Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 часа, Шпага said:

Сканер, би ли дал повече разяснения във връзка с това, което си написал? Струва ми се изключително... странно и интригуващо!🤔:book:

Шпага, аз само повдигам въпроси на база холографският принцип, отнесени към 4-мерната ни вселена.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 254
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 5 часа, Шпага said:

Какво имаш предвид под израза "енергията на проявлението"? И въобще, извинявай, но не успях да схвана смисъла на това, което съм подчертала.

П.П. Не се заяждам!

Ако направиш холографско изображение на земнато кълбо, примерно с диаметър 5 сантиметра (то няма да е само сферична “опаковка”, а ще има и светещо съдържание “вътре”, но ще е буквално рехаво и без проблем ще можеш да прокарваш ръка през него) - в рамките на своя диаметър то ще съдържа електромагнитна енергия с количество Х. Ако направиш 5-сантиметрово топче от някакъв материал (гума, стъкло, глина, намачкана хартия...) - то ще съдържа огромен брой пъти повече енергия от Х. При материята изглежда да има приложимост холографския принцип (на ниво елементарни частици), но енергийните концентрации са несравнимо по-големи в сравнение с нашите електромагнитни холографски изображения и трябва да има някаква материя в основата (като “плака”), но тя изглежда не е от дефинираните до момента фермиони и бозони (гравитоните все още не са потвърдени и може да ги има, може да ги няма). Може би е нещо по-фино и фундаментално, тясно свързано с полетата, с гравитацията и с евентуалните гравитони, ако съществуват такива. Накратко - материята на макрониво дори и да е холографски виртуални изображения, тя не е с електромагнитно естество, а е нещо друго (проявяващият лазер не е електромагнитен, а някакъв друг, от много по-фундаментално естество - да го наречем най-условно, поради липса на достатъчно яснота, полеви или гравитационен).

Редактирано от Станислав Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Ниkи said:

Добре, а източника на този "проявяващ лазер" (или аналога му) не трябва ли да е извън 2D повърхнината на "дисплея" и пак да е в 3D пространство?

Моето подозрение е, че това е стичащата се към 2D-хоризонта-“плака” на нашата Вселена-черна дупка раздробена материя извън нея (това води до раздуването в трето измерение на хоризонта на черната дупка, което на нас, 3D-виртуалните холографски изображения, ни изглежда като разширението на четиримерното пространство-време). Топологията на хоризота на черната ни дупка-Вселена, в съчетание с разширението-лазер вследствие на поглъщаната от тази черна дупка материя води до процесите в основата на съществуването и поведението на елементарните частици (холографско, според сегашното ми подозрение).

На този етап обаче, всичкото това е недоказана спекулация. Трябва да се върви последователно, по метода на изключването на различните варианти, за да се провери, дали има някакъв смисъл от едно такова холографско представяне, точно в описания от мен вид. Все пак - никой не е регистрирал (засега...) специално гравитацията и гравитоните, което не пречи да регистрираме гравитационните ефекти, така че и да не могат, по същия начин, да се регистрират (засега...) итерференчните картини на елементарните частици - това не пречи елементарните частици да си ги има и да си изграждат този сложен триизмерен свят, в който живеем.

Редактирано от Станислав Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не помня дали съм показвал това видео, скорошно е и е с интересни тълкувания за възможни визуализации (разбира се, според мен неправилни😎😞)

...

(че частиците са "концентрирана енергия" е ясно, но по-важно е подреждането и връзките вътре в частиците... и науката това прави - разкрива връзките вътре и вън от/на телата😎)

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...