Отиди на
Форум "Наука"

Україна, а сега накъде?


Recommended Posts

  • Потребител

Много интересни критерии се вадят, т.е. различни, т.нар. двоен стандарт, на повечето 'критици' и тук във форума, а и по принцип на неприетия закон за езиците (или там както се казва) от новото правителство на Украйна! Според тях той нарушава правата на руско говорящите там. Но същите тези критици, ако ги попиташ дали пък да не се въведе турския език за административни нужди на турско говорящото население в България, ще скокнат като ужилени.

На мен са ми по-интересни двойните стандарти да се заклеймяват българските националисти, а чуждите да се оправдават.

Редактирано от Рисъ
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 551
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Освен това, да предположим, че една автономия има право да се отдели (Ама какво право? Записано ли е в конституцията? Ако е записано Путин наистина е ИДИОТ!). Следващия ход е да се направят референдоми с искания а статут на автономия. И после по познатия ред.


На мен са ми по-интересни двойните стандарти да се заклеймяват българските националисти, а чуждите да се оправдават.

И кои са те!?! Освен стандартите и националистите заклеймяването и как чуждите се оправдават.

Но в друга тема, ако обичаш.

Освен, ако глобалния модератор не разреши тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но никога не се е дискутирало позволяване на купуването на земя от не граждани на ЕС. То си е забранено!

Ами тези забрани са за такива като тебе, дето минават през вратата насред полето :grin: . За да стимулирам мозъчната ти дейнност с цел да не закърнее органа, осъщесвяваш същата тази дейност, ето ти една задачка - Как аджеба,"чуждите" / извън ЕС/ граждани си купуват парцелчета, нивички, къщички и тем подобни, из милата ни татковина .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:) Разбира се че ще ги дадат на същите. Просто няма на кой друг да ги дадат. Ще отсвирят само тези олигарси които са иделогически против тези които дават парите . А при олигарсите не е нужно да споделям каква е идеология .

Какво значи да питам Чехия, Словакия, Полша ? Как така да ги питам ? - този твой съвет трябва да ме убеди че това което казваш е истина , така ли да го разбирам ?

Има два варианта за тези страни които си посочил ( Германия не я включваме в този списък) :

Или в тези страни няма украински нелегални емигранти които никой не ги гони - тука няма какво да се каже повече.

Или в тези страни не се спазват законите , и тези на ЕС - а тука вече може да се каже - да ти имам и страните които са в ЕС и в които не се спазват законите. За какво му е на някой в чиято страна не се спазват законите да отива в друга страна в която не се спазват законите ?

Какво се отнася за Германия, сигурен съм че от там гонят нелегални емигранти, както съм сигурен и за великобритания.

Мога да ти разкажа как живеят в ЕС украйнци - с фалшиви литовски , полски или други паспорти. А животът с фалшив паспорт не е от най лесните. Пак и украинците не минават за румънци , както минават молдовците с румънски паспорти например . Животът на украинците в ЕС - е всеки ден на ръба, плюс това че много често просто ги изнудват да работят за по малки суми пари, а понякога не им изплащат изработката. Проблемът е че украинец с фалшив паспорт няма абсолютно никакви права в ЕС. Дори не може да потърси помощ от полиция.

Може би в Чехия , Полша и Словакия не е така, не знам.

Аз самия съм извън БГ вече няколко години.

Това което аз лично съм усетил като плюс от влизането ни в ЕС, е възможността да работя за друга държава за по добри пари. В самата България не виждам някакви подобрения.

Затова си мисля че за един обикновен човек влизането в ЕС означава възможност да излезне на трудов пазар където ще намери по добро възнаграждение. При това - легално.

А дискусият ви наистина не я бях чел, и все още не съм.

Напротив, вече са в сила блокирането на всички сметки и авоари. Янукович е постъпил в болница със съмнение за инфаркт след 'червения протокол'.

Стилистичен похват, но що можеш и официално да ги питаш!

Не си в час. Огромната част от украинците са си с редовни документи (е понякога са с итекли документи), просто - работни визи. Чехия периодично е натискана, а и самите чехи искат да се забрани правото на не граждани на ЕС да работят на тяхна територия. Словакия и Полша не нам дали са натискани, ама там украинци имат право да работят. Между другото и тук имат право да работят. Не ги изнудват, ама работят на по ниски надници, писал съм го няколко пъти тук, з теб ще повторя. 165кр. за чех, 130кр а българин или словак, 100 за украинец е заплащането на час за заварчик. В Чехия украинците са на второ място след словаците (или трето, виетнамците може и да са ги изпреварили) след гастербайтерите. Има си 'украински' агентури, кавичките са в случай, че не знаеш (в което не се съмнявам вече) ситуацията там, че формално всички са чешки, ама с параван. Агентура, агенция за наемане на работници, не само не чехи и много чехи работят под агентура.

А пропуснах, аз преди 6 месеца се върнах от странство в Чехия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всяка държава е отговорна за защитата на интересите на националното си малцинство. Нима в Турция ги вълнува принципът на реципрочност в задълженията относно правата на чуждите малцинства, като провежда националната си политика?

Редактирано от Рисъ
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така е, но не всяка държава използва тези интереси за разрастване на територия и евентуално за генериране на нови свои малцинства.


Ами тези забрани са за такива като тебе, дето минават през вратата насред полето :grin: . За да стимулирам мозъчната ти дейнност с цел да не закърнее органа, осъщесвяваш същата тази дейност, ето ти една задачка - Как аджеба,"чуждите" / извън ЕС/ граждани си купуват парцелчета, нивички, къщички и тем подобни, из милата ни татковина .

Дай примери. Ако забеляза, аз съм използвал термина земя, а не неясното 'недвижимости'. Навсякъде (в нормалните д-ви) чуждите граждани могат да си купят къщичка, апартаментче и т.н. Но не и нивички и парцелчета освен с цел строеж на къщичка или виличка. Сега ясен ли съм?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Именно де. Аз не одобрявам нито руската нито украинската позиция в тази криза. Вместо да съм русофил или русофоб, предпочитам позицията на българофил. Това е, което би трябвало да ни вълнува по отношение на ситуацията в Украйна.

Редактирано от Рисъ
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ

Аз също съм българофил и поради това обаче съм русофоб (това като ретроспекция). А в тази криза изхождайки именно от това дето е най-добре за България няма начин да заема позицията на Русия. А от гледна точна на демокрацията и това дето се случва там още по-малко. Но това не е темата! Филии, фобии, замислям тема и за това, там да се драчим, както кзва Романа, но тук да се съсредоточим на случващо се в Украйна и връзката с Русия и ЕС, къде членуваме и ние! Аки искаш и ти си пусни тема, не е нужно да ме чакаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дай примери.

Ааа, не такаааа, даром нищо не давам , само мога да се бъзикам :guitar2: / ама само на тебе на ухо ти казвам - като си спретнеш фирмичка тука, всичко можеш да си купиш :console: ....един кОзел ши почерпеш ли :happy:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ

Бърбане, ако искаш кОзел ела в София, ще почерпя. Ама няма да е истински, а аз в Чехия преди юни няма да се върна (живот и здраве). По отношение на фирмичките имам богат опит, ама даже и на лично няма да го споделя. Бих помолил обаче да престанеш да спамиш темата. Ако ще се бъзикаш има си теми за това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спомням си когато САЩ казаха че има вероятност да нападнат Сърбия.Преди още и те да са сигурни какво ще правят ,нашият парламент излезе с решение че ще им дадем коридор за самолетите дислоцирани в Инджирлик.Сега няма какво да им разрешаваме защото базите им са у нас.Проблема е че България е настроена и русофилско.За това парламента трябва да даде коридор и на руснаците.Или най добре военните действия да се водят направо тук.Така ще можем да ги гледаме на живо ,а не само да слушаме за тях.Ние и без това нямаме добра икономика и инфраструктура ,а и голяма част от населението е навънка.Тука пораженията ще бъдат най малки ,пък който победи с него сме.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Так как сам из Днепропетровска то выложу конкретику по своему городу.
Прийди на митинг против западных захватчиков и олигархов 9-го марта 2014 года к Оперному на 12:00
Страну захватили продажные олигархи, экстремисты и вандалы, толкающие нас на братоубийственную войну и продающие нашу страну МВФ и США!
Им уже нечем платить пенсии, стипендии, зарплаты!
Новая власть уже готова выполнить все условия МВФ о снижении социальных выплат и подъеме цен на ЖКХ, свет, газ, ради денег запада и МВФ!
Скоро мы все будем проданы!
Наш новый губернатор – олигарх Коломойский, который хочет поправить финансовое положение Приват Банка нашими деньгами!
Не продай свою Родину!

post-70-0-83846800-1394208065_thumb.jpg

Редактирано от Frujin Assen
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-малко 30 000 руски войници са вече в Крим (извън базите си). Интересно, дали в конституцията на Украйна или автономен Крим (ако има такава) има член, който разрешава референдум за присъединяване към д-ва, в момента в който има военни сили на тази д-ва? Впрочем може, няма да е прецедент, прибалтииските републики бяха присъединени по подобен начин към СССР.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напротив, вече са в сила блокирането на всички сметки и авоари. Янукович е постъпил в болница със съмнение за инфаркт след 'червения протокол'.

Стилистичен похват, но що можеш и официално да ги питаш!

Не си в час. Огромната част от украинците са си с редовни документи (е понякога са с итекли документи), просто - работни визи. Чехия периодично е натискана, а и самите чехи искат да се забрани правото на не граждани на ЕС да работят на тяхна територия. Словакия и Полша не нам дали са натискани, ама там украинци имат право да работят. Между другото и тук имат право да работят. Не ги изнудват, ама работят на по ниски надници, писал съм го няколко пъти тук, з теб ще повторя. 165кр. за чех, 130кр а българин или словак, 100 за украинец е заплащането на час за заварчик. В Чехия украинците са на второ място след словаците (или трето, виетнамците може и да са ги изпреварили) след гастербайтерите. Има си 'украински' агентури, кавичките са в случай, че не знаеш (в което не се съмнявам вече) ситуацията там, че формално всички са чешки, ама с параван. Агентура, агенция за наемане на работници, не само не чехи и много чехи работят под агентура.

А пропуснах, аз преди 6 месеца се върнах от странство в Чехия.

Трябваше да ти кажа изрично че Янукович и някои от приближените му, пари от ЕС няма да получат. Не допусках че водя дискусия с някой който може да си го помисли.

Редовни документи с изтекъл срок на действие не са редовни . В предния пост сподели че са нелегални . А накрая обобщаваш че това са работни визи. Първо трябва да изработиш работен модел преди да го пробутваш на някой, иначе изглежда неправдоподобно.

Аз предпочитам да вярвам на очите си и на самите украинци в ЕС , от колкото на теб. Имам право , нали ?

Можеш да си зададеш елементарен въпрос , след като тези украинци които са с работни визи и се намират в ЕС легално , защо не отиват по далеч от Чехия, Словакия и Полша ? Защо ги няма във водещите страни от ЕС ( а за мен това е ЕС ). България също е в ЕС, защо хората отиват да работят другаде ? Защо един човек ще работи в Чехия за 3 евро на час, когато може да работи другаде за доста повече пари ?

А ако не вярваш че в ЕС няма нелегални украинци за които се знае че са нелегални и не се предприема нищо, можеш да питаш ЕС.

П.П. Спирам до тука с това отклонение от темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спомням си когато САЩ казаха че има вероятност да нападнат Сърбия.Преди още и те да са сигурни какво ще правят ,нашият парламент излезе с решение че ще им дадем коридор за самолетите дислоцирани в Инджирлик...

"Нашият" парламент както и "нашето" правителство вече трето десетилетие не са наши, а марионетни формирования, които се самоузконяват на всеки четири години със алгоритъма наречен "български" избори.

Колкото до Украйна, то руската мечка ще си върне своите територии,които беше харизала лекомислено ...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това са просто мечти...

Реалностите са съвсем други. Реалностите към момента показват, че само САЩ имат нужния инструментариум - дипломатически, военен, финансов, политически, социален и т.н. да наложат волята си над друга дължава по описания начин. Никой друг - нито Русия, нито дори Китай, нито Индия, нито Германия, нито Франция, нито Великобритания, нито Бразилия, никой, може да налага волята си по такъв начин.

Първо, препратките към Кипър са абсолютно произволни! Турската намеса в Кипър е продукт на правото на Турция на намеса в Кипър по споразуменията от Лондон и Цюрих, където Турция е страна-гарант (заедно с Гърция и Великобритания). Съвсем отделен е въпросът, че Гърция ги достраша от евентуална война с Турция, иначе имаха пълното право да въведат войски на острова като турците и да стане мазало.

Русия в този конфликт можеше да успее, само като действа в кадифена ръкавица. Това обаче е сложен дипломатически пилотаж, който не е достъпен за руската народопсихология, а и за кадрите по върховете на дипломацията, по традиция, в Русия.

Най-големият проблем пред руската външна политика в днешно време е липсата на надеждни и безкористни съюзници. Русия просто е сама - Китай и Индия балансират между САЩ и руснаците и следват своя собствена политика, която ги прави ненадеждни. Западът пък е затворена страница, само с Германия има някакъв диалог, с другите отношенията са доста враждебни. Истината е, че Русия и Китай имат много допирни точки, но в икономически план имат диаметрално противоположни интереси, което генерира, ако не конфликти, то поне пасивност и неразбиране.

И обратно на това - САЩ разполагат с англосаксонска броня - Великобритания, Канада, Австралия (прави ли ви впечатление, дори сега по време на украинската кризиа и срещата на Г-8, как действат като един?) и западноевропейски обръч - Франция, Германия, Италия, Испания (тия страни могат и да имат разминавания със САЩ, но по основните въпроси са винаги заедно). С монолитния Запад на своя страна, плюс влиятелни страни като Япония и Южна Корея, САЩ могат да правят каквото и искат, поне засега. Няма друг блок, така сплотен и единен, който да може да им противодейства в момента.

Това, разбира се, не е вярно! ;)

Много съжалявам, че нямам време да доразвия темата си за непризнатите и частично признатите страни (ще го направя при първа възможност), но статут на държавна територия не се променя по такъв начин. Прогнозирам война на нерви и в крайна сметка запазване на статута на Крим, т.е. компромисен вариант, който удовлетворява и руските, и украинските интереси.

Не се знае колко сериозно САЩ ще защитават украинските интереси в Крим. Не бива да се забравя че големия интерес на Обама и администрацията му са Китай и Тихоокенанската зона. По отношение на Путин вариантът "кадифена ръкавица" е неприложим, тъй като Русия не разполага с възможностите за натиск на САЩ, а и в Украйна има много силни антируски настроения, които са си традиционни. Проблемът на Путин е че закъсня с реакцията си. Той трябваше да попречи на формирането на новата власт в Киев(дори и с вкарването на спец части под знамето на Беркут) . Сега вече остана само Крим, който Путин ще си вземе на всяка цена, защото загуби ли го ще трябва да си ходи. В УКрайна допусна няколко големи грешки-изборът на Янукович (очевидно страхлив тарикат на дребно и неблагонадежден) и запазването на демокрацията. Там трябваше плавно преминаване към диктатура по подобие на Белорусия . Ако изгуби и Крим, това ще бъде тотален провал. Ето защо аз мисля че Путин ще действа докрай, без значение от цената. За американците това не е кой знае какво и най-вероятно ще се направят на ощипани моми и много съчустващи на Киев (както бе и с Грузия) и бързо ще забравят за случая. Американците нямат нужда от излишни конфронтации, че да правят каквото и да е било заради скъсаните гащи на хохлите. В крайна сметка те спечелиха останала Украйна, поне за сега. За да я овладеят ще имат доста работа. За Китай не си прав. В момента техните интереси са свързани с Москва, защото по подобие на Русия, САЩ се стремят да ги ликвидират като фактор в политиката. Поради това двете страни винаги ще се подкрепят една с друга. Без Русия над Китай ще надвиснат черни облаци и това в Пекин очевидно го съзнават.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Интересно какво ще се получи, ако се проведе подобен "референдум" за независимост на Чечня. При създалата се ситуация на обявяване на независимости, като се е почнало веднъж, като нищо може да се стигне ЕС и САЩ да признаят независимост на Чечня, че и на Тибет.

Путин се държи доста неадекватно, защото в Русия мераклии за независимост бол. Лесно може да се озове не само във вихъра на международен конфликт, но и да забърка няколко вътрешни - руснаците да искат да го натирят както украинците Янукович, а чеченците и някои нови звезди да почнат нова борба за независимост. Китай може и да иска да подкрепи Русия, ама няма как да подкрепи неадекватните изцепки на другарите Путин и Чуркин. Китай е в положението на български гласоподавател на избори - искаш да гласуваш, ама няма за кой.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами то и в БЮРМ мнозинството са православни българи, но това не попречи на Коминтерна да изгради "македонска нация". А какво остава за една доста голяма и зле управлявана държава като Русия, която има вековен опит да се състои от отделни княжества (по-точно като изключим династията Романови и управлението на киевския княз Светослав Игоревич то днешна Русия са си множество руски и не съвсем руски, нито съвсем православни княжества). При неадекватната политика на Москва през последните 100г. много региони ще започнат да се замислят дали няма да са по-добре като по-малки и по-добре управлявани държави. На първо място тези, дето за разлика от БЮРМ имат доста големи количества природни богатства.

А и не знам защо в сметката на потенциалните нови държави пак са пропуснати нашите, т.е. Волжка България? Феновете на Путин май все пропускат българските интереси?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам как да ти го кажа по-меко но според украинската конституция янукович е легитимния президент на страната. Знам че си достатъчно интелигентен за да знаеш че законите не действат само когато са изгодни. Така че сам си избери, или конституциятадейства и руснацитеса там по официална покана, или конституцията не действа и хората по регионите имат право на самоопределение. Средно положение няма.

Реално обаче в цялата тема защитаваш действията на украинските неонацисти, които превзеха с преврат властта в киев и които откровено не са приятели на Българите в Украйна. Единствения извод който мога да си направя в случая е че за теб русофобството стои над българофилството.

Янукович, обеща да върне старата конституция от 2004-та за 24 часа, вместо това избяга. Янукович, никога и никъде не е канил руснаците. Даже да ги покани, това е равно на държавна измяна и той се самоинпийчва. Защото няма такива права. Така че моля те не пиши пълни глупости! Хахаха, нямало трето положeние ли!

В пълно нарушение н Мждународното право, Путин въведе руски войски. Сега остава да кажеш, че кримчaни го били 'поканили' ;). Това значи, че при някакъв трус на властта в София ти ще подкрепиш влизането на турски войски на територията на няколко българки области по......покана.

Неадекватна политика само в твоите фантазии. Всъщност в момента руснаците демонстрират на света, как трябва да се държи една велика сила. Русия в момента е излязла от кризата си и е във икономически, социален и военен възход.

............................

Продължаваме с глупостите ;)! Заради тази 'демонстрация' всички съседи на Русия или бившата СССР регагират, като попарени ;). Аме защо ли не точно в пpодкрепата на Русия, а точно обратното! Заради тази адекватност не се намери ни една д-ва в света, която официално да изрази подкрепа таварища Путина (прочем за КНДР не съм сигурен, там шпионите ми не действат). Заради тези действия всички политици в ЕС от всички спектри се обединиха около позицията, че ще трябва да преразгледат отношението на ЕС към Русия и то не към по-добро. Т.е. Русия започва да се третира по-скоро като вражеска д-ва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не се знае колко сериозно САЩ ще защитават украинските интереси в Крим. Не бива да се забравя че големия интерес на Обама и администрацията му са Китай и Тихоокенанската зона. По отношение на Путин вариантът "кадифена ръкавица" е неприложим, тъй като Русия не разполага с възможностите за натиск на САЩ, а и в Украйна има много силни антируски настроения, които са си традиционни. Проблемът на Путин е че закъсня с реакцията си. Той трябваше да попречи на формирането на новата власт в Киев(дори и с вкарването на спец части под знамето на Беркут) . Сега вече остана само Крим, който Путин ще си вземе на всяка цена, защото загуби ли го ще трябва да си ходи. В УКрайна допусна няколко големи грешки-изборът на Янукович (очевидно страхлив тарикат на дребно и неблагонадежден) и запазването на демокрацията. Там трябваше плавно преминаване към диктатура по подобие на Белорусия . Ако изгуби и Крим, това ще бъде тотален провал. Ето защо аз мисля че Путин ще действа докрай, без значение от цената. За американците това не е кой знае какво и най-вероятно ще се направят на ощипани моми и много съчустващи на Киев (както бе и с Грузия) и бързо ще забравят за случая. Американците нямат нужда от излишни конфронтации, че да правят каквото и да е било заради скъсаните гащи на хохлите. В крайна сметка те спечелиха останала Украйна, поне за сега. За да я овладеят ще имат доста работа. За Китай не си прав. В момента техните интереси са свързани с Москва, защото по подобие на Русия, САЩ се стремят да ги ликвидират като фактор в политиката. Поради това двете страни винаги ще се подкрепят една с друга. Без Русия над Китай ще надвиснат черни облаци и това в Пекин очевидно го съзнават.

Ето вижте, Стефан не може да обвините в русофобство. Мнението му илюстрира, че на САЩ, а камо ли на ЕС ще хрумне да 'клати' Украйна. Които и да са свалили Янукович, то това не е било инспирирано от външна сила. ЕС е зависима от руския газ и даже без реакция на Путин, самия факт, че екстремисти в Киев могат да доведат до гражданска война и да се разруши газопреносната инфраструктура ще се откажат от всичко. Освен това нека да не забравяме, че това идв точно, когто САЩ обявиха, че рязко съкращават личния с-в на армията си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трябваше да ти кажа изрично че Янукович и някои от приближените му, пари от ЕС няма да получат. Не допусках че водя дискусия с някой който може да си го помисли.

Редовни документи с изтекъл срок на действие не са редовни . В предния пост сподели че са нелегални . А накрая обобщаваш че това са работни визи. Първо трябва да изработиш работен модел преди да го пробутваш на някой, иначе изглежда неправдоподобно.

Аз предпочитам да вярвам на очите си и на самите украинци в ЕС , от колкото на теб. Имам право , нали ?

Можеш да си зададеш елементарен въпрос , след като тези украинци които са с работни визи и се намират в ЕС легално , защо не отиват по далеч от Чехия, Словакия и Полша ? Защо ги няма във водещите страни от ЕС ( а за мен това е ЕС ). България също е в ЕС, защо хората отиват да работят другаде ? Защо един човек ще работи в Чехия за 3 евро на час, когато може да работи другаде за доста повече пари ?

А ако не вярваш че в ЕС няма нелегални украинци за които се знае че са нелегални и не се предприема нищо, можеш да питаш ЕС.

П.П. Спирам до тука с това отклонение от темата.

Те имат срокове, които периодично изтичат, тогава стават ннередовни, докато се подновят.

Очевидно не си наясно за правилата на ЕС. Не всички д-ви приемат украинци на работа, официално. Затова Чехия е натисната да маха гастербайтерите си извън ЕС, но тя за сега не може да изгони украинците, виетнамците и монголците (които сами са поканили там още като Чехословакия). Затова не ходят по-нататък. Другата и о-на причина разбира се е езика.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сотрудники двух отделов и областного ОВД выступили против задержания людей на митингах в Донецке.

Милиция Донецка отказалась выполнять приказы Киева

Сотрудники двух отделов и областного ОВД выступили против задержания людей на митингах в Донецке.

Сотрудники Калининского и Ворошиловского, а также областного отделов внутренних дел Донецка отказались выполнять приказы Киева на митингах. Об этом сообщил источник LifeNews в правоохранительных органах Донецка.

Милиционеры сейчас находятся на своих рабочих местах при исполнении служебных обязанностей, но наотрез отказываются выходить на митинги и задерживать людей, выступающих против майдановцев, узурпировавших власть в Киеве.

Накануне в Донецке бойцы спецподразделения милиции Украины "Беркут", которые дислоцируются на базе неподалеку от областного центра, также отказались выполнять приказы властей Киева.

Они выступили против задержания людей, которые выходят на митинг в поддержку избранного народом губернатора Донецкой области Павла Губарева и против действий новых властей Украины.

Ранее эту информацию в интервью LifeNews подтвердила жена избранного народом губернатора Донецкой области Пала Губарева Екатерина.

- Мне сообщили, что донецкий "Беркут" отказался выполнять приказы из Киева, - сказала она. - Ребята просят поддержать их.

Екатерина Губарева заявила, что продолжит дело ее задержанного мужа. При этом она не скрывает, что тоже боится задержания.

- Я мама троих детей. У меня новорожденный ребенок на руках. Но нас ничто уже не остановит. Мы дошли до точки кипения. Я - надежный тыл своего мужа, мне нужно продолжить его борьбу. Все, что планировал Павел, я знаю. Немного подкорректирую и буду выполнять, - говорит Екатерина.

Напомним, 6 марта в Донецке задержали лидера протестного движения - избранного народом губернатора области Павла Губарева. В 18:20 по московскому времени в конспиративную квартиру ворвались 15 человек. Следователь показал Губареву постановление суда, якобы удовлетворившего ходатайство о задержании.

Губарева схватили и поместили в автомобиль, после чего увезли в неизвестном направлении. По данным адвоката, сейчас он находится в Главном следственном управлении СБУ в Киеве.

Вчера стало известно, что избранного народом губернатора Павла Губарева суд может выпустить под залог в 10 тысяч долларов.

Донецката полиция е отказала да изпълнява заповедите на Киев.

Донецк възстана.

https://www.youtube.com/watch?v=kVFHGvFfY-s

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И като легитимен президент има пълното право да покани чужда сила да се справи с вътрешните проблеми.

Нали разбираш, че това е не пълна, а тотална глупост!!!!! Хайде моля те по-сериозно! Освен това, Янукович ясно заяви, че до 24 часа ще върне старата конституция, а не го направи, което показва, че лъже. Що не избяга някъде, където има верни сили, хора или части и от там да продължи да президентства.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...