Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Путин , Русия


nik1

Recommended Posts

  • Потребители

Темата е своеобразно продължниеи/или реплика на темата "Владимир Путин".

Вижднето ми е просто:

Путин

Путин никога не е бил политик в истинския или съвремения смисъл на думата (ще обясня по-долу какво разбирам под политик), освен за един кратък период, в който е назначен на политическа длъжност, чрез която упява да се издигне по стъблицата на властта
Путин е човек на властта и властовите структури
Путин идеално  пасва в ролятата си на президент на архаичната (средновековна) полупрезиденсткат форма на управление на Русия. Тя е най-близо до царизма на средновековните руски владетели, или по-скоро до тази на азиатските велики владетели - вожд който не управлява, но определя правителството,което управлява, В същото  може да разпусне парламента, ако парламетът не одобри посоченото от него правителство  (нека и опонентите ми се самопотрудят за видят какви са правомощията на Президента на РФ, мисля че са достатъчно големи хора)

Русия

Русия е една страна от втория свят,  такава каквато е била по времето на царизма (тогава поне е имало работещо селско стопанство), със слаба цивилнопрествена индустрия, произивеждаща и изнасяща суровини, имаща силна държавна в намеса в икономиката, милитаризарана и милитаризираща се (има виджания че заедно със скритите пера 1/3 от бюджета на РФ  отива за армяи и въръжаване) , но в момента спряла да се модернизира..
Като цяло благата се раздават
на приближените и верните на владетеля.
Опозицията е смачквана и стъпквана (ако не знаехме историята на Русия и видихме какво става днес там, то Русия би ни приличала на антиутопията на Оруел "1984-та", Като чета спомените и разказите на Ксения Собчак, или историята на Навални ми изниква първо Оруел с неговата 1984-та;особено и с това че всички меди са под контрола на Путин, а руснаците масово вярват на "телевизора", т.е,на пропагандата.
Културата е запазена за сравнително малък кръг хора, 
Мнозинството от хората са привикнали към начина на управение или живот (както написах в другата тема, в Русия има една огромна дезинтересираирани хора, за Путин гласуват не повече от 40 процента от всичките избиратели).

==================

Та просто ми е чудно как уж образовани млади българи пеят дитирамби за великия Путин който направил Русия велика.
Русия е една от изпаднала страна, това че е милитаризирана и/или готвеща се война, е какво по-точно? Как живеят руснаците? Путин завлече на дъното Русия

(да досещам се че може да ми се отговори в стил, "спаси я от западняците", което е доста весело, защото само отварянето и към Запада , и стопански и политически и ценностстно би я наравило нормална и "равна" на другите)

Чудно ми е и друго , че младите не знаят, или забравят кои сме , откъде идваме и къде отиваме самите ние българите.
Как така забравяме Чистата и свята република на Левски, демократизмът на Българската Екзархия, демократизмът на национално-освободителното движение, демокткратизмът на Търносвката конститиуция, и почти вековния ни опит в предствителната парламентрана  демокрация и започваме да харесваме чуждите азитски модели

Апоро Президенът ни, се опитва да подражава на "вожда" , давайки нареждания на опониращите му парламентаристи .Е... добре му отговориха тези парламентаристи - да спре да се прави на Ким Чен Ир, да си свали шинела, да си прочете Конституцията и да започне да се държи като обединител на нацията.

 

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 52 минути, nik1 said:

Путин

Путин никога не е бил политик в истинския или съвремения смисъл на думата (ще обясня по-долу какво разбирам под политик), освен за един кратък период, в който е назначен на политическа длъжност, чрез която упява да се издигне по стъблицата на властта
Путин е човек на властта и властовите структури
Путин идеално  пасва в ролятата си на президент на архаичната (средновековна) полупрезиденсткат форма на управление на Русия. Тя е най-близо до царизма на средновековните руски владетели, или по-скоро до тази на азиатските велики владетели - вожд който не управлява, но определя правителството,което управлява, В същото  може да разпусне парламента, ако парламетът не одобри посоченото от него правителство  (нека и опонентите ми се самопотрудят за видят какви са правомощията на Президента на РФ, мисля че са достатъчно големи хора)

+ Това е точно, но може да бъде детайлизирано и развито, по принцип съм напълно съгласен. Русия е особена страна, тя по ред исторически причини трудно би могла да се впише в европейския модел на държавност. Необходимо им е да извървят много дълъг път, за да синхронизират ценностите си с европейските, което не е невъзможно, според мен. Бях развил цяла тема за Русия, много от нещата там съм преосмислил, но голяма част си остават валидни - управлението на Путин след 2000-та година извади Русия от дълбока икономическа криза, то е авторитарно, очевидно, но също така е очевидно, че като се гледат икономическите показатели от 90-те и тези в двете десетилетия след това, резултатите им са определено положителни, като това не се дължи единствено на суровините - сега Русия е в групата на страните на горната граница на средните доходи и има шанс да се измъкне от капана им, макар че съм скептичен.

1.jpg.dd914e9772ad241939a0df87f8b5fe84.jpg

2.jpg.5ec0d68c1f5e306962ad55f4c951fc31.jpg

Русия има човешки ресурс, има суровинен потенциал и огромна територия, което я прави фактор в световната икономика и политика. накъде ще поеме, господ знае, това е загадка.

Руският авторитарен централизиран модел не е здравословен за България, той не кореспондира с националните ни особености, нашият път е към Европа и европейските ценности.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 часа, Б. Киров said:

+ Това е точно, но може да бъде детайлизирано и развито, по принцип съм напълно съгласен. Русия е особена страна, тя по ред исторически причини трудно би могла да се впише в европейския модел на държавност. Необходимо им е да извървят много дълъг път, за да синхронизират ценностите си с европейските, което не е невъзможно, според мен. Бях развил цяла тема за Русия, много от нещата там съм преосмислил, но голяма част си остават валидни - управлението на Путин след 2000-та година извади Русия от дълбока икономическа криза, то е авторитарно, очевидно, но също така е очевидно, че като се гледат икономическите показатели от 90-те и тези в двете десетилетия след това, резултатите им са определено положителни, като това не се дължи единствено на суровините - сега Русия е в групата на страните на горната граница на средните доходи и има шанс да се измъкне от капана им, макар че съм скептичен.

1.jpg.dd914e9772ad241939a0df87f8b5fe84.jpg

2.jpg.5ec0d68c1f5e306962ad55f4c951fc31.jpg

Русия има човешки ресурс, има суровинен потенциал и огромна територия, което я прави фактор в световната икономика и политика. накъде ще поеме, господ знае, това е загадка.

Руският авторитарен централизиран модел не е здравословен за България, той не кореспондира с националните ни особености, нашият път е към Европа и европейските ценности.

Ти си един от десетте най-добри анализатори във форума (не слагам ред, първи, втори, всички са добри), и не ми се сърди, имам известни резерви а а решаваша и единствена ролята на Путионово ръководтство за нарстване на БНП-то на Русия след 2000-та. Възможнои е истината и да е по-в средата, т.е либерализцията и реформите при Елцин да са допринели в немалка степен (със закъснение) за тези резултати

Темата е интересна за изследване, но къде? В общяи форум ще се политизира, освен това играта там според мен не е "феър плей" когато стане дума за Русиуя (знам кой модератор и за точно кой постинг ме банна)

Както и да е разбрах те..

Да продължа и по-горната си тема. И двата като икономичевски анализтори, занем че БПТ, най-доборо измисленои средство за отарзяване на икономичекаото сътрояние си има своитре недостатъчци (както демокрацията на Чърчил) - при нас този недостатък се изпразява в отговора на въросите  каква част от БНП ни оства за вътрешно потребление, и как точно се изразходват бюджетните средтва,

За Русия въпросът е за :какво се изразходват бюждетните средства от повишениетя БНП ..в по-голяма степен за война, отбрана,сигурност, служби, субсидии и дотиране на държавнитее браншове,общо заемащи 55-60 процентен дял в икономиката на РФ (според цитат на Атом).
И като че ли малко за други дейности

Апропо, спадането на БНП през последните години  е резултат от изолацията на Русия, и от вътрешната и външа политика на Путин,
При Путин не само че не се състоя преобразуването на икономиката на Русия от суровина.на към технологична, а се случи втърдяване на този икономичиски модел .

Що се отнася до патологиите ,резултат от политиката на насаждане на консервативзъм,ортодокален фундаментализъм и хомофобия (вместо да се рабаоти сексуална просвета, сексуално образование и здравеопазване), те доведоха до това (сещам се отново и отново за грегъри пол и неговата върхова монография):

10.png

Понеже тука четат или пишат и подръжници на Путин и вярващи в пропагандата и небивалиците - нека не се заблуждаваме че епидемиите от СПИН във втория и тетия (и в първия) свят се дължат на предимно или изобщо на хомосексуалните конкакти , Дължат се на неадекватна просвета и политика...
Католическата църква забранява презервативите и цяла безпросветна Африка пламва, Путината машина твърди, че всички които образоват действат в защита на хомосексуализма (след като спинът е болест на хомосекдуалните, а и разбира се никой в Русия не прави извънсемеен или случаен секс, и никой не се боцка, нали сме консвервативни) или че заболелите сами са си виновни, като хомосексуалисти.

И резултатът е: в Русия става страшно..

https://echo.msk.ru/blog/varlamov_i/2078478-echo/

 

 

 

 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво изнасят сега братушките?

Основными статьями экспорта являются нефть и нефтепродукты, природный газ, металлы, древесина и продукты из дерева, химикаты и широкий спектр гражданской и военной промышленной продукции. Тоест предимно суровини. Както при Петър Велики.

Какво внасят?

Импортируются, главным образом, техника, транспортные средства, фармацевтическая продукция, пластмассы, металлические полуфабрикаты, мясо, фрукты и орехи, оптические и медицинские инструменты, железо, сталь. Както при Петър Велики.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Россия

Какво ли е направил Путинчо? 

Освен това, че забогатял безумно/дъщерите му каквото пипнат на злато става/  и не само той, нищо....Разпенил руският национализъм и шовинизъм срещу педерастския, декадентен запад....

Иска пак да добие този военен статут който го имаше по времето на социализма и да си върне ако може териториите загубени от тогава, но сферата за влиание за всеки случай. Къде с пари, къде с вътрешна дестабилизация, къде с открито нападение...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мхм, химическата промишленост и военната техника са големи суровини :animatedwink: Или руските самолети излизат готови изпод Волга? :)))) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че какви са тези продукти на химическата промишленост дето не са суровини, които изнасят? Само помпат от земята и прекарват. А колко авиона са продали? И от кое поколение? Алжир ги връща, Индия роптае, че не летят, че всяко кацане е като аварийно. И става въпрос за 29-ки! 31-ци има само в Казахстан и предполагам са наследство от СССР, Су-35 също никой не купува, не знам имат ли повече от една ескадрила в Русия.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители

Още се опитват да направят аероплан (изтребител) пето поколение, нямат двигател; Ще стане готов, горе долу когато САЩ направят своя аероплан 6-то поколение..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребители

Русия се управлява чрез "хранени хора" (Ник) или "варяги" (Ксения Собчак). Качествата които се изискават от "хранените хора" или "варягите" са пълна лоялност, непрофесионализъм и безмерна алчност.
Всичките са корумпирани (главен прокурор, депутати, министри, висши чиновници, назначени глави на републики и губеранатори) и имат имущества (недвижимости, автомобили, яхти,/Медведев имаше две по едно и също време,продаде  едната/, диаментени бижута, картини) в Русия и чужбина надвишаващи десетки/стотици/хиляди (Медведев) пъти техните официални доходи.
"Варягите" (някои от тях) се развеждат с жените, прехвърляйки им имуществата си, или на синовете и дъщерите си, /синовете и Дъщерите на част от тях са бизнеснеми/. Други са нагли и безпардонни и не го правят - имуществатата са на тяхно име.

 

Апропо това са един кръг хора, които са местени от една позиция на друга, без огледа на техните професионални качества
Случаите на журналистът който ръководи космическата програма (РосКосмос, или на икономиста ръководещ РосАтом са най-илюстриращите, но има и по-фрапиращи случаи - между тези хора е и..готвачът на Путин

 

Това е Русия днес.Знам че за някои хора това е удар върху вярванията им, но това е действителността..

Може да гледате разследванията и клиповете на "Алексей Навалный", "Не первый канал" или Жизнь в России

 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ето го Димката (2 пъти Министър-Председател и един път Президент на Русия, Председател на "Единна Русия") с неговите 600 долара заплата като Министър -председател, и с имоти и яхти за десетки милиони долари..

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малко ОТ, но все пак свързано с руската икономика - имате ли представа доколко са добри съвременните руски лади? Виждам, че нямат климатик, иначе на външен вид са ги докарали....

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...