Отиди на
Форум "Наука"

Химнът на МВР в епохата на чалга-културата


Recommended Posts

  • Потребител

Само политическа манипулация.

И НИТО ЕДИН АРГУМЕНТ ПРОТИВ ТЕКСТА, МУЗИКАТА ИЛИ АРАНЖИМЕНТА И ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПЕСЕНТА. НИТО ЕДИН! Е, ТАКА СЕ МАНИПУЛИРА СЪЗНАНИЕ, ТАКА СЕ ОБРАБОТКА АУДИТОРИЯ. И С МАЛКО ПАРИ, РАЗБИРА СЕ, ПОРАЗДАДЕНИ НА УСЛУЖЛИВИ МЕДИИ. ШОУТО НА СЛАВИ Е ПРОТИВ ХИМНА, НО НЕ Е ПРОТИВ ТЕКСТОВЕТЕ В ЧАЛГА-ПЕСНИТЕ НА ПЕПА СЕКСА. МАНТАЛИТЕТ БАЛКАНСКИ ПОСРЕДСТВЕН.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не викай. Главните букви минават за крещене във форум.

А аргументи има, разсейваш се. Трябва ли да се самоцитирам?

И "манталитет балкански посредствен" наистина е обидно. Ще се оплача на екипа на форума от теб, оскърбяваш културната ми принадлежност :) Я, то и аз съм от екипа ;)

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като гледам, тук излизат с аргументи само хора музиколози, литератори и поп-изпълнители. :post-20645-1121105496:

Забравих аранжорите на песните. :whistling::read:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Марш да се оплачеш в ГДБОП, че не ти даваме да защитаваш герберската кауза. Току-виж ни закрили, каквито сме лошички :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Марш да се оплачеш в ГДБОП, че не ти даваме да защитаваш герберската кауза. Току-виж ни закрили, каквито сме лошички :)

Въобще не става дума за никаква кауза, още по-малко за герберска,нали уж говорехме за полицията и посветената й песен по случай 131-та годишнина от създаването й в България. Какво общо има полицията с герберската кауза, която представя европейската християндемокрация /ако си чувал въобще термина/ в България.

Но, става дума за широкоразгърната манипулативна идеологическа мрежа на БСП в нета и незнаещи хора, които й суфлират, без да осъзнават дори, че са вплетени в манипулативна мрежа.

Когато липсват знанията, липсват и аргументите. Много нещо се изписа по-горе, но досега не съм прочела нито един аргумент на музиковед, на литератор и поет, на аранжор-професионалист, на попизпълнител, който да се нахвърли така просташки върху колегата си, както в специално подготвения манипулативен клип, макар че и там както във всеки бранш, има и завист.

Така че въобще не сте лошички, а сте незнаещи. Искам аргументи, а не емоционални изблици в стил БСП и пропагандната й машина, усъвършенствана вече цели 65 години.

ЧАКАМ А Р Г У М Е Н Т И защо е лоша песента.

:crazy_pilot::lightbulb::vertag::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

АНГЕЛЕ, АНГЕЛЕ, къде ти е умът? И защо мислиш, че ще се хвана на въдицата, нали зная, какво е политическа комуникация, какво е манипулация. На краставичар краставици не се продават, скъпи колега. :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето, намерих клипче на подобна песничка, предназначена за полиция по случай годишнина - http://www.youtube.com/watch#!v=2nEJZEUV11Y&playnext_from=TL&videos=IkvcO5jFaPc&feature=rec-LGOUT-farside_rn-2r-1-HM . Между другото освен марша, песента е написана в 2/4 такт, звучи и рап. Една съвременна интерпретация и поздрав към полицията по случай нейн празник. Не е необходимо да ходим чак в Сингапур, за да чуем марша им. Все пак е Азия, друга култура. Привеждам пример с Европа.

Колкото до химна като жанр и дали е демоде, химнът на Европейския съюз, който използва като база "Одата на радостта" от 9-та симфония на Бетовен, има дори три официални версии, дело на музикалния гений на Херберт фон Караян - за симфоничен оркестър, за духов оркестър и за соло-пиано.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ЧАКАМ А Р Г У М Е Н Т И защо е лоша песента.

Моето скромно лично мнение е, че песента е безумна. Разбира се, не отричам правото на всеки да харесва каквото пожелае. Лично на мен не ми харесва. Текстът е смехотворен, някакъв опит за патетика и елементарно въздействие на основата на толкова профанен контраст, че нямам думи. Музиката е тотално незапомняща се! Ако песента не беше предизвикала толкова силен медиен отзвук, благодарение на думичката МВР в нея, едва ли някой щеше изобщо да я забележи. Естествено, подобна песен с претенции за "химн" не се прави лесно.

Нямам нищо против и самият Веселин Маринов. Не му отричам правото да пее, човекът си има огромна аудитория. Не съм член на групата във фейсбук "Да помогнем на Веско Маринов да спре да пее" и няма и да стана, най-малкото защото не им е работа на тези хора да се занимават с него. Но на мен не ми харесва. Звучи ми соц. ретро.

Самата песен ме препраща към тази, напомняща на едни други времена:

Открийте разликите и приликите.

Все пак руският вариант звучи доста по на място и според традициите им.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте и "Химн за героя" -

.

Вижте и това, но става дума за неофициален химн и е свързано с американски войски -

.

Вижте и това клипче за загиналите полицаи - Police memorial -

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами, доста по-адекватно стои. Разбира се, поводите за написване и целите на двете произведения са коренно различни. Нормално е в полицейския химн да има патетика, а в химн In Memoriam - минорно настроение.

Лошото е, че поне на мен, а виждам и не само, "нашият" не ми звучи добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моето скромно лично мнение е, че песента е безумна. Разбира се, не отричам правото на всеки да харесва каквото пожелае. Лично на мен не ми харесва. Текстът е смехотворен, някакъв опит за патетика и елементарно въздействие на основата на толкова профанен контраст, че нямам думи. Музиката е тотално незапомняща се! Ако песента не беше предизвикала толкова силен медиен отзвук, благодарение на думичката МВР в нея, едва ли някой щеше изобщо да я забележи. Естествено, подобна песен с претенции за "химн" не се прави лесно.

Нямам нищо против и самият Веселин Маринов. Не му отричам правото да пее, човекът си има огромна аудитория. Не съм член на групата във фейсбук "Да помогнем на Веско Маринов да спре да пее" и няма и да стана, най-малкото защото не им е работа на тези хора да се занимават с него. Но на мен не ми харесва. Звучи ми соц. ретро.

Самата песен ме препраща към тази, напомняща на едни други времена:

Открийте разликите и приликите.

Все пак руският вариант звучи доста по на място и според традициите им.

Квалификации като: безумен, смехотворен, профанен контраст, музиката е тотално незапомняща се /аз я запомних в общи линии още в залата, защото песента е мелодична, вярно е, че имам музикална памет, защото в детството си съм свирила на пиано/ и т.н. са емоционални, а не рационални. Аргументите не са квалификации. Те са рационална обработка на конкретната ситуация.

Поводът: 131-годишнина, празник на полицията.

Ситуация: опит да се заличат противопоставянията в дългия исторически период и миналото да се свърже с настоящето. Трудна задача. Полицията днес е деполитизирана, България се връща към нормалното си състояние отпреди 1944 г., но т.нар. МИЛИЦИЯ БЕШЕ НАСИЛСТВЕНО ПОЛИТИЗИРАНА, КАКТО И АРМИЯТА. ДВЕТЕ СИЛОВИ МИНИСТЕРСТВА. В МВР още работят поколенията, които са били принуждавани да служат на ЕДНА идеология, а не на обществото и държавата. Трябва ли да бъдат опозорени и изхвърлени от системата? Това е направила комунистическата власт след 1944 г., като е започнала от силовите структури - армия и полиция. Не, трябва да бъде интегрирана в новите условия. Трудът на полицая е рисков, професията е трудна и застрашаваща живота на хората, които я упражняват. Наличие на обществен натиск и публично опозоряване /в комунистически стил/ със заявления за "полицейска държава". Спазването на правовия ред се нарича полицейщина. Току-що, от една година, е започнала трудната реформа в силовото министерство и тя трябва да бъде спряна - как? Чрез опозоряване на министър Цветанов. Чрез публичното му заклеймяване. Пак в комунистически стил.

Действия:Наред с кратките, няколкоминутни приветствени думи на министъра, на хората се подарява една песен-поздрав във връзка с годишнината и професионалния им празник. ТОВА ЛОШО ЛИ Е?

Аргументация: Песента е корпоративна, дали ще се превърне в корпоративен химн по-нататък, е друг въпрос, но хората пляскаха в такт и се усмихваха, което означаваше, че я харесват. Имам лични впечатления, тъй като наблюдавах процеса в залата. Това ми е работата. Не да следя полицаите, разбира се, а да следя съвременните обществени процеси и степента на отдалечаване на българите от комунизма като идеология. За съжаление всички "аргументи", които чух по телевизията и видях в нета, свързват песента именно с времето на социализма. Те бяха изказани от ХОРА, ЖИВЕЛИ СОЦИАЛИЗМА.

В нашата история е имало и по-добри времена от времето на социализма и българската история нито започва, нито завършва със социализма, за да го използваме за сравнение. Преди 20 г. той си отиде от България. Защо още живеете в него? Имаме задачи по евроинтеграцията с,и, закъснели сме с повече от 60 години от общото европейско развитие, ЗАЩО ОЩЕ ЖИВЕЕТЕ В СОЦИАЛИЗМА?

Колкото до песента на московската полиция, тя използва и рапа за съвременно звучене - "Заступай на службу смело", но, както забелязвате, в текста има думи, които свързват песента с корпоративната общност - "испольняем мы с честью российский закон". ТОВА Е ПРАВИЛО И ТО Е СПАЗЕНО! Показах го в основния си текст с текстовете на армията ни, на нашата армия, на българската армия отпреди социализма, не на съветската. САМО ЧЕ КОЛКО ХОРА У НАС СЕГА ПОЗНАВАТ ДЕЙСТВИТЕЛНАТА ИСТОРИЯ НА БЪЛГАРИЯ ОТПРЕДИ 1944 Г., А НЕ ИДЕОЛОГЕМИТЕ НА КОМУНИСТИЧЕСКАТА ИДЕОЛОГИЯ ЗА "МОНАРХОФАШИЗМА"?

Докато ровех в нета за подобни песни, се натъкнах на много американски клипове, посветени на загинали полицаи. Ето, това ни трябва, за да покажем, че уважаваме полицията си, не просташкото балканско отрицание и неумение да обработваме конфликти. Написах материала, защото през 2003 г. се дипломирах в една виртуална немска магистратура, в която между другото ни обучаваха и за обработка на конфликти - политически и етнически - Konfliktforschung. Не битови, разбира се. Сериозно учене падна.

Подобни маршове са част от ритуалната система на армията и полицията. Трябваше да оставим полицаите да се насладят на празника си и да послушат хубавия концерт с разнообразна музика - от класическа през забавна до народна, защото на другия ден ги чака пак изнурителен и опасен труд. Ако сме хора, но ние сме заядливи същества, които се правим на "интелигенти", именно "се правим" и действието ни стига до ругатните в нета. Така е по-лесно. По-трудно е да променим обществото си. Това става с упорита и постоянна работа. Защо за 20 г. демократичен преход сме още в увертюрата му? Няма ли да мръднем напред?

Така че стига сме говорили за социализъм, за Съветски съюз, които отдавна са вече история. ИМАМЕ ЗАДАЧИ И ПРОБЛЕМИ С ЕВРОПЕЙСКОТО СИ ЧЛЕНСТВО, КОИТО ТРЯБВА ДА РЕШИМ. КЛЮЧОВАТА ДУМА ДНЕС Е Р А Б О Т А.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Не ми звучи добре" е субективна квалификация. Естествено е, че човек има предпочитания към един или друг музикален жанр. Всеки човек. И Вие, както и аз, не сме част от професионалната общност на полицията и не познаваме вътрешните правила на една йерархизирана система. Аз съм творчески тип и не бих могла да работя в подобна система. Е, мога, но няма да се чувствам щастлива. Между другото съм човек на свирепата дисциплина, защото без нея нищо не можеш да постигнеш в едно хаотично общество, в което един хаос сменя чрез парламентарни избори друг хаос, но хаосът остава като отличителен белег на управленската система. Сега, от една година, има плах опит да се променят правилата, но обществото се променя много бавно.

Песента е написана за полицаи, разбирате ли? За да имат нещо свое, което да ги обединява. И мелодията е приятна, и текстът покрива изискванията за подобен тип песни с корпоративна насоченост, които съдържат основните ценности, които възпитава системата у работещите в нея. Ние с Вас сме извън тази система. Защо да й налагаме нашите щампи за естетически идеал по отношение на текст, музика, аранжимент, изпълнение?

Защо да не позволим на хората да си имат своя мелодия, която, както разбрах, е написана съвсем безкористно, дори не е платено за нея, да не говорим за авторското право на композитор, текстописец, аранжор, изпълнител.

ЗАЩО НЕ УМЕЕМ ДА СЕ ЗАРАДВАМЕ НА НЕЩО СЪЗДАДЕНО? ЗАЩО ВИНАГИ РАЗРУШАВАНЕТО НИ РАДВА? ЗАЩОТО СМЕ БАЛКАНЦИ? НЕ ГЕОГРАФСКИ, А ПО ПСИХИКА. ЗАЩО ВИНАГИ ПРИМИТИВИЗМЪТ ТРЯБВА ДА ИЗЛИЗА НА ПРЕДЕН ПЛАН В БЪЛГАРИЯ? И ХОРАТА "С ДВА ПРЪСТА ЧЕЛО"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Квалификации като: безумен, смехотворен, профанен контраст, музиката е тотално незапомняща се /аз я запомних в общи линии още в залата, защото е мелодична, вярно е, че имам музикална памет, защото в детството си съм свирила на пиано/ и т.н. са емоционални, а не рационални. Аргументите не са квалификации. Те са рационална обработка на конкретната ситуация.

Квалификациите наистина се емоционални, но няма начин да не ги употребя, за да изразя първоначалното си усещане. Не знам защо априори решихте, че аз нямам музикална памет. И все пак тази песен мисля да я пропусна. Това, че на Вас ви харесва, не означава, че и другите мислят така. Освен това, няма нужда да се правим на големи музиковеди. Да кажем, че имам поне нужната меломанска култура. В крайна сметка публиката е тази, която оценява, а аз също съм част от нея.

Така че - за мен песента е халтура. С тази поредна квалификация охарактеризирам комбинацията: невероятно тъп текст (някои четвъртокласници се справят по-добре), шаблонна мелодия (безлична частушка някаква), соц. сценично поведение (на Веско Маринов) и безумна хореография на балета. А, оппа, пак бълвам квалификации. Ами това е, увреждане явно.

А патосът Ви за родната полиция въобще не го споделям. Дали ще възприемат песента не знам, но те я заслужават. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"...шаблонна мелодия (безлична частушка някаква), соц. сценично поведение (на Веско Маринов) и безумна хореография на балета". Това са аргументите Ви? Какво общо имат руските частушки с българската национална психика? Защо пак се връщате в социализма и сценичното поведение на изпълнителя? Какво искате - да се кланя като клоун или да изпълнява гимнастически упражнения? Съвсем си е мъж на място, който не се прави на звезда, а излиза на сцената с най-обикновен мъжки костюм или риза и панталон. Така предимно се обличат попизпълнителите в САЩ, само че панталонът обикновено е джинси и тишъртка вместо риза.

Защо хореографията да е безумна, само защото виждате нещо такова за първи път? Тя показва стилизирани движения от позиции, присъщи за работата на полицая.

Защо мислите, че имам определен патос или отношение към полицията и песента им? Ако съм актриса и изпълнявам ролята на Мерилин Монро, това означава ли, че съм същият човек?

Просто трябва да позволим на хората да бъдат различни. Ако Ви кажа, че демонстрирате въздействие на комунистическата идеология, ще се обидите. Точно това демонстрирате. Всички трябва да имаме един и същ вкус, да се обличаме по един и същ начин, да харесваме една и съща музика, ДА СМЕ ЕДНАКВИ?!

И аз съжалявам, че идеологизацията в обществото ни е още толкова силна и хората не могат да я преодолеят. При това става дума за комунистическа идеология, която е деструктивна и агресивна по отношение на хората, при това разпространена като сериозна зараза в България по времето, когато е било разпространено и учението на Учителя Петър Дънов. Той казва:

"Новата култура изисква хора с нов идеал, с нови стремежи, в правилни отношения. ... Бъдете в хармония помежду си! Това всеки човек, всеки народ може да направи. Това се иска от българите, това се иска от всички народи. Хармония е нужна както на семействата, на обществата, така и на всички народи. Щом има хармония, нищо друго не ви остава, освен да сеете. Ще имате голяма плодородие, изобилна жътва".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Няколко пъти казах, че определение като "балкански" не може да се използва в обидно-квалификативен смисъл. Оскърбяваш културната ми самоидентификация. Това е политически некоректно.

И не, тази песен не струва. Стига прелива от пусто в празно и пропуска аргументи, няма да убедиш никого.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Правиш ли разлика между "географски" и "политически"? Не, нали? Изпълняваш политически поръчки. Хайде да манипулираме форума и да убеждаваме хората, че нещо е лошо, защото е свързано с работата на министър Цветанов, който не е от "моята партия". Така ли е? Да, така е.

Моята работа не е да харесвам или не. Аз съм политически лингвист. Моята работа като анализатор е да ОБЯСНЯВАМ. Още повече, когато става дума за такава дреболия, за която съзнателно и заплатено беше вдигнат вой до небесата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"...шаблонна мелодия (безлична частушка някаква), соц. сценично поведение (на Веско Маринов) и безумна хореография на балета". Това са аргументите Ви? Какво общо имат руските частушки с българската национална психика? Защо пак се връщате в социализма и сценичното поведение на изпълнителя? Какво искате - да се кланя като клоун или да изпълнява гимнастически упражнения? Съвсем си е мъж на място, който не се прави на звезда, а излиза на сцената с най-обикновен мъжки костюм или риза и панталон. Така предимно се обличат попизпълнителите в САЩ, само че панталонът обикновено е джинси и тишъртка вместо риза.

Защо хореографията да е безумна, само защото виждате нещо такова за първи път? Тя показва стилизирани движения от позиции, присъщи за работата на полицая.

Вече казах, нямам нищо против изпълнителя Веско Маринов. От моя гледна точка е безумно демоде. По социалистически демоде. Като сценично поведение. Но други го харесват - Вие например. Няма как всички да го харесват.

Вие кажете какво общо имат частушките с българската национална психика? И защо песента напомня на тази за московската милиция?

А относно поп изпълнителите в САЩ, смея да твърдя, при това съвсем уверено, че там аналог на Веско Маринов няма. И да, там панталонът обикновено е джинси и тишъртка вместо риза, но то стана като във вица за Киркор и Гарабед. Същото е, ама не съвсем.

А хореографията е достойна за театър на абсурда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо мислиш, че аз го харесвам. Това, което съм писала, е реакцията на публиката. Казах вече, че имам привилегията на човека, наблюдавал процеса отвътре. Може и да е случайно, но е факт. Хората пляскаха в такст с музиката и бяха усмихнати. Не публикувай фалшива информация. Аз като езиковед и със специалност политически лингвист, не съм публиката, която слушаше песента-подарък за празника.

Питах те, защо споменаваш частушките? Аз само зная, че са руски по произход, но не съм ги виждала и дори не зная ритъма им. Значи познаваш руските частушки, бил си там и то по време на социализма и сега ни натрапваш социалистическия си вкус?

Посочи аргументи за "демодето", при това "социалистическото демоде" Веско Маринов. Защото носи костюм? С него се движи и по улицата. Това е ежедневна дреха, без вратовръзка. Така се обличат мъжете в България. Не облича сценични костюми.

Откъде знаеш, че в САЩ няма аналог на Веско Маринов? Сигурно има попизпълнители, които клонят в музикално отношение и към кънтри-музиката? За Италия мога да ти посоча примери с Роберто Аланя и неговите сицилиански народни песни, както и с Павароти и популярните и обичани в цял свят италиански канцонети. Ти хотил ли си в САЩ и имаш ли конкретни впечатления?

Сега ми напиши как изглежда театърът на абсурда, за да свържа хореографията на концерта с него. Аз не съм привърженичка на този жанр. Характеризирай ми го - едно, две, три...

Толкова злоба има напластена у тебе, че се чудя как живееш с нея. Само защото не си вече в редовете на МВР? Защото закриха Държавна сигурност? Наистина не те разбирам. Злобата ще те погуби.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Правиш ли разлика между "географски" и "политически"? Не, нали? Изпълняваш политически поръчки. Хайде да манипулираме форума и да убеждаваме хората, че нещо е лошо, защото е свързано с работата на министър Цветанов, който не е от "моята партия". Така ли е? Да, така е.

Моята работа не е да харесвам или не. Аз съм политически лингвист. Моята работа като анализатор е да ОБЯСНЯВАМ. Още повече, когато става дума за такава дреболия, за която съзнателно и заплатено беше вдигнат вой до небесата.

Та кой не правел разлика между "политически" и "географски"? И кой бил изпълнявал политически поръчки? Или манипулирал форума? Такива приказки също се доказват... колеги, май си имаме работа с бригададжийка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цялата истерия е заради това, нали - http://www.gerb.bg/bg/events/eventsdetail/cat_id/1/from/eventslist/id/9407 - "Вицепремиерът Цветан Цветанов е най-одобряваната личност във Велико Търново, подкрепят го даже привържениците на БСП" . 74% одобрение! Затова авторитетът му трябва да бъде сринат именно с лъжи и инсинуации в нета. Недостойно!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не виждам тази тема какво общо има с раздела Езикознание. Преместих я в раздел Литература - Българско творчество.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо мислиш, че аз го харесвам. Това, което съм писала, е реакцията на публиката. Казах вече, че имам привилегията на човека, наблюдавал процеса отвътре. Може и да е случайно, но е факт. Хората пляскаха в такст с музиката и бяха усмихнати. Не публикувай фалшива информация. Аз като езиковед и със специалност политически лингвист, не съм публиката, която слушаше песента-подарък за празника.

ОК, реакцията на публиката в залата е била положителна, но на една друга част, която примерно е тук, във форума - не е! Последното изречение нещо не го разбрах - какво общо има това, че сте езиковед и със специалност политически лингвист?

Питах те, защо споменаваш частушките? Аз само зная, че са руски по произход, но не съм ги виждала и дори не зная ритъма им. Значи познаваш руските частушки, бил си там и то по време на социализма и сега ни натрапваш социалистическия си вкус?

В случая използвах думата "частушки" в преносното им значение. А именно - демодирана РУСКА соц. естрада. Тази песен е точно такава. Иначе, да, познавам частушките. Частушките са кратки фолклорни руски песни, аз лично, освен от обща култура, ги познавам и от интерпретациите на някои руски пънк групи. Последното Ви предположение пък, като цяло е доста фриволно. Не, не съм бил в Русия по време на социализма, освен това, тогава бях дете.

Посочи аргументи за "демодето", при това "социалистическото демоде" Веско Маринов. Защото носи костюм? С него се движи и по улицата. Това е ежедневна дреха, без вратовръзка. Така се обличат мъжете в България. Не облича сценични костюми.

Ами демодето лъха като се започне от прическата и се стигне по отношение на избора да пееш на сцената точно с костюм и то такъв. Извън облеклото силно демодирано е сценичното поведение на изпълнителя, всичките му движения, начина му на контакт с публиката, въобще все неща, застинали на точката, когато е бил студент в Консерваторията и е попивал естрадни похвати.

Откъде знаеш, че в САЩ няма аналог на Веско Маринов? Сигурно има попизпълнители, които клонят в музикално отношение и към кънтри-музиката? За Италия мога да ти посоча примери с Роберто Аланя и неговите сицилиански народни песни, както и с Павароти и популярните и обичани в цял свят италиански канцонети. Ти хотил ли си в САЩ и имаш ли конкретни впечатления?

Госпожо, не намесвайте кънтрито, за него можем много да говорим, но то не е близко до Веско, както като облекло и сценично поведение, така и като музика. В Италия, предполагам има негови аналози, Вие също го потвърждавате, в Русия също, но в САЩ не. Шоу бизнесът в САЩ има други правила и изисквания.

Сега ми напиши как изглежда театърът на абсурда, за да свържа хореографията на концерта с него. Аз не съм привърженичка на този жанр. Характеризирай ми го - едно, две, три...

Аз всъщност харесвам театъра на абсурда и особено Бекет. В случая използвах словосъчетанието като метафора, заради ефектната съставка - думата "абсурд". А хореографията в никакъв случай не може да се върже с опитите за внушения на песента. И между другото, харесвам модерен балет, но това на клипа беше недоразумение.

Толкова злоба има напластена у тебе, че се чудя как живееш с нея. Само защото не си вече в редовете на МВР? Защото закриха Държавна сигурност? Наистина не те разбирам. Злобата ще те погуби.

Много Ви моля, повече не си позволявайте подобни нелепи предположения! Аз съм реален човек и Ви гарантирам, че никога през живота си не съм бил в МВР! За Държавна сигурност, ако на 11-12 г. приемаха, можеше и да стана. Никога не съм имал и отношения с полицията, с чисто съдебно досие съм и никога не съм бил следствен. Негативното ми мнение за МВР е формирано поради други обстоятелства.

Най-добре успокойте топката!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не виждам тази тема какво общо има с раздела Езикознание. Преместих я в раздел Литература - Българско творчество.

Хубаво беше да ме питате, преди да решите, че става дума за литература и българско творчество. Анализът на текста си е чиста политическа лингвистика (Politolinguistik), един от новите дялове в езикознанието, неразработен още в България, ако не смятаме няколко мои книги след 1999 г., в които се обясняват основните принципи на науката, понятийният апарат, методите на изследване и някои рецензии на немски книги, най-важна от които е книгата с доклади от конференцията в Университета Кобленц-Ландау, 1994 г., когато беше създадено направлението от политолози и лингвисти.

Не съм се занимавала професионално с литература. В края на следването българска филология има два клона - литературознание и езикознание. Винаги съм се занимавала именно с езикознание и имам няколко вътрешни квалификации: лексикология, лексикография, неология /докторат/, неография, социолингвистика /хабилитация/, политолингвистика /голям докторат/, медии, интеркултурна комуникация /Мaster of Arts/, евролингвистика.

Това е една и съща област езикознение, но в никой случай - литературознание. Не съм като някои участници във форума, които разбират и от музика, и от текст, и от аранжимент, и от хореография. Колкото до Държавна сигурност, в Министерството на Щази са приемали деца и на 14 г., дори има един такъв текст за Кристиян /със задраскано фамилно име/ в Музея на Щази в Лайпциг, който разгледах миналата година по време на една конференция. Българският комитет за Държавна сигурност поне не е с ранг министерство. Не сме чак толкова пропаднали.

Така че, ако обичате, върнете анализа отново в "Езикознание", защото хората, които четат статиите ми, знаят, че съм езиковед. За доброто име на сайта Ви е.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...