Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

ярмук14.jpg

Карта на настоящата ситуация. 

По всичко изглежда, че отбраната на Халифата е разбита. Вижда се напредването на сирийците в кварталите Ал Тадамун и Ал Хаджар.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Добри новини от Растан. Днес опозиционерите са започнали да разчистват магистралата. В района е навлязла руска военна полиция, която по всичко изглежда ще поеме контрола над магистралата.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийците са превзели кметството в Хаджар ал Асвад- Ярмук.  

В боевете е бил убит Тамам ал Захредин, роднина на легендарния командир Иссам Захредин.

f-zCJg6bE3M.jpg

Двамата на снимка.

От Растан идват лоши новини. Част от опозиционерите са отказали да капитулират и са се обединили в групировката Джейш ал Сахаба обещавайки да се бият до последна капка кръв. 

растан14.jpg

Според информацията само районите на Растан и Талбаса (където минава магистралата) са готови да капитулират.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Относно белите каски. Оригинала- целия и без промени, без коментар от моя страна.

Цитирай

О снятии с довольствия террористической организации "Белые каски".

В американской прессе с ссылкой на документы Государственного Департамента США появились сообщения о том, что финансирование "Белых касок" прекращено, при этом отчисления США через Госдеп составляли примерно 30% бюджета "Белых касок".
Тут надо понимать ряд вещей:

1. Финансирование "Белых касок" осуществляется не только американцами через структуры Госдепа, но и различными европейскими фондами, а также монархиями Персидского залива, ввиду чего возможное сокращение финансирование со стороны США не означает полную остановку проекта. Война еще не закончена и их еще пару-тройку раз можно использовать.
2. Поддержка со стороны Госдепа это лишь видимая часть финансирования для обеспечения деятельности прикрытия. Участие "Белых касок" в различных провокациях по линии спецслужб наверняка идет через закрытые фонды ЦРУ и других спецслужб. Об этой статье расходов в прессе, как правило, не отчитываются, как скажем и о поставках оружия в Сирию через Балканы.
3. Задержка с утверждением финансирования может быть связана с пересмотром стратегии использования "Белых касок", так как с потерей Восточной Гуты, использовать тему "преступлений режима в Гуте" с помощью "Белых касок" оказалось невозможно - утерян как анклав, так и вложенные в него ресурсы (хим.лаборатории, запасы хим.веществ, студии, часть персонала, ).
4. Деятельность в Идлибе затруднена возрастающим влиянием Турции, которая постепенно берет под контроль террористические группировки ориентированные на Саудовскую Аравию и Катар. Отсюда и сообщения о возможном перемещении деятельности в провинцию Дейр-эз-Зор, где действуют подконтрольные США террористы и есть почва для деятельности "Белых касок".

Таким образом, общие возможности для действий "Белых касок" сокращаются и проект постепенно теряет свою значимость, что может и быть причиной пересмотра/задержки вопросов финансирования, плюс в последние месяцы он стал токсичным даже на Западе. Можно вспомнить выступление основателя "Пинк Флойд" обвинившего "Белые каски" в связях с террористами.
Скорее всего мы увидим не исчезновение "Белых касок" (полностью они исчезнут, когда вся территория Сирии будет освобождена от боевиков), а видоизменение их работы под решение более узких задач, так что вероятность провокаций с их участием будет только возрастать, так как авторам проекта надо будет делом доказывать собственную полезность.
Есть еще вариант, что США действительно в долгосрочной перспективе планирует выйти из Сирии и начинают процесс избавления от токсичных активов, но это пока выглядит маловероятным, с учетом вложений в поддержку SDF в Рожаве и строительство военной инфраструктуры.

Публичные жалобы в американской прессе о прекращении открытого финансирования "Белых касок" призваны продавить через Госдеп возможность сохранения финансирования еще как минимум на 1-2 года, так как весь бюджет протащить через закрытые фонды ЦРУ по каким-то причинам не получается. Риторические вопросы "Кто, если не мы?" на тему финансирования "этих прекрасных людей" связанных с "Аль-Каидой" и "Ан-Нусрой", отражают общее беспокойство "ястребов" по поводу намерений Трампа реализовать свою угрозу по эвакуации из Сирии. Но как уже сказал Трамп, "Если вы хотите, чтобы мы остались, вам придется заплатить". При такой трактовке, выглядит вполне логичным вариант, что США банально пытаются свалить содержание "Белых касок" на младших союзников и сателлитов в рамках общей стратегии перекладывания военных расходов на другие страны.

В сухом остатке, "Белые каски" это медиа-крыло джихадистских террористических организаций существующее для информационной поддержки деятельности террористов на деньги США и монархий Персидского залива. По сути, "Белые каски" часть террористической инфраструктуры, которая слабеет вместе с другими террористическими группировками в Сирии, сколько денег и премий "Оскар" им за их фальсификат не давай. Для США они были всего-лишь еще одним инструментов борьбы за свережение Асада. Свергнуть Асада не удалось, поэтому "Белые каски", как и ИГИЛ с "Ан-Нусрой", должны быть в любом случае вычищены из Сирии, безотносительно того, дают им сейчас США деньги или нет.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Араби за кюрдското управление.

Започнало е предаването на тежкото въоражение в Растан. Жителите на града са провели демонстрация против капитулацията. Извозването се задържа поради недостиг на автобуси.

Вече е започнало извозването на опозиционерите от Ярмук.

В Дераа са подновени боевете между Халифата и опозицията.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Достигат новини, че магистралата в Растанския котел е вече разчистена и се контролира от сирийската армия.

 

растан15.jpg

В Ярмук продължава изтласкването на халифатците. Както виждаме, те вече са разделени от опозицията, която вече се изнася за Идлиб.

ярмук16.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Халифатците са провели партизански нападения близо до Деир Зор и Абу Кемал против сирийците и при Шадади против кюрдите. Американска авиация е бомбила халифатците оттатък Ефрат в село Таш ал Шаир. В района на нефтодобивния район Атала е пристигнала кюрдска пехота която се е окопала за да го защитава ако стане нужно.

В Дераа отново има боеве между Халифата и опозицията. В град Хит халифатците са извършили нападение и са убили много опозиционери. В Шейх Саад също е имало боеве. 

В град Хара (на юг в Дераа) опозиционерите са се обединили в групировка Ахрар ал Хара в състав 3 бригади. 

Руската авиация е бомбила град Джей ас Шегур (Идлиб) столица на Ислямската партия на Туркестан.

Извозването на опозиционерите от Растан е отложено за 7 май. Междувременно групировките Ахрар аш Шам, Лива ал Хак, Фейляк Хомс и Джейш ал Сахаба са отказали да капитулират и са се обединили за да окажат съпротива. Командването на обединените сили е поел Юсуф Хадид.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новини, че в Ирак ситуацията изобщо не е добра.

Там се възражда Халифата чиято партизанска война плавно преминава в редовна. Например в провинция Киркук халифатците са превзели почти целия град Хавиджа и части от селския район. Освен това техните градски партизански групи водят сражения в града и почти са поели контрола над крайните квартали на Киркук. В района има над 5000 американски военни, но те се занимават единство да охраняват иракските конвои през деня. 

В провинция Дияла има над 1500 халифатски партизани, които вече са успели да заемат част от селската местност и даже две малки градчета Мандали и Ханакин.

В провинция Сулеймания също се разраства партизанското движение на Халифата. Там те са успели да се свържат с иранските ислямисти от Джунуд ал Ислам и извършват съвместни нападения над иракска и иранска територия. 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщава се, че в Ярмук халифатската отбрана е колапсирала и съвсем скоро се очаква пълното им унищожение.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения от Ярмук.

Сирийската армия вече заема кварталите намиращи се доскоро под контрола на опозицията. 

По други съобщения халифатците са поискали преговори за да уговорят капитулацията си.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийската армия е заела Ялда. Единствено под контрола на опозицията остава Бабила. 

Има и напредък против Халифата.

ярмук17.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Време е за новини!

Сирийците са превзели джамията Шафей и висшето училище за програмисти. От юг натиска също продължава и е превзета японската болница. Сирийската армия съсредоточава сили в Ялда и се очаква да удари и от изток. Същевременно утре се изнасят последните опозиционери от Бабила и се очаква цяла част на Ярмук владяна от опозицията да премине в сирийски ръце.

Клипче

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщава се, че кюрдите усилват отбраната си по река Ефрат и все по активно воюват с Халифата. Същевременно се съобщава за влошени отношения със сирийските анклави в Хасака. Възможно е кюрдите скоро да ги атакуват.

На изборите в Ливан е победила Хизбулла. В тази връзка ви пускам да чуете техния нашид.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Изложба на сдаденото оръжие от Растанския котел.

 

Днес е бил първият ден на извозване от Растан. Използвани са 62 автобуса. Количеството опозиционери напуснали котела не се съобщава.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

След Ярмук какво следва?Както казва един известен футболист в една реклама:тия котли край нямат...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийците са започнали нова операция срещу Халифата в пустинята Бадия и са заели последната махала в района.

бадия4.jpg

 

В Ярмук явно е започнал щурма и от изток. Сирийците са превзели стадиона.

ярмук19.jpg

 

Кюрдите с американска, английска и френска помощ са започнали офанзива срещу двата халифатски анклава.

При Ефрат.

кюрди2.jpg

 

И в източната пустиня.

кюрди3.jpg

 

На тази карта може да видите трите халифатски котела- в пустинята Бадия (кафявото обкръжено от червено, при Ефрат (обкръжено от жълто и червено) и в източната пустиня (обкръжено от жълто.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, resavsky said:

След Ярмук какво следва?Както казва един известен футболист в една реклама:тия котли край нямат...

На първо време Ярмук. Там още не са се махнали опозиционерите (очаква се скоро), а и Халифата още се съпротивлява.

Следва Растан. Част от тамошните вече се изнасят за Идлиб, но част са обявили, че ще се бият.

растан23.jpg

 

Най вероятно след тях ще са двата южни котела, които може да се приемат и за един, тъй като са свързани, а не са и точно котли, защото имат излаз на границата с Израел и Йордания.

Дераа

дераа1.jpg

С черно в ниското е халифатския котел.

 

Ето я и Сувейда.

сувейда.jpg

 

Разбира се, остава и благословенния идлибски котел.

 

идлиб2.jpg

Ат Танф зает от американците

аттанф.jpg

 

Териториите под контрола на турската армия

 

африн.jpg

И тези под контрола на кюрдите, които са най големи.

кюрди4.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Борбата с тероризма и за Демокрация напредва и върви с бързи темпове ! Принца престолонаследник Мохамед ибин Салман разреши Киното ! Даже Мъже и Жени бяха седнали заедно ! в едно кино ! Даже жените откриха част от лицата си за да монат да гледат филма ! 

Освен демократизацията на обществото напредва и борбата с лошите хора и  терористите. За сега от началото на годината са отрязани 48 глави на лоши хора ! 

IMG_20180508_182631.jpg

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

УРА ДРУГАРИ !!!

Днес опозиционерите от Бабила са се изтеглили напълно и са предали контрола над квартала на сирийците. Сега в Ярмук останаха само халифатците.

ярмук20.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...