Отиди на
Форум "Наука"

Експедиция Тангра - ТанНаКра 2 - Циркът продължава


Recommended Posts

  • Потребители

А защо да имат по-смесен произход, каквото и да значи това, и в сравнение с кого?

Ами в сравнение с китайците, със скандинавците, с галите, със славяните, с маите ....

Равен, извинявай, но според мен си написал глупост. Имаш ли някаква, каквато и да е, дори и най-бегла представа за "смесването" при древните китайци, скандинавци?! /каквото и да значи това/, галите или славяните?

Мислех, че водим сериозна, смислена дискусия. Бъзикаш ли се или наистина мислиш така?

Прочетох и това, че си бил излагал гледната точка на някакви световни академии?!

Кои са тези световни академии, които се занимават със сравнение на чистотата на расовия тип при гали, скандинавци и прабългари? Ако може да изброиш и съответните трудове по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 748
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Всичките въпроси които ми задавате всъщност не са адресирани към мен.

Аз само цитирам официалната общоприета научна теория /нали вече ви обясних що е то официална научна теория, не ме питайте пак моля ви се/.

Така че тези въпроси ги отнесете към БАН или към която и да е АН по света защото те така са преценили.

Явно пак опираме до двете основни тези- учени некъдърници или учени шпиони и продажници.

Или "версията Туранага" - смес от двете, тоест всички учени са шайка некъдърни продажници.

Значи Вие не само не мислите, просто не се опитвате да мислите? Приемам това за бял флаг!!!

Да поясня: щом разни АН-ци са се изходилили е така?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А и друго дайте паралели с тюркския език преди (пра)българските надписи. Да не излезе, че тюрките са чисти българи (според вас).

Това ми хареса! Защо все разправяме, че българите са били тюрки (от незнам кой си поред етнос на същите)? Много по-добре е да се окаже, че тюрките са българи в същност! :tooth::happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Въпросът за произхода на прабългарите е включително и расов.

Иначе защо толкова се набляга на арийският произход?

Доколкото ми е известно, в съвременната наука определението "арийски" се използва само и единствено във връзка с езика, който говори даден народ.

Лично аз нямам никаква идея какво разбирате под термините: "арийски произход", в контекста на "расовия въпрос"? Да не сте неонацист?

Както и да е, Вашите филмови познания за Третия Райх не ни помагат особено в случая. Други филми гледал ли сте?

Например, "Чичотомовата колиба"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам какво приемате за доказателство- но знам че в съвременният ни език има изолирани 103 прабългарски пряко и непряко предадени остатъка според А.Делева, в унгарският език има около 300 думи за които се смята че са останали от прабългарите и в днешният руски има около 60 такива думи.

Това твърдение е лишено от елементарна логика - днешните българи, които са потомци на прабългарите имат три пъти по-малко прабългарски думи от унгарците, които няма нищо общо с прабългарите! Предполагам, че по някаква случайност нито една от тези триста "прабългарски" думи в унгарския не е регистрирана в извор свързан с езика на дунавските прабългари

бъбрек...

Една бърза справка показва, че "прабългарската" дума дето я имало в чувашкия, я има и в сръбския, бошнашкия и хърватски език :w00t: С методите на тюрковъдите може да се докаже, че не само прабългарите са чуваши, ами и бошнаците :tooth:

Напълно съм сигурен, че останалите прабългарски думи ще се окажат толкова прабългарски, колкото бъбрек и шаран

[

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всичките въпроси които ми задавате всъщност не са адресирани към мен.

Аз само цитирам официалната общоприета научна теория /нали вече ви обясних що е то официална научна теория, не ме питайте пак моля ви се/.

Така че тези въпроси ги отнесете към БАН или към която и да е АН по света защото те така са преценили.

Явно пак опираме до двете основни тези- учени некъдърници или учени шпиони и продажници.

Или "версията Туранага" - смес от двете, тоест всички учени са шайка некъдърни продажници.

Значи "официалната общоприета научна теория" е теорията на БАН. А на кой точно институт - щото там институти има много, но и П. Добрев работи в БАН :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това че разни чужди академии "признавали" прабългарите за тюрки ми напомня за една друга велика глупост, която циркулира в българското параисторическо пространство, а именно, че ООН "признало" прабългарския календар за най-точния в света :tooth: Естествено ООН си има далеч по-важни неща от това да издава тапии кой календар е точен и кой не. Предполагам че на другите академии толкова много им дреме за произхода на прабългарите, колкото на БАН за за произхода на баските или берберите :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знаех че има чист расов тип сред прабългарите, Йордан Йорданов изрично казва на няколко пъти- "изследваният обект проявява както европоидни така и монголоидни черти, следователно се приема че принадлежи на прабългарин".

Значи Йорданов ми е малко съмнителен. Със сигурност според него в ония времена европеидните черти са били славянски, а монголоидните са били тюрко-български. Нали тюрко-монголо-българите се претопили в славянското море!!! Как ли щеше да реагира научната, историческата и партийната върхушка в соц времената, ако Йорданов беше казал, че в прабългарските гробове има чисти европеиди! Как щеше да обяснява де се е загубил прабългарския монголски ген!

Предлагам черепите които е изследвал да бъдат изследвани отново, като за предпочитане е да ги дадем на някой независим експерт чужденец.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Равен, извинявай, но според мен си написал глупост. Имаш ли някаква, каквато и да е, дори и най-бегла представа за "смесването" при древните китайци, скандинавци?! /каквото и да значи това/, галите или славяните?

Мислех, че водим сериозна, смислена дискусия. Бъзикаш ли се или наистина мислиш така?

Прочетох и това, че си бил излагал гледната точка на някакви световни академии?!

Кои са тези световни академии, които се занимават със сравнение на чистотата на расовия тип при гали, скандинавци и прабългари? Ако може да изброиш и съответните трудове по въпроса.

Хърсе защо изобщо си даваш труда да ме коментираш след като изобщо не си си дал труда да ме четеш?

Мина по диагонал постовете ми, мерна термините "раса" и "Китай" и реши че съм неонацист и расист.

Айде сега се върни назад, прочети внимателно за отношението ми по расовите въпроси и национализма преди да ме обвиниш в расизъм, прочети за мнението ми за смесването на китайците, прочети къде съм казал че световните АН се занимават с расовата чистота на китайците и галите и тогава пак си задай въпросите ако ги имаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това че разни чужди академии "признавали" прабългарите за тюрки ми напомня за една друга велика глупост, която циркулира в българското параисторическо пространство, а именно, че ООН "признало" прабългарския календар за най-точния в света :tooth: Естествено ООН си има далеч по-важни неща от това да издава тапии кой календар е точен и кой не. Предполагам че на другите академии толкова много им дреме за произхода на прабългарите, колкото на БАН за за произхода на баските или берберите :tooth:

Ами признават ги за народ принадлежащ към тюркската езикова и културна общност, факт.

Не развявам бял флаг, просто нямам намерение да давам пак едни и същи доказателства и да ги отхвърляте с едни и същи аргументи - "всички учени са идиоти и некъдърници".

Това за календара ми е любимото- винаги когато го срещна в някой недоклатен националистически форум си искам линкче към съответната официална страничка на Юнеско :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе то тоя календар си е чиста фантастика. Какво могат да родят 3 объркани руски преписа и хвърчащи трохи оттук-оттам...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Календара си е реален и си има произход, който все още не е ясен.

Иначе това за Юнеско си е пълна глупост, тъй като става на въпрос не за животинския български календар, а за календара на Армелин от 1888 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Календара си е реален и си има произход, който все още не е ясен.

Иначе това за Юнеско си е пълна глупост, тъй като става на въпрос не за животинския български календар, а за календара на Армелин от 1888 г.

а календарът на Армелин един роден фантазьор на име Йрдан Вълчев, го обяви за копие на прабългарския. И така се скалъпи въпросната глупост.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Курт, Кубер-Хубер, Крум /крив на немски/, Телериг-Телерих, що пък да не кажем че българите са германски племена, още повече, че сме били в дослук с готите :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами признават ги за народ принадлежащ към тюркската езикова и културна общност, факт.

Не развявам бял флаг, просто нямам намерение да давам пак едни и същи доказателства и да ги отхвърляте с едни и същи аргументи - "всички учени са идиоти и некъдърници".

Това за календара ми е любимото- винаги когато го срещна в някой недоклатен националистически форум си искам линкче към съответната официална страничка на Юнеско :biggrin:

Признават ли ги? Май не всички, а някои. И като ги попиташ за основанията за това, се връщат в началото на нашата тема...

Юнеско си е Юнеско, ама в именника пише години и месеци, нали.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Курт, Кубер-Хубер, Крум /крив на немски/, Телериг-Телерих, що пък да не кажем че българите са германски племена, още повече, че сме били в дослук с готите :tooth:

Испер-рих /Испор-цар от апокрифа/ :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Испер-рих /Испор-цар от апокрифа/ :)))

Тия каламбури не са много стойностни, нещо от рода на Заберган/Забер-хан.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А сега си мисля дали въпросният Петрос,чийто монограм е на орлето от Вознесенка,е именно стратегът на Тракия и брат на император Маврикий?Знаем,че този Петрос е влизал в сражения с всякакви племена на на север и на юг от Дунава,а при река Иливакия(в дн.Румъния) попада в засада и се спасява с бягство,а поради тази издънка след това е уволнен...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А сега си мисля дали въпросният Петрос,чийто монограм е на орлето от Вознесенка,е именно стратегът на Тракия и брат на император Маврикий?Знаем,че Петър е влизал в сражения с всякакви племена на на север и на юг от Дунава,а при река Иливакия(в дн.Румъния) попада в засада и се спасява с бягство,а поради тази издънка след това е уволнен...

Много правилно мислиш :) Айде и един жокер от мен в тази насока - името Петър, потова време се среща изключително рядко във Византия. Аз се сещам само за един, а именно точно този Петър. :117:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много правилно мислиш :) Айде и един жокер от мен в тази насока - името Петър, потова време се среща изключително рядко във Византия. Аз се сещам само за един, а именно точно този Петър. :117:

Даже сега чета разказ на Теофан Изповедник от ГИБИ(виж картинката),където как отряд от 1000 съгледвачи,пратен от Петрос да разузнава околноста,се натъква на отряд от 1000 българи,като между двата отряда се завързва сражение и ромеите са разбити.Не е никак невъзможно такива орлета да са носили командирите на подобни отреди и точно в това сражение у българите да е попаднало орлето от Вознесенка :)):

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...