Отиди на
Форум "Наука"

ЗЗЖ - пълен с глупости и недомислия


Recommended Posts

  • Потребител
1 hour ago, Frujin Assen said:

Не мога да разбера, какъв е проблема, като храня на двора моята котка и от нейното ядене се възползват и други улични котки? Това за удължаването на агонията е истинско безумие! Виждал съм улични и "полудомашни" кучета. Едните са проскубани, слаби и изглеждат ужасно. Другите са с по загладен косъм, по спокойни и поне според мен-по щастливи.

Разликата е, че една от кучките, която имахме на село, роди през живота си 14 пъти, винаги по 5 в котило. Това прави 70 нови създания на белия свят. Може да прецениш какво може да генерира едно куче, което е гледано и има добри условия за живот. И когато видя по улиците куче с увиснали цицки, това предизвиква у мен първо тъга и чак след това умиление, защото знам каква съдба очаква тях и че нея живи ще я изядат.
Бъдете хора и си давайте сметка какви са последствията от постъпките ви. Кучетата не могат да го направят вместо вас.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 188
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

1 hour ago, nik1 said:

Според наредбата, нямаш право да храниш улични котки и кучета, освен ако не си регистриран доброволец.

Дреме ми за наредбата, дай да ги видим разбирачите дето са я гласували.

Преди 5 минути, vorfax said:

симптом

това вече е гнусно за моите разбирания.

 

Преди 7 минути, vorfax said:

Ти си страхливец и не можеш да вземеш това решение, с което генерираш нова и нова болка и нови и нови поколения, които да изпитват същата болка, може би просто защото това те кара да се чувстваш пълноценен, бог или нещо, което медиите пропагандират, когато ти показват как се сваля котенце от дървото, но не и как се прави саламът.

Абе прав си, аз ги водя на лекар, ти ги хапваш с домашно произведени картофки, велик си няма спор!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, templar1307 said:

Дреме ми за наредбата, дай да ги видим разбирачите дето са я гласували.

това вече е гнусно за моите разбирания.

 

Абе прав си, аз ги водя на лекар, ти ги хапваш с домашно произведени картофки, велик си няма спор!

Сега държавата ти е виновна, като не споделя садистичните ти изпълнения представяни от теб като добри намерения по пътя за знаем къде.

Да те питам, ако чисто хипотетично имаш болен роднина, ти какво решаваш - че трябва да го лекуваш или, че трябва да му купуваш обезболяващи цял живот, с ясното съзнание, че болестта му се разраства и това в един момент не помага? Питам, защото определяш за гнусно да лекуваш болестта, пред това да затъпиш един нейн симптом - глад или друга нужда.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
1 hour ago, nik1 said:

Според наредбата, нямаш право да храниш улични котки и кучета, освен ако не си регистриран доброволец.

 

Това вече ми хареса! Още една безумна наредба, която е ясно, че няма как да се изпълни. Кой точно орган се занимава с това да ме излови, че храня уличните кучета в парка? Полицията? Колко хора ходят да се оплакват, че в парка някакъв човек храни кучетата? Колко пъти полицаите са се отзовали на подобен сигнал и са хукнали да ловят нарушителя? Колко случая има когато полицаите са чакали в парка някой да нахрани кучетата, че да го хванат на местопрестъплението? Колко глобени има за това, че са хранили улични кучета?

Както казват руснаците "Строгостта на закона се балансира от това, че никой не го спазва". Какъв е смисъла да се издават наредби за които никой не контролира как се спазват? Това са юридически безумия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сходно е с акането на домашните питомци по улиците. Има длъжностни лица, които имат право да глобяват, но нямат правото да ти поискат документ за самоличност и ако наоколо няма полицай, може и стопанина да се изака на улицата и да си замине без да почисти. Но значи ли това, че не бива да има наредба регламентираща какво не е редно и подлежи на санкции?

Link to comment
Share on other sites

vorfax, държавата  по принцип ми е виновна, защото тя е населявана от простия български народ, капиш?

Преди 9 минути, vorfax said:

Да те питам, ако чисто хипотетично имаш болен роднина, ти какво решаваш - че трябва да го лекуваш или, че трябва да му купуваш обезболяващи цял живот, с ясното съзнание, че болестта му се разраства и това в един момент не помага? Питам, защото определяш за гнусно да лекуваш болестта, пред това да затъпиш един нейн симптом - глад или друга нужда.

Ти си невероятен дебил! Първо имам точно такъв роднина, моя вуйчо, със счупен таз на две места и счупен прешлен след ПТП - ти как мислиш, а? Но ти явно се осра както си можеш, човекът може да ти каже какво му е, но животно дали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, templar1307 said:

vorfax, държавата  по принцип ми е виновна, защото тя е населявана от простия български народ, капиш?

Ти си невероятен дебил! Първо имам точно такъв роднина, моя вуйчо, със счупен таз на две места и счупен прешлен след ПТП - ти как мислиш, а? Но ти явно се осра както си можеш, човекът може да ти каже какво му е, но животно дали?

Не отговори на въпросът ми: Какво искаш за болния - да го излекуваш или просто да задоволиш една от нуждите му произтичащи от болестта?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, то ти има стар виц:

Пощаджия влиза в двора на къща, да достави пратка. Насреща му грамадно куче и ... той се стъписва.

Стопанката излиза от къщата и му казва: "Не се страхувай, кучето е кастрирано!"

А, не!..  Мен ме е страх да не ме ухапе - отговаря пощаджията.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Фружине, изглежда ми че вие с Вълка, или поне ти, че сте  някакви академични народопсихологични "балкански" [1] случаи  :);
Изглежда ми, че хем не искате да се спазват тези части от закона и разпоредите, с които се целят овладяването на популациите от бездомни животни (били "глупави" и не знам си какво, пречели ви на вас лично, защото вие сте решили да правите нещо, както ви е удобно и както ви се иска,), което овладяване е в интерес на общото ни благо, хем "ревете" (нищо лошо не влагам в думата "реване", смятам човек, който може да "реве" - има някакво сърце) че "законът бил лош", защото не позволявал бездомните животни да бъдат са евтаназирани..(Същината на целият спор се върти около мотото и идеята "за/против" евтаназията, греша ли?)

[1]Ще илюстрирам: Вчера бях в една друга балканска страна, където водачите смятат, че имат предимство пред пешеходците на местата за пресичане (не само, но вкл на сигнализираните пешеходни пътеки) - т.е. най-вероятно смятат че наличието на пешеходните пътеки  е безсмислено :animatedwink: и, в тази връзка смятат че ЗДП-то им в тази си част е "безсмислен". ...От своя страна пък, голяма част пешеходците в тази братска балканска страна смятат, че цветовете на светофарите се прави за красота, иначе такава не е необходима   :animatedwink: (Не можах да снимам една майка, която пресичаше при червен светофар, в центъра на града, където има постоянно движение на МПС-та, хванала с двете си ръце, от двете си страни- двете си малки деца, Ако я бях снимал, щях да я постна в тази тема)

Преди една година измъкнах в последния момент една моя приятелка от под колелата на колата на един 30 годишен грък ,които въобще не еба че пресичаме (аз пресичам на местата, където имам право- в най-лошия случай,когато няма пешеходна пътека наблизо, пресичам  по продълженията на тротоарите, ако няма и такива, и линията е непрекъсната - сигнализирам с ръка). Вчера пък едно гръцко момиче, балканско дебилче, щеще да ме отнесе на(върху) пешеходната пътека със скуртерчето си: изпревари и то на самата  пешеходната пътека,  спрелия автомоби, пред който преминавах (понеже знам какво става в Гърция, имам "четири на ум" като пешеходец)

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 43 минути, Малоум 2 said:

Е, то ти има стар виц:

Пощаджия влиза в двора на къща, да достави пратка. Насреща му грамадно куче и ... той се стъписва.

Стопанката излиза от къщата и му казва: "Не се страхувай, кучето е кастрирано!"

А, не!..  Мен ме е страх да не ме ухапе - отговаря пощаджията.:)

Майтап, ама то не е ясно дали кучетата са по-лоши и по-агресивни от хората; за сравнение при 60000 бездомни кучета в Букурещ е имало по около хиляда или повече нахапани на година (за кучетата "хапането" в общия случай е това, което е "удрянето" при човека), и има един смъртен случай на дете(лека му пръст) за всичките години.

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ники, не е важно дали аз искам или не искам да спазвам някакъв закон. Важното е да бъда заставен. За целта  има органи на които държавата следва да вмени да ме заставят да изпълнявам закона.

Нека ти дам един безумен пример. Държавата решава, че от нататък се забранява карането на голф. Аз обаче решавам да продължа да си ползвам голфа, решавам да наруша закона. Оттук на сетне всеки катаджия може да ме спре и да ме глоби. Тоест институцията (органът) КАТ са натоварени да ме хванат, да ме глобят и така да ме принудят да спазвам закона. А катаджиите всеки ден са на улицата и следят движението.

В случая с кучетата даже не е определен орган който да ме принуди да спазвам закона.

Преди 8 часа, vorfax said:

Сходно е с акането на домашните питомци по улиците. Има длъжностни лица, които имат право да глобяват, но нямат правото да ти поискат документ за самоличност и ако наоколо няма полицай, може и стопанина да се изака на улицата и да си замине без да почисти. Но значи ли това, че не бива да има наредба регламентираща какво не е редно и подлежи на санкции?

Редно е законът и наредбата така да бъдат направени, че да е възможно тяхното спазване. Правилното е когато се издава наредба или закон той така да бъде направен, че:

1 Да има кой да следи дали закона се спазва

2 При нарушение да може да санкционира нарушителя

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, nik1 said:

... не е ясно дали кучетата са по-лоши и по-агресивни от хората; за сравнение при 60000 бездомни кучета в Букурещ е имало по около хиляда или повече нахапани на година...

Трябва да посочим, че статистиката не отбелязва колко са нахапани, а колко са се оплакали от нахапване. Аз не се страхувам от кучета и вероятно затова не ме нападат, защото го усещат, но има хора с изградена фобия към това. Пък може да те нападнат кучета без да успеят да те ухапят. Особено в глутница инстинктите на кучетата ескалират, а да не забравяме, че те са хищници. Ние сме едва всеядни. Помня един клип, който показваше специализирани кучета в краденето на пилета на грил. Чакат някой да си купи и разкъсват торбата му. Човека няма какво да прави такова пиле на земята в кучешка слюнка и му го оставя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Frujin Assen said:

Редно е законът и наредбата така да бъдат направени, че да е възможно тяхното спазване.

Ами ето, аз имам предложение как да се реши този проблем. Защото нещата пак опират до ПАРИ. Нека пуснат закон, който възнаграждава всеки, който помогне при разкриването на нарушения на закона. Примерно глобата за неправилно паркирана кола ако е 100 лв, 10% да се дадат на този, който първи позвъни да съобщи за това. Нека лудницата с гонене на покемони се насочи към приложение, което документира нарушения като всекидневното изкарване на домашни любимци пред блока за акане, без почистване от стопанина. Законно е да снимаш някой, който нарушава закона. Тогава в хазната ще влязат милиони, съвестните граждани ще получат възнаграждение за своя морал, а нарушителите на закона ще усетят, че освен закони има и кой да ги улови "в крачка". И тогава ще стане като в Германия, на никой не му минава и през ума да наруши правило, защото знае, че е сниман с 5 камери от 5 страни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 37 минути, vorfax said:

Трябва да посочим, че статистиката не отбелязва колко са нахапани, а колко са се оплакали от нахапване. Аз не се страхувам от кучета и вероятно затова не ме нападат, защото го усещат, но има хора с изградена фобия към това. Пък може да те нападнат кучета без да успеят да те ухапят. Особено в глутница инстинктите на кучетата ескалират, а да не забравяме, че те са хищници. Ние сме едва всеядни. Помня един клип, който показваше специализирани кучета в краденето на пилета на грил. Чакат някой да си купи и разкъсват торбата му. Човека няма какво да прави такова пиле на земята в кучешка слюнка и му го оставя.

С една бележка от моя страна:Хората, ухапани откучета отиват да ги ваксинират против бяс /Брат ми преди много време се ваксинира, защото кучето ми го "хапна" до кръв; Трагедия няма-брат ми беше изпушил и го удари, а кучето ми, австралийски териер, лека му спръст - му отвърна подобаващо/
В този случай има големи размининавания между броя на нападенията и броя на ухапанията; Кучетата (глутниците,или кучетата в глутиниците) проявят териториалнтвте си инстинкти, и са склонни да нападат, ако почувстват заплаха. Ще си кажа мнението, според мен нападенията на улични кучета върху хора не са с цел разкъсването им и изяждането им..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

 Я малко встрани от моралния ви спор, да насочим нещата малко към практическа плоскост. Антифризът реално ли е толкова страшен за кучетата?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Thorn said:

 Я малко встрани от моралния ви спор, да насочим нещата малко към практическа плоскост. Антифризът реално ли е толкова страшен за кучетата?

Прочетох, че автомобилният антифриз е сладък и кучетата намират миризмата му за привлекателна. Убива го етилен гликолът в антифриза, след 3-4 дена се разгражда и продуктите му унищожават бъбреците и черният дроб. Зависи от дозата дали организмът може да се пребори.
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15062

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Thorn said:

 Я малко встрани от моралния ви спор, да насочим нещата малко към практическа плоскост. Антифризът реално ли е толкова страшен за кучетата?

По-добре с шоколад, теоброминът в него е отровен за кучета и котки. Безвреден е за хора, за разлика от антифриза.  Ето и инструмент за преценка на дозата: http://www.petmd.com/dog/chocolate-toxicity 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, Thorn said:

 Я малко встрани от моралния ви спор, да насочим нещата малко към практическа плоскост. Антифризът реално ли е толкова страшен за кучетата?

 

 

 

Бих ти казал, кое е най-ефикасно, но ще го спестя, че ще стане мазало от пишман природозащитници.

 

Преди 2 часа, nik1 said:

Фружине, изглежда ми че вие с Вълка, или поне ти, че сте  някакви академични народопсихологични "балкански" [1] случаи  :);

За Фриджин не знам, аз поне не се имам за такъв. Просто познавам правото и разбирам от животни. Да не изреждам колко и какви животни имам в стопанството си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Академични" го използвах със значението "примерни в учебниците за изучаване на балканската народопсихология" .Познаването на законите е една бира, спазването и неспазването им е друга бира.. На балканците преобладаващо не им пука за закона толкова много, ако им ограничава някакви техни (според личните им виждания) права и удобства ..На хранещите улични котки и л/бителите им, нищо не им пречи предполагам , освен мързела и нежеланието да си развалят удобството в някои ден, да отидат да се регистрират като зоодоброволци

В Гърция има изградени детски (ученически) учебни центрове и площадки за изучаване на ЗДП, които са много по- големи и уредени от нашите (там са предвидени учебни часове по ЗДП за децата), и то намиращи се в малки градове, но нищо не се е променило в манталитета на гърците за последните години; Всеки водач смята, че неговото лично "право" и удобство пред това пешеходците например, е най-правилно и право....Няма водач който да не познава добре ЗДП, както и да го въртим и сучем (разбира се, има ситуации които са редки и трябва да се зубрят, но са изключения)

PS

За това по-долу говоря. Законът уж се познава, ама се "пренаписва", когато трябва да се спазва и прилага ..Какъв е проблема, вече има и зоополиция и другио огранизации в големите градове, които идват в малките общини при сигнали; Ако кучетата са агресивни или болни нека да ги евтаназират (те нямат място на улицата, още по-малко има място за търкаляне на трупове на отровени животни по улиците или сметищата); Ако не са агресивни - нека да ги обезпаразитят , кастрират, регистрират и да ги поредпожат за осиновяване преди да ги пуснат откъдето са ги взели... Няма "проблем", освен в чипа ни.

Преди 1 час, самотния вълк said:

Бих ти казал, кое е най-ефикасно, но ще го спестя, че ще стане мазало от пишман природозащитници.

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Да Ники, аз съм балканец-селянин и не ме е срам (о ужас) и нещо по лошо-не желая да се вестернизирам (тук вече изгарям от срам), като смятам балканската култура като минимум за равностойна на западната (давам си сметка, че с тези си думи рискувам да ме изпратят в концлагер за неспазване заветите на единний светлий Либерализъм)..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 16 минути, Frujin Assen said:

Да Ники, аз съм балканец-селянин и не ме е срам (о ужас) и нещо по лошо-не желая да се вестернизирам (тук вече изгарям от срам), като смятам балканската култура като минимум за равностойна на западната (давам си сметка, че с тези си думи рискувам да ме изпратят в концлагер за неспазване заветите на единний светлий Либерализъм)..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 27 минути, Frujin Assen said:

Да Ники, аз съм балканец-селянин и не ме е срам (о ужас) и нещо по лошо-не желая да се вестернизирам (тук вече изгарям от срам), като смятам балканската култура като минимум за равностойна на западната (давам си сметка, че с тези си думи рискувам да ме изпратят в концлагер за неспазване заветите на единний светлий Либерализъм)..

С висока степен на вероятност, ако си останем "балканизирани" (културно, социално и в следствие икономически) - голяма част от децата ни ще емигрират, ще се махнат от тази твоя България в Западна Европа,... а пък циганите при продължаващата такава  тенденция на обезбългаряване чрез емиграция и нераждане, все някога ще станат мнозинство.. Дори циганите тогава да не е....т и бият хората на стари години (теб,жена ти или вашите наследници) заради 20-те им лева, скрити в гардеробите им, ще се наложи да наследниците ни - етническите българи да живеят на много по-лошо място от днешните Балкани (България).

Това е стопроцентова идиотия, едва ли някой тук ще го отрече..

ПС

Дори и в момента да си изградил "комунизма си" за себе си (не те знам с какво се занимаваш, и къде живееш), то тези нагласи са бая анти-български.. Излиза, че не е е грижа за бъдещето и благото на България, важно е само твоето моментно доволство, греша ли?

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въртим - сучем и все за бездомните псета говорим. То и ЗЗЖ така е направен де. Целият му раздел Безстопанствени животни само на тях е посветен.

Ако на авторите на закона наистина ги беше грижа за животните, трябваше с него да решат един друг проблем. Какво става с животните, чийто стопанин му се случи нещо. По селата има доста самотни възрастни хора, които си отглеждат някакви животинки. Може да им се наложи да постъпят в болница, а пък един ден всички умираме. Животните оставят на милостта на съдбата и състрадателни съседи.

Но кучелюбците изобщо не ги е грижа. Те за животни не се грижат и не ги интересуват.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Много грешиш Ники, грешиш ужасно. Вече съм го писал. В Германия, Япония, Испания и прочее където условията за живот са много по добри раждаемоста е даже по ниска.

Затова

1 Премахване на всякакъв либерализъм

2 Възраждане на българските традиции от времето на ТБЦ

3 Отваряне на Белене

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дреме ми за наредбата, дай да ги видим разбирачите дето са я гласували.

това вече е гнусно за моите разбирания.

 

Абе прав си, аз ги водя на лекар, ти ги хапваш с домашно произведени картофки, велик си няма спор!

Има няколко наредби за забрана на храненето на улични животни, те са за конкретни градове - Варна, Пловдив, Хасково и Плевен. Наредбата във Варна беше обявена в съда за незаконна, така че действието и отпада. Срещу наредбата  в Пловдив също е образувано дело.

Вчера бях цял ден в Пловдив. Видях прочутите пловдивски котки, също и няколко кучета. Мога да кажа, че наредбата изобщо не се спазва - животните не изглеждат недохранени, на много места има оставена вода и храна. Ето това са фактите. Ако във вашия град няма общинска наредба по въпроса, в храненето на бездомни животни няма проблем, стига да не замърсявате с остатъци от храна. Ако има наредба, е добре  да знаете, че може да ви глобят.

http://www.viapontika.com/index.php?page=article&article=9680

Преди 20 часа, Frujin Assen said:

Да Ники, аз съм балканец-селянин и не ме е срам (о ужас) и нещо по лошо-не желая да се вестернизирам (тук вече изгарям от срам), като смятам балканската култура като минимум за равностойна на западната (давам си сметка, че с тези си думи рискувам да ме изпратят в концлагер за неспазване заветите на единний светлий Либерализъм)..

В областта на отглеждане на животни като домашни любимци балканската култура е с около половин век назад от западната.  Ние сме се урбанизирали без да развием достатъчно градската култура. Нормите от село не са приложими в града. Резултатът е  съществуването на бездомни животни и безотговорното отглеждане на домашни.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...