Отиди на
Форум "Наука"

Геополитика и тероризъм


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 20 минути, scaner said:

Вникни в темата, не се плъзгай по повърхността и. Толкова ли не можеш? Отвори си очите кой е главният терорист, кой систематично обстрелва жилищните квартали на Харков с много ежедневни жертви.

Интересно е, че след Предновогодишния удар по Белгород, Ударът на възмездие бе съпроводен с 19 мирни жертви. Това за "много" е художествено.

Преди 22 минути, Gravity said:

Руснаците използват ли терористични методи? 

Смятам, че ги избягват. Ако имаш факти, сподели.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, Втори след княза said:

Интересно е, че след Предновогодишния удар по Белгород, Ударът на възмездие бе съпроводен с 19 мирни жертви. Това за "много" е художествено.

Това не са директни жертви от нападение, а от действието на руската ПВО. Хората не са научени да се крият по скривалищата, а и скривалищата по стара руска традиция повечето бяха заключени.

 

Преди 49 минути, Втори след княза said:

Смятам, че ги избягват. Ако имаш факти, сподели.

Споделям: всеки ден обстрелват Украина с ракети и попадат в жилищните сгради. Всеки ден поне десетина убити мирни жители, и много ранени. Но ти си си скрил главата на тъмно място и не виждаш фактите, и почваш да смяташ нещо си...  Тук спасение няма.

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

Смятам, че ги избягват. Ако имаш факти, сподели.

Руска ракета в урайнски жилищен блок убива цивилни. Това защо го пропускаш! Ти сам нарече подобни действия тероризъм. Сега смяташ, че нямало такива!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

Не зная защо се нервите.

Не спираш да бълваш безобразна руска пропаганда, което е повече от дразнещо.
Фразата "нагло безочие" не е достатъчно описателна за това, което пишеш тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 3 часа, deaf said:

Втори,би ли обяснил за какво спориш? Каква теза защитаваш? Но сериозно и честно обясни... Накратко...

Защитава едно минало, което вече не съществува.

Тези хора не виждат света, в който живеем. Светът не е черно и бяло, тук толкова много драма и толкова много страдание, че когато се пише както в случая за нещо много частно, което дори не е много ясно какво е и се пренебрегне общата картинка излиза сякаш човека не знае за какво говори.

На този пазар умряха хора, на този пазар нямаше да умрат хора, ако Русия не беше си "спасявала". А между временно всеки ден умират нивинни гора в Украйна, те защо са по маловажни от тези на този пазар? Тези хора на този пазар сега украинци или руснаци са за Втория? Тези хора според Втория, ако наистина са убити от Украйна, защо е толкова важна новина, сравнено с всички други, които са убити от Русия? Как така има двоен стандарт? Къде е границата? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, deaf said:

Втори,би ли обяснил за какво спориш? Каква теза защитаваш? Но сериозно и честно обясни... Накратко...

Тезата, която защитавам е, че в действията си украинското управление и войски използват И терористични методи и действия. Мислех, че е прозрачно.

Преди 13 минути, Gravity said:

Руска ракета в урайнски жилищен блок убива цивилни. Това защо го пропускаш! Ти сам нарече подобни действия тероризъм. Сега смяташ, че нямало такива!!!

Именно подобни събития очаквам, когато се появяват, да публикуваш. Нека, ако е лъжа, се пише на твоята съвест :) Шегичка.

Заради фалшификата Буча, не се доверявам много на украинските източници. Примерно руснаците ударят хотел с разквартирувани наемници, а бива представено като удар по мирно население. Или стрелкови пункт в болница, а после снимки, че тя била действаща. Такива неща са възможни, когато върховен е шоу- мен. Мисленето му е артистично.

Разказвали са ми и един случай. Още от преди войната има списъци на "москалите". Страх ме е, че и аз съм вече в някой списък. Когато руснаците стигнаха до Киев, в дома на такъв "проскрибиран" нахлуват и започват стрелба по танковете. Собственикът остава в дома си, защото се съмнява в честността на нахлулите и ги смята за развилнели се нацисти. На стрелбата руснаците отговарят с оръдеен изстрел, който унищожава стрелците и собственика на апартамента. Признавам, че не е много надеждно, но прилича на истина... както и цитираната "Руска ракета в урайнски жилищен блок убива цивилни."

Предполагам, авторът на темата е имал други виждания за развитието й, но надявам се да прости да се публикуват сегашните реалности.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Р. Теодосиев said:

Светът не е черно и бяло,

Съгласен. Не съм нито черен, нито бял. Светът също не е. Има различни мнения и виждания и това го прави цветен. 

Преди 7 минути, Р. Теодосиев said:

Тези хора според Втория, ако наистина са убити от Украйна, защо е толкова важна новина, сравнено с всички други, които са убити от Русия?

Очевидно, защото се характеризира като тероризъм. 

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 6 минути, Втори след княза said:

Заради фалшификата Буча,

Стига с тази пропаганда и лъжливи твърдения.

Ето ти специално за Буча:

https://factcheck.bg/tvardeniyata-na-zaharova-pri-karbovski-ne-potvarzhdavat-che-bucha-e-inscenirovka/

А заради подобни изказвания нямаш право да пишеш в клуба за войната.

Научете се да четете!! Има достатъчно източници, които са проверени и достоверни извън пропагандните сайтове и канали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, Втори след княза said:

Тезата, която защитавам е, че в действията си украинското управление и войски използват И терористични методи и действия. Мислех, че е прозрачно.

Каквото повикало,такова се обадило. Как си представяш Русия да избива хиляди цивилни украинци,но Украйна да не убива цивилни руснаци,за да не я обвинели в тероризъм?! Защо да не убива цивилни руснаци? Руснаците първи започнаха да убиват цивилни украинци и продължават да го правят. Оставете моралът и Женевската конвенция,дайте пример как украинското командване да реагира от чисто военна и политическа логика,на руските убийци на цивилни украинци,така че украинският народ да не се разбунтува срещу собственото си командване?

В началото на Втората световна война Германия извършва няколко бомбардировки над военни и стратегически обекти в Англия. За съжаление няколко бомби падат върху жилищни сгради близо до едно военно летище и убиват цивилни англичани. И тогава Чърчил в пламенна реч в Парламента призовава за страшен ответен удар срещу Германия,включително и бомбардиране на жилищни райони. И се почва една дълга и кървава... Но англичаните не са можели да стоят бездейно все едно нищо не е станало и германските бомбардировачи не са убили цивилни англичани...

И един пример за извратеността на руските пропагандни тези. След ВСВ Агитпроп масово тиражираше малоумната теза,че Сталин и СССР тихо и мирно стояли и чакали Хитлер пръв да ги удари и да избие милиони съветски цивилни хора,и чак след това те да реагират,(за да се изкарат жертви един вид.) Това е същата теза,(само че с обратен знак),като тази че Украйна трябвало да стои със скръстени ръце и да не избива цивилни руснаци,само и само за да не я обвинят в тероризъм...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Съгласен. Не съм нито черен, нито бял. Светът също не е. Има различни мнения и виждания и това го прави цветен. 

Очевидно, защото се характеризира като тероризъм. 

Директен въпрос към теб и искам честен отговор. Одобряваш ли стрелбата на руснаците по жилищни сгради, енергийната мрежа посред зима и складовете със зърно по пристанищата. Втория въпрос - унищожаването на енергийната мрежа, жилищните сгради из страната далеч от фронта и прибрана реколта - това тероризъм ли е? 

И третия въпрос - как гледаш на умишленото унищожаване на храна в големи количества от руснаците? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Именно подобни събития очаквам, когато се появяват, да публикуваш. Нека, ако е лъжа, се пише на твоята съвест :) Шегичка.

Заради фалшификата Буча, не се доверявам много на украинските източници. Примерно руснаците ударят хотел с разквартирувани наемници, а бива представено като удар по мирно население. Или стрелкови пункт в болница, а после снимки, че тя била действаща. Такива неща са възможни, когато върховен е шоу- мен. Мисленето му е артистично.

Разказвали са ми и един случай. Още от преди войната има списъци на "москалите". Страх ме е, че и аз съм вече в някой списък. Когато руснаците стигнаха до Киев, в дома на такъв "проскрибиран" нахлуват и започват стрелба по танковете. Собственикът остава в дома си, защото се съмнява в честността на нахлулите и ги смята за развилнели се нацисти. На стрелбата руснаците отговарят с оръдеен изстрел, който унищожава стрелците и собственика на апартамента. Признавам, че не е много надеждно, но прилича на истина... както и цитираната "Руска ракета в урайнски жилищен блок убива цивилни."

Предполагам, авторът на темата е имал други виждания за развитието й, но надявам се да прости да се публикуват сегашните реалности.

Успя да преминеш моята граница на търпимост. Което означава, че няма да разговарям с теб, нито тук нито в други теми дори и чисто научните. Сигурен съм, че няма да ти липсвам. Казвам го само за да не се чудиш защо не ти отговарям.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма по-гнусно нещо от българска копейка, отричаща или оправдаваща зверствата и убийствата, извършени от идолите му рашисти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Warlord said:

Няма по-гнусно нещо от българска копейка, отричаща или оправдаваща зверствата и убийствата, извършени от идолите му рашисти.

Именно. Украинците пуснали един дрон, и са терористите. Руснаците пускат всеки ден по около 100 ракети, и са освободители... Извратени ценности...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, scaner said:

Именно. Украинците пуснали един дрон, и са терористите. Руснаците пускат всеки ден по около 100 ракети, и са освободители... Извратени ценности...

Жалко че втория не може да пише в темата. На ЛС ми написа, че не може да отговори тук, а когато го попитах иска ли да ми отговори на ЛС, а аз да снимам или копирам отговора му ми отказа. Отказа и да ми отговори на ЛС на въпросите, просто за да имам отговор. Бил обиден според думите му, задето не може да пише тук. Е, когато получи някой ден пак възможност да пише се надявам да получа и директни и точни отговори от него. 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Димитър Йорданов said:

Жалко че втория не може да пише в темата. На ЛС ми написа, че не може да отговори тук, а когато го попитах иска ли да ми отговори на ЛС, а аз да снимам или копирам отговора му ми отказа. Отказа и да ми отговори на ЛС на въпросите, просто за да имам отговор. Бил обиден според думите му, задето не може да пише тук. Е, когато получи някой ден пак възможност да пише се надявам да получа и директни и точни отговори от него. 🙂

Koнкретни отговори от него! Кога това?

Той практикува едно и също вече 2 г. Започва активно. Изказва някакви тези, постепенно ако разговорът стане конкретен, започва да замазва. Ако обориш внушенията му, които представя като факти, което е сравнително лесно, представиш му данни срещу, които няма какво да каже и имаш директни въпроси към него, които изискват конкретни отговори, изчезва. След време се появява пак с абсолютно същите тези и внушения.

Поне два, даже три пъти сме водили спор. И като от него се очаква да оборва и отговаря напуска дискусията.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребители

Вече се знае кой е виновен за стрелбата срещу Фицо.

Стрельба в премьер-министра Словакии Роберта Фицо связана с местью Украины за заявления политика о том, что спецоперация началась по вине Киева, у президента РФ Владимира Путина не было другого выхода. Об этом сообщила главный редактор медиагруппы «Россия сегодня» и телеканала RT Маргарита Симоньян.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Днешната стрелба по Роберт Фицо дали има връзка с това, че е путинист и против помощите за Украйна?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Писателят-опозиционер Юрай Цинтула е атентаторът срещу словашкия премиер. 

Съответно, ако премиера си беше насочен към евро-атлатическите ценности, а не видимо про руски, то нямаше да му се случи това.

Интересно е за мен какво ще се случи с политиката му от тук нататък. Дали ще затвърди тона или малко ще се замисли.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мисля,че ще се промени съществено. Мит е че срещата със смъртта променя хората. Но ако все пак се промени малко,то ще е в посока на втвърдяване на тона... Не са малко политиците преживели атентат и след него те са ставали още по-настойчиви и брутални. Като Ердоган,например.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Опитът за убийство на министър-председателя на Словакия Роберт Фицо е бил политически мотивиран, заяви вътрешният министър на страната и добави, че информацията се основава на "първоначални разговори със заподозрения".

"Този опит за убийство е политически мотивиран и заподозреният е взел решение да го направи малко след президентските избори", заяви министърът на вътрешните работи на пресконференция пред болницата в Банска Бистрица, където се намира премиерът.

https://t.me/drmjournal/8375

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Warlord said:

Днешната стрелба по Роберт Фицо дали има връзка с това, че е путинист и против помощите за Украйна?

Той мрази Украйна от 2009г., когато е на посещение там и Тимошенко го кара да чака 3 часа, после на брифинг го критикува, че заема руската позиция по газови въпроси... Цитатът на симонян, който дадох, зададе тона на масква, който веднага бе поет от бг копейките. Жалка история. Каквато и беда да стане в този свят, ще обвиняват Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Бивш чешки премиер: Некомпетентните словашки десни партии и техните чуждестранни приятели стоят зад покушението над Фицо
  •  Автор: Гласове
  •  
  • 16 Май 2024
  •  
  • 2333
  •  
  • 12
 

Автор: Иржи Пароубек, бивш премиер на Чехия

След края на заседанието на словашкото правителство в Хандлова, словашкият премиер Робърт Фицо беше прострелян и тежко ранен. Той незабавно бе откаран в болница с опасност за живота. Този ужасяващ атентат е преди всичко атака срещу словашката държава и демокрация.

 

Моралната отговорност за покушението обаче се носи от тези, които използваха вербална пиротехника в безброй атаки срещу словашкия премиер. Та дори думите могат да убиват! Робърт Фицо направи нещо, което малцина са правили преди него. Той успя да се върне на най-високите етажи на политиката, след като словашката десница и нейните чуждестранни приятели вече тържествуваха след скалъпената срещу него постановка, свързана с убийството на журналиста Куциак и неговата партньорка. Този нагласен сюжет беше използван ефективно срещу Фицо и неговите политически противници мислеха, че той вече е политически приключен.

Робърт Фицо доказа на всички колко устойчив на удари е неговият характер и така успя да си върне доверието на хората. Той показа, че служи единствено на интересите на словашката нация. Оттук произлиза и огромната омраза на десницата към него.

Когато днес прочетох статия в "Hospodářské noviny" от някакъв тъпак, словашкия журналист Петр Шутц, коментатор на словашкия всекидневник "SME", ми идеше да се изплюя. И не само в метафоричния смисъл на думата. Точно такива статии, пропити с омраза, провокират всякакви фанатици и лабилни умове да посягат към огнестрелното оръжие. През последните месеци се изписаха стотици такива статии срещу Фицо. Некомпетентните словашки десни партии и техните чуждестранни приятели си набелязаха общ враг - Робърт Фицо. Когато не можаха да победят с подли номера този, който върна левицата на власт, прибягнаха до атака срещу живота му.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, tekotaka said:
Бивш чешки премиер: Некомпетентните словашки десни партии и техните чуждестранни приятели стоят зад покушението над Фицо
  •  Автор: Гласове
  •  
  • 16 Май 2024
  •  
  • 2333
  •  
  • 12
 

Автор: Иржи Пароубек, бивш премиер на Чехия

След края на заседанието на словашкото правителство в Хандлова, словашкият премиер Робърт Фицо беше прострелян и тежко ранен. Той незабавно бе откаран в болница с опасност за живота. Този ужасяващ атентат е преди всичко атака срещу словашката държава и демокрация.

 

Моралната отговорност за покушението обаче се носи от тези, които използваха вербална пиротехника в безброй атаки срещу словашкия премиер. Та дори думите могат да убиват! Робърт Фицо направи нещо, което малцина са правили преди него. Той успя да се върне на най-високите етажи на политиката, след като словашката десница и нейните чуждестранни приятели вече тържествуваха след скалъпената срещу него постановка, свързана с убийството на журналиста Куциак и неговата партньорка. Този нагласен сюжет беше използван ефективно срещу Фицо и неговите политически противници мислеха, че той вече е политически приключен.

Робърт Фицо доказа на всички колко устойчив на удари е неговият характер и така успя да си върне доверието на хората. Той показа, че служи единствено на интересите на словашката нация. Оттук произлиза и огромната омраза на десницата към него.

Когато днес прочетох статия в "Hospodářské noviny" от някакъв тъпак, словашкия журналист Петр Шутц, коментатор на словашкия всекидневник "SME", ми идеше да се изплюя. И не само в метафоричния смисъл на думата. Точно такива статии, пропити с омраза, провокират всякакви фанатици и лабилни умове да посягат към огнестрелното оръжие. През последните месеци се изписаха стотици такива статии срещу Фицо. Некомпетентните словашки десни партии и техните чуждестранни приятели си набелязаха общ враг - Робърт Фицо. Когато не можаха да победят с подли номера този, който върна левицата на власт, прибягнаха до атака срещу живота му.

 

 

Тук пропагандата на Орбан за не повече от 12 часа, определиха, че убиецът е наемник на либералните сорозоиди....

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...