Отиди на
Форум "Наука"

Всеки, който има въпрос, да пише тук!


Beki

Recommended Posts

  • Потребител

Предлагам сделка - аз решавам първата задача, обяснявам ти как съм я решил и ти, прочитайки как се решава задачата, решаваш втората задача. След това решавам третата, а ти решаваш четвъртата.

С уравненията - по същия начин.

Защото идеята на изпита не е да се избере неграмотен или некадърен кандидат. Идеята е успешният кандидат да знае посочените неща.

И за теб най-добре е да научиш това, което се иска.

Няма да боли.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 765
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

пич, седни си на седалищните части и вземи да я научиш химията. Щото с интернет подсказки доникъде няма да я докараш. Напълно приятелски съвет.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за съвета, но няма да ми трябва. Учим я само първи семестър и то за обща култура. На предната контролна (върху такива задачи) от 60 човека имаше 40 двойки. Затова търся някой да ми помогне, а аз ще помогна на колегите.

А и нито имам желание да я уча, нито ще мога :(.

Виж за един подпис какво ми се случи, а ако трябва да взимам изпита, просто не знам: КЛИКНИ ТУК

Редактирано от ozic
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте! В неделя бях на олимпиада по химия и естествено сега се чудя вярни ли са ми задачите. Може ли някой да ми каже дали съм била на прав път? Едната задача: беше дадено е уравнението на обратимия процес 2SO2 + О2 -> 2SO3. В 1 литър има 2 мола кислород и 3 мола серен диоксид. ДА се намери равновесната константа, ако равновесната концентрация на серния триоксид е 2,2 mol/l. Аз я решавах така

Kc=2,2*2,2/3*3*2=4.84/18=0.27 Обаче ми се струва твърди лесно, което ме води на мисълта, че някъде бъркам? Другата задача е според мен по-скоро физична и гласи: Пoдредете по нарастваща температура на замръзване разтвор на глюкоза с концентрация 0.4mol/l ,разтвор на фруктоза с концентрация 0.2 mol/l и разтвор на захароза с концентрация 0.3mol/l. . Аз реших, че най-ниска ще е Тз на този на захарозата въпреки, че концентрацията на глюкозата е по-голяма, но все пак захарозата представлява свързани молекули глюкоза и фруктоза. Нaй-висока Тз има разтвора на фруктозата.. Някакви идеи как всъщност е трябвало да се решат задачите?

Аз също бях на олимпиада и по същия начин съм ги решил и госпожата ми ги е счела за верни явно щото имам 95 точки :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

angelmr, откъде си сигурен, че не работя, откъде знаеш защо съм започнал да уча и т.н.?! Не ме познаваш, за да пишеш такива неща. Друг е въпроса, че ми трябва помощ по химия, а не "безценни" съвети за живота.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи извода е че или трябва да си промениш нивото на познанията, или трябва да напуснеш университета в който учиш.

Друг вариант е мод-а да вземе мерки ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хем си прав, хем не. Преценил съм, че е по-добре да наблегна на други предмети, които ще са ми от много по-голяма полза. Все пак благодаря за съвета :).

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Дано някой ти помогне, защото аз лично не толерирам подобно отношение. Не ме интересува дали си връзкар на висока позиция без нужните компетенции в някое предприятие дето що годе плащат /моето е такова и 99% са такива като тебе, няма лошо, дори са началници/, или си от тези Енжинери, бачкатори дето като завършат почти достигат нивото на петокласник по математика и не достигат това ниво по физикохимия - и тези при нас са 99%.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Успех!

Умът ми не побира как си направил сайт, а не вдяваш какво трябва да направиш при тези задачи.

Напрегни се, акълът не се изтощава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жорко, не само си смешен, ами си и много ограничен. За какви предприятия, за какви връзки пишеш, за какви началници ...

Умът ти много неща не може да побере, просто защото го няма :).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скъпи съфорумци, моля помагайте!

Трябва да реша тези задачи по химия:

post-12658-0-56297200-1359652136_thumb.j

Ще държа изпит върху тях и ми трябват подробно написани. Може да ги напишете на лист и да го снимате или сканирате, защото на Word ще отнеме много време.

Благодаря предварително!

--

Интересни уравнения! Особено първото! След малко ще видите защо.

2K2Cr2O7 + 3H2S + 7H2SO4 = 2K2SO4 + 2Cr2(SO4)3 + 2S + 10H2O

3K2Cr2O7 + 6H2S + 11H2SO4 = 3K2SO4 + 3Cr2(SO4)3 + 5S + 17H2O

Хайде да видим, кой ще напише трети вариант. Има го! Не само трети, ами и десети.

И кой от всичките е верният? Много интересна реакция...

P.S. Да не си помислиш, че го правя за теб. Не бих си мръднал и пръста! Щях да кажа,

че си задник, ама това сигурно е много изтъркано за теб, щото кой знае колко пъти си го чувал...

Редактирано от Moon_Watcher
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

То се вижда кой е комплексарът... да се зове Машината...

Аз приключих

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...