Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Постъпват новини. 

Най прясната е, че сирийците са чакали зачистката на южния котел, за да могат спокойно да започнат щурма на Дума. Във връзка с това Джейш ал Ислам от Дума вчера са капитулирали и днес вече е започнало тяхното извозване. 

На картата също е дадено като неутрално. 

гута9.jpg

Ако тези новини се потвърдят до няколко дни ще може да отбележим края и на целия котел в източна Гута, един от най боеспособните острови на опозицията. 

Чакаме да видим какво ще се случи с Растан, Дуваир и Ярмук.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело
Преди 12 минути, herkules said:

Здрасти Фружине! Ако не те затруднява, коментирай това!

http://www.iarex.ru/news/56924.html?_utl_t=fb

 

Прилича на фейк. Няма никакви официални заявления. Структурирана е твърде по жълто "Едни хора веднъж казаха едно нещо".

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, herkules said:

Пистоне, асадистите не са ли също сирийци? Или за теб при гражданска война, само 1/5 от населението, подстрекавано от САЩ срещу правителството на Сирия е местно, и има право да определя правилата? Знам къде те стяга шапката, но САЩ вече не определят законите и не могат повече да налагат своята си "демокрация", като ограбват планетата и тормозят всички народи по света! Жълтия им се озъби, като размаха ядрената сопа, и ония си обраха крушите, и се ометоха като на*рани, а щяха да му приготвят ад, ужас и все от техния специалитет, дето умеят да съсипват по-слаби страни, щото бил изстрелял ракета! Е, жълтура се скъса да изстрелва ракети, а ужасът май беше за американците, защото и при тях важи поговорката "страх лозе пази"! Ще ми се да се спречкат с Китай, защото с Русия няма да посмеят, та тогаз да ги видим колко са страшни от пентагона! Страшни са само в холивудските филми, но напоследък и там се оакаха! А, темата си е много добре, и информацията е свързана пряко или косвено с ИД! Адмирации за Фружин! Влизам тук постоянно, защото знам, че представя нещата обективно, и информацията е достоверна, която не се коментира по нашите медии, и се представя половината от истината!

Принципно не се занимавам да дискутирам с комплексирани русофилчета, но да, асадистите не са сирийци..... Ако бяха, нямаше да пишат това по стените:

 

the-syrian-refugee-catastrophe-24-638.jp

 

Знам, че за мнозинството от хората главата им служи колкото да си носят шапката, но бунтове срещу Асад е имало и преди..... Икономическите проблеми на Сирия заедно с климатичните изменения поставиха пред Башар нерешими проблеми, с които потомственият узурпатор не можа да се справи.

Огромна част сирийците предпочетоха да избягат от страната или седем години да се бият, вместо да се подчинят на властта на този нещастник, който отдавна се крепи на иранско и руско месо и уби над 200 000 човека за да остане на власт. Рано или късно ще го споходи съддбата на Садам или ще стане съсед на Янукович.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, piston79 said:

Принципно не се занимавам да дискутирам с комплексирани русофилчета, но да, асадистите не са сирийци..... Ако бяха, нямаше да пишат това по стените:

 

the-syrian-refugee-catastrophe-24-638.jp

 

Знам, че за мнозинството от хората главата им служи колкото да си носят шапката, но бунтове срещу Асад е имало и преди..... Икономическите проблеми на Сирия заедно с климатичните изменения поставиха пред Башар нерешими проблеми, с които потомственият узурпатор не можа да се справи.

Огромна част сирийците предпочетоха да избягат от страната или седем години да се бият, вместо да се подчинят на властта на този нещастник, който отдавна се крепи на иранско и руско месо и уби над 200 000 човека за да остане на власт. Рано или късно ще го споходи съддбата на Садам или ще стане съсед на Янукович.

 

На разни стени могат да се напишат разни неща , стига да има заинтересовани хора. В селото  където си купихме място за малка вила имаше стена на един активист където имаше надпис възхваляващ Червената Армия. Под него до 8 септември 1944 година е имало надпис възхваляващ непобедимата немска армия. След 10 ноември се появи надпис възхваляваш Нато и американската армия. Дядото , бащата и внучето са все активисти . 

Истинските демократични сирийци са тези които имат гъсти черни бради и с демократично оръжие в ръкаи пари от потомственните демокрации - Саудитска Арабия, Кувейт, Катар стрелят и унищожават лошите хоря които недостатъчно правилно се молят. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Пистоне, ти си яко вън филма. Това, че някой е написал нещо на стена нищо не значи. Ами ако са го написали самите опозиционери? 

Това ми напомня на "Няма човек, няма проблем". Фраза приписвана на Сталин, но всъщност измислена от писателя Рибаков. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новини, че са започнали преговори с големия котел Дуваир за капитулация. Апропо наричат го "Източен Каламун", така че и аз така ще го наричам.

Карта на Каламун. В ниското съм оставил Дума, за да се схваща по лесно размера.

каламун.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

 Ами ако са го написали самите опозиционери? 

Ах, да, както в онези славни времена, в които РККА пишеше по стените "Дойчланд юбер алес"...

 

Цитирай

Това ми напомня на "Няма човек, няма проблем". Фраза приписвана на Сталин, но всъщност измислена от писателя Рибаков. 

А на мен един друг легендарен надпис от Мосул (вероятно написан от американски съветник към ИД)..:

 

sinjar_12.jpg?auto=format&q=80&fit=crop&

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Британските джихадисти са обезпокоени, че може да загубят британското си гражданство. 

В западните медии усилено се говори, че Тръмп щял да изтегли американските войски от Сирия , понеже вече САЩ и коалицията са победили ИД . 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Нищо не ти разбрах Пистоне. Защо да не е възможно? Всеки може да напише на стена всичко и да го снима. Виж ако имаше видеозапис как иранци го пишат или някакво друго доказателство щях да се съглася. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Frujin Assen said:

 Всеки може да напише на стена всичко и да го снима. Виж ако имаше видеозапис как иранци го пишат или някакво друго доказателство щях да се съглася. 

 

Не го пишат иранци, а асадитите....Мислех, че като следиш конфликта от много време го знаеш това, дори да не е публикувано в мурзилка.пу.

 

П.С. Какво ще кажеш за смяната на името на темата, което предлагам?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Темата не съм я създал аз, а Варлорд, трябва да го питам.

Много си интересен, а асадистите какви са... марсианци?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Неочаквани събития.

Постъпват непроверени съобщения, че жителите на три града в Растанския котел са въстанали и са призовали сирийската армия да ги защити. Така под контрола на сирийците са попаднали градовете Таксис, Ал Амара и Джамакилия.

растан2.jpg

В северната част на котела са въпросните три града.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Трите града са потвърдени. Преминали са на сирийска страна. Постъпи информация, че досега те са били буферни, тоест там не имало нито сирийци, нито опозиционери.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 32 минути, piston79 said:

Мисля, че отговорих малко по-горе...

Не, не ми отговори. Питам те ясно и точно- какви са по народност привържениците на Асад? Сирийци, иранци, марсианци...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
1 hour ago, Frujin Assen said:

Трите града са потвърдени. Преминали са на сирийска страна. Постъпи информация, че досега те са били буферни, тоест там не имало нито сирийци, нито опозиционери.

Някой може ли да даде актуална карта с тези три града Асад каква част от територията на страната вече контролира?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 26 минути, resavsky said:

Някой може ли да даде актуална карта с тези три града Асад каква част от територията на страната вече контролира?

Заповядай.

сирия.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ето я същата карта с надписи.

сирия1.jpg

Разяснения по картата. 

Територията владяна все още от Халифата е безжизнена пустиня. Там няма нито инфраструктура, нито население.  Същата е ситуацията с Ат Танф. На картата изглежда много, но там всъщност няма нищо. Същата е ситуацията и с голяма част от владяното от кюрдите и Асад. Каламун доколкото знам също в по голямата си част е в пустинята. 

Важните котли са Идлиб, Растан, Ярмук (който е толкова малък, че почти не се вижда на картата) и Кунтейра. Както вече съм казвал най големия играч са кюрдите, които владеят най много територия и население. Проблемът им е, че на юг живеят араби, които не са особено доволни от кюрдската власт.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Вървят слухове, че падането на Гута се е отразило много тежко на моралното състояние на опозицията. Вчера цяло подразделение на Фейляк ар Рахман от Идлибския котел са се предали.

Видео по въпроса.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ОЩЕ НОВИНИ ОТ РАСТАН !!!!

По молба на местните жители сирийската армия е влязла в село Зур Абу Дарда.

растан3.jpg

На тази карта може да видите предните три града за които говорех на север и селото на юг.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 4/1/2018 at 13:51, piston79 said:

Принципно не се занимавам да дискутирам с комплексирани русофилчета, но да, асадистите не са сирийци..... Ако бяха, нямаше да пишат това по стените:

 

the-syrian-refugee-catastrophe-24-638.jp

Огромна част сирийците предпочетоха да избягат от страната или седем години да се бият, вместо да се подчинят на властта на този нещастник, който отдавна се крепи на иранско и руско месо и уби над 200 000 човека за да остане на власт. Рано или късно ще го споходи съддбата на Садам или ще стане съсед на Янукович.

ебаси нелепата опорка. Полезен идиот ли си, или просто ти плащат да тролиш?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новини, че сирийците са предприели настъпление (макар че тази дума е твърде силна) и са заели село Фейда в средата на пустинята контролирана от Халифата. 

По точно казано, сирийците са покарали джипове през пустинята и в селото не са намерили халифатци.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новини. Каламун е отказал да капитулира. Сирийците са предложили на халифатците в Ярмук да заминават за пустинята. Те обаче не искат. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...