Отиди на
Форум "Наука"

Военните престъпления по време на Руско-украинската война 2022


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 35 минути, Втори след княза said:

Комментар на Мария Захарова във връзка с разстрела на руски  пленници

Значи Буча е инсценировка, но историята с руските пленници е 100% истина. Нал тъй. 🙄

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, Втори след княза said:

Ще прочета разобличение с интерес.

Ти нямаш нужда от потвърждение или разобличение. Ти си вярващ. 
Сляпо вярваш, че в Буча е било инсценировка, въпреки многобройни доказателства, които се появиха после. Сляпо вярваш, че това, което публикува е истина (може и да е), но дори и да е пълна лъжа ще го заметеш под килима и няма да признаш, че си сгрешил и/или излъгал. ТИ НЯМАШ навика да проверяваш фактите, всичко, което пасва на вярването ти за теб е истина, всичко което не пасва - лъжа. 

  • Харесва ми! 4
  • Тъжен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, gmladenov said:

Значи Буча е инсценировка, но историята с руските пленници е 100% истина. Нал тъй. 🙄

Историята е много проста.

Група руснаци симулират сдаване в плен (те НЕ са пленници към момента) с цел да подлъжат украинците. Последният руснак излиза и открива стрелба, на която украинците отговарят. В резултат освен групата убити руснаци има и един убит и двама ранени украинци.

Това се нарича perfidy, на български е "вероломни действия", и е военно престъпление:

Член 37 Забрана за вероломни действия[редактиране]

1. Забранено е да се убива, наранява или взема в плен противник, като се използват вероломни действия. За вероломни ще се смятат действията, насочени към спечелване на доверието на противника, за да повярва той, че има правото да получи закрила или задължението да предостави закрила съгласно нормите на международното право, приложимо при въоръжен конфликт, с намерение това доверие да бъде измамено. Примери за вероломни действия са:

а) симулиране намерение за преговори под флага на примирие или на капитулация;

б) симулиране излизане от строя поради наранява или болест;

в) симулиране притежаване статут на гражданско лице или некомбатант и

г) симулиране притежаване на статут, предоставящ закрила чрез използване на знаци, емблеми или униформи на ООН или на неутрални и други държави, които не участват в конфликта.

  • Харесва ми! 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Или са много тъпи, или този е действал на своя глава. Логично е поне 4-5 човека да излязат с автомати, ако ще правят такива глупости. Жалко за хората, според мен този сам е решил да се прави на Рамбо, а другите са го отнесли.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Konche said:

Или са много тъпи, или този е действал на своя глава. Логично е поне 4-5 човека да излязат с автомати, ако ще правят такива глупости. Жалко за хората, според мен този сам е решил да се прави на Рамбо, а другите са го отнесли.

Ами може и 4-5 да са излезли. Операторът, за съжаление, е убит в следствие на това - повтарям, за да няма неразбрали руцке тролове - военно престъпление от страна на орките. Няма кой да снима след това колко човека били излезли.

Ето ти един, за който е много "жалко", постоянно се оглежда като гърмян заек, а на 0:37-0:38 гледа точно там, откъдето ще излезе "самотният" Рамбо:

Fh1fjSLWQAAgLyj?format=jpg&name=900x900

Да го доведат до ООН това. Тъкмо да се документира надлежно поредното военно престъпление на оркостанската орда. Само такова нямаха в списъка си досега.

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 часа, Втори след княза said:

Владимир Рогов:

— Погибшие русские солдаты были сняты с беспилотника, и произошедшее выдавалось нацистами за результаты артиллерийского удара.

Однако дальнейшие видеокадры раскрыли всю суть действий карателей.

Наших ребят положили лицом вниз и хладнокровно расстреляли из пулемёта.

 

Къде са видеокадрите? В момента не съобщаваш  мнение, а факти.

Има съмнея в достоверността на това което се твърди от въпросния  Рогов и иснам да докажеш, че това което съобщаваш като факт  е вярно, а не е лъжа..

(Да се пускат лъжливи и заблуждаващи съобщение и да се представят за факти е против  правилата и  етиката на форума.
Казано и по друг начин - отговорността е на публикуващите)

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Втори след княза said:

Заявление на руската Дума във връзка с разстрела на военнопленници, извършен от украински бойци

 

Ти изгледа ли видеото, където след "предаването" изскача един и почва да гърми? Стоп кадъра няколко коментара над твоя, където преди оня още да излезе един от "предаващите се" гледа точно където изскача оня въоръжения и почва да стреля наред? Или е важно да пуснеш поредната пропаганда и не ти дреме ама грам за истината? Май е последното...Жалка работа. Безчовечно същество.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 33 минути, Втори след княза said:

Заявление на руската Дума във връзка с разстрела на военнопленници, извършен от украински бойци

Не си прави труда да ни репостваш рашистко фентъзи от държавните им пропагандни канали. Никой нормален тук не го вълнуват техните съчинения. От Рашистан следим единствено независими блогъри и анализатори в ютуб и други канали, които не са под официалната държавна цензура, другото е пълна загуба на време.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Копирам мой пост, който мисля че е валиден за тази тема:

,,Е, относно тази ситуация не мисля че това е хладнокръвен разстрел на пленени. Тук в бързината и стреса го отнасят и други покрай решилия да не се предава.
Има други податки за лошо отношение на украинци към пленници, цивилни, но сега не е точния момент да се изтъкват тези неща. А ако се сложат на кантар нещата незнам какво ще е съотношението.
Както съм казвал в мои постове - голямото зло е агресията на Русия в случая, когато се приключи общо взето със това, тогава може да се разследват и отделните престъпления станали през тази война и около нея.
Защото някои от участниците и жертвите в действителност не са нито украинци, нито руснаци. Има немалко наемници, и въобще хора с неместен произход, които имат може би значителен принос и в убийствата, и в другите неща. "

Смятам че за отвратително отношение спрямо хора ( имам предвид хора!), няма особени извинения. Независмо от действащите лица.

Този случай, както и множество такива от рода ( и от двете страни ), може и да попада под някаква буква от някакви международни правила и закони, но не бива да бъде преекспониран и издиган като някакво фрапиращо нарушаване на горните.

В същото време има множество от всякакви нарушения на каквото си искате, но по едни или други причини и обстоятелства не добиват такова широко медийно отражение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Втори след княза said:

Чети официалните източници по две причини

  1. Те информират за взиманата политика или идеите за нея.
  2. да не останеш изненадан, че "независимите" са те подвели и това, което "анализират" не се е сбъднало. 

Естествено, другите са по- емоционални и любопитни. Примерно на две страници тук се обсъжда символа- енот, което ми напомня оня виц, дето "Знаех си, че няма да питаш за убитите хора"

Ето едно неофициално мнение на човек от фронта запознат точно с процедурите по предаване в плен

По поводу Макеевки. Ранее обращал внимание на отсутствие комплексной психологической работы в части возможного плена и поведения в таких ситуациях. Плен это не цель, это возможность сохранения жизни солдат, когда это неизбежно.
Вот и причина расстрела пленных наших ребят в Макеевке.
Страх плена чаще заставляет идти на необдуманные действия, такие как произошли.
Крайний, который открыл огонь, даже не оценил возможности своих действий.
Я уверен, что если бы их хотели убить, убили бы до этого.
Достаточно было одного выстрела или пары гранат.

https://t.me/mototroopers_205/645

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Омбудсманът разказва какво са правили руските окупатори

"Украинският олимпийски медалист по гребане беше измъчван в мазето от руски военни с метална тръба. Били са го седмици наред и са му счупили костите, за да не може повече да представя Украйна с нашия синьо-жълт флаг. Най-лошото, което ми каза, беше, че е невъзможно да се спре мъчението. Те се опитаха не защото искаха да разберат информация, а защото не можаха да простят на херсонците тяхната украинска неукротимост“, цитира Любинец Sport.24tv.

Най-вероятно става въпрос за един от медалистите от Олимпийските игри в Атина през 2004 г. Тогава украинският квартет в състав Сергей Грини, Сергей Билоущенко, Олег Ликов, Леонид Шапошников спечели бронзовото отличие

https://telegraf.com.ua/ukr/sport-cat/2022-11-23/5723783-lomali-kosti-chtoby-ne-mog-vystupat-za-ukrainu-sportsmena-pytali-v-khersone?traffic_source=ukr.net

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Държаха се като зверове." Освободени украинки разказват за тормоза в руски плен

19 октомври 2022

Със сълзи на очи освободените украинки прегърнаха своите близки след месеци в руски плен
Със сълзи на очи освободените украинки прегърнаха своите близки след месеци в руски плен
Споделете

108 украински жени се завърнаха при семействата си след месеци руски плен. Повечето от тях са военни, 37 са били в превзетия завод "Азовстал" в Мариупол. Те бяха разменени за 110 руски военнопленници, предимно моряци. И разказаха, че са преживели "истински ад".

От началото на войната, която Кремъл започна в Украйна, това е първото освобождаване на пленени жени. И втората най-голяма размяна на пленници след 21 септември, когато бяха освободени 215 украински войни.

108 украинки се завърнаха при семействата си след месеци руски плен. Те бяха разменени за 110 руски военнопленници, предимно моряци.

Освободените украинки бяха посрещнати от свои близки и колеги с прегръдки, радост, сълзи, цветя. Чрез видеовръзка в събитието се включи ръководителят на канцеларията на президента Володимир Зеленски - Андрий Ермак, който публикува снимки.

Освободените украинки бяха превозени с автобуси. От тях 11 са офицери, 85 – редници и сержанти, и само 12 цивилни
Освободените украинки бяха превозени с автобуси. От тях 11 са офицери, 85 – редници и сержанти, и само 12 цивилни

„Беше напрегната размяна. Имаше твърде много детайли и моменти, които можеха да променят хода на нещата“, каза Ермак.

Зам.-началникът на Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната Дмитрий Усов потвърди, че този размяната е предшествана от трудни преговори с руската страна.

Министерството на вътрешните работи на Украйна съобщи, че няколко от жените са били в затвори от 2019 година, след като са заловени от властите, подкрепяни от Москва, в източните части на страната.

05a80000-0aff-0242-e791-08dab1b5105a_w65

Освободените украинки разказаха за тормоза, на които са били подложени в руски плен. Те сравниха руснаците с фашисти и казаха, че жените надзирателки са били особено жестоки към тях.

"Те се държаха като зверове, дори животните не са такива. Биеха момичета, измъчваха ги с електрошокове, удряха ги с чукове. Дори няма да говоря за храната, с каквато дори кучетата не се хранят", разказа Анна - военнослужеща от Въоръжените сили на Украйна (ВСУ).

Тя е морски пехотинец. Мъченията за нея започнали веднага след като напусна бункерите на "Азовстал".

059c0000-0aff-0242-4208-08dab1b5104c_w65

"На тези от нас, които имаме татуировки, искаха да ни отрежат ръцете, да ни отрежат татуировките, да ни изгорят с вряла вода. Само защото бяхме там. За това, че съм в морската пехота, за това, че говоря украински", добави Анна.

 

Олга Лекунова - боец от отбраната на Мариупол, разказа, че в началото на инвазията сама е отишла в службата за набиране на военнослужещи. По-късно, подобно на много защитници на града, тя се озовала в "Азовстал". В плен е била шест месеца и пет дни. Това за нея изглежда като цяла вечност.

"Жените ни биеха най-много, техните жени ни биеха. Извеждаха ни от килията всяка сутрин и всяка вечер, за да ни преброят, и ни биеха. Всяка сутрин, всяка вечер ни биеха", повтори Олга.

08b90000-0a00-0242-7c0a-08dab1b52359_w65

Завърналите се пленнички разказаха, че единственото, което ги е държало живи, е била вярата, че ще видят отново близките си.

За военната лекарка от батальона "Азов" Виктория Обидина ужасът е бил още по-голям, защото е била разделена с 4-годишната си дъщеря.

"През цялото това време не знаех къде е детето ми, как е, не знаех нищо. Мечтаеха да прегърне дъщеря си по-скоро. Сега ще отида при нея, толкова искам да видя дъщеря си", каза Виктория.

Тя разказа и за освобождаването им.

„До последно не знаехме къде ни водят. Качиха ни на самолет, след това на автобус и тогава разбрахме, че пътуваме към Запорожие. Но докато не пресякохме фронта, не можехме да повярваме“.

05a80000-0aff-0242-91b6-08dab1b51044_w65

Друга военна лекарка - Валентина Пащенко, пък не е виждала съпруга си от 24 февруари - началото на войната. Затова първото, което прави на свобода, е да му се обади по телефона.

"Казваха ни: "Украйна не ви иска, на никого не сте нужни". Те ни се подиграваха, те ни биеха. Това са нехора. Единствено във Валуйки [град близо до руския Белгород] не бяхме бити, но там ни се подиграха морално", каза още една от жените.

Украинките разказаха още как при завръщането им двама представители на Международния комитет на Червения кръст са влезли в автобуса и са им раздали въпросници. Но тогава руските войници, които придружавали автобуса, са дръпнали затворите на автоматите си и са казали, че те веднага трябва да напуснат. Служителите на Червения кръст "се уплашиха и просто изскочиха от автобуса", каза една от освободените жени.

05a80000-0aff-0242-8849-08dab1b5235b_w65

На всички тях им предстои дълъг период на рехабилитация и медицински грижи, които ще бъдат осигурен от украинските власти, увери
Андрий Ермак. Той им предаде лична благодарност от президента Зеленски за постоянството и вярата.

Ермак говори за необходимостта да се положат всички усилия за осигуряване на допускането на мисии на международни хуманитарни организации и представители на Украйна до украинците в руски плен. По думите му Киев очаква по-активни действия от страна на Червения кръст за натиск това да се случи.

„Ние продължаваме да изпълняваме задачата на президента на Украйна: трябва да освободим всички наши хора“, добави Андрий Ермак.

Около 2000 украинци остават в плен на руските сили.

"Не забравяме никого от нашите хора, трябва да върнем всичките. И ние ще ги върнем", каза Володимир Зеленски в обръщение към нацията.

 

https://www.svobodnaevropa.bg/a/32091370.html

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Сергей Лавров  за резолюцията на Европарламента, в която Русия е  призната за «спонсор на тероризма»

Вопрос: Как бы Вы могли прокомментировать принятую Европарламентом резолюцию о том, что Россия якобы является «спонсором терроризма»?

Сергей Лавров: Это, по-моему, очевидно для всех вменяемых людей. У меня нет медицинского образования.

Когато ти мислиш себе си за нормален, а всички останали за луди, кой е лудият? 🤣

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, nik1 said:

"Държаха се като зверове." Освободени украинки разказват за тормоза в руски плен

Зверове са и го показват всеки ден. Нещастни свине. 🤬

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Министрите на правосъдието на Г-7 ще обсъдят наказанията за военни престъпления в Украйна на 28-29 ноември в Берлин. „Ще говорим преди всичко за ужасяващите военни престъпления, които се извършват на територията на Украйна и които искаме да преследваме и накажем“, каза ръководителят на германското министерство на правосъдието Марко Бушман. Срещата ще се съсредоточи по-специално върху по-добрата координация на усилията за разследване.

https://t.me/s/moscow_laundry/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най, ама най-голямото военно престъпление в тази война, беше ракетният обстрел на родилен дом от руска страна, при който загина новородено. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 24.11.2022 г. at 17:25, Втори след княза said:

Следствието проверява информация за масово прочистване и екзекуции на мирно население в Херсон и Харковска област.

Тъй, тъй. А не казва ли нещо следствието за непрекъснатите обстрели на Херсон от руска страна, с много граждански жертви?  Не е нужно да се ходи далеко за да се търсят доказателства. Или това не е престъпление според руснаците?

После защо ги наричаме "орки" и "русня" ще питаш ли?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 24.11.2022 г. at 11:25, Втори след княза said:

Следствието проверява информация за масово прочистване и екзекуции на мирно население в Херсон и Харковска област.

 

Много искам да ми обясниш сега как някой друг е виновен за това, а не любимите ти ватници. 

IMG_20221127_182944.png

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Warlord said:

Много искам да ми обясниш сега как някой друг е виновен за това, а не любимите ти ватници. 

IMG_20221127_182944.png

Или няма да ти отговори, или ще каже, че виновна е властта в Киев заради това, че не е капитулирала.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Признат за "заплаха" за Русия: Руски фашисти убиха детски писател в Изюм

Детският писател и поет Владимир Вакуленко беше разпознат сред убитите цивилни от руските военни в Изюм, Харковска област. Той е бил погребан под плоча с номер 319, съобщи онлайн бившата му съпруга Ирина Новицка.

Общо към началото на септември в посоченото масово гробище са открити повече от четиристотин тела. Потвърждение, че Вакуленко е погребан под този номер, беше получено въз основа на резултатите от ДНК експертиза.

Мъжът изчезна в село Капитоливка край Изюм през март 2022 г. Издирването му продължи повече от шест месеца, докато не стана ясно, че е бил отвлечен от руските окупатори, очевидно смятайки го за заплаха за „руския свят“.

https://fakty.ua/411446-poschitali-ugrozoj-dlya-rf-russkie-fashisty-ubili-v-izyume-detskogo-pisatelya

 

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Втори след княза said:

Прочетох коментар

Аз пък прочетох коментар, че руските варавари така се напиват по окопите, че не могат да
различат другарите си и ги избиват по погрешка. След това за да прикрият престъпленията си,
разчленяват и изгарят телата им.

Варвари-алкохолици, какво да очаква човек от тези свине.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 23.11.2022 г. at 22:41, Втори след княза said:

Сергей Лавров  за резолюцията на Европарламента, в която Русия е  призната за «спонсор на тероризма»

Вопрос: Как бы Вы могли прокомментировать принятую Европарламентом резолюцию о том, что Россия якобы является «спонсором терроризма»?

Сергей Лавров: Это, по-моему, очевидно для всех вменяемых людей. У меня нет медицинского образования.

Снимка от вчера - погребват новороденото, което руснаците убиха онзи ден с ракета с директно попадение в болницата. На вниманието на "балансиращите" идиоти - към тях се присъедини и Станишев днес, Радев, Нинова, онези които не мога да ги нарека сънародници, защото означава да призная, че съм съучастник в престъпление. И онези, които протестират срещу войната, срещу заплащане, но не протестират срещу агресора, който убива.
Бог вижда всичко и наказанието му идва.
Путин ли нападна Украйна, или Зеленски Русия?
Над 250 хиляди души загубиха живота си. Малко ли ви е? Покварата на тези кремлинофили е толкова дълбока, че за тях няма никакво значение броя на жертвите или разрушенията.. И милион да бъдат все тая. И ядрена бомба да използва и убие милиони - пак ще го подкрепят.
Когато суеверието се превърна в болест, заплащваща устоите на обществото.

317500524_10160568729044430_2890440865257224778_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За пореден път, без да очаквам отговор - И какво да направят украинците, че окупаторите и сепаратистите са се окопали в тези населени места? Ако не искат да бъдат обстрелвани просто да се разкарат от там, без да мрънкат повече за "артилерийски терор". 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 минути, Warlord said:

За пореден път, без да очаквам отговор - И какво да направят украинците, че окупаторите и сепаратистите са се окопали в тези населени места? Ако не искат да бъдат обстрелвани просто да се разкарат от там, без да мрънкат повече за "артилерийски терор". 

Той отговори много пъти.. Унищожават тези, които ги мразят, (т.е украинците)  заради това че нападателите ги унищожават.. 
(Жалко, не за него, а за децата му, които ще възпита)

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...