Отиди на
Форум "Наука"

Всеки, който има въпрос, да пише тук!


Beki

Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки

Е, да де, ма човека пита за степ ракия. По едно степче за отскок и денят минава весело.

После ако станат и степ водка, степ уиски, степ бира, текила..

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 765
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор Инженерни науки

А на пакета може да се изпише предупреждение за опасност и да се внимава с концентрацията

А пък аз мога ще мога да си подкарам бензинова кола с вода и няколко степчета. Особено ако едно се разтваря в 3л.

Ееех мечтиии

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Дай да му разработиме прахче на човека, но ти си химика, аз само идеята ще дам - прахчето ще се състои от кристален етилов алкохол, кристален метилов алкохол, захароза - поовъглени кристали за цвят.. Кристали от някакви аромати..

Сашо, четеш ли какво да търсиш от аптеките? Ние ще ги забъркаме в правилните пропорции. Ти само ги донеси. Виж преди да ги намериш прати една ракия, която смяташ, че е хубава, за да нагласме вкусовите качества..

Айде поне тука да помогнем, че за браун газа не стана нещо...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

аз викам направо да направиме лиофилизирана ракия. За космонавтите горе. :goodpost:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте! Става въпрос за домакински съдове от неръждаема стомана тип 18Cr/10Ni, които са нови и уж качествени ,а се оцветиха в странно синьо, зелено, червено още при първите няколко ползвания. Може ли някой да каже от къде идва това оцветяване, как да го махна и опасно ли е за здравето, т.е преминава ли нещо в приготвяната храната ? Ето и снимка: http://picbg.net/u/27136/20196/676598.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте! Става въпрос за домакински съдове от неръждаема стомана тип 18Cr/10Ni, които са нови и уж качествени ,а се оцветиха в странно синьо, зелено, червено още при първите няколко ползвания. Може ли някой да каже от къде идва това оцветяване, как да го махна и опасно ли е за здравето, т.е преминава ли нещо в приготвяната храната ? Ето и снимка: http://picbg.net/u/2...0196/676598.jpg

Мисля, че няма място за тревога. Причината за "оцветяването" (пиша го в кавички, защото то не е истинско оцветяване) е,

че на дъното на съда има отложен прозрачен филм от някой от компонентите на това, което е приготвяно в него, който е

с дебелина съизмерима с дължината на вълната на светлината във видимата област. Когато попадне светлина на въпросното

място, част от нея се отразява от горната повърхност на отложения филм, а друга част - прониква през него (понеже е

прозрачен) до метала и също се отразява. Двете отразени светлини на изхода интерферират и може да се окаже, че

за някаква област от спектъра, те са в противофаза и се гасят помежду си. Това ще рече, че на изхода спектъра ще бъде

вече прекъснат и от него ще липсва въпросната част. Тъй като, в конкретния случай, оцветяването е в синьо, значи че от

спектъра липсва жълтата област и съответно дебелината на слоя е приблизително равна на половината от дължината на

вълната на жълтата светлина.

P.S. Всеки е виждал подобни "цветни" петна в локви, в които случайно е попаднало малко количество бензин или нафта.

Точно по същите причини петната са оцветени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за отговора! Схванх идеята, но нормално ли е да остава такъв филм по дъното от храната след като при употреба тенджерата не е загаряна, после е добре измита и съответно напълно обезмаслена!?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Милиграм на килограм не е малко, Ангеле.

За питейна вода нормата за желязо е 200 µg/l, Никелът е 20 µg/l, а хромът 50 µg/l. Но ти си по храните, ти ще кажеш.

Нормите са от НАРЕДБА № 9 от 16.03.2001 г. за качеството на водата, предназначена за питейно-битови цели

Издадена от министъра на здравеопазването, министъра на регионалното развитие и благоустройството и министъра на околната среда и водите, обн., ДВ, бр. 30 от 28.03.2001 г., изм., бр. 87 от 30.10.2007 г., в сила от 30.10.2007 г., изм. и доп., бр. 1 от 4.01.2011 г., изм., бр. 15 от 21.02.2012 г., в сила от 21.02.2012 г.

Въпреки това не виждам проблем

Само аз не видях тази снимка, че тук съм с ограничен нет достъп...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за интересния дебат ,дадохте ми някой идеи,впрочем идеята за степчето не е моя а на един колега дето си пада по ракииката но не му се разнасят пълни бутилки че му тежали,поръча ми го защото в колектива аз съм химика ,само че за сега не мога да му помогна,единственото което съм виждал е гъста маса подобна на гел от водка ,намазана на филиика,получихме я като потопихме водката в течен азот :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Е, това вече е интересно наистина. Влече те към молекулярната кухня. Гледал съм разни начини за бързо получаване на сладолед с втечнен азот

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дали е възможно да стане по метода за получаване на сухия спирт,дето е на таблетки, от там трябва само да се смели на прах,само че не знам съставките дали са безвредни за човека,разбира се вместо метанол ще се използва етилов алкохол

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сериозно, въпроса не е за подценяване.

Не, не е възможно да се направи ракия на прах. На хапчета може, евентуално да се гранулира на дребни гранули също. Но първо до прахообразно състояние не виждам как ще се стигне. В момента работим по един близък в същността си проект. Обаче не и побира ума, каква хипотетична ситуация би изисквала ракия в твърдо състояние. :) Виж вино за космонавти е хубаво да се разработи. Няма да е точно твърдо, а по-скоро нещо много приличащо на хайвер като структура и консистенция. Дадохте ми интересна идея. :)

ми човек, ето ти кризисна хипотеза - сватба във врачанско село. Изискват се промишлени количества алкохол, транспорт, логистика, чаши, сервитьори... а всички са пияни на мотика предварително. Няма кой да докара цистерната със спирт даже. Къде къде по-уместно е домакинът, преплитайки крака да слезе в избата, да отвори водонепроницаемата туба с таблетки ракия и да сипе две три ведра, които да пусне след това по масите и всеки да си земе порцията, която му уйдисва.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Еее, ти изби рибата. Ами да - много добра хипотетична ситуация.

Ма те там са традиционалисти, бачкатори, как ще ги накараш да пият ракия на хапчета а не собствено производство?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Колкото до хипотетичната ситуация на Ангел за виното за космонавти - аз работя на къде по-безобидно място от орбитална станция и там духаме на дрегери като изоглавени сутрин, та камо ли за космонавтите...

Да си носят алкохола нелегално, както досега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нали Слънцето е огнено кълбо, което "се самоизяжда". Не би ли следвало, че постоянно намалява неговият радиус и от там енергията, която може да отдели на своята намаляваща по площ повърхност?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

почна'а се свободните разсъждения на тема, ама що така светът не е устроен според моя акъл.... :fool:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нали Слънцето е огнено кълбо, което "се самоизяжда". Не би ли следвало, че постоянно намалява неговият радиус и от там енергията, която може да отдели на своята намаляваща по площ повърхност?

Това пък какво общо има с химията?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ворфакс, трябва да се върнеш в 6-ти или не знам там в кой клас си почнал да учиш химия (но като гледам няма да ти помогне). Предмет на химията (един от предметите) е електронната обвивка на атома. Затова се казва, че атомите са най-малките неделими химически частици на веществото. Това което става в ядрото на атома е предмет на физиката и то на ядрената физика (по една случайност това е единствения раздел от физиката, който обичам, да ме прости колегата Богданов, Дорис и другите физици пишещи в БГН). Така че задай въпроса си в правилния раздел. И аз мога да отговоря, ама мога и да объркам нещо ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Става дума за много тънък слой железен оксид. Метода се използва рутинно за защита на корозиращи метали, понеже слоя е много плътен и защитава метала от корозия. Принципно някакво количество от тези метали преминава в храната. Преди 2 години имах ограничено участие в проект изследващ точно тази миграция на елементи, но по независещи от мен причини нямам достъп до резултатите. Конкретно мога да ти кажа само че в момента този въпрос се изследва и вероятно ще се достигне до забрана на някои видове сплави. С неръждавейката обаче не би трябвало да имаш проблеми. Там говорим за желязо хром и никел. Желязото е нужно на организма и не преминава вхраната в такива количества че да повлияе, а хрома и никела мигрират в разтвора в пренебрежимо малки концентрации. По спомен с нашия спектрометър не можехме да открием забележима миграция и колежката трябваше да държи в съдовете киселинен разтвор в продължение на седмици за да се улови забележимо количество хром и никел. А тук говорим за количества много по-малки от милиграм за килограм. Така че аз не бих се притеснявал. Има по-големи проблеми идващи от съдовете около нас, така че точно за неръждаемите тенджери няма защо да се мисли прекалено.

Много полезно инфо! Предвид че съдовете са Цептер щеше да е неприятно ако се окажат опасни за здравето.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ворфакс, трябва да се върнеш в 6-ти или не знам там в кой клас си почнал да учиш химия (но като гледам няма да ти помогне). Предмет на химията (един от предметите) е електронната обвивка на атома. Затова се казва, че атомите са най-малките неделими химически частици на веществото. Това което става в ядрото на атома е предмет на физиката и то на ядрената физика (по една случайност това е единствения раздел от физиката, който обичам, да ме прости колегата Богданов, Дорис и другите физици пишещи в БГН). Така че задай въпроса си в правилния раздел. И аз мога да отговоря, ама мога и да объркам нещо ;).

Е защо така рязко? Истината е, че това може да се съотнесе към химията, така както и към физиката, а може и към математиката, а може и към астрономията и кажи-речи всяка точна наука. Причината да публикувам въпроса си тук не беше неизкаран шести клас, а защото забелязвам оживление в тази тема - тя е наглеждана и има желаещи да помагат в нея. Теми от типа "пиша и на отговор не се надявам" не ме блазнят.

Както вече писах искам информация за ядрения синтез, а това си е химичен процес. Как се влияе от гравитацията, от температурата, масата и други неща, които изкаралите шести клас ги знаят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ядрения синтез е видно от самото му име е предмет на ядрената физика която е раздел от физиката мога да ти дам отговорите които те интересуват но си премести въпроса в раздела на физиката и там също посабудих духовете така че ще получиш отговори ,че тук изместваш темата. :v:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...