Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Сега по темата. 

Руски и турски представители са разговаряли в Тел Рифат и има сведения, че в градът са влезли турски войски. 

Ердоган е обявил нова акция в Синджар против кюрдите.

Ердоган иска от САЩ да му дадат Минбадж който е под кюрдска власт. 

Очеква се до два-три дни южния котел в Гута да бъде зает от сирийските войски.

В Дума е непонятно какво става. Водят се преговори, опозиционерите пускат затворници, но отказват да капитулират. Според едни сведения те искат да продадат скъпо кожата си и затова се опъват на преговорите, според други те наистина са готови за съпротива.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Засега без фот/видео - ИД са ударили Абу Камал,Маядин,Т2,Т3, като в Маядин от vbied са загинали 23 човека.... :(

 

UPD. Времето в района е лошо, руската авиация ще е безпомощна....

1522243362479-png.72964

Редактирано от piston79
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 3/27/2018 at 13:04, Last roman said:

забавно е когато едните се смеят на 'конкурентната' пропаганда, само за да пуснат след това свои фейкове.

 

Кой фейк съм пуснал аз?

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 3/27/2018 at 9:55, vvarbanov said:

Истина ли е това?Още не са изсъхнали сълзите по предишните загинали и опят ......

" это никогда не было и опять случилось"

21:1126.03.18

Коалиция во главе с США нанесла новый авиаудар по позициям сирийских военных и их союзников, сообщает Telegram-канал Directorate 4, отслеживающий сирийскую с

 

 

Потвърждение, макар и да не се споменава за удари:

https://www.golos-ameriki.ru/a/russia-us-syria/4320318.html

 

Цитирай

США и Россия избежали столкновения в Сирии


Джим Мэттис
Джим Мэттис

 

Глава Пентагона заявил, что российские войска подошли «слишком близко» к позициям американских войск, но затем отступили

ВАШИНГТОН – Российские войска в Сирии приблизились к позициям американских войск и поддерживаемых США сил на западе страны, но отступили после телефонного разговора между начальником российского Генштаба и главы Объединенного комитета начальников штабов (ОКНШ) ВС США.

 

След като САЩ и ко показаха сериозни намерения да контролират на изток от Ефрат, руснаците вече са намерили начин да имат връзка със всичките им гласни и негласни военни части в Сирия. Явно сега и един телефонен разговор стига:

 

 

"Ако немедленно не спрете,

скоро всички ще умрете,

аз съм Ви предупредил -

Матис - Ваш приятел мил..."

 

 

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Last roman said:

и като се събуди на сутринта какво стана :)))

 

 Така е, някои се събудиха, а други отпътуваха с товар 200?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, vvarbanov said:

 Така е, някои се събудиха, а други отпътуваха с товар 200?

Ако говорим за 8 февруари - да, но сега явно се е раминало без бомби....

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

А сега по темата.

Съобщава се, че Тигрите се съсредоточават към Дума, но много сили са прехвърлени към Дераа, а някой към Ал Кадам (Ярмук). 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, piston79 said:

За Пригожин ли говориш?..

https://www.svoboda.org/a/29058316.html

Радио Свобода честно и обективно ни дава информация . Влакове и самолетети, кораби и камиони не смогават да пренесат товар 200 от Сирия и Донбас. Особено зле се чувстват якутите и бурятите в горещия климат на Сирийските пустини. Още при Саркози и Холандо, Камерон и Барк казах че краят е близко и Асад е пътник.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Du6ko said:

Радио Свобода честно и обективно ни дава информация . Влакове и самолетети, кораби и камиони не смогават да пренесат товар 200 от Сирия и Донбас. Особено зле се чувстват якутите и бурятите в горещия климат на Сирийските пустини. Още при Саркози и Холандо, Камерон и Барк казах че краят е близко и Асад е пътник.  

Лично Путин сказал, что российских войск в Украине нет. Ето това е , честна и обективна информация за пример, направо от извора.И аз и вярвам  с всички сили.За никакъв товар 200  от Донбас не може да се говори, слуша и даже да се мисли.

Есть приказ Путина. Россия уходит из Сирии. Даже за по сигурно вече два пъти руските войски напуснаха Сирия.Ако все пак има товар 200, каргото ще е от времето на Тутмос I

Не слушай какво казват Саркози и сие, гледай Ванга, там е истината.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Du6ko said:

Радио Свобода честно и обективно ни дава информация . Влакове и самолетети, кораби и камиони не смогават да пренесат товар 200 от Сирия и Донбас. Особено зле се чувстват якутите и бурятите в горещия климат на Сирийските пустини. Още при Саркози и Холандо, Камерон и Барк казах че краят е близко и Асад е пътник.  

Виж, няма смисъл от тролинг за отдавна доказани факти, изглеждаш смешен с несвързаните си брътвежи...

Сигурно го има в темата назад, но специално за теб го качвам, та да може следващият път като почнеш да пишеш глупости да изглеждаш още по-нелепо, а с теб и цялата пропутинска адженда..

https://www.vesti.ru/doc.html?id=2989305

Цитирай

Во время недавнего боестолкновения в Сирии есть погибшие и раненые, в том числе россияне и граждане стран СНГ, но это не российские военнослужащие, сообщил МИД России.

"В Сирии находятся российские граждане, поехавшие туда по своей воле и с разными целями (риболов на ефрат - б.моя), — отмечается в официальном комментарии МИД России. — Не дело Министерства иностранных дел оценивать правомочность и законность таких их решений".

На Смоленской площади подчеркнули, что в боестолкновении штатные технические средства Минобороны России не использовались.

Как отметили в пресс-центре МИД России, Москва оказала содействие возвращению раненых на родину. Они проходят курс лечения в российских медучреждениях.

Официальный представитель МИД России Мария Захарова 15 февраля подтвердила гибель в Сирии пяти россиян. При этом она также подчеркнула, что погибшие россияне не были российскими военнослужащими, находились в Сирии на добровольной основе

Гейм, сет, мач, Душко... :D

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

И кво следва от това Пистоне? Дружно отиваме да си разплетем чорапите?

Вече без тролене.

Ясно е, че Асад печели войната. Независимо от това дали са убити 5-50 или 555 руснаци от ЧВК войната засега върви добре за него. Халифата е омаломощен и не може да направи нищо, освен партизански набези. В бъдеще може и да съберат сили, но засега не са опасни. Кюрдите са втория най голям играч и при това разполагащ с поддръжка от САЩ. Но сега те са заети да се оправят с Турция, въобще не им е до борба с Асад. В Идлиб е най силната опозиция, но и те на два пъти бяха победени, веднъж в Алепо, втория път когато им отрязаха 1/3 от Идлиб. Освен това са твърде заети да се бият помежду си. Остават другите опозиционни котли, най силният от които бе Гута. Те дори предприеха офанзива когато сирийците воюваха с Идлиб. Днес обаче са победени и само Дума се държи. Другите котли се държат засега. Ердоган превзе Азаз и Африн и настани там опозиционери, но той е зает най вече да громи кюрдите. Очевидно е, че няма да тръгне срещу Асад. Очевидно е, че когато кюрдите и опозицията бъдат унищожени Ердоган и Асад ще трябва да се договарят при това с посредничеството на Путин. 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новините от фронта.

Извозването на опозиционери от Гута продължава.

Съобщения, че сирийците са започнали щурма на Дума.

Съобщения, че сирийците водят преговори с ССА от лагера Ярмук. Опозицията обещава да предаде тежкото оръжие и да мирува. Сирийците настояват да се махат. Как ще завършат преговорите не е ясно.

Подобни преговори се водят и с котела в Дуваир.

Арабите в град Мансур са въстанали против кюрдите заради новия данък събиран за отбраната на Африн.

Жителите на град Инхи в Дераа провеждат митинги с искане опозицията да се маха и градът да мине под сирийска власт.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Frujin Assen said:

И кво следва от това Пистоне? Дружно отиваме да си разплетем чорапите?

 

А, правете каквото решите, аз само исках да информирам Душко, явно е пропуснал доста събития....

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

DZeiIJoUMAA6H_P.jpg

 

29.03.2018 - 23:08

Президент США Дональд Трамп заявил, что США планируют уйти из Сирии «очень скоро».

«Мы вышибаем дух из ИГИЛ*, мы уйдём из Сирии очень скоро», — сказал он во время выступления в Ричфилде.

«Пусть другие люди теперь позаботятся об этом (о проблемах САР, — прим. РВ)», — добавил президент США.

Исках да прикача видеото , май се оказа прикачена само картинка а не видеото. 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Извозването на опозиционерите от Гута продължава.

В Дума не е постигната договореност, но и очевидно щурм също няма.

Султан Ердоган е заявил, че ще заеме не само Минбадж, но и Хасака и въобще цяла северна Сирия. Той е нарекал кюрдите терористи и се е заканил да ги унищожи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Султан Ердоган е заявил, че ще заеме не само Минбадж, но и Хасака и въобще цяла северна Сирия. Той е нарекал кюрдите терористи и се е заканил да ги унищожи.

Ако кюрдите останат без подкрепата на САЩ и ко, точно така ще стане.....

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Продължават преговорите в Дума. Сега пък излязоха сведения, че основната част заминават за Йордания, малко в Идлиб, а някой остават да се бият до края. Ако е така, значи общото командване е изтървано, което ме съмнява.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Frujin Assen said:

СВЪРШИ СЕ! 

Южния котел вече е в ръцете на сирийците.

В ръцете на асадистите, които прогониха сирийците...

 

Не е ли по-добре да се смени заглавието на темаъа - да стане "Конфликта в Сирия", например? Така или иначче се обсъждат събития, които не са свързани с ИД...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, piston79 said:

В ръцете на асадистите, които прогониха сирийците...

 

Не е ли по-добре да се смени заглавието на темаъа - да стане "Конфликта в Сирия", например? Така или иначче се обсъждат събития, които не са свързани с ИД...

Пистоне, асадистите не са ли също сирийци? Или за теб при гражданска война, само 1/5 от населението, подстрекавано от САЩ срещу правителството на Сирия е местно, и има право да определя правилата? Знам къде те стяга шапката, но САЩ вече не определят законите и не могат повече да налагат своята си "демокрация", като ограбват планетата и тормозят всички народи по света! Жълтия им се озъби, като размаха ядрената сопа, и ония си обраха крушите, и се ометоха като на*рани, а щяха да му приготвят ад, ужас и все от техния специалитет, дето умеят да съсипват по-слаби страни, щото бил изстрелял ракета! Е, жълтура се скъса да изстрелва ракети, а ужасът май беше за американците, защото и при тях важи поговорката "страх лозе пази"! Ще ми се да се спречкат с Китай, защото с Русия няма да посмеят, та тогаз да ги видим колко са страшни от пентагона! Страшни са само в холивудските филми, но напоследък и там се оакаха! А, темата си е много добре, и информацията е свързана пряко или косвено с ИД! Адмирации за Фружин! Влизам тук постоянно, защото знам, че представя нещата обективно, и информацията е достоверна, която не се коментира по нашите медии, и се представя половината от истината!

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Frujin Assen said:

СВЪРШИ СЕ! 

Южния котел вече е в ръцете на сирийците.

Здрасти Фружине! Ако не те затруднява, коментирай това!

http://www.iarex.ru/news/56924.html?_utl_t=fb

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...