Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Още новини!

Сирийците са били отблъснати и опозицията си е върнала Мусайфа и Ал Дилаф. Вчера обаче сирийците са предприели настъпление на север и са заели няколко села Ал Алайли, Ал Шайхат, Ал Шомра, Ал Карак, Ал Мудуру.

дераа5.jpg

 

Продължават тежките боеве с халифатците в Сувейда.

сувейда1.jpg

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

Тежките боеве в Ладжат продължават. Маркирал съм следващите цели на сирийците за които вървят боеве- чакаме подробности.

дераа6.jpg

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ВАЖНО !!!

Грипировка от ССА нарекла се "Революционни бригади на Рака" е вдигнала въстание в Рака, като е призовала всички араби да ги подкрепят в борбата за свобода. Исканията са кюрдите да се изтеглят от Рака и да предадат властта на местните араби. В момента в Рака вървят улични боеве между ССА и кюрдите. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

УРА ДРУГАРИ !!! 

Сирийците са превзели Хоуш Хавада и Джелал.

Съобщава се, че селата между тези два града доброволно са капитулирали. Намиращите се там над 1000 опозиционни бойци са преминали на страната на Асад и са изявили желание да се бият с ХТШ.

дераа7.jpg

 

Отбелязал съм ви ги с червено.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ВАЖНИ НОВИНИ !!!

Сирийците съобщават, че са превзели Сакра, Химан и Хирбет Маман.

дераа10.jpg

 

ОЩЕ ЕДНА ВАЖНА НОВИНА !!! за която обаче чакаме потвърждение.

ССА в Ладжат е капитулирала. Целия район северно от Бусрат ал Харир (който не се е предал) е капитулирал и там се очаква въвеждането на сирийски войски.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Капитулацията се оказа факт! ССА са се изтеглили от района, а месните власти са побързали да капитулират. По някой мнения това е извършено нарочно, тъй като е било практически невъзможно да се отбранява толкова разтеглен фронт.

дераа12.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Други новини.

1 В Африн местното население протестира против присъствието в града на опозиционери които тероризират местните.

2 Американските ВВС са извършили над 30 авионалета над халифатците при Ес Суса Еш Шафа. Те са се опитвали да преминат Ефрат.

3 Кюрдите продължават да се укрепяват между Джаниния и Ал Хусейния унищожавайки земеделските посеви в района. Местните протестират, тъй като това може да доведе до хуманитарна криза.

4 В Идлиб ХТШ и ДТС отново са се сбили. В град Ариха са избухнали тежки улични боеве. ХТШ са загубили някой позиции. 

5 В Рака кюрдите провеждат масови арести. Арестувани са около 90 опозиционни бойци и неизвестно количество мирни жители обвинени че помагат на Лива Сувар ар Рака.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийците се хвалят, че са зачистили от халифатци южната част на пустинята Бадия.

Съобщения, че са били превзети Бусра ал Харири и Млех ал Аташ и  Нахта.

дераа13.jpg

Отбелязал съм ви ги на картата.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийската армия е започнала настъпление в град Дераа, говори се, че са превзели централния затвор и силозите. 

А иначе, ето и карта на бойните действия в района.

дераа14.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

След тежки боеве сирийците са превзели Нахет, а после и Сама ел Хнайдат.  Оттам са превзели Млеха Шаркия и Габрия. Сега се опитват да обходят стратегическия град Храк.

дераа15.jpg

 

И нещо важно. В град Шария близо до Дераа са се предали над 400 опозиционни бойци.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини

1 В Идлиб ХТШ щурмува Самин, Джарвас, Нейраб където по техни думи се намират привърженици на Халифата. Освен това се води бой около Саракиб между халифатци и ХТШ.

2 Сирийската армия и авиация обстрелват Ал Латамина, Кафр зита, Хасраи Ал Закият в Идлиб.

3 В тяхната част от провинция Деир Зор кюрдите провеждат масови арести на арабски младежи, за които има съмнения, че са опозиционно настроени.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

И ОЩЕ СВЕЖИ НОВИНИ !!!

Сирийците са превзели Карак и са заели Даел. Отбелязал съм ви ги на картата. Това обаче са слухове, чакаме потвърждение.

дераа18.jpg

 

Снимки от Даел и Ибта които са се договорили за капитулация и се очаква навлизането на сирийската армия.

дараа19.jpg

дараа20.jpg

 

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

УРА ДРУГАРИ !!!

Опозицията не удържа на натиска и фронта се разпада. Това е вече почти колапс. Сирийската армия е заела Карак, Габрия Карбия, Елбта  и е настъпила западно от Дараа. 

дераа19.jpg

С лилаво са отбелязани градовете водещи преговори за капитулация. Ако сирийците успеят при Дераа да достигнат йорданската граница ще прекъснат комуникацията между източния и западния анклав. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Свежи новини!

Сирийската армия е влязла в Даел и Мушайриф. Данните за влизане в Габрия Карбия се оказаха неверни, градът все още е под контрола на опозицията.

дераа21.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини! 

Сирийците са щурмували квартала Ал Машния в Дераа. 

Достигат новини, че вече са капитулирали Ал Джиза и Насиб. Практически опозиционните сили са разрязани на две, като не е ясно дали източната част изобщо ще окаже съпротива. Ако тези новини бъдат потвърдени това е колапс на опозицията в източния котел. Сега остава да освободят Дераа и западния котел до израелската граница.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Най новото е, че са капитулирали  Ал Сахва, Ал Джиза, Кахва, Ум Валид. За Насиб още няма потвърждение. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения за масово бягство на опозиционери във владените от Халифата територии.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...