Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело
1 hour ago, piston79 said:

Фружин, само няколко уточнения, кога американците са убили генерал и са свалили бомбардировач на руснаците? Повярвай, щеше да се чуе подобно нещо!

Смехотворното твърдение за "неочакван обстрел" на група, която напредва и води артилерийска и танкова стрелба по кюрдите смятам да не коментирам...а и "сирийците" няма как да отвърнат на нещо, което те самите са започнали.... (ПАк да повторя, че групата от всякакви там "сирийци" е напредвала кън дбре известните от почти половин година позиции на SDF....

Бомбардировача свален от Ердоган беше свален по американско внушение- това е ясно на всички. Генерала който загина при понтона също едва ли е убит от сили свише.

Не е смехотворно, реалността е такава. Или според теб сирийците са идиоти да вървят на заколение? Те са отивали да се бият с кюрдите, не са очаквали намеса на американците.

Пореден опит на американците да ескалират конфликта с Русия, на който Путин не се подвежда. Както казах защо го прави е отделен въпрос.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

Пистоне, ясно ми е, че ти коментираш най вече руско-американското противопоставяне. Там те стяга чепика.

Нищо не пишеше нито за Африн, нито за Идлиб, сега се разписа на руснаците.

Аз обаче се занимавам най вече с войната в Сирия. Например, днес турците са превзели град Джандерис. Говори се, че до половината от кюрдските сили са задействани във войната с Турция.

африн1.jpg

 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Frujin Assen said:

Бомбардировача свален от Ердоган беше свален по американско внушение- това е ясно на всички. Генерала който загина при понтона също едва ли е убит от сили свише.

Су-то беше свалено заради н-тото нарушение на въздушното пространство и защото бомбардираше райони с про-турско население. 

 

Никакви доказателства, че генералът е убит от американци - поредната смръдлива партенка.... Спомням си, че същият този генерал позирше на брега на Ефрт, докато строяха понтона, крайно неразумно поведение...

По принцип на руснаците им е любимо да търсят виновен за собствените си гафове, не мога да разбера как нормален и разумен човек може да им се връзва....

 

Цитирай

Не е смехотворно, реалността е такава. Или според теб сирийците са идиоти да вървят на заколение? Те са отивали да се бият с кюрдите, не са очаквали намеса на американците.

Пореден опит на американците да ескалират конфликта с Русия, на който Путин не се подвежда. Както казах защо го прави е отделен въпрос.

 

Минималното, което Коалицията е длъжна на кюрдите е да ги пази от Асад.... Реално те (кюрдите) изнесоха войната с ИД в Източна Сирия, като тръгнаха от Кобане и стигнаха Ефрат.... А т. нар "сирийци" явно са малоумни, при положение, че получават шамари всеки път, когато се опитат да доближат Ал Танф или да ннасят удари около кюрдите. Отделно САЩ предупреждават руския офицер за свръзка, че нещо се готви, а той отрича - явно не е предал, че тази ударна група е под наблюдение и я грози опасност...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ердоган рязко е критикувал САЩ и е обещал да изпитат турския гняв, ако не прекратят да въоражават кюрдите и не се махнат от Сирия. По негово мнение е вече време да прекратят цирка "Борба с ИДИЛ" и да престанат да поддържат истинските терористи.

Фактически Ердоган шантажира САЩ да избират между него и кюрдите.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Пистоне, не мога да ти възстановя постовете, тъй като ги е скрил по висш от мен човек, комуто не бива да кърша хатъра.

Но за да задоволя глада за реални новини пускам американски такива. Все пак, точно американците са разгромили сирийците и ЧВК.

 

https://www.rferl.org/a/syria-iran-russia-turkey-islamic-state-assad-nato/29026582.html

 

https://www.defense.gov/News/Transcripts/Transcript-View/Article/1441080/

 

Това е офицално, а не слухове.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

По съобщение на сирийската информационна агенция сирийците са струпали войски в провинция Деир Зор и се готвят да ударят кюрдите.

DWABAkyW4AI9uLt.jpg

По други съобщения тигрите са пристигнали в Дамаск и ще нападнат Източна Гута.

Халифатците от Ярмук са нападнали ССА в района и са им взели улица Хайфа в западната част на лагера. Брифинг преди боя.

ярмук.jpg

Турците разминират в Африн.

 

И един бонус от мен.

Да не забравяме, че турската армия се счита за най голямата, най добре въоражената и най боеспособната след американската в НАТО.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Frujin Assen said:

По съобщение на сирийската информационна агенция сирийците са струпали войски в провинция Деир Зор и се готвят да ударят кюрдите.

DWABAkyW4AI9uLt.jpg

 

Нещо не се виждат сирийски знамена, да не би да е грешка?

Що се отнася до намеренията им, резултатът ще бъде същият, както и на 7/8 02,2018... Интересно кой ли търси конфликта и на какво се надява?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.kommersant.ru/doc/3549444

 

МИД РФ заявил о возможной гибели россиян в результате авиаудара в Сирии

Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова заявила на брифинге, что, по предварительным данным, в результате удара возглавляемой США коалиции в Сирии, погибли пять россиян. «Все это требует проверки, в частности и в первую очередь, конечно, гражданства — являются ли все они гражданами России или других стран. Я хотела бы еще раз подчеркнуть, что речь не идет о российских военнослужащих»,— приводит ее слова «РИА Новости».

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

 

Цялото изявление. Тук за заглавие са избрали "Стотиците загинали в Сирия руснаци са класическа дезинформация".

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Така, допуснал съм грешка. Халифата е превзел Ярмук не от ССА, а от ХТШ. За момента халифатците контролират вече 70% от лагера, а ХТШ само северните квартали, които са силно разрушени.

ярмук1.jpg

ярмук2.jpg

ярмук3.jpg

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Frujin Assen said:

 

Цялото изявление. Тук за заглавие са избрали "Стотиците загинали в Сирия руснаци са класическа дезинформация".

1) Алексей Ладыгин "Хмурый" 31.05.91, г. Рязань
2) Логинов Владимир Николаевич, 05.03,66, хутор Прегольский
3) Матвеев Станислав 15.06.1979, г. Асбест
4) Косотуров Игорь Николаевич 30.12.1972 г. Асбест
5) Кирилл Борисович Ананьев 31.01.1985, г. Москва
6) Шихов Алексей "Кадет" 13.10.1991, г. Нижний Новгород
7) Винограденко Владимир Петрович "Апостол" 30. 04. 1967, Харьковская обл.
8 ) Руслан Гаврилов, поселок Кедровое Свердловская обл.
9) Виталий Александрович Степанов 04.02.91, Алчевск/Новосибирск
10) Олег Терещенко 01.10.1982, станица Крыловская Краснодарского края
 
 
 
img_20180216_063428-jpg.70621
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, piston79 said:

Информация, че афринските кюрди и Асад са се договорили за съюз срещу Ердоган и групировките около него....

Това го казва РИА Новости, цитирайки Ал Маядин. От една страна кюрдите имаха договорка с Асад да ги пропуска към Африн и е понятно, защо му предават Африн. От друга страна достигат слухове за тежки боеве между сирийци и кюрди при Ал Хюсейния- от другата страна на Деир Зор. Чакаме.

Ердоган се е срещнал с Рекс Тилерсън. Съобщава се, че ще се срещне и с Чавушоглу.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Американците са предложили сирийските кюрди да бъдат разделени от ПКК и да се води борба само с ПКК. Турците са отговорили, че това са глупости и е невъзможно. От своя страна Ердоган е предложил граничния район да се контролира от смесени турско-американски части, а кюрдите разоражени.

Преговорите са много важни и чакаме да видим какво ще се случи.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

обаче никой не го бръсне за мнението на кюрдите. Така че, най-вероятно, след като видяха че са били употребени и изоставени, ще почнат пълномащабна партизанска война/. А и вече имат доста голям боен опит.

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Last roman said:

А и вече имат доста голям боен опит.

Имат и нещо повече. Имат доста загинали в битка. Имат доста победи. В нета има клипчета как аскера пълни с олово главите на млади, вързани момичета, заподозрени с връзки с ПКК. Войницте са униформени и се смеят. Има снимки на избити цели женски партизански отряди. Има сринат до основи град в Турция. Въобще, за няколко години кюрдите събраха огромно количество национални герои/мъченици плюс самочувствие. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Amazonski said:

Имат и нещо повече. Имат доста загинали в битка. Имат доста победи. В нета има клипчета как аскера пълни с олово главите на млади, вързани момичета, заподозрени с връзки с ПКК. Войницте са униформени и се смеят. Има снимки на избити цели женски партизански отряди. Има сринат до основи град в Турция. Въобще, за няколко години кюрдите събраха огромно количество национални герои/мъченици плюс самочувствие. 

В момента, обаче, като че ли в Турция е тихо, докато турците атакуват афринските кюрди...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 25 минути, Amazonski said:

Имат и нещо повече. Имат доста загинали в битка. Имат доста победи. В нета има клипчета как аскера пълни с олово главите на млади, вързани момичета, заподозрени с връзки с ПКК. Войницте са униформени и се смеят. Има снимки на избити цели женски партизански отряди. Има сринат до основи град в Турция. Въобще, за няколко години кюрдите събраха огромно количество национални герои/мъченици плюс самочувствие. 

Това няма да им помогне срещу втората армия на НАТО... което и виждаме в Африн. Кюрдите са пролели толкова кръв и са претърпели толкова мъки, че заслужават своя държава. Аз лично от сърце се надявам да имат такава, но за добро или лошо (по скоро за добро) мен никой не ме пита.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Достигат слухове, че сирийците готвят две офанзиви, едната срещу източна Гута, другата в пустинята срещу Халифата.

Тоест слуховете за готвена офанзива срещу кюрдите май ще се окажат неверни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Turkish Forces Hit Kurds With Toxic Gas After Crossing Into Syria: Report

https://www.zerohedge.com/news/2018-02-17/turkish-forces-hit-kurds-toxic-gas-after-crossing-syria-report

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Последното което дойде беше, че са пуснали в Африн "разузнавачи". Какво означава това (военна полиция, военно разузнаване, преговорен екип от специалните служби) не е ясно. По всичко изглежда, че разправията продължава.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...