Отиди на
Форум "Наука"

Седемте славянски племена


Recommended Posts

  • Модератор История
Преди 1 минута, Skubi said:

Интересно точно тези два, които /до големите западни де/ от падането на Римската империя падането на Византия владеят тези региони с променливи мащаби и сила. Но все така си оцелели, ги тикат по произход, език, култура под разни други племена и народи.

Защо ли? 🤔

Първата и основна причина е приемането на християнстото.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 365
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 7 минути, boyko said:

Е, той Овчаров стана професор май. То Веждито е академик вече, та Овчо ли няма да стане професор ...  

От 15 години е профи. Всяка дума на Аспург се подлага на съмнение.  Кой е нашия човек, да не стават грешки.🙂

Ovcharov-300x300.jpg

thumb_910x0_Indiana-Jones-Harrison-Ford.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Конан вулгарина said:

От 15 години е профи.

Имаше някакви заигравки с някакъв несъществуващ университет в Русия. Раздухваха го преди време - можеш да разровиш и да ни осведомиш. 

Редактирано от boyko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, boyko said:

Имаше някакви заигравки с някакъв несъществуващ университет в Русия. Раздухваха го преди време - можеш да разровиш и да ни осведомиш. 

Не! Аз намекнах за друго...  Обаче за другия ще има 5 серия ! И май ще го подмладят. Нови технологии! 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Aspurg  така не може .  Само подхвърляния и подмятания - тоя написал така , онзи инак.  Редно е да посочите точния цитат на автора за да подкрепите твърдението си.  Да отговаряте по същество на конкретно поставен въпрос от опонента ви , а не да скачате от век на век (та и от хилядолетие на друго) от една заучена мантра към друга.  ...Златарски , шатри , тюрки , камили...Берлин , Виена , Санкт Петербург , Москва , БКП ….

Не целя в никакъв случай да ви засегна , но вашата (говоря за автохтонната като цяло ) защита на теорията е крайно необективна , повърхностна , неиздържана ,  некомпетентна , непоследователна - всичко това гарнирано с арогантна-агресивност и най-накрая за десерт - умопомрачително-наивно (глуповато) ксенофобска.

Откъде на къде гърците нямат нищо общо със старите елини , а българите са едно и също с тракийците на Омировият Рез ? 

Гледайте сега какво сте написали

Преди 2 часа, Aspurg said:

 А германския историк Фалмерайер през 19-ти век пише, че капка гръцка кръв не тече във вените на обитателите на Гърция. Но няма как да е славянска тази кръв, просто защото както казва г-н Божидар Димитров - славяни няма. Не и в историческия смисъл на това име.

Автохтонците гнусящи се от германската историческа школа на 19-то столетие  щом се отнася за историята на България , охотно приемат драсканиците на Фалмерайер . И как бай Яков е констатирал за кръвта ? ДНК изследване ли е правил , вземал е проби взети от съвременни нему гърчоля и ги е съпоставял с  атиняните на Перикъл , спартанците на Леонид и микенците на Агамемнон ?  Или ги е разпознал по други критерии ?  Но щом .."казал" значи ...ТЪЙ !

А кой авторитетен учен пише , че българите са преки потомци на траките ( да не се отплесвам за пелазго-минойците , че то за вас нали все е едно и също) ?  А Божидар Димитров (лека му пръст) защо го цитирате ?  Съжалявам , но  това вашето е ….скок подскок .  Пишете , че сте чел и сте в състояние сам да си разсъждавате и анализирате . Не , не сте !  Щом претендирате че сте капацитет - започвайте обиколка (реална или виртуална) на тракийските археологически обекти (доказано тракийски) и сравнявайте с крито-минойските , микенските , класическите и елинистичните епохи.  Сравнявайте , погледнете и мнения на специалисти.

И "крадливите" гърци коректно си съобщават там където има остатъци от пеласги (и не те не са траки) Някои атиняни се и гордеят , че родът им произлиза от пеласгите .  Е ? Кой какво крие ?  Омир (който се вее от тракедонистите) описва съжителство на ахейци и пеласги . Няма някакво ...апокалиптично превъзходство на пеласгите над ахейците.

Таласократията на траките е засвидетелствана наистина - от Диодор - Морско владичество на траките (над Егейско море) 79 години. После я губят. Така както и тези преди тях , а след това и народите след тях.  Ясно и конкретно разграничаване , че микенците не са траки ! Археологията е категорична - нищо общо между минойската , микенската цивилизация от една страна и траките от друга ! Нищо !  Сиреч траките не са учителите нито на крито- минойската нито на микенската цивилизации ! Конспирация - Йок !  Спрете с нечистотиите … И стига сте развявали Херодот за знаме - тракийският народ бил втори след индийския по многобройност …!  Щото бай Херодот казва и още много , ама много други неща за траките , но те се замитат под килима.  Описвайки племената започвайки от долното към горното течение на Марица (Хеброс) той ги определя/класифицира/ за   …..разбойници !  Колкото по към вътрешността (тоест по далеч от цивилизацията) толкова по диви и бандити.

Тракийският елит още от класическата епоха се стреми да подражава на атиняните , а не атиняните на траките.  Одриските царе молят Атина да даде гражданство на синчетата им , а не атиняните искат одриско  такова за техните ! Нали така  Aspurg  ?  Нищо не знаете , нищо ...само голи претенции на гол ….

И да абсолютно подкрепям мнението на @Last roman  - хубаво е да изчезнете …(разбира се ако продължавате в същия дух - радио точка фабрично настроена на канал)  )  Вие и такива като Вас сте вредни за историята на България.

Работя в чужбина и мога да заява от опит , че много българи (някои от тях интелигентни, преуспели хора) три свързани изречения не могат да изрекат относно историята на България.  Манипулирани от такива като вас.....(които все пак притежават малко по големи познания от Вас)

Редактирано от Евристей
  • Харесва ми! 8
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Конан вулгарина said:

От 15 години е профи. Всяка дума на Аспург се подлага на съмнение.  Кой е нашия човек, да не стават грешки.🙂

Ovcharov-300x300.jpg

thumb_910x0_Indiana-Jones-Harrison-Ford.jpg

Абе до кръста е горе-долу , ама от там надолу - ба'т  Джоунс БГ  е като обърната кофа....сори за сравнението , ама малко повече пешеходни обходи , по-малко автомобилни ….полезни ще са му

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Конан вулгарина said:

 Всяка дума на Аспург се подлага на съмнение.  Кой е нашия човек, да не стават грешки.🙂

Нашият човек е ……??? Стават все по-малко за съжаление в историческия раздел на форума. И вместо такива като Аспург да научат нещо  - наготово/безплатно/  те с получени лайкове от подобни последователи -кухомицини  отказват и най-ерудираните участници от дискусии ...Жалко.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Евристей said:

Нашият човек е ……??? Стават все по-малко за съжаление в историческия раздел на форума. И вместо такива като Аспург да научат нещо  - наготово/безплатно/  те с получени лайкове от подобни последователи -кухомицини  отказват и най-ерудираните участници от дискусии ...Жалко.

Значи толсоз им е ерудицията на въпросните!!.......Нека някой от тея ерудити ми каже кой от въросните траки се е чувствал трак?Повашата логика и Максимин Тракиеца е трак,защото някой порадинякакви причини го е нарекъл така,и в случая тея причини въобще не са важни!Той така е останал в историята!МаксиминТрак!Нищо ,че е император на РИ,че баща му гот ,майка му аланка-Той е ТРАК!!!!

Вие откъде знаете какви са по народност Херодотовите траки????

От къде знаете,че Херодот не е архаизирал по чист"гръковизантийски"метод тез траки,и всъщност дане става  въпрос за едно чисто геотрафско понятие още от херодотово време ?Или всички траки в една държава живеят,един бог почитат и на е един език говорят?

Редактирано от Бобо
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Бобо said:

Значи толсоз им е ерудицията на въпросните!!.......Нека някой от тея ерудити ми каже кой от въросните траки се е чувствал трак?Повашата логика и Максимин Тракиеца е трак,защото някой порадинякакви причини го е нарекъл така,и в случая тея причини въобще не са важни!Той така е оставал в историята!МаксиминТрак!Нищо ,че е император на РИ,че баща му гот ,майка му аланка-Той е ТРАК!!!!

Вие откъде знаете какви са по народност Херодотовите траки????

Пийнал ли си ? 

Цитирай

Значи толсоз им е ерудицията на въпросните!!...….

Много , ама страшно много  повече от твоята .  Мислех , че в теб има някаква историческа грамотност. Уви , лъгал съм се. Ти специално с нищо не си допринесъл за този форум .  С НИЩО !  Играеш го на вечния опозиционер .....Само подмятания и лайкове за  някой новопоявил се автохтонец ! Щото не е така , а инак ! Революционер човек. Значи ...наш ,  да му се радваме. А, че ръси глупости...нали , важното е да громим парадигмата....Ок , дай някаква структурирана хипотеза за прото-българите ...да видиш аз колко кусури ще и намеря !  То така лесно.....

Редактирано от Евристей
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Евристей said:

Пийнал ли си ? 

Много , ама страшно много  повече от твоята .  Мислех , че в теб има някаква историческа грамотност. Уви , лъгал съм се. Ти специално с нищо не си допринесъл за този форум .  С НИЩО !  Играеш го на вечния опозиционер .....Само подмятания и лайкове за  някой новопоявил се автохтонец ! Щото не е така , а инак ! Революционер човек. Значи ...наш ,  да му се радваме. А, че ръси глупости...нали , важното е да громим парадигмата....Ок , дай някаква структурирана хипотеза за прото-българите ...да видиш аз колко кусури ще и намеря !  То така лесно.....

Сега-виж кво пише под аватара ми,и после прочети европейското законодателство!..Нестававъпрос за юридически проблем,разбира се!

ППклавиатурата ми е скапана,и все не ми остава вререме да я сменям,а така и не свикнах с начина на редакция на текста в този форум,за което се извинявам....

Редактирано от Бобо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имай милост ……

Image result for eurystheus

 

Image result for eurystheus

 

Типичната  пеласго-трако-болгарска ...култура

 

 

 

 

 

Редактирано от Евристей
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Евристей said:

Aspurg  така не може .  Само подхвърляния и подмятания - тоя написал така , онзи инак.  Редно е да посочите точния цитат на автора за да подкрепите твърдението си.  Да отговаряте по същество на конкретно поставен въпрос от опонента ви , а не да скачате от век на век (та и от хилядолетие на друго) от една заучена мантра към друга.  ...Златарски , шатри , тюрки , камили...Берлин , Виена , Санкт Петербург , Москва , БКП ….

Не целя в никакъв случай да ви засегна , но вашата (говоря за автохтонната като цяло ) защита на теорията е крайно необективна , повърхностна , неиздържана ,  некомпетентна , непоследователна - всичко това гарнирано с арогантна-агресивност и най-накрая за десерт - умопомрачително-наивно (глуповато) ксенофобска.

Работя в чужбина и мога да заява от опит , че много българи (някои от тях интелигентни, преуспели хора) три свързани изречения не могат да изрекат относно историята на България.  Манипулирани от такива като вас.....(които все пак притежават малко по големи познания от Вас)

Няма подхвърления и подмятания. Отговарям на казаното. Ако дискутираме вече конкретно и по същество - тогава ще изложа тезата - тази, моята си и ще я защитавам. Отговарям на нападките за автохтониците. Нито аз съм измислил факта, че на Балканите винаги са живели хора, а не нещо друго и то от дълбока древност, нито пък съм отрекъл факта, че Българските земи, както всички други са имали периоди на бежанци и нови заселвания. И това през цялата ни история - пресен пример са последните войни в които нашата страна участва. Това за което упреквам нашите историци, като цяло е, че след Освобождението та чак до днес не са успели да създадат една общоприета и общоприемлива история под която всички българи да се обединят, така, както по времето на Възраждането. И това една от причините да цитирам тук Божидар Димитров, защото той тръгна по правилния път. Не успя да реши проблемите, но поне започна да ги посочва. Така и трябва. С голяма радост ще науча нещо ново, ако има такова.

Иначе вече всички май работим в чужбина. И аз също, макар, че десет години, като че ми стигат. Историята ми е интересна не за друго, а защото съм българин. Разбираемо е българите да знаят своят род и история, и да се гордеят с това.

Та по темата. Говорим за славяни. За седемте славянски племена. Моят прост въпрос беше има ли ги изобщо славяните, като цялостен етнос или това са народи, които са обединени, като цяло в една група, само заради близостта на езиците на които говорят. Както се видя доста сериозни историци твърдят, че славяни, като етнос не е имало в миналото, а езика им е от старите балкански племена. Дадох примера за българските топоними в Гърция, но понеже се каза, че те били славянски, според някои участници в дискусията, а не български,  в такъв случай - бих искал да посоча някои от тях, за да се види точно, че става дума за български имена:

Гърция: Булгарец – село до река Бистрица. Булгарени – село на 5 км югозападно от Воден. Булгарени – склон на планината Чакирка, 12 км. югозападно От Воден. Вулгарини – село на 30 км. югоизточно от Лариса. Блаца Булгарско – село в Костурска област. Вулгар – планина с височина 1120 м. на хребета Олимп. Булгар – местност на 24 км. югоизточно от Апоними. Булгари – село на Халкидическия полуостров (по документи от 1333 година). Вулгарис – река в Тесалия, северозападно от Еласона (сега Сарандопорис). Булгара – планина около Трикала. Болгара – село в Тесалия, североизточно от Катерини. Болгарели – село около град Арта. Болгариево – село на 15 км северозападно от Салоники. Бугариево – село до град Сере (Сяр) (упоменато в 1309 г . в грамота на ромейския император Андроник II). Бургарико – село в Янинска област. Булгаркьой – село до Димотишко. Булгаро – град на остров Тасос. Булгаро – село на остров Крит, на югоизток от Кастелиона.

Основната ми мисъл се доближава до тази на Бате Ваньо, ако правилно съм го разбрал. Българите, като всеки друг народ в един хубав исторически момент са обединени родове, народи или племена под едно име и в една държава. И не виждам нищо лошо тук да има и тракийски племена. Както казах 90% от историците ни никога не са го отричали този факт, но пуста мода - след отприщването на демокрацията някои хора се опитват да занулят всичко тракийско. Спора за славяните всъщност се свежда до спор за етногенезата на българите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Евристей said:

Имай милост ……

Image result for eurystheus

 

Image result for eurystheus

 

Типичната  пеласго-трако-болгарска ...култура

 

 

 

 

 

Дабре де-дай разчитане на тази сакрална сцена,пък после може и да поумуваме за някакъв контитуитет-има ли го,нама ли го....

...Щото 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за ииÑÑÑ

Le Jupiter Olympien ou lart de la sculpture antique

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, Бобо said:

От къде знаете,че Херодот не е архаизирал по чист"гръковизантийски"метод тез траки,и всъщност дане става  въпрос за едно чисто геотрафско понятие още от херодотово време ?Или всички траки в една държава живеят,един бог почитат и на е един език говорят?

Тази архаизация е доста добър сапун за миене на непасващи исторически извори. Щом се каже, че мизи, траки, пеонци, мирмидони, трибали, даки и пр. са българи - веднага следва измиване с течния сапун "археизация". Съгласен съм, че археизация има, но тук иде реч за едно и също нещо, което се повтаря и повтаря, и повтаря - преди "такива", а сега българи, според старите епиграфски паметници "такива", а сега - българи. Ясно е в случая, че името българи се явява обединяващо за народи, които към пети век са живели и на север от Дунава - по северното Причерноморие, и на юг от Дунава. И също така е ясно, че тези на юг от Дунава по онова време са римски граждани.

Виж историята на всеки български град, каква е. Имаш три пласта - тракийски, римски и български. Чиста работа. Славянски пласт обаче няма. Отново ще спомена Божидар Димитров, но точно той беше най-убедителния и настоятелния в това отношение. Човекът е участвал в археологически разкопки, ровел се е из исторически извори - вкл. и във Ватикана и заключава: "Славяни няма". Не, че днес няма славяни, но няма исторически народ славяни. Има една интересна славянска теза на Боцмана. Предполагам, че знаете за кого говоря. Той казва същото. И нека не прехвърляме спора към времената от преди Христа, не виждам смисъл. Интересно е в случая времето около 2-ри - 7-ми век. Защото от друга гледна точка - всеки народ е древен, но не всеки народ е успял да запази името си на народа и страната си толкова дълго, колкото нас българите. Ние в случая се водим за най-стария народ в Европа, запазил името си през цялата си история.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, resavsky said:

Един народ със сходна историческа съдба на нашата - унгарците никога не са спирали да търсят своята прародина.

Унгарците имат, като свои държави роднини - Финландия и Естония, докато нашите държави роднини са всичките ни съседи(без турците). Но не съм чувал някой да говори за праунгарци, а за угро-фински народи, каквито има и в днешната Руска Федерация. Ние сме уникални и единствени с тези прабългари. И при турците няма пратурци, а просто - турски(тюркски) народи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

доста оцвъкана с ирелевантни глупости тема, както и всяка, в която се намесят автохтонните прозелити. Затварям я, а Бобо, Конан и Аспург получават бан, поради простата причина, че с абсолютно нищо не допринасят за качеството на форума.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...