Отиди на
Форум "Наука"

Химнът на МВР в епохата на чалга-културата


Recommended Posts

  • Потребител

Чакам да се конкретизирате за "дребнотемието", което взриви обществеността в България и я отклони от важни задачи, макар и за срок от няколко дена. Все пак манипулацията имаше своето въздействие и този факт е обществено важен. :!!!:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чакам да се конкретизирате за "дребнотемието", което взриви обществеността в България и я отклони от важни задачи, макар и за срок от няколко дена. Все пак манипулацията имаше своето въздействие и този факт е обществено важен. mf_oct__01.gif

Конкретизирам начаса. Анализът на лексиката, използвана в този "химн", е не само загуба на време, но и имитация на научна дейност без никакъв реален принос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами защо си губите времето с престой тук и четене на писанията ми? Отидете в публикации по средновековна история, където ще Ви бъде интересно. Тук ще четат тези хора, които се интересуват от материята. Всичките Ви постове са извън дискутирания проблем. В нета се използва думата "спам", аз бих казала, че е отвличане на вниманието встрани от проблема. Има такава манипулативна стратегия, изучава се в политическата лингвистика. Ако вдигна равнището на научност, дали ще разберете въобще нещо, след като се занимавате с история? Искате да употребявам тясноспециализирана лексика? За мене няма проблем, той ще бъде за читателите. :doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето Ви един текст. Анализирайте лексиката, без "имитация на научна дейност" :

За теб дойдохме тук, Родино,/ от всички твои кътове./ На теб да служим, татковино,/ кат смели, верни синове./ И всеки миг сме ний готови/ над теб да бдиме със любов./ Родино, твоите окови/ ще скъсаме при бойни зов./ Готови сме велико дело/ за тебе, майко, да творим,/ Съдбата твоя ние смело/ с венци и лаври ще дарим./ Ние криеме във себе сили/ и огнен дух над нас витай./ Гърди си в броня сме обвили/ заветът роден в нас сияй.

Чакам Вашата интерпретация. След това ще Ви кажа, как се прави политолингвистичния анализ. Аз не съм го измислила, а колегите в Германия през 1994 г. и следващите години, когато направлението се утвърди като едно от новите научни направления в лингвистиката. :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами защо си губите времето с престой тук и четене на писанията ми? Отидете в публикации по средновековна история, където ще Ви бъде интересно.

Там наистина ми е интересно, тук обаче ми е забавно. crazy_pilot.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз лично не виждам в темата дори и в началото някакви наченки на езикознание. В смисъл нещо свързано с езика. Да речем колко е неуместно докато се пее "моята полиция ме пази" балетистите да седят със скръстени ръце или да се разхождат като безделници по сцената. Или пък докато се пее, че било гордост да се служи в редовете на МВР, балетистите да са с гръб към публиката и да въртят дупета като стриптизьори. Не става дума дали мъже може да са балетисти, а дали хореографията има някаква връзка с песента. В случая танца пародира малкото свързани помежду си думи в текста.

Според мен никой езиковед не би одобрил този механичен сбор от думи в тази песен избирани май най-вече на принципа просто да се римуват една с друга. Тъй че ако темата беше стартирала с нещо, което да има връзка с езикознанието, то щеше да е ураганна критика към безобразната употреба на езика в това нещо (текста на песента, който трудно може да мине за стихотворение).

Редактирано от Galahad
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Къде видяхте "безобразната употреба на езика"? По-горе цитирах подобен текст от 1930 г. от историята, Вашата специалност, на българската армия, другата силова структура освен полицията. Изборът на думи, въпрос, който се включва и анализира в политолингвистиката, е подобен.

Бихте ли сравнили Вие двата текста, за да заличите собствената си представа за безобразна употреба на българския език? Или и този текст е чалга, подобно на текста от песните на Пепа Секса, една от гостите на "Шоуто на Слави". Значи - двоен стандарт. Към чалга-певците няма такива "високи" изисквания, както към Веселин Маринов. Или нещата са доста по-прости. Просто е платено за критиката.

И да си дойдем на думата. Прекрасно зная, че не сте историк. :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това, че една песен не е хубава, не означава, че ако и друга песен е направена зле като нея, това е аргумент да бъдат харесвани и двете. Както и че не е причина да бъдат помнени. Типичнен пример е песента "Българийо мила", която беше забравена отдавна, а някои от по-старите и забранени в соцпериода песни се помнеха.

Ако в случая идеята беше Веселин Маринов да изпее "Моята чайлжийка за моята полиция", преди него бяха изрецитирали "Генерале, мой", а след него бяха изпяли "Пожарникарю мой" - щеше да си е ясно, че става дума за кабаретно-водевилна програма. Не не тази поредица щеше да бъде харесвана, нито че създагелите на отделните сегменти щяха да бъдат харесвани. Ама тай чалгийка гордо бе обявена за "Химн на МВР". Тъй че критиката на чалгаджийския "химн" не е някаква атака срещу МВР. Все пак един езиковед трябва да е наясно що е химн и що е чалгийка.

Между другото аз не съм враг на чалгата - има си време и място и за слушане на такаа музика. Просто този концерт не беше подходящото място да се пуснат чалгийките "Моята полиция" и "Мой хожарникарю" (пожарната също е към МВР).

Създателите на чалгийката и хореографа на балета са хората , които трябва да се извинят на служителите на МВР за това, че си направиха с тях такава гавра.

И да си дойдем на думата. Прекрасно зная, че не сте историк.

Това да не е ясно за кой става дума предполагам се дължи на обстоятелството, че от дълго слушане на "Химна", човек почва да не се опитва да пише изречения със ясен смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тъй като попаднах на някои сполучливи отзиви за "Химна" на МВР, раших да сложа няколко линка:

След изпълнението на въпросната песен групата във Фейсбук: Да помогнем на Веселин Маринов да спре да пее вече е със 65 707 почитатели.

А ето и статия как са се почувствали редовите полицаи след като е бил изпят "Химнът им":

Гей истерия в МВР заради концерта в НДК!

Невиждана гей истерия обхвана редиците на МВР, разтръби в. „168 часа”. Униформени от цялата страна са се оплакали в редакцията на седмичника, че са били взети на подбив от приятели и роднини след празничния концерт на 5 юли.

Още ходим като ударени с мокър парцал. Гледах песента и танца, и потъвах все по-надълбоко в земята от срам. Някакви зализани момченца в нашите униформи пърхаха по сцената. Сякаш полицаи и гейове се бяха разбрали заедно да отбележат празниците си. По едно време се чудех дали гледам празника на полицията или гей парада. Подобно чудо не сме виждали”, гневно нареждаше столичен полицай пред репортер на вестника.

Подобно е и мнението на Галентин Грозев, зам.-председател на Синдикалната федерация на служителите на МВР (СФСМВР).

„Категорично заявявам, че нямам нищо против хората с различна сексуална ориентация. На мен лично танците също ми изглеждаха по-подходящи за един друг празник. Факт е, че песента е слаба и пълна с неподходящи двусмислици. Танцът беше повече от неадекватен. Някакви хора се въртяха в кръг и козируваха. ,много от колегите ми са обидени от тази пародия”, обяви пред „168 часа” Грозев.

Според него изпълнението на танцьорите по никакъв начин не кореспондира с поведението на редовия полицай на улицата.

„Каквито и послания да е имало в танца, те не сполучиха. Дано обикновените граждани разбират, че това бяха просто артисти, които нямат никакво понятие от работата на моите колеги. Пак казвам, че на сцената имаше доста неадекватни хора. Аз, ако видя някой така да се държи на улицата, веднага ще го задържа. Той или ще е пиян, или дрогиран и по някакъв начин ще представлява заплаха за обществения ред”, допълва Грозев.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Ама тай чалгийка гордо бе обявена за "Химн на МВР". Тъй че критиката на чалгаджийския "химн" не е някаква атака срещу МВР. Все пак един езиковед трябва да е наясно що е химн и що е чалгийка."

Езиковедът е много наясно кое защо се прави, защото е политически лингвист и вече 20 години се занимава с тази материя.

Не че съм искала, просто през 1989 г. се случи нещо в обществото и трябваше да отразя езиковите му аспекти, между другото съм НЕОЛОГ /неолозите като езиковеди се занимават с изследване на новите думи в езика, неографите ги регистрират в речници на новите думи, неолозите обикновено са и неографи, аз също имам речник на новите думи/, дори имах дисертация в тази наука. Цели тематични области се историзираха - БКП се превърна в БСП /1990/,ТКЗС, аграрно-промишлен комплекс и др.; реаниманти-думи и съчетания изникнаха от небитието, например имена на съществували преди 1944 г. партии; появиха се нови значения на думи и съчетания - "червени бабички" - жени, незадължително възрастни, страстни привърженички на БКП/ БСП; брадати - интелектуалци, привърженици на демократичното развитие на България - лозунгът е от карнавала на Зелената партия - Всички брадати на бръснарница в Белене;появи се нова стилистична нюансировка, понякога политически поляризирана както при думите: другар/ другарка, БСП - или силно позитивна, или силно негативна.

През февруари 1990 г., в първите броеве, аз лично писах във в. "Демокрация" за необходимостта от промяна в речевия етикет на българина и връщане в общонационална употреба на думите: господин, госпожа /госпожица вече е архаизирано поради дискриминационни причини, дори Европейските институции промениха етикета си и пак поради същите причини изхвърлиха обръщението. Етикетът изисква обръщение например Йежи Бузек/. Тогава колегите ми езиковеди ме гледаха като извънземно, сега никой не се сеща, че е имало такъв проблем.

И още много примери мога да дам, 20 г. не мога да се откъсна от проблематиката, защото все изниква някакъв изкуствен проблем като този с песничката на МВР. Най-обикновена корпоративна песен, с добро съдържание и хореография, центрирани към професионалната общност, с приятна, запомняща се мелодия.

В авторския и изпълнителския екип са включени утвърдени с творчеството си хора, чиито песни и изпълнения са любими на хората - "Клоунът", музика Тончо Русев,според мене едно от върховите постижения на Васил Найденов,с чудесни музика, текст, клип и изпълнителско майсторство, забележителната интимна лирика на Евтим Евтимов - "За две ръце" и общофилософското стихотворение "И всичко пак е вечно", песента на Веселин Маринов "Аз знам, Българийо, аз знам...", която винаги взривява публиката.

Колкото до балетистите, не знаех, че били "хомосексуалисти". Те са просто балетисти. Бихте ли си представили класическия или съвременния балет без мъже? И таланта на Рудолф Нуреев не е ли показателен за мястото на мъжете в балета? Що за допотопна психика демонстрира поколението, възпитано в духа на чалга-културата? Вие въобще посетили ли сте операта поне веднъж в живота си? Не, нали?

Дали мелодичната песен ще се превърне в химн, ТОВА ЩЕ КАЖАТ САМО ПОЛИЦАИТЕ. ТОВА Е КОРПОРАТИВНА ПЕСЕН, ПРИСЪЩА НА СТРУКТУРИ КАТО АРМИЯТА И ПОЛИЦИЯТА. Аз също съм използвала думата "химн" в заглавието, защото е кратка, едносрична. Думата "песен" съдържа две срички. Заглавията трябва да бъдат възможно по-кратки. :lightbulb::post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Тъй като попаднах на някои сполучливи отзиви за "Химна" на МВР, раших да сложа няколко линка:

След изпълнението на въпросната песен групата във Фейсбук: Да помогнем на Веселин Маринов да спре да пее вече е със 65 707 почитатели.

А ето и статия как са се почувствали редовите полицаи след като е бил изпят "Химнът им":

Гей истерия в МВР заради концерта в НДК!"

1. Почитателите на многобройната група, която иска да наложи забрана за творческите изяви на Веселин Маринов, трябва да знае, че нарушава човешките му права по чл. 10, т.1 от европейската "Конвенция за защита правата на човека и основните свободи", която Република България е ратифицирала през 1992 г. и Е ЗАДЪЛЖЕНА ДА Я СПАЗВА КАТО МЕЖДУНАРОДЕН ПРАВЕН ДОКУМЕНТ.

2. Гей-истерия в залата не е имало. Аз присъствах и наблюдавах концерта. Имаше усмихнати ЦИВИЛНИ полицаи /а не само началници/, които не са били на работа, техните семейства също бяха там. Те, публиката, аплодираха изпълнителите. При това - продължително. Не е вярно, че редовите полицаи не са присъствали. Залата беше препълнена с хора, говоря за партера и балконите. Аз случайно си намерих място, но щях да слушам концерта и като правостояща, не е проблем. Вътре в залата полицаи бяха създали необходимия ред и упътваха хората.

3. Концертът беше перфектно организиран и реализиран. Истерията е плод на манипулативна политическа кампания на БСП и основният прицел е министър Цветан Цветанов, под ръководството на когото министерството започна решителна битка с организираната престъпност и корупционните мрежи по високите етажи. Естествено е някои хора от тези мрежи да се чувстват застрашени. Наруши се комфортът им, застрашени са от отговорност за кражбите.

Жалко е, че истерията се разгоря и в нета. Пишат хора, които нямат информация от първа ръка, нямат впечатления от самото събитие. Незнанието никога не е аргумент. Затова има само емоционални изхвърляния и заклинания, НО НИТО ЕДИН АРГУМЕНТ.

Ако са хора, екипът създатели и изпълнители на песента, имат право и могат да осъдят някои особено настъпателни медии, включително и в нета като медия за КЛЕВЕТА. Делото е с наказателен характер, глобата е от 5 000 до 15 000 лева според националното законодателство.

P.S. ТЕМАТА МИ ОЩЕ НЕ Е ПРЕМЕСТЕНА В РАЗДЕЛ "ЕЗИКОЗНАНИЕ", КЪДЕТО СЪМ Я ПУСНАЛА КАТО ЕЗИКОВЕД. ТОЗИ АКТ НАРУШАВА ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ МИ ПРАВА.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

P.S. ТЕМАТА МИ ОЩЕ НЕ Е ПРЕМЕСТЕНА В РАЗДЕЛ "ЕЗИКОЗНАНИЕ", КЪДЕТО СЪМ Я ПУСНАЛА КАТО ЕЗИКОВЕД. ТОЗИ АКТ НАРУШАВА ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ МИ ПРАВА.

Няма и да бъде. smokeing.gif

Професионални права в този форум няма никой. Както ти написах вчера, участието тук е напълно ДОБРОВОЛНО. Тук никой не е на щат, на заплата, за да има каквито и да е професионални права. Слез най-накрая на земята в реалния свят. smokeing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм на земята, но заедно с това зная правата си на гражданин, които се нарушени от човек, който няма необходимата професионална култура и не спазва правните норми, задължителни и валидни в нашето общество.

МОЛЯ ПУБЛИКАЦИЯТА ДА СЕ ПРЕМЕСТИ В РАЗДЕЛ "ЕЗИКОЗНАНИЕ", КЪДЕТО ЩЕ БЪДЕ ЧЕТЕНА ОТ БЪЛГАРИСТИ У НАС И В ЧУЖБИНА. ТЕ СЛЕДЯТ ПУБЛИКАЦИИТЕ МИ НА КЛЮЧОВА ДУМА "ЕЗИКОЗНАНИЕ".

Най-малко историци могат да се месят в езиковедска тема. ОБУЩАРЯТ НЕ МОЖЕ ДА УЧИ ШИВАЧА КАК СЕ ШИЯТ ДРЕХИ. ЗАЩОТО Н Е З Н А Е.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На ключова дума езикознание в Google излиза това. smokeing.gif Доцент Любима Йорданова я няма никъде.

http://www.google.bg...=utf-8&oe=utf-8

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Говоря за БГ Наука, аз отскоро съм тук. Иначе в Гугъл трябва да изпишете Любима Йорданова, може и политолингвистика, евролингвистика, Европейска комуникационна политика и т.н. Анализите ми за Европейските институции например няма да ги намерите там, нито книгите ми, нито докладите в Копенхагенския университет, Хайделбергския университет, Лайпцигския университет. Те са отпечатани в книги, в съответните немски издателства - Нимайер-ферлаг, Петер-Ланг-ферлаг и др. Извън нета също има наука. Също така не смятам да разговарям професионално с вас, след като сте историк. Имам си езиковеди-колеги, от България и чужбина, за тази цел.

В нета са само популярни публикации като тази в БГ Наука, т.е. свела съм научната проблематика няколко нива по-ниско, като съм изхвърлила почти научната терминология, за да бъде текстът четивен. Не подценявам никого, но всяка сфера си има своя терминология. Тя засяга специалистите в съответната област.

Това е работа и по "План Д" на Европейската комисия, ако сте чували за него, но аз съм лингвист и се занимавам с Европейска комуникационна политика и трябва да го познавам, за широко обсъждане на важни обществени проблеми във форумите в нета. Нищо повече.

Тук колегите-българисти от Америка през Европа, Азия и Австралия и дори Нова Зеландия могат да видят, върху кои проблеми работя в последно време, без да ми пишат по електронната поща. Искам да кажа, че по неписано правило се щадим и пестим времето си. То е ценност. Това е само най-обща информация. Българисти-езиковеди има в университетите в целия свят. Тези дни на гости в София ми е една датска българистка. Нали разбирате, че езикът-посредник е българският. Тя е затова тук, за да говори на български. Аз не зная датски.

Нетът не е всичко. При това правните норми са задължителни и за него, а ВИЕ ГИ НАРУШАВАТЕ И НАРУШАВАТЕ ЧОВЕШКИ ПРАВА. Давате ли си сметка, че в един момент може да Ви се потърси отговорност, че нарушавате волята на автора? Става дума за публикация, върху които имам авторски права, АЗ НЕ СЪМ МЕДИАТОР ТУК, А АВТОР.

КАКТО КАЗАХ, НЕ ПО-ВИСОКО ОТ ОБУВКИТЕ, ОБУЩАРЮ. :!!!:

П.П. Не можах да разбера функцията на цигарата. Аз не пуша.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Случайно сещате ли се, че трябва да коментирате самата публикация и въпросите, които тя поставя?

Всичко останало, което пишете, е манипулативно отклоняване на вниманието на читателите встрани от основния проблем.

Зная, че нямате аргументи за нелепото отрицание. Опитайте се да намерите, все пак. ЗАЩО ПЕСЕНТА НА МВР Е ЛОША? ЗА МЕНЕ Е ХУБАВА, ЗАЩОТО Е СПАЗИЛА ПРАВИЛАТА НА ПРОФЕСИОНАЛНАТА ОБЩНОСТ, РАЗБИРА СЕ ПОДНЕСЕНИ И В СТИЛИЗИРАН ВИД.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нетът не е всичко. При това правните норми са задължителни и за него, а ВИЕ ГИ НАРУШАВАТЕ И НАРУШАВАТЕ ЧОВЕШКИ ПРАВА. Давате ли си сметка, че в един момент може да Ви се потърси отговорност, че нарушавате волята на автора? Става дума за публикация, върху които имам авторски права, АЗ НЕ СЪМ МЕДИАТОР ТУК, А АВТОР.

КАКТО КАЗАХ, НЕ ПО-ВИСОКО ОТ ОБУВКИТЕ, ОБУЩАРЮ. mf_oct__01.gif

Публикацията не е претърпяла никакви редакции, така че не можеш да имаш никакви претенции. Никой тук не я е изполвал или разпространявал с цел извличане на печалба (то няма и смисъл).

Чудя се ако отнесеш (примерно, не казвам, че ще стане) някой бан в този форум, и тогава ли ще бъдат нарушени човешките ти права? Поне 2 пъти вече съм ти написал, че участието в този форум (и във форумите поначало) е на доброволни начала. Който се чувства пренебрегнат, обиден, недооценен, просто може да спре да пише, а не да надава жалостиви вопли, че били нарушавани правата му.

Потретвам - писането в този форум не е природно или конституционно дадено право или привилегия, а единствено и само доброволен акт и то при спазване на форумните правила. Има ги горе дясно, добре е най-сетне да ги прочетеш.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Случайно сещате ли се, че трябва да коментирате самата публикация и въпросите, които тя поставя?

Не, не се сещам. Обикновено коментирам теми, които наистина си струват коментара. Но със сигурност не коментирам теми по принуда, особено ако искането да правя коментари е във вид на ултиматум.

Но щом толкова държиш, ето моят коментар.

Мелодията (все едно дали е авторска или плагиатство) е посредствена.

Текстът е на ниво даскалска поезия от ХІХ век.

Римите са елементарни, голяма част от тях са глаголни рими - "пази - гази" и т.н.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кое им е лошо на глаголните рими? Ако знаете теорията на езиковеда проф. Мирослав Янакиев от Софийския университет за т.нар. "глаголна температура" /терминът е на студенти от специалността "Българска филология"/, насищането на текста с глаголи повишава четивността му. Има такава закономерност.

Доброволното участие във форума не означа груба намеса в личното пространство и своеволия, които нарушават националните и европейски правни норми. Интернет е медия и като такава се подчинява и на Етичния кодекс на медиите.

Ако искате да си говорите, може да изберете някоя друга тема. Желателно е в тази да обсъждате въпросите, свързани с публикацията. В противен случай нарушавате правилата на медията и в частност - на БГ Наука.

Аз не Ви желая като коментатор, нито желая грубото Ви и неуважително поведение, все пак съм дама, Вие не сте компетентен в обсъжданата материя и мисля, че ще направите добро и на себе си и на нас, читателите, ако се отстраните от публикацията. Аз лично имам и друга работа и предпочитам да не преливам от пусто в празно, коментирайки страничните коментари на едни и същи никове.

Ако има хора, които могат да продължат анализа и да дискутираме - добре. Другите са нежелани и моля да напуснат публикацията. :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кое им е лошо на глаголните рими? Ако знаете теорията на езиковеда проф. Мирослав Янакиев от Софийския университет за т.нар. "глаголна температура" /терминът е на студенти от специалността "Българска филология"/, насищането на текста с глаголи повишава четивността му. Има такава закономерност.

Насищането с глаголи на прозаичен текст или на поетичен? Защото пълненето с глаголни рими на поетичен текст издава липса на дарба?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
глаголните рими

"Братство/богатство" не е глаголна рима.

Б. мод. Темата е изчерпана. Според мен ljubima системно оскърбява интелигентността ни с обвинения, които няма как да бъдат верни, камо ли доказани. Предупредих веднъж какво следва при подобно писане. Смятам в най-скоро време да заключа темата, ако нещата продължават по същия начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето едно примерче за кич от същата проба:

Ако някой смята химна за ужасен

и с доцент Любима хич не е съгласен,

трябва много здраво да се пази,

МВР-то бързо ще го сгази.

До икиндия още 5 мога да изфабрикувам в тоя стил.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тука процедурно, колега: във втория стих имате две срички в повече, нарушавате ритъма, което Поетът Евстатиев никога не би си позволил.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може и в този вариант. smokeing.gif

Ако някой смята химна за ужасен

МВР-то бързо ще го сгази.

Щом с Любима хич не е съгласен,

трябва много здраво да се пази.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Т.нар. "интелигентност" няма да бъде оскърбена, ако прочетете "Стилистика" на проф. Мирослав Янакиев и частта за "Глаголна температура". Терминът действително е предложен от студентите в Софийския университет, специалност "Българска филология".

Колкото до заплахите, ВМЕСТО ЗАПЛАХИ БИХ ИСКАЛА ДА ВИДЯ НАПИСАНИ АРГУМЕНТИ, ЗАЩО Е ЛОША ПЕСЕНТА ЗА МВР. НАЛИ ПУБЛИКАЦИЯТА Е ЗА НЕЯ, А НЕ ЗА СТРАНИЧНИ ПРОФЕСИОНАЛНИ КОМПЛЕКСИ.

Личи Ви, че сте живели при социализма. Комунистическата идеология е агресивна и заплашителна. Затова си и отиде. Дори от България, колкото и да Ви е мъчно.

СЕГА ДА СЕ ВЪРНЕМ КЪМ ПЕСЕНТА НА МВР, ЗА КОЯТО Е ПУБЛИКАЦИЯТА. ВСИЧКИ ДРУГИ КОМЕНТАРИ СА СПАМ. ВИЕ НЕ СПАЗВАТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА. :w00t::punk:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...