Отиди на
Форум "Наука"

Въпроси и отговори по БИОЛОГИЯ


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Кое е единственото сухоземно животно което не може да скача?

белите /животни/ не могат да скачат. :smokeing:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 164
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Очаквам от Иванов да уточни кое е единственото сухоземно животно дето не може да скача :) Щото ако се замисля няма да е едно май. Примерно един ленивец не мога да си представя как подскача, ще изключа многобройните видове влечуги ( поне по- голямата част не могат да извършат това упражнение ), както и прилепи, разни ровещи бозайници- просто не им се налага да подскачат и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И аз чакам с интерес да науча версията за това животно.

Още щом прочетох въпроса се сетих за най-дивото животно (до сега никой не е успял да го опитоми) - градинският охлюв. Не мога да си го представя да се движи на подскоци. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добро утро!

Този въпрос относно сухоземното животно,го чух по Animal Planet!Веднага и аз се замислих че не е само едно!Реших да чуя и вашите мнения!

Отговорът е Слон!

Незнам до колко е вярно,но така се произнесоха!

Редактирано от Иванов
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология
Добро утро!

Този въпрос относно сухоземното животно,го чух по Animal Planet!Веднага и аз се замислих че не е само едно!Реших да чуя и вашите мнения!

Отговорът е Слон!

Незнам до колко е вярно,но така се произнесоха!

Много странен въпрос и още по странен отговор.

Интересно, ...

за да осветлим този 'сериозен' въпрос, най - добре ще е колегата Иванов, да изнамери оригиналното аудио (оригиналната серия, без преводи - т.е. без субтитри или дублаж).

Едни, ей, такива глупости се получават, когато преводачите си нямат 'хал хабер" от материята, а научните консултанти или ги няма (лесно може да се провери като изгледате няколко серии по различните канали) или са толкова люхи, че и те самите не знаят каква диплома имат.

Любимият ми пример е с африканските и всякакви други пепелянки и усойници - такива животни ... - НЯМА!

Под названията пепелянка и усойница в света са признати само видовете Vipra ammodytes et. Vipera berus.т.е. така да се каже нашенските пепелянки и усойници.

Иначе, в много преводи чета или слушам как Bitis gabinica, го превеждат като габонска пепелянка !? Книжовния превод на вида, на български е габонска отровница, на английски напр. е Gaboon adder, което пак си е отровница!

Да не говорим за Смъртоносните змии /p. Acanthophis/, които масово се превеждат като Австралийски усойници и т.н., ... и т.н. ...

Да се върнем на слоновете ...

та, най - вероятно става въпрос за някаква идиотска грешка при превода и като няма кой да консултира преводача - ние си трошим главите с бисери!

Сигурно се питате защо?

Ами ... елементарно Уотсън (както казва един герой)

Слоновете си скачат и то добре. Ако не можете да си го представите, дръпнете си клипче с галопиращи слонове.

И преди всички да започнете да се търкаляте от смях, обяснявам: галопа е бързо редуване на къси скокове, нали/

Е, слончетата, не препускат като коне или гепарди, но все пак галопират от време на време.

Сигурно, някой се е изгубил в превода!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А на мен ми харесва как хипопотамите плавно галопират по речното дъно:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На мен ми се задава едно въпросче:

Коя е аминокиселината, опредлеляща бета-структурата на белтъците?

тъй като бета структурата на белтъците се определя от водородните връзки между N-H и C=O групите на аминокиселините от две вериги /или успоредни участъци на една и съща верига/, то това ще е всяка аминокиселина, която може да образува такава връзка.

2-08c.gif

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Въпроса за слона е глупавичък - просто е за малки деца. Иначе няма грешка в превода. Аз не един път съм попадал на подобна информация. Вярно е обаче, че слоновете не могат да преодоляват дори сравнително неголеми препятствия ( говоря за ровове, ями и т.н) и имено това се има предвид, т.е. по- скоро, че не могат да прескачат. Макар, че и скачането не им се отдава. Слобовете не бягат в галоп, а в раван. Просто слона не е единственото сухоземно животно, което не може да скача.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте,

Весели празници,

Бих искал да попитам някой има ли идея какво е това много тънко и дългото от снимката. Сниката е с лошо качество, но мога да го опиша. Тънко като игла и дълго като червей. Плува много умело (като змия) във водата, намерено е в купичката на кучето. Опитах по първосигнални симптоми да го намеря в нета, но неуспешно.

Благодаря предварително.

post-11574-047207800 1334341496_thumb.jp

Редактирано от npaxochuk
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология
На тения мяза????

Тц,

по скоро прилича на т. нар. конска пиявица?

Без фото с по - чисто качество е много трудно да се каже - може да е всичко от клонка до парче тел или жица.

Краткото и не пълно описание не дава достатъчно инфо.

Вътрешните паразити като тении и глисти не преживяват извън тялото на гостоприемника, като адултни форми.

пПрилича на някаква пиявица, но е трудно определянето по тази размазана картинка.

Дайте по -- ясна снимка и по - пълно описание и може да го измислим.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

На тения мяза????

Не ми прилича много на тения. Те са сравнително по- големи.

Макар че наистина на снимката нищо не вижда. Качеството е ужасно!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте!

Може ли да ми посочете поне приблизителното отношение между животинските видове (като брой индивида и/или вида/породи и т.н.) които се хранят с други животни (не задължително като основно меню) и тези, които не се хранят по този начин. Като казвам животни, включвам и едноклетъчни организми и прочие.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

в минимални количества. Например телешкият черен дроб и стридите съдържат малки количества витамин C. За първи път витамиц С е изолиран именно от надбъбречни жлези.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прочетох хипотезата, че хората (или техните потомци) били тревоопасни, но ледените епохи ги принудили да ядат месо. Има ли нещо вярно в това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Възможно ли е в кръвта да има витамин C?

Съдържание на витамини в кръвта (източник):

Витамин Синоним 95 % граници Единица

Витамин C мъже аскорбин. киселина 27 11-50 µmol/l

Витамин C жени аскорбин. киселина 51 35-80 µmol/l

Забатачих се в сметките. Опитах да конвертирам тея молове в грамове.

1 mol е количеството вещество в система, съдържаща толкова структурни единици (частици, елементи), колкото атома се съдържат в 0,012 килограма (12 грама) въглерод 12 (12С).

1 mol от даден елемент (или съединение) е точно толкова грама, колкото е атомната (молекулната) маса на атома (молекулата) на този елемент, измерена в u (единицата за атомна маса). Единицата за атомна маса е равна на 1/12 от масата на един атом на нуклида въглерод-12 (12С).

Съдържанието на витамини в животно биха били други, но ориентировачно не излиза ли, че при положение, че дневно са нужни 60-80 мг витамин C на човек, то 100 ml кръв биха ги удовлетворили?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А това количество може ли да удовлетвори човешки нужди?

Възможно ли е в кръвта да има витамин C?

не, крайно недостатъчно е и доказателство за това е скорбутът /хиповитаминозата на вит. С/ при моряците, останали дълго време без плодове в открито море.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Прочетох хипотезата, че хората (или техните потомци) били тревоопасни, но ледените епохи ги принудили да ядат месо. Има ли нещо вярно в това?

не, няма нищо вярно в това. Човешкият род е всеяден поне от 2 милиона години, което е и причината, довела до еволюирането на мозъка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не, крайно недостатъчно е и доказателство за това е скорбутът /хиповитаминозата на вит. С/ при моряците, останали дълго време без плодове в открито море.

Извини ме, не разбрах дали това отговаря и на другият ми въпрос. Възможно ли е нуждата от витамин C при човек да бъде удовлетворена с пиенето на животинска кръв.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Извини ме, не разбрах дали това отговаря и на другият ми въпрос. Възможно ли е нуждата от витамин C при човек да бъде удовлетворена с пиенето на животинска кръв.

не, не е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...