Отиди на
Форум "Наука"

Химнът на МВР в епохата на чалга-културата


Recommended Posts

  • Потребител

Сега погледнах и клипчето с балета. :doh:

Някой ще може ли да обясни, защо докато се пее "моята полиция ме пази" балетистите стоят със скръстени ръце, а пък като се пее "Гордост е да служиш в редовете на България и МВР" застават гърбом и почват да правят едни чупки в кръста достойни само за стриптизьорки с консумация.

В интерес на истината това дали са истински балетисти или просто Цецо е докарал дежурната смяна от патрулите да ударят един танц? Защото през цялото време изглежда, че не са много наясно какво точно трябва да правят на сцената.

Galahad, субективен си, само защото са мъже. На мене пък ми харесаха. Имаха добър синхрон помежду си, но си мисля, че бяха балетисти. Бях долу, в централния блок на залата, виждах добре. Не се заглеждай толкова. Много ми хареса настроението на коментара ти. Важно е, че антирекламата е също реклама и сега Веско си намери нови почитателки жени, не включвам себе си, но това е факт, че ще има много фенки от нета. Аз пък открих Евтим Евтимов като поет. Виждаш ли, колко позитиви. А и музиката на Тончо Русев е много, ама много добра. Не знаех, че "Клоунът", върхово изпълнение на Васил Найденов, е негова. Сега започнахме да се интересуваме от поети, композитори. По-рано никой не им обръщаше внимание. Само горкият аранжор е на заден план. Какво науважение към неговата персона. Нали повечето от нас не знаят почти нищо за професията му. Това го спаси от обругаване - по балкански, и по български. Да, тъжен хумор.

Колкото до руското клипче, погледни само Путин как едва издържа задължението си да бъде в залата. Рапът едва ли е за дечицата, като се има предвид възрастта им. :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Galahad, субективен си, само защото са мъже. На мене пък ми харесаха. Имаха добър синхрон помежду си, но си мисля, че бяха балетисти. Бях долу, в централния блок на залата, виждах добре. Не се заглеждай толкова.

На мен колите не ми харесаха. Трябваше да използват картонени модели на коли/ говоря за онези коли от картон с които ни плашеха по пътищата на България/. Така поне частично оправдаят изразходваните средства за закупуването им, а не да събират прах в складовете на МВР

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"ХИМНЪТ НА МВР В ЕПОХАТА НА ЧАЛГА-КУЛТУРАТА - тази тема има толкова общо с ИСТИНСКАТА лингвистика, колкото свеща с ядрената физика."

Ти да не би да си завършил ИСТИНСКА лингвистика? Защото аз съм завършила българска лингвистика и след това съм специализирала в Дания и Германия, но лингвистиката, която съм завършила, се нарича БЪЛГАРСКА ЛИНГВИСТИКА. :w00t:

Сега - сериозно. Това, което си чувал за езикознанието, е, че изследва езика като система. Тази позиция се поддържаше от структурализма през 60-те г. на миналия век. През последните десетилетия се развиха функционалните аспекти на езикознанието /лингвистиката/ и тук ще спомена: психолингвистиката, социолингвистиката, а напоследък и - политолингвистиката и евролингвистиката. Макар че утвърждавах социолингвистиката в България, напоследък ми се налага да работя в другите две направления, малко по-сериозно, отколкото пиша тук, но тук публиката е широка и трябва да се съобразя. :tooth::w00t:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"На мен колите не ми харесаха. Трябваше да използват картонени модели на коли/ говоря за онези коли от картон с които ни плашеха по пътищата на България/. Така поне частично оправдаят изразходваните средства за закупуването им, а не да събират прах в складовете на МВР."

Е, на вас не може да се угоди. Трябваше преди концерта да има референдум за това, как да се направи сценарият и как да бъде реализиран. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То по-добре хич да не беше..... Наистина, поне като видяха тоя текст, не се ли сетиха да го сменят? Па и да си беше пял Маринов без балетисти и автомобилисти, какво сега. Хората не са ли виждали полицаи и коли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май има нещо в това, че на една песничка се обръща толкоз много обществено внимание.

Може пък наистина да са ни изманипулирали без да се усетим. Нали не сме просветени в политико-лингвистичната наука. И щом веднъж са ни зомбирали няма смисъл да правим литературни и музикални анализи на творбата, защото черното ни изглежда бяло, хубавото - лошо и т.н.. По-добре ljubima да ни обясни механизма на това зомбиране, може и да го проумеем и да се освободим от манипулацията. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Моля Ви се сега, манипулативната мрежа на БСП никога няма да стигне дотук. Просто в случая се получи комична издънка на МВР, какво толкова, тя не отменя успехите му. В музиката да се дъни, не в другото ;)

КГ125, не очаквах, че и ти си част от мрежата на червения терор в "БГ Наука". :Oo:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ125, харесвам максимите ти и ще напиша някои от моите:

- Чукайте и ще ви се отвори. Евангелие на Матея;

- Две неща на този свят са безкрайни - Космосът и човешката глупост, но за Космоса все пак не съм съвсем сигурен. А.Айнщайн;

- На най-високите върхове не расте нищо. Ю. Бринер;

- Човек е само този, който може самостоятелно да се освободи от своите страдания и да превърне средата, в която живее, в РАЙ. Петър Дънов, Мисли за всеки ден;

- СМЕЛО И СМАХНАТО. Студентски девиз, който използвам най-често:)

Та по този случай: Да живее химна на МВР! Ако сме хора, ще се извиним на полицаите, че сме се подиграли с празника им - 131-та годишнина от създаването на българската полиция. Ако сме хора! Ако сме граждани! Май не сме...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мога да разбера, защо трябва да се харесва нещо пошло като песничката на Веско Маринов, за да демонстрираш възпитание, отговорност към Родината и уважение към МВР?

Ако аз не харесвам тази песен, значи съм се подиграл с полицаите и c годишнината от създаването на българската полиция?

Това е безкрайно нагло твърдение и е обидно за мен. Или харесваш кича и Веско, а с това - Родина, МВР, Цветанов и пр., или - не!!!

Това ми идва в повече, уважаема достотинка и Ви включвам в черния си списък с игнорирани, където ще си правите компания с "мили и приятни" младежи като Хърс Блатния, Hатан и пр...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Песничката не е на Веселин Маринов, той е само изпълнител. Текстът е на поета Евтим Евтимов, от когото публикувах някои от стихотворенията му от интимната му лирика. Много нежен поет с много тънка наблюдателност. И аз не съм го познавала преди, сега ми се наложи да го попрочета. Просто изберете в google Евтим Евтимов, има прекрасни клипчета с негови стихове. Не съм ги правила аз.

Ако не Ви харесва интерпретацията на Веселин Маринов, това е друг въпрос. Трябва обаче да ни кажете, кое не Ви харесва - защото "е" гей, така го представя едно манипулативно клипче от кампанията на БСП в нета, защото е облечен с костюм и няма дрънкулки - гривнички и герданчета и многобройни татуировки, за да ни покаже, че е "пич", той си е най-обикновен мъж, такива са повечето българи, или заради нещо друго.

Тъй като чух какво ли не за музикалния си вкус, а аз наистина съм се занимавала в детството си с музика, просто за обща култура, ще ви кажа, каква музика слушам. В момента редактирам книгата си преди отпечатването й и трябва да имам страшно позитивна нагласа, за да изпипам детайлите. Това означава, че слушам "Парижката Света Богородица" и сега ще ви дам линк към клипчето, за да видите трима мъже, които съвсем не са гейове, как могат да работят в екип и да не си завиждат. Но те са французи, една толерантна европейска нация -

Гару, Даниел Лавоа и Патрик Фиори -

.

Забележете как им се радва авторът на музиката на прочутия мюзикъл, обиколил света като една от най-добрите реклами на Франция. Случаят е същият като нашия с песничката на МВР. Но ние ругаем поета, композитора, изпълнителя, аранжора, защото сме озлобени, бедни и няма да сгреша, ако кажа - и прости балканци.

Ето, това харесвам - взаимното уважение между колеги и перфекционизъм в извършваната работа. Нещо, на което повечето българи, уви, не са способни и 20-те години нескопосан преход го показаха. Не включвам себе си в това число, но трябваше да премина през различни европейски обучения, за да се науча да работя по този начин, по който работят французите от клипа.

П.П. Не общувам с Хърс Блатния, нито с Hатан, въобще не ме интересуват и те не могат да бъдат в моята компания, ЗАЩОТО АЗ НЯМА ДА ГИ ДОПУСНА ДО СЕБЕ СИ.

Предпочитам да общувам с млади, интелигентни българи.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Galahad, субективен си, само защото са мъже. На мене пък ми харесаха. Имаха добър синхрон помежду си, но си мисля, че бяха балетисти. Бях долу, в централния блок на залата, виждах добре. Не се заглеждай толкова. Много ми хареса настроението на коментара ти. Важно е, че антирекламата е също реклама и сега Веско си намери нови почитателки жени, не включвам себе си, но това е факт, че ще има много фенки от нета. Аз пък открих Евтим Евтимов като поет. Виждаш ли, колко позитиви. А и музиката на Тончо Русев е много, ама много добра. Не знаех, че "Клоунът", върхово изпълнение на Васил Найденов, е негова. Сега започнахме да се интересуваме от поети, композитори. По-рано никой не им обръщаше внимание. Само горкият аранжор е на заден план. Какво науважение към неговата персона. Нали повечето от нас не знаят почти нищо за професията му. Това го спаси от обругаване - по балкански, и по български. Да, тъжен хумор.

Колкото до руското клипче, погледни само Путин как едва издържа задължението си да бъде в залата. Рапът едва ли е за дечицата, като се има предвид възрастта им. :post-20645-1121105496:

Олигархът Путин се оглеждаше като гърмяна свиня подобно на Доган и Иван Костов когато чуят да се вика: "Всички престъпници в затвора". Не му допадна идеята на песента, че полицията трябва да служи на гражданите, а не на олигарсите за да мачкат гражданите. Още по-неприятно му стана, че хората в залата много харесаха идеята, че работата на полицията е да служи на цялото общество, а не да е "моята полиция". Тъй или иначе текста на песента е просто лош превод на руската.

Що се отнася до танца, той съвсем не е оригинален, а също е пошло копие от танца на една друга песен, която съдейки по облеклото на балетистите би трябвало да се казва "Химн на ВУЗ-овете" (ако бяха с бели престилки, щеше да е на медиците ... но на преподавателите е излязъл късмета; текста е на сръбски, ама кой го гледа след като и певицата и балетистите са готини).

Предполагам, че това изпълнение ще изпълни с гордост всеки че има честта да е преподавател или студент в български ВУЗ. :laugh:

Та каква е равносметката:

Веско Маринов макар и най-много да обра от критиките в действителност е най-малко виновен за станалото. Както се вижда от интервютата му той тръдно може да свърже едно изречение, което предполага, че също тъй му е трудно да разбере дали в текста, дето му е даден да го изпее има някаква връзка между думите. Несъмнено доброто му намерение обаче да зарадва хората работещи в МВР е похвално. Както казва Цветанов концерта е бил безплатен. Тъй че човечецът просто е искал да изпее една песен, която да зарадва хората.

Композиторът, след като са му дали текст с гордото заглавие, че ще е химн вече е въпросът дали е трябвало да съчинява една толкова водевилно-кабаретна мелодия?

Авторът на текста е единият от основните виновници. Той е направил изплагиатстването и нескопосния превод на руската песен. Аз се чудя дали го е превеждал човек, или просто превода е направен от Гугъла, та се е получил един толкова фриволен набор от думи.

Хореографът - изплаогиатствал е танца от песента на Ана Николич (нейното творчество е любима плячка за окепазяване от страна на Пайнерките), като определено се усещат моментите, в които се очаква Веско да изпълни сценките на Анчето, ама пък и някак не върви да го направи. "Балетистите" или са стриптизьори или са хванати от патрула и набързо им е пуснат за обучение някой танц на групата "Максимус", а след това са "специализирали", гледайки танца на Анчето (ма май повече нея са гледали, а не стъпките на "колегите", които е трябвало да имитират). В крайна сметка едното от момчетата като се разгорещи в танцуването понечи да си свали ризата (школовката си каза думата), но се усети на време, но до края на танца си остана с извадена от панталоните риза, като изпаднал германец.

Или както казваше един наш поет: "Каквото друго и да напиша, скръб ще бъде майко моя". :read:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ангеле, излагаш се, спри. Зная, че ти плащат за "големите" коментари, но спри с простотиите си.

Това е мой колега, "лингвист", но няма книги по лингвистика, защото пребиваваше и все още пребивава в науката като офицер от Държавна сигурност. Завършил е английска филология и школа на КГБ в Москва, приключил е с работата си като офицер в Държавна сигурност и сега всичко, свързано с МВР, му е черно - все едно дали е Веско или някой друг. Всички са лоши, а мъжете вероятно не могат да бъдат балетисти и Рудолф Нуреев е бил сигурно никой, да цитирам името на прочутия руски балетист.

Пребивава под различни имена в нета, включително и женски. Работи в манипулативна мрежа. На БСП, разбира се.

Голям любител на пролетарския поет Н.Й.Вапцаров, стих от който цитира по-горе. :v::)):

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Та по този случай: Да живее химна на МВР! Ако сме хора, ще се извиним на полицаите, че сме се подиграли с празника им - 131-та годишнина от създаването на българската полиция. Ако сме хора! Ако сме граждани! Май не сме...

Който не е с нас, е против нас. Звучи толкова познато, а?

Предпочитам да общувам с млади, интелигентни българи.

Както си тръгнала с раздаването на присъди, скоро единственият човек в този форум, с когото ще общуваш, ще се самата ти. Никой няма да иска да чете и отговаря на надменните ти и арогантни мнения.

Нещо за до(евро)цент Любима с възможност за размисъл.

Звучете химни по паради!

Петър Краевски, 6 юли 2010 г.

В сградата на Министерски съвет влезе пъргав чичка с вид на шушумига. Имаше стойка на торбест плъх, който се катери по улук. Двете му очички хитро святкаха зад огромни очила с рогови рамки, а над тях като позлатено кубе блещукаше теме на човек, оплешивял още в младежка възраст. Само по слепоочията му се бе запазила рехава косица, която напомняше лавров венец.

Фоайето беше мрачно и пусто. Човечето го прекоси със ситни стъпки и застана пред врата с табелка: „Началник на протокола". Ослуша се и влезе, без да почука.

- Добър ден, не ставайте да ме посрещате, ще пия кафе. – каза той на слисаната жена зад бюрото.

– Аз съм народният поет Евстати Евстатиев. Няма как да не ме познавате. Имам сто и петдесет стихосбирки, всичките преведени на монголски. Нося ви няколко заготовки за химн на различни държавни институции. Ако може да ме изслушате.

Жената отсреща стоеше като втрещена. Десетина секунди в стаята се чуваше само шума от климатика. Накрая тя едва успя да поизнесе:

- Как така заготовки?

- Първи куплет и припев. – засече я Евтатиев. – Щом докажете, че проявявате интерес, ще доразвия заготовките в пълнокръвни творби, в смисъл - химни. Криза е, госпожа, и аз се принудих да работя на ишлеме. От коя институция ще започнем изслушването?

- Вижте, в момента нямаме нужда от химни. – засуети се женицата.

- Нямате нужда значи. А какъв беше оня химн за МВР?

Чичката зае патетична поза и зарецитира с насмешка:

Ако някой някъде предава

своето отечество и слава,

ако клетвата за дълг прегази –

моята полиция го пази.

Началник протокола Димитрова гузно замълча. Народният поет се надвеси отгоре й като буреносен облак над гръмоотвод.

- Така значи! Един може да пише химни, а друг не може, а? Аз с какво съм по-лош от колегата Евтим Евтимов, моля? С нищо. Я по-добре чуйте как започвам химна на данъчна дирекция към Министерството на финансите:

Ако някой някъде успява

някак си да се обогатява,

ако ДДС-то не си плаща,

данъчните служби ще го сгащят!

Жената слушаше напрегнато в отбранителна поза.

- Спестявам ви припевите. – пристъпи напред Евстати. – Ще ги чуете, когато получа капаро. Апропо, мисля да възпея всички дирекции по отделно. Например чуйте началото на химна за служба „Митнически контрол":

Ако някой някъде минава

през граничен пункт или застава

с нерегламентирани товари,

ще го хванат наште митничари!

Димитрова придърпа стола си още назад, но я подпря стената.

- Схванахте идеята, нали? – повиши глас поетът. – Накрая, като апотеоз, ще заблести куплетът за цялото финансово министерство. Красота! Е, вие с право ще кажете, ама само те ли заслужават тая чест? Спокойно. Помислил съм и за колегите им от здравеопазването, ето:

Ако някой някъде е болен

и в хирургия лежи недозаколен,

съвестта му няма да е чиста,

щом не слави здравният министър!

- Ама как така „недозаколен"? – примоли се госпожата.

- Оставете поезията на нас - поетите! – сопна се Евстати Евстатиев. – Вие просто слушайте и парафирайте. После ще ми покажете къде е касата и кой откъдето.

- Боже мой…

- Като споменахте Бог, не съм пропуснал и дирекцията по вероизповеданията:

Ако някой някъде се моли

кат пролива сълзи и сополи,

нека с Бог, Аллах или пък Шива

да прослави веро-колектива!

- Какъв веро-колектив, какви сополи?!

- Имам предвид колектива на дирекцията по вероизповеданията. Съгласете се, че титула им е прекалено дълъг, за да се побере в метриката на стиха. Не че не мога да пробвам, но цената ще е по-висока. А за сополите може и да се договорим на първа редакция. Виж, химна за министерството на труда и социалните грижи ще се хареса от раз:

Ако някой някъде се труди

с чук, компютър или по бермуди,

ако той дори е безработен –

вечна слава на Младенов Тотю!

- Вие сериозно ли това? Как така Младенов Тотю…

- Сигурно ви притеснява името в произведението? Инверсията е нарочна. Младенов Тотю. Художествен похват. При всяка смяна на политическата обстановка ще преработвам куплета с името на новия министър. Срещу минимално възнаграждение, разбира се. Да предположим, че Емилия Масларова отново се върне на власт. Куплетът ще се редактира така:

Ако някой някъде се труди

с чук и сърп или пък по бермуди,

ако има даже соц-проблеми –

слава на Масларовата Еми!

- Това е някакво безумие! – не издържа началник отдел „Протокол" към Министерския съвет на републиката.

- Това беше бонус. – засегна се поетът. – И въобще как смеете да ми говорите така? Та аз съм народния поет Евтати Евстатиев. Народен поет, госпожа! Народен!

- Като станете международен, обадете се пак! – излезе извън себе си Димитрова и позвъни на охраната.

- Сам ще си изляза. – стисна зъби поетът Евстати Евстатиев. – Язък за химна на бодигардовете към Правителството! Бадева ще отидат и химните на останалите министерства, дирекции, асоциации и комисиите по ресори! Те затова сте на тоя хал вие от правителството! Отивам в Президентството. Там ще ме чуят. И да знаете – не съм гласувал за вас!

Ако някой някъде ни каже

че правителството лъже-маже,

ще скандираме на сто процента –

три пъти ура за президента!

Тропна с крак, па изчезна в посока – „Дондуков 2".

http://zonabg.info/F...1/5143.article/

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз тази тема вече я чета само за "сеир", но просто се набива на очи как ljubima постоянно нарушава Правилата на форума. ТУК

Не е ли записано с червено, в преамбюла на правилата, че всеки потребител си има ник?

Кой е Ангел?

Защо се крещи из форума? Защо се заповядва на другите потребители да отговарят, и то без да се бавят много?

Разбрахме, че сте лингвист. Повтарянето на едно твърдение, не го прави да звучи по-внушително. Напротив !

До сега видях нарушаване на точки 1, 3, 5, 6, 8 и 15 от Правилата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Който не е с нас, е против нас. Звучи толкова познато, а?"

Грешиш. Просто казвам, че когато човек осъзнава грешката си, е редно да се извини, ако е добре възпитан. Интелигентният човек не се срамува да се извини.

НИЕ, БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ, ТРЯБВА ДА СЕ ИЗВИНИМ НА НАШАТА ПОЛИЦИЯ, ЧЕ РАЗВАЛИХМЕ ПРАЗНИКА Й ПОРАДИ МАНИПУЛАТИВНАТА ИСТЕРИЯ НА БСП, В КОЯТО МНОГО ХОРА ПОВЯРВАХА.

НИЕ, БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ, ТРЯБВА ДА СЕ ИЗВИНИМ НА АВТОРСКИЯ И ИЗПЪЛНИТЕЛСКИЯ ЕКИП НА ПЕСЕНТА ЗА ПОЛИЦИЯТА ИМЕННО ЗА АРОГАНТНОТО СИ ПОВЕДЕНИЕ НА МАНИПУЛАТИВНА БАЗА.

Това е "надменното ми и арогантно мнение".

С литература не се занимавам професионално и не мога да коментирам, а и не ме интересува. АЗ СЪМ ЕЗИКОВЕД И ПУБЛИКАЦИЯТА МИ ТУК Е В РАМКИТЕ НА НАУКАТА ПОЛИТИЧЕСКА ЛИНГВИСТИКА, ВСЕ ОЩЕ НОВА И НЕПОЗНАТА В БЪЛГАРИЯ, НО ПОЗНАТА В РАЗВИТАТА ЧАСТ НА ЕВРОПА.

ПУБЛИКУВАЛА СЪМ Я В РАЗДЕЛ "ЕЗИКОЗНАНИЕ". НАСИЛСТВЕНОТО Й ОТСТРАНЯВАНЕ ОТ РАЗДЕЛА, В КОЙТО СЪМ Я ПУБЛИКУВАЛА И ВКЛЮЧВАНЕТО Й В НЯКАКВА НЕЯСНА РУБРИКА "БЪЛГАРСКО ТВОРЧЕСТВО"(народно или някакво друго, но не и наука, разбира се) Е ЧАСТ ОТ МАНИПУЛАЦИЯТА В НЕТА И НЕСПАЗВАНЕ НА ЕВРОПЕЙСКАТА "КОНВЕНЦИЯ ЗА ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И ОСНОВНИТЕ СВОБОДИ". :!!!: :book:

P.S.Използването на главни букви не е "крясък"(тук няма истерии), а МОЙ ГРАЖДАНСКИ ПРОТЕСТ СРЕЩУ МАНИПУЛАЦИЯТА В НЕТА ПО ОТНОШЕНИЕ НА ТАЗИ ПУБЛИКАЦИЯ. :!!!:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сеирът продължава. Може ли човек, който има интереси по "Средновековна история" и вероятно е завършил специалност "История" да се прави на компетентен в областта на науката "Езикознание" и налага волята си, дори и когато му е направена забележка за липса на капацитет?

Ще се крием зад "правила"? Така ли се нарича цензурата в нета? Какъв е този бълвоч от клипове, между които и на Радка Куршума, който пък е обявен за "химн на ГЕРБ"? Защо досега не съм чувала този химн на ГЕРБ, изпълнен от Радка Куршума? Това не е ли нарушаване на "правила"?

Кога ще започне анализът на текстовете, така както съм ги изложила в публикацията? Или нещо не смеем, страхуваме се, нещо.

Чакам ДА ЗАПОЧНЕ АРГУМЕНТИРАНАТА КРИТИКА на избора на думи - в песента на МВР, в текстовете на българската армия и т.н. Кои думи трябва да присъстват в текста и кои не и защо? Досега всичко е само бла-бла-бла. Когато фактите говорят, и боговете мълчат. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо крещиш? Това тук да не ти е женския пазар?

Не си прочел текста. Аз съм се аргументирала. Пиша го още веднъж специално за тебе, за да го прочетеш. Или нещо не ни изнася, нещо ни притеснява. Така е. Колкото до пазара, ако се вярва на никовете, той е по-скоро мъжки. Вече и дискриминация по пол се появи. Само тя липсваше, наистина:

P.S.Използването на главни букви не е "крясък"(тук няма истерии), а МОЙ ГРАЖДАНСКИ ПРОТЕСТ СРЕЩУ МАНИПУЛАЦИЯТА В НЕТА ПО ОТНОШЕНИЕ НА ТАЗИ ПУБЛИКАЦИЯ. :!!!:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много е забавно когато не се четат част от постовете. Това развива въображението. Текста за Евстати Евстатиев е добро попадение. Купона продължава...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много е забавно когато не се четат част от постовете. Това развива въображението. Текста за Евстати Евстатиев е добро попадение. Купона продължава...

Извинявай - "КупонЪТ продължава". У нас все още е в сила Отечественофронтовският правопис от 1949 г. и пълният член не е премахнат, което е архаизъм и според мене. За своя, домашна, употреба винаги използвам само краткия член при съществителните имена.

Иначе и аз не чета литературните откровения на чалга-равнище. Тук съм съгласна с тебе.

Все пак ме интересува, ще се намери ли поне един интелигентен човек, който да се извини за арогантното незачитане правата на човек по отношение на авторския и изпълнителския екип на песента за МВР? :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нека да започнем анализа на избора на думи в този

текст от албума на випускниците на 49-ти Витошки випуск на Военното на Н.В.Училище през 1930 г.:

За теб дойдохме тук, Родино,/ от всички твои кътове./ На теб да служим, татковино,/ кат смели, верни синове./ И всеки миг сме ний готови/ над теб да бдиме със любов./ Родино, твоите окови/ ще скъсаме при бойни зов./ Готови сме велико дело/ за тебе, майко, да творим,/ Съдбата твоя ние смело/ с венци и лаври ще дарим./ Ние криеме във себе сили/ и огнен дух над нас витай./ Гърди си в броня сме обвили/ заветът роден в нас сияй.

Това е българската история и един текст, популярен сред випускниците на Военното на Н.В.Училище. Дали думите са точно подбрани с оглед на професията на бъдещите офицери? Как мислите?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

НИЕ, БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ, ТРЯБВА ДА СЕ ИЗВИНИМ НА АВТОРСКИЯ И ИЗПЪЛНИТЕЛСКИЯ ЕКИП НА ПЕСЕНТА ЗА ПОЛИЦИЯТА ИМЕННО ЗА АРОГАНТНОТО СИ ПОВЕДЕНИЕ НА МАНИПУЛАТИВНА БАЗА.

............................

ПУБЛИКУВАЛА СЪМ Я В РАЗДЕЛ "ЕЗИКОЗНАНИЕ". НАСИЛСТВЕНОТО Й ОТСТРАНЯВАНЕ ОТ РАЗДЕЛА, В КОЙТО СЪМ Я ПУБЛИКУВАЛА И ВКЛЮЧВАНЕТО Й В НЯКАКВА НЕЯСНА РУБРИКА "БЪЛГАРСКО ТВОРЧЕСТВО"(народно или някакво друго, но не и наука, разбира се) Е ЧАСТ ОТ МАНИПУЛАЦИЯТА В НЕТА И НЕСПАЗВАНЕ НА ЕВРОПЕЙСКАТА "КОНВЕНЦИЯ ЗА ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И ОСНОВНИТЕ СВОБОДИ". mf_oct__01.gif:book:

Не смятам, че някой дължи каквото и да е извинение. Целокупният ползващ интернет български народ се смее на този химн. Ако ти си решила да правиш мили очи където трябва, забрави да стане за сметка на този форум. Пиши просто до администраторите да ти дадат писмена атестация за добре свършена пропагадна дейност и ще си получиш тридесетте сребърни евроцентове откъдето са ти ги обещали.

Виждам, че нищо не може да спре човек да напише куп глупости за норматив. Това е частен форум и участието в него е напълно ДОБРОВОЛНО! Това участие не се дава като конституционно или другояче ГАРАНТИРАНО ПРАВО! Май не си отваряла и правилника на форума. Точка 15 (цитат): "Ако смятате, че тези правила ограничават личната ви свобода, има много други форуми, където бихте могли да доказвате превъзходството си."

Впрочем, ако тази тема бъде върната в раздел Езикознание, първата ми работа ще е да я заключа. Така че по-добре да си стои тук и да се смеем от сърце на безумията в нея.

Кога ще започне анализът на текстовете, така както съм ги изложила в публикацията? Или нещо не смеем, страхуваме се, нещо.

Чакам ДА ЗАПОЧНЕ АРГУМЕНТИРАНАТА КРИТИКА на избора на думи - в песента на МВР, в текстовете на българската армия и т.н. Кои думи трябва да присъстват в текста и кои не и защо? Досега всичко е само бла-бла-бла. Когато фактите говорят, и боговете мълчат. :crazy_pilot:

Драга, нещо не си наясно с нещата от живота. На 99% от хората в този форум им е през ..... за твоя анализ.

Все пак ме интересува, ще се намери ли поне един интелигентен човек, който да се извини за арогантното незачитане правата на човек по отношение на авторския и изпълнителския екип на песента за МВР? :post-20645-1121105496:

Това не ти е другарски съд пред колектива, където хората да си правят "самокритика".

Сега какво правим? Кой от двама ни с почитаемия сър Галахад е въпросният Ангел Пачев, агент на ДС, преподавател по английски и заклет мракобесен враг на всичко чисто, свято и прогресивно в републиката? Вероятността да съм аз е 50%. Вероятността да е Галахад е също толкова. Ако обаче бъдем едновременно въведени в уравнението, нещата стават малко тегави за установяване. Вие с въпросния Ангел Пачев явно си имате от едно време "закачка", поне като гледам това. tooth.gif

http://lasombra-said...5/vs-fight.html

А я помисли за друга възможност. Може пък с Галахад са сме руски спам-роботи, а в споровете с тях и с тяхното громене ти имаш несъмнен опит. tooth.gif

http://e-vestnik.bg/6201

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Впрочем, ако тази тема бъде върната в раздел "Езикознание", първата ми работа ще е да я заключа. Така че по-добре да си стои тук и да се смеем от сърце на безумията в нея.

Да, темата е писана за раздел "Езикознание", защото това е професията ми, защитена с дипломи, книги, университетски курсове и т.н., аз не съм компетентна в областта на "Българско творчество" (каквото и да означава думата "творчество", вероятно обаче не и наука).

Изказването Ви е нелогично. Ако става дума за смях, то той може да бъде възбуден и в раздел "Езикознание", не е задължително да е в раздел "Българско творчество", след като е писана за "Езикознание".

Можете ли да ми кажете, по какъв случай точно Вие с интереси в средновековната история имате разрешение да модерирате раздел "Езикознание", след като не сте филолог (лингвист) и нямате необходимия образователен ценз? Имате ли капацитет в тази научна област? Защото списанието е за наука, ако сте забелязали.

С други думи, не по-високо от обувките, обущарю. Гледайте си историята, за езикознанието има кой да мисли. Не се месете в области, в които не сте компетентен.

Между другото, когато са завзели властта с преврат през 1944 г., комунистите са действали по същия начин - с цървулите и навущата, без образование, без знания..., хоп по върховете. Ясен ни е халът на държавата ни днес, нали? Кой създаде тези "правила" на безотговорност, безстопанственост и т.н., корупцията по високите етажи откъде се пръкна? От ясното спазване на законността и правилата на правовата държава? Или от идеологията?

И форумите трябва да спазват правните норми. Няма неограничена свобода в обществото. Има си общоприети правни норми. Те важат за всички граждани. Граждани с привилегии в демократичното общество няма, има само в социалистическото.

Неукият човек винаги "се смее", за да компенсира комплексите си. Затова не говорете в множествено число. Комплексите са нещо индивидуално, незнанието - също.

Досега не съм видяла коментар от Вас по темата и въпросите, които поставям. Защо ли? Защото разбирате от езикознание? :hmmm::book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Впрочем, ако тази тема бъде върната в раздел "Езикознание", първата ми работа ще е да я заключа. Така че по-добре да си стои тук и да се смеем от сърце на безумията в нея.

Да, темата е писана за раздел "Езикознание", защото това е професията ми, защитена с дипломи, книги, университетски курсове и т.н., аз не съм компетентна в областта на "Българско творчество" (каквото и да означава думата "творчество", вероятно обаче не и наука).

Можете ли да ми кажете, по какъв случай точно Вие с интереси в средновековната история можете да модерирате раздел "Езикознание", след като не сте филолог (лингвист) и нямате необходимия образователен ценз? Имате ли капацитет в тази научна област? Защото списанието е за наука, ако сте забелязали.

Между другото, когато са завзели властта с преврат през 1944 г., комунистите са действали по същия начин - с цървулите и навущата, без образование, без знания..., хоп по върховете. Ясен ни е халът на държавата ни днес, нали? Кой създаде тези "правила" на безотговорност, безстопанственост и т.н., корупцията по високите етажи откъде се пръкна? От ясното спазване на законността и правилата на правовата държава? Или от идеологията?

Неукият човек винаги "се смее", за да компенсира комплексите си. Затова не говорете в множествено число. Комплексите са нещо индивидуално, незнанието - също. Досега не съм видяла коментар от Вас по темата и въпросите, които поставям. Защо ли? Защото разбирате от езикознание? :hmmm::book:

Слабо ме вълнува мнението ти за моята компетентност.

Що се отнася до въпросите, поставяни от тебе, те са пример за дребнотемие.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...