е и Мъск, който си мисли, че може да спаси човечеството на Марс или друга планета. Той не осъзнава колко ще се мъчат неговите марсианци в една среда, която по хиляди показатели не е привична и как само един от тях да не е в норма и те ще бъдат убити!!!

Ти си болен. Лекувай се. Виждаме всички, само ти си трактор....

659 094 megtekintés 2024. febr. 9.

Толкова са прегледали този мерзавец и полезният му идиот...

Какви 5 лева? Какви милиарди са го гледали....От руските мужики до марсианците.....

Голям е на Господ Зоопарка! 😂🤣😂 Но за съжаление е низка оградата....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, scaner said:

Но е факт, че на Русия територии не са нужни - не може да се справи с наличните - това казвам. 

Не съвсем. Русия има огромна нужда от конкретни територии. И точно тях е окупирала, или се опитва да окупира.

А че има и огромни територии, които не и вършат никаква работа, е отделен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Янков said:

Не съвсем. Русия има огромна нужда от конкретни територии. И точно тях е окупирала, или се опитва да окупира.

Това не е нужда. Това е алчност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 11.02.2024 г. at 0:53, Skubi said:

Путин плаща на този нещастник за да получи внимание в предизборната кампания в САЩ. Който това не вижда си заслужава съдбата.

Обаче ти си го видял!? Това е много сериозно! Защо не ти се чува думата, че журналистът е получил пари?
Защото пишеш пропаганда. Нищо не си видял. Кого от сериозните политици цитираш?Измисляш си или лъжеш.

Написано е, че форумът е за наука, а не за политика, обаче науката иска факти, а политиката може и с думи на вятъра. Карай, Джони, всичко тече.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Втори след княза said:

Обаче ти си го видял!? Това е много сериозно! Защо не ти се чува думата, че журналистът е получил пари?
Защото пишеш пропаганда. Нищо не си видял. Кого от сериозните политици цитираш?Измисляш си или лъжеш.

Написано е, че форумът е за наука, а не за политика, обаче науката иска факти, а политиката може и с думи на вятъра. Карай, Джони, всичко тече.

"Какъв е са вашият поглед, разбира се от към вашата гледна точка?"

БЕШЕ ПЪРВИЯТ ТИ ВЪПРОС

НО ЕТО, ЧЕ И ДРУГИ ТАКА СМЯТАТ, ЧЕ Е ПОЛЕЗЕН ИДИОТ ЗА ПУТЛЕР.

Още въпроси?

Редактирано от Skubi
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 2 часа, Skubi said:

И ДРУГИ ТАКА СМЯТАТ, ЧЕ Е ПОЛЕЗЕН ИДИОТ ЗА ПУТЛЕР.

Но не смятат, че е платен с рубли, което беше твоето твърдение.

Преди 2 часа, Skubi said:

Още въпроси?

Нямам въпроси.

Само констатацията, че събитията се оценяват в съответствие с предубежденията, което не е откритие, а потвърждение.

Другата констатация е, че интервюто няма да промени тези предубеждения. Кой- каквато го е залюляла, такава ще го долюлее. Мощната информация до някъсе променя предубежденията, но и тя е недостатъчна. Ето, гей- пропагандата промени много, но не съвсем. Хората у нас се отнасят към хомосексуалистите както преди, само дето не приказват по стария начин. 

Научният подход също е придобита верига от знания, но и той е жертва на предубеждения и незнание. 

Редактирано от Втори след княза
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

Защо не ти се чува думата, че журналистът е получил пари?

Самият Тъкър след "интервюто" каза,че на седмата минута от него се почувствал като стойка на микрофон...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, scaner said:

Това не е нужда. Това е алчност.

Сканер, при цялото ми уважение към теб, вземи погледни картата на Русия.

Като махнем Черноморието, Русия има два излаза към морски търговски пътища - Владивосток и Санкт Петербург. Северния ледовит океан не го броим. Той си замръзва.

Сега си представи как от Владивосток пътуват стоки към Москва. Не става. Санкт Петербург е тотално зависим от Дания, Швеция и Норвегия. Винаги могат да затворят проливите за руски кораби. Да не говорим че пътя е много заобиколен. Неслучайно китайците искат да правят канал Солун - Дунав.

Остава Черно море. През него, Босфора (а Путин се разбира доста добре с Ердоган), Средиземно море и Суецкия канал, Русия има кратки пътища за търговия с традиционните си партньори. Обаче черноморските пристанища са основно на Украйна. Докато Украйна беше под руски ботуш, това не беше проблем за руснаците. Сега вече е.

Така че Русия няма да миряса, докато не вземе черноморските пристанища на Украйна. Може да и остави Одеса и някое друго и по-добре да го направи, че иначе може да прояви апетит и към нашите пристанища.

Така че не е алчност. Въпрос на оцеляване е. Както за нас е въпрос на оцеляване Русия да не спечели войната.

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Янков said:

Русия има кратки пътища за търговия с традиционните си партньори. Обаче черноморските пристанища са основно на Украйна.

По тази "логика" Грузия също трябва да обяви война на Украйна и да превземи пристанищата и,щото в противен случай ще остане блокирана... Някаква логика?!

Апропо,Европа забрани на руски кораби да влизат в нейните пристанища,дори и ако имат спешна нужда...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  

Преди 10 минути, deaf said:

Самият Тъкър след "интервюто" каза,че на седмата минута от него се почувствал като стойка на микрофон...

О-о, това решително доказва, че е търпял за да вземе рублите. Хи хи. Весели русофоби.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Карлсън едва ли е взимал рубли, това интервю само по себе си му е достатъчно голяма реклама.

Друго ми е интересно на мене, клетите копейки толкова ли не забелязаха от интервюто, колко е болен тоя маняк, на когото се кланят?!

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...