Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 17 часа, Frujin Assen said:

УРА ДРУГАРИ !!!

Днес опозиционерите от Бабила са се изтеглили напълно и са предали контрола над квартала на сирийците. Сега в Ярмук останаха само халифатците.

ярмук20.jpg

Здрасти Фружине! Как мислиш? На чия страна ще застане Путин след тези събития

https://www.actualno.com/asia/iran-i-izrael-si-razmeniha-raketni-udari-bojnoto-pole-e-sirija-video-news_673803.html

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

На ничия! Ще ги остави да се оправят.

Какво всъщност се случи? Ал Кудс пуснаха по Голан 20 или 40 ракети (данните се различават), в резултат Израел изстреля 10 ракети земя-земя и над 70 ракети  въздух-земя (от самолети Ф-16 и Ф-15).

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Иначе за войната в Сирия засега малко се пише покрай 9 май. 

Поредни атаки срещу остатъците на Халифата в Ярмук.

Преселението от Растан е било спряно по технически причини за ден.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Frujin Assen said:

На ничия! Ще ги остави да се оправят.

Какво всъщност се случи? Ал Кудс пуснаха по Голан 20 или 40 ракети (данните се различават), в резултат Израел изстреля 10 ракети земя-земя и над 70 ракети  въздух-земя (от самолети Ф-16 и Ф-15).

Здрасти Фружине! Твоята информация  ми е най-интересна, и за мен е най-достоверна! Предполагам, че вчера Путин е обсъждал с Натаняху обстановката в Сирия, и са се разбрали, че Русия ще е пас, при положение че израелците не направят някоя "грешка" и уцелят руска позиция! И, като че ли този пас е доста изгоден за Русия, защото Иран не е официален съюзник, а и Русия би трябвало да отчита факта, че Иран сериозно се укрепи в Сирия, което не е в неин интерес. Ако Иран трайно се закрепи в Сирия, рано или късно Русия ще трябва да се сблъска с него. За това много по-изгодно за Путин ще е някой друг да ошамари Иран за да обезсили влиянието му. Асад като че ли, не се радва много за това дето иранците също се разпореждат в страната му, и за това ще се прави на улав и ще чака някой друг да ги озапти. Изглежда че, Русия и Сирия печелят от тези дрязги на Иран с Израел и САЩ. Абсолютно същото важи и за Турция.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Херкулес, това което пишеш са желания на САЩ и други страни. Когато Асад трябваше да бъде спасяван той повика иранците и руснаците. Съответно знаеше какво ще последва. Не ми е ясно, какво може да дели Русия с Иран, че да се надява израелците да го отслабят. И въобще, как си го представяш това отслабване на Иран? Сериозно ли мислиш, че няколко ракети могат да отслабят страна като Иран? Това което прави Израел са предупредителни удари, не война. 

Естествено е Асад да не е на кеф от чуждото влияние, но всичко в този живот се плаща. Иранците го спасиха, време е да си плати. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, herkules said:

Здрасти Фружине! Твоята информация  ми е най-интересна, и за мен е най-достоверна! Предполагам, че вчера Путин е обсъждал с Натаняху обстановката в Сирия, и са се разбрали, че Русия ще е пас, при положение че израелците не направят някоя "грешка" и уцелят руска позиция! И, като че ли този пас е доста изгоден за Русия, защото Иран не е официален съюзник, а и Русия би трябвало да отчита факта, че Иран сериозно се укрепи в Сирия, което не е в неин интерес. Ако Иран трайно се закрепи в Сирия, рано или късно Русия ще трябва да се сблъска с него. За това много по-изгодно за Путин ще е някой друг да ошамари Иран за да обезсили влиянието му. Асад като че ли, не се радва много за това дето иранците също се разпореждат в страната му, и за това ще се прави на улав и ще чака някой друг да ги озапти. Изглежда че, Русия и Сирия печелят от тези дрязги на Иран с Израел и САЩ. Абсолютно същото важи и за Турция.

Доколкото знам между Русия  и прозападното правителство на Иран няма някакви съюзнически договорки. Официално нито са врагове нито съюзници. В Сирия са заедно понеже са съюзници на законното официално правителство на Асад. По едно време Иран щеше да дава база за руската авиация в един град. Но прозападните политици в Иран провалиха това. Всеки си гледа интереса и се оправя сам. Друг е въпроса че ако започне незаконна война срещу Иран кой ще го подкрепи морално и материално. 
Лошото е че данданията около Иран може да вдигне цената на нефта и оръжието. Там е и Омузския проток. Ние които сме богати в Еропа ни е все едно. Ама Русия от къде ще вземе пари за нефт и оръжие ? Ще закъса. Сигуно П се надява Натаняхо да го защити. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Вдигането на сирийското знаме в Бабила.

Нищо вече не се чува за Ярмук. Това започва да ме притеснява, колкото и да ровя не намирам.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Frujin Assen said:

Херкулес, това което пишеш са желания на САЩ и други страни. Когато Асад трябваше да бъде спасяван той повика иранците и руснаците. Съответно знаеше какво ще последва. Не ми е ясно, какво може да дели Русия с Иран, че да се надява израелците да го отслабят. И въобще, как си го представяш това отслабване на Иран? Сериозно ли мислиш, че няколко ракети могат да отслабят страна като Иран? Това което прави Израел са предупредителни удари, не война. 

Естествено е Асад да не е на кеф от чуждото влияние, но всичко в този живот се плаща. Иранците го спасиха, време е да си плати. 

Фружине, това са само мои предположения! Не знам какви точно са желанията на САЩ, но знам, че САЩ са заплаха (враг) за човечеството, и желанията им са да са господари на планетата. На политическата сцена излезе Русия, която обърка плановете на САЩ, и заяви открито претенциите си за влияние в световната политика! Китай пък е огромна икономическа сила, и като съюзник по настояще на Русия накланя везните във вреда на САЩ! Израел и САЩ са "скачени съдове" и политиката на Израел е политика и на САЩ. Русия и Иран може би ще имат претенции за влияние в Сирия, след като всичко свърши, ако свърши.Това няма да е приятно за Асад, но както казваш, безплатен обяд няма. Просто ми е интересно дали наистина Путин няма да се намеси, и ако го направи, едва ли ще е на страната на Израел, имайки предвид посещението на Натаняху на руския празник. И, как ли ще реагират аятуласите, ако Израел отново ги предизвика с поредната провокация? Останал ми е бегъл спомен (имайки предвид хронологията на събитията в Сирия), че имаше сблъсък между ирански и руски войници, но може и да греша. За това следя коментарите ти и вярвам на твоята информация и анализът ти за случващото се в Сирия!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Как ще ескалира ли? Говоря чисто теоретично.

Хизбула и други ирански проксита изстрелват ракети. Израелците и те. Но тъй като с ракети нищо не може да се реши, в някакъв момент евреите си намират повод да пратят армията си в Ливан и Сирия. Естествено си намират местни съюзници (сирийската опозиция). Целият арабски свят е възмутен. Започва нова интифада- Израел се изтегля. 

Вече на чисто смукане от пръсти и ненаучна фантастика- Иран изпраща редовна армия, стига се до класическа война, използване на ядрено оръжие...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Тъй, още новини.

Растан и Талбиса, тоест градовете по магистралата в растанския котел са под контрола на руската военна полиция. 

В Растан е пристигнала трета партида автобуси за извозване на опозиционерите.

В различни места из котела се чуват взривове и се забелязва дим от големи пожари. Явно опозицията нещо унищожава.

В района на Ал Хула даже се е стигнало до сражение между непримиримите опозиционери и сирийците. Очевидно след като тези които желаят да капитулират се изнесат ще започне зачистка на непримиримите.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийската армия изпраща растанските опозиционери...

растан24.jpg

 

растан25.jpg

 

Доколкото разбрах, показването на обувка на някого е най лоша обида, даже повече отколкото псуването на майка.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още малко закъсняла информация за която се извинявам.

Лива ал Кудс и част от сирийската армия обсаждаща Растан са изпратени в пустинята Бадия, където провеждат широка офанзива срещу Халифата.

За момента рисуват такава карта.

бадия5.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 4 часа, Frujin Assen said:

Сирийската армия изпраща растанските опозиционери...

растан24.jpg

 

растан25.jpg

 

Доколкото разбрах, показването на обувка на някого е най лоша обида, даже повече отколкото псуването на майка.

нали замериха Буш едно време с чепик ;)

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Идлиб

Опозицията обвинява Русия, че изпраща диверсионни групи в Идлиб, които убиват опозиционни командири и водачи.

В Дераа се е водила артилерийска престрелка, има пострадали мирни жители. 

Сведения, че сирийците са превзели село Тал ал Шаер.

В провинция Хасака опозиционерите от Харакат ал Каям са взривили кюрдски военен щаб. Те са обявили война на кюрдите, тъй като не ги искат на арабска земя.

При Хаджин се водят тежки боеве между кюрди и халифатци.

В Идлиб е тръгнал процес на обединение на групировките. Последните големи групировки Джейш ал Иза, Фейляк аш Шам, Сукур аш Шам, Джейш ал Наср, Свободната армия на Идлиб, Джейш ал Ахрар се обединяват в Национален Фронт за Освобождение НФО. По този начин в Идлиб остават само 3 големи групировки Хаят Тахрир аш Шам, Джебхат Тахрир Сурия и новия НФО. Освен разбира се Националната партия на Туркестан, но те са чужденци.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ЯРМУК!

Сирийците са превзели кръстовището Ал Джазира, училището Асуд, Бюрото по труда Хамас и училището Бапор. 

ярмук22.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Вчера кюрдите са извършили 3 нападения над села в които живеят про турски настроени опозиционери в кантона Африн. Съобщава се за 7 убити и много ранени от арабска страна. Данни да жертви на кюрдите няма.

В Ракка е бил взривен натъпкан с експлозиви автомобил. Жертви няма. Това е акция на арабската опозиция против кюрдите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, Frujin Assen said:

Узбеки от Катиба Таухид вал Джихад, част от ХТШ във военен лагер- Идлиб.

туркестан.jpg

туркестан1.jpg

туркестан2.jpg

туркестан3.jpg

Истински демократи ! Жалко само че са въоръжени с недемократично, реакционно оръжие. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Du6ko said:

 Жалко само че са въоръжени с недемократично, реакционно оръжие. 

Може да са прости , ама  и те разбират от оръжие :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От историята си спомням името на една река в Сирия - мисля се казва Ямрук. Там мюсулманската , арабска армия разгромява армията на император Ираклий. Това е може би първата голяма битка между християни и мюсулмани. Този град Ямрук има ли нещо общо с историческата река Ямрук. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Кюрдите са превзели село Багуз на река Ефрат до сирийско-иракската граница.

В Ярмук сирийците са превзели кръстовището Ар- Рус и територията около кметството. 

Пак в Ярмук е превзето кръстовището Джазира. 

 

ярмук24.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, Du6ko said:

От историята си спомням името на една река в Сирия - мисля се казва Ямрук. Там мюсулманската , арабска армия разгромява армията на император Ираклий. Това е може би първата голяма битка между християни и мюсулмани. Този град Ямрук има ли нещо общо с историческата река Ямрук. 

Не зная...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...