Отиди на
Форум "Наука"

Истанбулската конвенция и "третия пол"


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Прочети я ти. Този текст се отнася за всеки бежанец, който дойде и заяви, че е преследван на основание gender. Правото има едни тълкувателни правила, общи, като цяло, когато разбира се, има воля за тълкуване.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 614
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 3 минути, КГ125 said:

Което се нарича как? Диктат. 

Никой не те задължава да правиш нищо

Не е диктат, а неприемане и недоверие като партньор.( успокой се, пий вода ако трябва)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, КГ125 said:

Законодателството ни проблеми няма - проблеми има правоприлагането, но те са оглушително далеч от тая конвенция. 

Конвенцията повдига проблеми свързани и с правоприлагането. Подписването на международна конвенция, както спомена и Дора по-горе, ни прави международно задължени по нейното прилагане, и неспазването на тези задължения не е ненаказуемо, както сегашната ситуация. Това би било добър стимул и пред нашето правоприлагане :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, КГ125 said:

Прочети я ти. Този текст се отнася за всеки бежанец, който дойде и заяви, че е преследван на основание gender. Правото има едни тълкувателни правила, общи, като цяло, когато разбира се, има воля за тълкуване.... 

Чел съм я добре, успокой се, (бълнуваш , мисля че нищо не си чел). Разпоредбите на конвенцията се отнасят само за жени (жени -трансжендър)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 58 минути, scaner said:

Това, на какво е способно нашето законодателство, дали е някакъв проблем на конвенцията? Или ти предлагаш: дай да не си възпитаваме децата, щото може да сбъркаме и да ги възпитаме погрешно? Дай да не пипаме законодателството, колкото и проблеми да показват другите у него? Май не са проблеми в конвенцията това :)

самата конвенция, неясните й формулировки и тоталитарните методи на регулация са проблематични. Плюс и нашето законодателство за капак. Както и да е, засега опитите за въвеждането й удариха на камък, така че интересът ми по този казус се изпари :animatedwink:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, КГ125 said:

Това че се отнасят за жени ИЗОБЩО не е вярно, защото пол е дефинирано като социално понятие. 

Четете оригинала на конвенцията, който е единственият валиден документ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 13 минути, dora said:

Ами, и така не става :))

Неподписването на конвенцията означава, че всеки път, когато България се опитва да реализира някаква своя външнополитическа цел, международната общност ще има основание да й напомня, че по отношение на човешките права, насилието и дискриминацията не е подписала важна конвенция, което поставя под съмнение доколко тя в морално-правно отношение може да бъде схващана като равноправен партньор.

Вижте примера с Турция.

Дори на свръхсила като САЩ редовно се напомня, че не са част от Международния съд на ООН, какво остава на една България.

И то при условие, че тяхното неучастие не е въпрос на някакви вътреполитически простотии, а на проблем с основния им закон.

https://scholarship.law.gwu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1902&context=faculty_publications

 

дреме им на турците и сащианците. А тази конвенция няма нищо общо с ООН, а с някакъв измислен ;съвет на европа'. Айде да не се кахърим излишно :animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Last roman said:

самата конвенция, неясните й формулировки и тоталитарните методи на регулация са проблематични.

Неясни формулировки за вас? Проблем ли е на конвенцията, след като тя е формулирана за специалисти в материята, която разглежда? Ми изяснете си неизвестните понятия, "джендър" специално по тая причина е снесено в самата конвенция, за да не се налага да взаимства някой от по-близките му по табиет ЛГБТ и други екстремистски интерпретации, макар че по инерция продължават да го правят :) . Тоталитарни методи? Това, че предоставя на нашето законодателство и правоприлагане свободата да предприеме и съживи мерки, които то на хартия е "предприело" отдавна?

Преди 6 минути, Last roman said:

Както и да е, засега опитите за въвеждането й удариха на камък, така че интересът ми по този казус се изпари

Това като в оня виц, "до тук добре, си казал падащия от 12-тия етаж като стигнал до шестия" :)

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

формулировките на недоносената конвенция са нарочно неясни и разтегливи, уж маскирани за защита на нежния пол, но всъщност истинското им предназначение е за насилствено извършване на т. нар. социално инженерство. Така че - в коша.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Last roman said:

формулировките на недоносената конвенция са нарочно неясни и разтегливи, уж маскирани за защита на нежния пол, но всъщност истинското им предназначение е за насилствено извършване на т. нар. социално инженерство. Така че - в коша.

Виж сега, това че се опитваш да подхождаш иронично и да омаловажаваш конвенцията не може да бъде аргумент. То само показва, че аргументацията се е изчерпала. Не е ли по-добре да се замълчи при това положение?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

аз вече си казах забележките към този 'продукт'. Просто напомням, в случай че не си разбрал защо съм против. Иначе можеш да си философстваш до сутринта, което не променя факта че тази конвенция е total crap и затова само най-прогресивно либерални държави са я ратифицирали досега. Държави, в които цензурата на политкоректността, криворазбрания мултикултурализъм и толерираната педерастия рушат традиционните семейни и общочовешки ценности.
 Както и да е - този въпрос у нас/засега/ отпадна от дневния ред. Така че - живи и здрави :)

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, ясно, проблемът, както вече разбрахме, е че не може да аргументираш изброеното във връзка с конвенцията, а то е само някакви собствени идеи и представи. Жив и здрав.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

краднато от нашия приятел Глишев по повод внедряването на джендър идеологията в исторически аспект:

- А не хоштеши ли ити на джѧдрѣ матери своеи!

(Стотникът Тодор към Бонифаций Монфератски, 4 септември 1205)

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Last roman said:

дреме им на турците и сащианците. А тази конвенция няма нищо общо с ООН, а с някакъв измислен ;съвет на европа'. Айде да не се кахърим излишно :animatedwink:

И на Турците им дреме, че отношенията им с ЕС буксуват, и на САЩ им дреме от ООН. Иначе нямаше да се съветват със Съвета за сигурност и да искат неговата подкрепа за своите действия, щяха да действат и без него, но това е малко по-друг въпрос, защото говорим за регионални и свръхсили.

Съветът на Европа е основна институция за ЕС. Никоя членка на ЕС не може да го подминава току-така, без съществен удар върху репутацията си.

Току-виж  утре решението дали да влезем в Шенген, или дали да приемем еврото, започне да зависи от това доколко сме заслужаващ доверие партньор в областта на човешките права и справянето с насилието/правоприлагането в тази област. Вкл. защото в правоприлагането изобщо не сме цвете.

Във външната политика всяка проява на държавите е знак и всяка от тях се тълкува с оглед на бъдещите взаимоотнопения. Не се заблуждавайте.

И ако по отношение на свръхсилите или регионалните сили са възможни някои компромиси (поради геополитическите им и силови предимства и положението им в международната система, вкл. защото основна част от бюджета на дадена международна организация идва точно от тях), за по-малките държави такива са изключени. Тоест отрицателните знаци, които идват от България, са с много по-голяма тежест за външнополитическото й бъдеще, отколкото тези, които идват от Турция, примерно.

Ние не сме САЩ. И Турция не сме. Тази реалност трябва да се отчита.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

виж сега, дора. Ще ти кажа една голяма тайна: ние в Шенген няма да влезем, дори и да пуснем 1 000 000 трансджендър бежанци да се заселят у нас :animatedwink:

Приемането на еврото също ще е доста пагубничко за и без това обеднелия средностатистически нашенец. Така че - не, благодаря.

Други бенефити, от които ще ни лишат?

Колкото до САЩ и Турция - те нито са част от ЕС, нито ще стават. Турция си има своите геополитически интереси, които са в разрез с европейските, а САЩ просто си дърпат конците на целия западен свят и никой копче не може да им каже.

Но да подпишем една съмнителна концепция, която ще даде право на някаква още по-съмнителна организация да се намесва пряко във вътрешните ни работи е заплаха за националната сигурност и е съвсем логично, че това няма да бъде допуснато, без значение колко корумпирано и послушно правителство ни управлява.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Доколкото знам САЩ не е приел истанбулската конвенция.

САЩ не е член на Съвета на Европа. Имат статут на наблюдател:

https://www.coe.int/en/web/portal/47-members-states

https://www.coe.int/en/web/portal/united-states

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Last roman said:

виж в глава IX. :)

 

Организацията е Съветът на Европа. Това е консултативна група към Съвета, не друга организация.

Относно Съвета на Европа, никоя държава не може да стане членка на ЕС, преди и без да е била членка на Съвета.

Съветът има специален профил, точно в областта на сферата, в която имаме тежки проблеми - върховенството на закона. Отрицателна оценка от Съвета на Европа точно в областта и на човешките права означава, че ако днес кандидатстваще за ЕС, България нямаше да бъде приета.

И както е приета, така може да бъде поставена под мониторинг или да й бъдат спрени парите.

Не омаловажавайте тежестта на това.

 

Редактирано от dora
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

други бисери от мрежата /поне хората у нас обичат да се надсмиват над абсурдното по оригинален начин/:

"Българите обаче, когато чуха това, надсмяха се и поругаха гърците, като не само ги обидиха, но ги напсуваха на жена, джендър и майка."

(Анонимна българска летопис, XV в.)

Прекаленият джендер и Соросу не е драг

Джендърът - враг на тутраканската селищна система.

Лош джендер, но джендер

Един джендър не е джендър.

Един джендър пролет не прави.

Джендърът е хвърлен.

Видял един сиган надписи на тУалета "М" и "Ж" и си рекъл: Ааа "Ж" кат  жендер...

Пиши джендер и да си ходиме

Тялото е немощно, джендърът - силен.
 
Хора много, джендъри малко.
 
О, неразумний юроде! Поради что се срамиш да се наречеш джендер?
 
Джендър ми дай, аз пол си имам.
 
То от един път джендер не се става
 
Един път джендър - цял живот джендър
 
За всеки джендер си има конвенция
 
Джендер глава затрива
 
Джендър човек - жив дявол
 
Джендер в нужда се познава
 
След джендър качулка
 
Задружни джендъри - конвенция ратифицират.
 
Малкото джендърче преобръща пола.
 
Под голям камък, голям джендер се крие.
 
Джендер - писател, а не - читател
 
Джендър си имам, пари ми дай
 
Хвани пола, удари джендъра.
 
От два джендера, та на земята
 
Джендър в овча кожа
 
От пияния и джендерът бяга
 
много джендъри - хилава конвенция.
 
Да би мирно стояло, не би джендър видяло.
 
Луд на джендъра се радва
 
Паметник на незнайния джендър.
 
Един джендър секс революция не прави.
 
Колкото джендъри - толкова и мнения.
 
Един българин - българин. Двама българи - чета. Трима българи - чета с джендер
 
Джендери бродят мамо, мъжки рожби вземат...
 
 
 
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 минута, dora said:

Съветът има специален профил

то профил хубаво, че си има. Ами джендър? :animatedwink:

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, scaner said:

Виж сега, това че се опитваш да подхождаш иронично и да омаловажаваш конвенцията не може да бъде аргумент. То само показва, че аргументацията се е изчерпала. Не е ли по-добре да се замълчи при това положение?

Гери, Сканер, твоите възможности са 2 , наивник или мръсник, избирай си. Много добре познавам методите на работа на хората заръчващи <конвенцията>. Шанс за неприемането и е само чрез нестихване на общественото напрежение и след време да се подложи на всенародно гласуване заедно с други нетолкова важни за упражлението жъпроси, но засягащи устоите на обществото.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ние сме подписали и конвенция за корупцията, но тя въобще не се коментира.По маловажна ли е?

Никой не се интересува защо има корупция при наличието на конвенция за нея

Забелязвам навсякъде в нета, че най много прения има по определени теми.Общото между тях са измислените, въображаеми опасности.Общо взето определени хора се плашат и реагират на внушения, че ще ги управляват,лъжат,ограбват и изнасилват.Петимни са някой да ги пази ,освобождава и обгрижва отвсякъде.:116:

При всеки подаден сигнал за въображаема опасност се активират. То  мигрантите щяха да ни залеят и изнасилят,НАТО и американците да ни поробят,ЕС да ни фалира цялата индустрия, златото да ни открадне дъндито,Без ток уж щяхме да останем като затворим 3 и 4 блок, пък то сега продължаваме да изнасяме.

 ЛГБТ отдавна ни имат мерак, хубаво че бдим зорко и навреме разкрихме подлите им номера с Инстанбулската конвенция.За сега сме добре, и митовете не успяха да ни откраднат, опазихме ги, ама как само ние си знаем.:ag:

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, laplandetza said:

Гери, Сканер,

???

Преди 11 минути, laplandetza said:

твоите възможности са 2 , наивник или мръсник, избирай си

Това са възможностите, които ти си си науми. На мен ми се струват повече.

Преди 11 минути, laplandetza said:

Много добре познавам методите на работа на хората заръчващи <конвенцията>.

Кои са заръчващите конвенцията. Ама с доказателства.

Преди 12 минути, laplandetza said:

Шанс за неприемането и е само чрез нестихване на общественото напрежение и след време да се подложи на всенародно гласуване заедно с други нетолкова важни за упражлението жъпроси, но засягащи устоите на обществото.

Как хора, дето нямат идея от основни понятия в конвенцията и затова се плашат и от сянката си, ще могат да оценят обективно конвенцията чрез всенародно гласуване?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...