Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
On 21.04.2017 г. at 15:16, Б.Богданов said:

Аз пък мислех, че Земята е плоска и кръгла, а се оказа, че даже и кръгла не е.

Колкото до твърдението, че агенции са виновни - виновни са! Всички сателитни снимки са пълна манипулация.

Не, бе! Квадратна е и затова е и плоска. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

А па ако месопотамците беха дооткрили батерията елада и Рим щеха да са Филиповци и Факултето на древния свят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, защо това е първосигналната мисъл, която му идва на човек, когато си представя Земята? Защо кръгла и плоска?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

3 D-то е пълна илюзия, ако не вярвате отидете на 3 D филм и си свалете очилата, следователно Земята е плоска и не съм видял нито едно доказателство, което да опровергава това твърдение.

Има вероятност вселената да се окаже 2 D, а тук се спори за някаква си планета.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 12 часа, Б.Богданов said:

3 D-то е пълна илюзия, ако не вярвате отидете на 3 D филм и си свалете очилата, следователно Земята е плоска и не съм видял нито едно доказателство, което да опровергава това твърдение.

Има вероятност вселената да се окаже 2 D, а тук се спори за някаква си планета.

Онова с кораба може да се види и в Черно море. Друг е въпросът, че можем да изведем друго заключение - като например, че има гравитационна аномалия дето прави морето лещовидно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всеки има представа за триизмерност . 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Не е вярно! В книгата на Ерик Дубей "200 доказателства, че земята е плоска" е казано, че ако видите кораб ще го видите веднага целия. Това за мачтата е измислица!

Ето, четете, аз вече съм я прочел. След като я прочетох, се убедих, че земята наистина е плоска.

http://stamat2015.blog.bg/poezia/2015/12/13/200-dokazatelstva-che-zemiata-ne-e-vyrtiashto-se-kylbo.1414612

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Добре :)

Направо му се вижда килът, после и кабината

 

Едит

Пътувал съм от Франкфурт до Ванкувър със самолет и отчетох ден, слънчево греене даже км 30 часа. Амам явно напитките на борда са ми подействали.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И мене така ме излъгаха че е кълбо. Тръгнах все направо с идеята като я обиколя да се върна пак в къщи ама вече стигнах на ръба и трябва да се връщам обратно

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наистина ли за 48 км има понижение от 183 метра? В книгата "200 доказателства, че земята е плоска" се твърди, че никой архитект не отчитал това отклонение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Amazingly, some new theories of physics predict that one of the three dimensions of space could be a kind of an illusion--that in actuality all the particles and fields that make up reality are moving about in a two-dimensional realm like the Flatland of Edwin A. Abbott. Gravity, too, would be part of the illusion: a force that is not present in the two-dimensional world but that materializes along with the emergence of the illusory third dimension.

https://www.scientificamerican.com/article/the-illusion-of-gravity-2007-04/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А какво ще кажете за загубата на информация при изпарение на черна дупка? Записва се в двумерна матрица според С. Хокинг. Така че няма проблем и нашата планетка да е просто инфо записана в двумерна матрица и ние да си мислим, че виждаме някакъв обект с форма на картоф. 

Няма доказателство, че земята е сфероид. 

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Б.Богданов said:

А какво ще кажете за загубата на информация при изпарение на черна дупка? Записва се в двумерна матрица според С. Хокинг. Така че няма проблем и нашата планетка да е просто инфо записана в двумерна матрица и ние да си мислим, че виждаме някакъв обект с форма на картоф. 

Няма доказателство, че земята е сфероид. 

 

:ag: Аз пък съм чувал, че Земята е геоид.:animatedwink: (майтапя се!)

А на Хокинг му се "скараха" за предвижданите загуби (на какво ли?)...И го надцакаха, та се чудеше, накъде да извърта...

Загуба на информация, казва, ама ние знаем, че информация не се изпарява, а се изкривява...

Е, да - няма еднозначна дефиниция за информация.

Физическата информация се проявява, като такава, при взаимодействия, значи - се съдържа във фотоните на съответните полета  (тембър, като при звуковите - механични вълни) - полева форма на материя носи физическата информация. Посредством тях фотони, се осъществяват всички взаимодействия. Тоест, ако има ЧД, то в нея няма "нещо" с физична характеристика "маса", а полета - фотоните нямат маса!, но структурирането им във вакуума, може да изкривява пътя на "видимото" в пространството. Фотоните имат импулс, който се пренася посредством вълни. ЧД затова е черна, щото там няма вещество, дето да "излъчва" във видим (или друг) спектър - спекулират, че не се виждало заради "светенето" на акрекционния диск, ама в последно време - се научиха да "надничат" и по-вътре.:) - и пак не виждат маса!

Освен това - знаем колко е "дебела" повърхнината на холограма - един слой от смесване на фотони. Бараме навътре в слоя ... и "виждаме", че няма нещо, което да е с вещева характеристика "маса"... Бараме Земята - "маса до маса" ни се случва... Земята не е холограма, демек!:ag:

...

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
1 hour ago, Малоум 2 said:

Земята не е холограма, демек!

ааааа не се знае... освен това илюзията за три мерните обекти се формира в мозъка... реално там става конвертирането от 2 Д към 3 Д.

"Загуба на информация, казва, ама ние знаем, че информация не се изпарява, а се изкривява..." говорех за загубата на инфо при отделянето на виртуални частици. Техните двойници /носителите на информация като спин/ изчезват при сингулярност..  ЧД например. И от това произтича нерешимия проблем за нарушение на закона за запазване на ... и т.н.

а реално доказателство, че земята е валчеста никой не е представил.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още малко ако почета тука и ще взема да симпатизирам на  Светата инквизиция  :ag:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

 

Преди 8 минути, JImBeam said:

Още малко ако почета тука и ще взема да симпатизирам на  Светата инквизиция

още от древността хората са мислели, че земята е сфера. Даже един александрийски математик през трети век преди новата ера е измерил обиколката и само с помощта на канап и тояга и е сбъркал съвсем малко. Едва сега започват подозренията, че планетата всъщност е плоска.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Б.Богданов said:

ааааа не се знае... освен това илюзията за три мерните обекти се формира в мозъка... реално там става конвертирането от 2 Д към 3 Д.

"Загуба на информация, казва, ама ние знаем, че информация не се изпарява, а се изкривява..." говорех за загубата на инфо при отделянето на виртуални частици. Техните двойници /носителите на информация като спин/ изчезват при сингулярност..  ЧД например. И от това произтича нерешимия проблем за нарушение на закона за запазване на ... и т.н.

а реално доказателство, че земята е валчеста никой не е представил.

 

Не си ме разбрал - от играта на развален телефон ... се изкривява. Всеки участник по "затворен контур", по който се пренася информацията, си я доизкусурява по тва, което е "чул-недочул":) Така се губи-видоизменя, изкривява и т. н. ИДЕАЛНАТА информация (абстракциите, които са в главите ни), а не физическата.

Отделно възприетото, заради изгонване на неподвижната среда "етер", по която се пренася импулс от полетата - виртуалните частици са измислица за въвеждане на математика, тип "брауново движение", която е "модел" човешко мислене, към познатата му, на човека, материя - едри вещеви обекти, атакувани от едри полеви обекти от ЕМВълни (фотони). И съвсем не е задължително да е съответстваща на обективна реалност. Тя е мат.модел за възможно описание с цел изчисления и напасване на наблюдаваното в средните мащаби на ЕМПоле. Но - не е най-удачния модел.

Ето я новата възможност (съвпада с описаното в хипотезата ми)

http://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Uskoriavaneto-na-Vselenata-e-predizvikano-ot-kolebaniia-na-prostranstv_82733.html

Ускоряването на Вселената е предизвикано от колебания на пространство-времето (видео)

"...

За разлика от други учени, които се опитват да променят или квантовата механика, или Общата теория на относителността, за да решат проблема, Уанг и Унрух, предлагат различен подход. Те вземат голяма плътност на енергията на вакуума, предсказана от квантовата механика сериозно и откриват, че има важна информация за енергията на вакуума, която липсваше в предишните изчисления.

Техните изчисления дават съвсем различна физическа картина на Вселената. В тази нова картина, пространството, в което живеем, бясно се колебае. Във всяка точка, той се колебае между разширяване и свиване. Тези флуктуации напред - назад, почти се компенсират една друга, но много малък нетен ефект задвижва Вселената да се разширява бавно с ускорени темпове.

Но ако пространството и времето се колебаят, защо да не го усещаме?

"Това се случва в много малък мащаб, милиарди и милиарди пъти по-малък дори от електрон", обяснява Уанг.

"Това е подобно на вълните, които виждаме в океана", разказва Унрух. "Те не се влияят от интензивния танц на отделните атоми, които изграждат водата, върху която се носят тези вълни".

..."

Така, едрите вещеви обекти (от неутрино, нагоре) НЯМАТ постоянен геометричен център (не са точкови обекти и ... реално, не може да се стигне до СИНГУЛЯРНОСТ, при пресмятане на "пълната" енергия.

Също - теоретично е изведен мат.модел - че грави силата е насочена към център. Ако Земята беше ПЛОСКА нямаше да има "център". Пък измерванията показват, че има център... Освен по "изкривеното" мислене от мат.модел, че повърхнината на сферата е плоско пространство (?!)... Нито по СТО, нито по ОТО, нито по която и др. хипотеза - повърхността на земята ФИЗИЧЕСКИ - не може да се нарече плоска.

Че математиците си я приемат за плоска - ми техен става проблемът... Да, ама те никога не са обяснявали. Фантазират си  и толкоз ...Здравей Холивуд!.. Пък физиците да се мъчат с обяснения, като не си правят своя математика...

...

И още - реално доказателство, че Земята е плоска - също никой не е показал.:ag:

...

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 21.04.2017 at 13:35, SAlexandrov said:

Напоследък установих, че имам трима познати, които са категорично убедени, че Земята е плоска.

... Идеята - Земята е плоска. Тя е такава, каквато изглежда, че е ... Навсякъде гледаш - плоска. Нищо кръгло няма в нея. Излез само в една равнина и ще видиш...

Вчера тръгна да ми развива теорията, че мечтае да отиде в Антарктида - ама по-навътре щял да се опита да отиде, ама чувал, че може да не го пуснат - явно забранявали хората да пускат да се вижда какво има навътре - може би голямата ледена стена, опасваща плоската Земя, или моментът, в който небесната твърдина опира до самата повърхност.

Космическите агенции, масоните, илюминатите - всички манипулират и крият истината от нас.

Че Земята е плоска това е ясно. Всеки който има очи го вижда. Това за ледената стена в Антарктида също е логично. 

Но мене ме интересува къде е ПЪПЪТ - то ес ЦЕНТЪРА на Земята ? Лично аз си мисля че е в ЦАР - Централно Африканскиа Република , където е и Екватора ! От малко дете винаги ми е харесвало името на тази богата страна където живеят царе , ръководени от Император Бокаса. Винаги съм мечтаел да я посетя. 

 

1491971026_c33e2f9c44115281448e9ef77b66d

 

Ето една статия за тази интересна страна и пъпа на Земята. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 17.05.2017 at 18:00, stinka (Rom) said:

А, защо това е първосигналната мисъл, която му идва на човек, когато си представя Земята? Защо кръгла и плоска?

Правата линия е просто окръжност с безкрайно голям радиус.

Плоската равнина е чисто и просто кълбо с безкрайно голям радиус. 

9a2e756da990f08568d758ee30d3a797.jpg

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 18 часа, Малоум 2 said:

Освен това - знаем колко е "дебела" повърхнината на холограма - един слой от смесване на фотони. Бараме навътре в слоя ... и "виждаме", че няма нещо, което да е с вещева характеристика "маса"... Бараме Земята - "маса до маса" ни се случва... Земята не е холограма, демек!:ag:

...

Холограмата, особено дебелослойната си има някаква дебелина на слоя, където (вътрев в слоя) буквално има 3D структири - обемни дифракционни решетки.

112s2GK0A5D6N7Z9l7J00039053696.png

http://www.ngpedia.ru/pg112s2GK0A5D6N7Z9l7J00039053696/

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

И тези от Международната космическа станция много лъжат. Даже няма никва международна космическа станция!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Skubi said:

Земята е един голям картоф. Според измерване на гравитационите вълни.

 

Krumpli (Kép: ESA/HPF/DLR)

А двумерен или тримерен е картофът?... А, може би, четиримерен?:)

Сещам се, проф. Брадистилов, на последната си лекция в МЕИ-то, разказа виц:

Момче от село -провинцията, учило 5г математика в столицата и като се върнало, семейството приготвило празнична вечеря - по едно печено пиле на човек. Като сядат на масата, бащата запитва: "Я кажи, сине,  след толкова години учене, какво научи?" Синът, знаейки, че трудно ще го разберат, решил да разкаже странността на изводите в математичен смисъл, на майтап: "Ами, тате, има един математичен ред, с който може да се докаже, че  две е равно на три!"  "Добре - рекъл бащата. Жена, слагай две пилета за мен и за теб, а на тоя умник - нищо. Ще яде онова третото, дето щял бил да докаже, че е равно на нашите двете!"

Та, странното е, че за по-лесно (и по-всеобхватно) смятане, се пренебрегват реалности, втълпени-вкоренени като "здрав разум" от ежедневност във "виждането". Така, математически, сферичната повърхнина на Земята е плоска, с разни особености при "полюсите".

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...