Отиди на
Форум "Наука"

Какво четете в момента?


Recommended Posts

  • Потребител

Започнах "Когато мъртвите се пробудят" на Йон Айвиде Линдквист, понеже ми я нахвалиха и засега е много интересна. Някой да ми препоръча нещо подобно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Последната "худ." лит-ра прочетена от мен - дебелата историческо-философска петлогия "Ятаган и Меч". Много философия, много религия, много история. Изключителна!

Сега чета "Ти Си Това" - няма по-задълбочено излагане на устройството на човека и вселената. Включително история на човека от самото му създаване и пътя му в световете. Какво е медитация, излизане от тялото, смърт, прераждане и пр. За тези, които се интересуват.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Лелеее, аз не съм за тука...

Аз познавам човек дето е изчел близо 10 книги и не е прокопсал...

..Аа, момент - "Трудно е да бъдеш бог" - Стругацки, но трудно ми върви нещо..

Еми трудно е - тъкмо да видиш колко е трудно да си бог.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чета 1 том на мемоарите на Хрушчов - доста интересно четиво, а и съдържа богата информация за ерата на Сталин - Голямата чистка и Великата отечествена война ... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

изчетох Cloud Atlas /провокиран от филма/. Допаднаха ми антиутопичната визия на автора и разсъжденията му върху естеството на човешката природа.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Преди няколко дни завърших "Греховете на светците" на Сидни Шелдън. Страшно ми допадна, защото този автор пише толкова интересно и заинтригуващо, че я прочетох на един дъх. Наистина безспорен талант!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 месеца по късно...
  • Потребител

Сега чета “Не се предадох“ на Хиро Онода. Това е може би най-интересната и необикновена история, която съм чувал. Трийсет години след края на Втората световна война Онода продължава да се бие във Филипините, докато накрая не изпращат командира му, който е на достолепна възраст, за да му се предаде!

http://www.brannik.bg/product/475/ne-se-predadoh-moyata-tridesetgodishna-voyna.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребители

" Голи сред вълци " на Бруно Алпиц. Действието се развива в лагера Бухенвалд в последните месеци и дни на втората световна война.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има си хас да четеше Първият римлянин! :grin::grin::grin:

А кой е той?

Ромул, Рем или някой друг? :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Опитвам се да прочета "Норвежка гора" на Харуки Мураками, но вече няколко пъти я зарязвам. Засега не разбирам защо този автор е толкова превъзнасян, но може би в някакъв момент ще ми просветне:117:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За Коледа  една съседка ми подари своя книга.  Оказа се нещо  необичайно - поезия в проза:

Направо през времето или Речка

Чета я с учудване и удоволствие. :)

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Последно четох "Нощна буря" на Юхан Теорин. В последно харесвам скандинавска литература 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Довърших "Липоскулптура и хирургия на силуета" от д-р Румен Казанджиев. Подари ми я преди да замине за Франция. Срещнахме се по повод реклама в наше издание. Тогава ме попита: "Какво не си харесваш?" Отговорих му, че засега си харесвам всичко. Така... след 10 години... много неща не си харесвам вече. 
Препрочитам отново "Долуподписаната" от Ивон Кожухарова. Книгата не се продава. Истинско чудо е, че ми подариха екземпляр от нея.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...