Отиди на
Форум "Наука"

Какво четете в момента?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 19 минути, ISTORIK said:

Да, превод от руски език е. А така ли е наистина, както пише? Кажи нещо по-конкретно за книгата!

Справил си се перфектно, в първите редове се заблудих ,че е професионален превод.:ag: Писателя е звездата на Полша в момента, много търсен. Пише военно фентъзи и е доста натурално и мрачно, има доста тежки моменти. Има и приятни и леки неща но има моменти които натоварват и смазват. Увлекателна е, има градация,автора постепенно те води в идеята си и изобщо не разбираш накъде отиват нещата. Не е като някои, дето знам как ще свърши и кои какво че каже.

Историята е за някакъв свят, с богове и странна магия. Ама магия много много няма, героите са си най-обикновенни. Демек оправярт се сами, без много помощ. Показва реални неща от живота, няма истерични припадаци нежни лирични отношения, залага на реализма. Та в тоя свят има една голяма империя, нещо като Рим.Тя се бори за оцеляване непрекънато, и героите в първата книга са воиници, нещо като граничари. Историите са за тях и са доста интересни. Втората е за душевните терзания на млад воин от едно планинско племе, дето е проклето от боговете. Тежка е но си заслужава. За другите няма да кажа . Всичко е най-обикновенно и няма залитания както е модерно сага. Супармен тука го няма, хората се страхуват от смъртта и да не пострадат. 

Ето рецензия https://www.mirf.ru/book/robert-m-vegner-skazaniya-meekkhanskogo-pogranichya-sever-yug

Ако някои се интересува може на лично да му я пратя.:af:

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 30 минути, bulgaroid said:

Справил си се перфектно, в първите редове се заблудих ,че е професионален превод .:ag: 

Аз наистина се занимавам (и) с преводи. Не - само за сайта и за списанието. Превеждам френски/английски/български за няколко преводачески фирми от Пловдив и София. В една редактирам преведени текстове, в друга съм заклет преводач. Наистина превеждам професионално. От и на руски не превеждам (освен за сайта и за списанието - много рядко), макар да съм изучавал и този език.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Започнах да препрочитам "Мадрапур" на Робер Мерл. Преди години тази книга страхотно ме впечатли и ми е интересно как ли ще я възприема сега:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чета "Последната тайна" на Лин Шоулс и Джо Мур. Книгата разказва за кристална плоча на 5 000 г., открита в перуанските Анди. Загадъчните знаци по нея не могат да бъдат разчетени, тъй като тя е унищожена. Тази тайна засяга всички земни обитатели. Затова нейното разкриване е толкова важно. Единственото упътване за дешифриране на посланието е следната загадка: "За да проникнеш в Божието царство, трябва да вденеш конеца в иглата."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Четейки постовете на колегите за избор на книга се чувствам засрамен от това което чета ....

например Andy McNab - War Torn.

https://www.goodreads.com/book/show/8255062-war-torn

Разказва се за проблемите на взвод неопитни британски войници в Афганистан и семействата им в Обединеното кралство. Взводът е командван от смотан младши лейтенант и опитен сержант. 

War Torn (War Torn, #1)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 23 минути, Gravity said:

Звучи интересно. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 4 часа, Б.Богданов said:

Четейки постовете на колегите за избор на книга се чувствам засрамен от това което чета ....

например Andy McNab - War Torn.

https://www.goodreads.com/book/show/8255062-war-torn

Разказва се за проблемите на взвод неопитни британски войници в Афганистан и семействата им в Обединеното кралство. Взводът е командван от смотан младши лейтенант и опитен сержант. 

War Torn (War Torn, #1)

На мене това ми звучи по-интересно

 

Едит: От SAS ли са?

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Gravity said:

Има нещо и на руски:

https://scisne.net/a-1374?pg=9

Глава 1. Вселенная где-то рядом / Теория струн и скрытые измерения Вселенной

Шинтан Яу, Стив Надис

...

Приятно четене.:)

...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Администратор

22615.jpg

Започнах я тези дни и като гледам скоро ще я прочета. Изключително интересна и завладяваща книга :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

изтеглен файл.jpg

Жан Фавие, Сто годишната война, Париж, 1980 г.

Книгата получава две награди през 1981 г. -  Grand Prix Gobert  и Prix Fondation Pierre-Lafue.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

"Възвишение" на Милен Русков

Признавам, че се повлиях от рекламите на предстоящия филм. Доста странна книга, но мисля, че си струва. Научих любопитни подробности за Котел през Възраждането.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Бих го гледал, ама няма даотделя време, особено пък сам няма да отида. Ще почакам, ако ма други навити или ще почакам още малко да се появи по торенти или ТВ.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Според мен този роман много трудно ще бъде направен на добър филм, защото не е роман на действието, а на диалога, предимно вътрешен, на героите, няма кой знае какво действие за филмиране. Има го в Читанка, по мое мнение е най-доброто, което съм чел от "Тютюн" на Димитър Димов досега, Русков е явление в българската литература.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 16 часа, Р. Теодосиев said:

Докато чакам "Метро 2035", съм хванал да наваксам с "Пикник край пътя":

Пикник край пътя

Това пък е направено на сериал (Roadside Picnic) за някаква американска телевиазия. Ако някой знае къде може да се амери - да казва.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Администратор
On 7.10.2017 г. at 16:10, Joro-01 said:

Това пък е направено на сериал (Roadside Picnic) за някаква американска телевиазия. Ако някой знае къде може да се амери - да казва.

Няма да има сериал: http://tvline.com/2017/01/25/roadside-picnic-cancelled-wgn-america-pilot-matthew-goode/

Книгата беше уникална! :)

Сега завършвам "За честта на Вор" на Лоис Макмастър Бюджолд, много добра книга смесваща любовна история с военните действия на две враждуващи планети в една интересна фантастика :)

1218.120.jpg

Интересна поредица мисля да я мина цялата.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Роджър Зелазни - Господарят на светлината. Реших да я прочета отново десетина години по-късно. Харесва ми как се вплита митология, религия и наука в книжката.
А точно преди нея довърших на Робърт Хайнлайн - Фрайди и на Волфганг Йешке - Последният ден на сътворението.


 

"Сега завършвам "За честта на Вор" на Лоис Макмастър Бюджолд, много добра книга смесваща любовна история с военните действия на две враждуващи планети в една интересна фантастика :)

1218.120.jpg

Интересна поредица мисля да я мина цялата."


Мини я :animatedwink: Няма да съжаляваш и за минута. Цялата поредица я имаме у дома и съм я чел към десетина пъти. 

Редактирано от Димитър Йорданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 11/4/2017 at 21:43, Р. Теодосиев said:

Няма да има сериал: http://tvline.com/2017/01/25/roadside-picnic-cancelled-wgn-america-pilot-matthew-goode/

Книгата беше уникална! :)

Сега завършвам "За честта на Вор" на Лоис Макмастър Бюджолд, много добра книга смесваща любовна история с военните действия на две враждуващи планети в една интересна фантастика :)

1218.120.jpg

Интересна поредица мисля да я мина цялата.

 

И на мен ми хареса, но последните части не ми допаднаха особено. 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
On 5.11.2017 г. at 9:20, Димитър Йорданов said:

Мини я :animatedwink: Няма да съжаляваш и за минута. Цялата поредица я имаме у дома и съм я чел към десетина пъти. 

 

Преди 6 часа, Б.Богданов said:

И на мен ми хареса, но последните части не ми допаднаха особено. 

Започнах "Игрите на Вор" и за сега много ме грабна, ще ги мина всичките, а ще видим после :)

1222.max.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

"Бялата гвардия" на Булгаков, най-после.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...