Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Достигат новини, че непримиримите в растанския котел са напуснали източната му част. Очаква се навлизането там на сирийците.

растан26.jpg

С 1 съм обозначил района напуснат от опозиционерите, а с 2 района на магистралата който е под контрола на руската военна полиция.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

Сводката

На изток от Алепо ХТШ са обстреляли сирийските села Джамият ал Захра, Ал Халидия, Лараймун. В отговор руската авиация ги е бомбардирала.

В Африн е имало престрелки между опозиционни групировки.

Опозицията е провела нощна атака над Фуа и Кефрая, резултатите не са известни.

В Сирия са забелязани ... норвежци!

норвежци.jpg

 

норвежци1.jpg

Доколкото разбрах това е била скандинавска бойна част (преди всичко норвежци) наемници под руско командване. Частта им е носела името «Þorbrandr» (Torbrand).

Голан 400 в Ярмук

 

 

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Тъй, ето и картата на Растан.

растан27.jpg

Говори се, че почти всички опозиционери в района източно от Растан вече са извозени, и скоро и този район ще мине под сирийска власт. Непримиримите пък се събирали в западната част и се готвят да дават бой последен.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В събота 12 май 2018 в Ракка е била взривена кола бомба, убити са 7 американски войници.

В района на Ат Танф се забелязва шетане на отряди от сформираната от САЩ опозиционна Нова Сирийска Армия. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В Африн е избухнало сражение между Ахрар аш Шам и Фронт Шамия. Използвано е леко и средно оръжие, но не и тежко (например артилерия). Турската армия е изпратила части да разтърват биещите се.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

УРА ДРУГАРИ !!!

С Растан е свършено!

Официално сирийската армия пое контрола над целия растански котел.

растан32.jpg

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Отправен е 48 часов ултиматум към опозицията в Дераа да капитулират. Започнало е прехвърлянето на тигрите на юг.

дераа2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В Ярмук се водят тежки боеве за всяка сграда. Руските и сирийските ВВС бомбардират с най тежкото желязо което имат. Артилерията също обстрелва, даже новите Голан-1000 са включени в обстрела. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ВНИМАНИЕ НЕПОТВЪРДЕНА ИНФОРМАЦИЯ!!!

Турците са казали на опозиционерите да се махат от магистралата Хомс- Алепо, която се договорили да предадът на сирийците.

идлиб3.jpeg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ситуацията в Ярмук днес.

ярмук42.jpg

Имало е взривове в Хама. Какво точно е взривено не е ясно. Смята се, че на летището са взривени складове с гориво и боеприпаси. По друга версия евреите са взривили зенитни ракети Бавар-373. Това са най модерните ирански ракети, явно изпратени в Сирия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...