Отиди на
Форум "Наука"

Истанбулската конвенция и "третия пол"


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, Doris said:

 

Никой ли, Фружин и Лапландеца съвсем в прав текст възхваляват насилието над жените, казват,че това е традиция и норма и не са упрекнати за "тролене", а който е против бива обвиняван в тролене, леберастия,  и т.н. :

 

 

 

 

 

Трябва да ида да запаля свещ и да благодаря на Бог, че около себе си рядко срещам хора с подобни възгледи.

Дора, въпросната "история" - щото не е точно виц- я знам от баба си. Тя смяташе това за поучителна история, която обяснява на младите момичета как трябва да се държат. Пак според нея беше напълно приемливо мъжът да бие жена си, ако тя не си върши семейните задължения. И при това О УЖАС !!! беше напълно щастлива с дядо ми (когато той почина го преживя много тежко), изживя живота си пълноценно и не съм я чул да се оплаква от домашно насилие.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 614
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 27 минути, Doris said:

Абе, не ще да е било съвсем леко, щом сменяш толкова често жените.:ah:

Да не искаш да те бият и насилват не е откачено, а съвсем естествено.

Това, което мен ме дразни в Конвенцията е, че създава стереотип, за мъжа насилник и жената жертва. Реално в едно общество, което приема насилието за норма  насилниците са от всякакъв пол, просто по-слабите си патят. Жените също могат да са насилници, но техни жертви обикновено са деца и старци.

Хах, всъщност аз бях вертва на „стереотипи„ семеен на 18 / 19 години, не съм си избирал сам жената, тя също.Това е съществено и не е редно да продължава така . С втората, не свикна с основните червени линии:ag:, а третата, сегашна сама ме намери, чрез родовите ни връзки , т.е. беше съвсем наясно какво се очаква и какво да очаква, все пак беше зряла ,образована и с професия жена. Така до тук, но мой „идол„ е един легендарен Чичо Митко, човек на изкуството:ag:, с три, четири брака, няколко деца, и последната му жена с над 40 години по млада от него:ag:

Насилието не трябва да е норма, НО то е в реалния живот, това виждат хората, войни, убийства, страдание, това и внасят в личния си живот.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 33 минути, Doris said:

Реално в едно общество, което приема насилието за норма  насилниците са от всякакъв пол, просто по-слабите си патят. Жените също могат да са насилници, но техни жертви обикновено са деца и старци

Това е така (всъщност си права - има го това насилие)  и не е така , т.е не мисля че домашното насилие е културна норма.

Просто нямаме добри механизми, не сме създали, с които да го изкореним (минимизираме)

Защото у нас също се краде, убива се, бие се на улицата без връзка със пола (неща които не са приети да се правят), но имаме адекватни закони за да минимизираме тези престъпления.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, Frujin Assen said:

Дора, въпросната "история" - щото не е точно виц- я знам от баба си. Тя смяташе това за поучителна история, която обяснява на младите момичета как трябва да се държат. Пак според нея беше напълно приемливо мъжът да бие жена си, ако тя не си върши семейните задължения. И при това О УЖАС !!! беше напълно щастлива с дядо ми (когато той почина го преживя много тежко), изживя живота си пълноценно и не съм я чул да се оплаква от домашно насилие.

Баба бита ли е? Нека да позная пак - Не

Има подобни вицове в мрежата. Вицът е приказка, служеща за развеселяване на хората. Баба ти я е разкавала за развеселяване

Мога да го докажа: Баща ти и ти на какво сте възпитани? Ти каза че си въпитан от баща си че жената не може да се удря с цвете, и никога не би ударил жена.

E значи, в твоето семейство (на дядо и баба) не е имало насилие и не се толерирало..

Толкова, разправяйте ги тези по сбирките на "хибричците"

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, laplandetza said:

Може ли леко потупване зад врътлето

Потупване по вратлето между колеги може

a8528c1deaef92b991291d91db0d4992--gibbs-rules-girl-stuff.jpg.4900b7d843e9886e711681339ee1bd18.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

У нас домашното насилие не е традиция, нито е културна норма.То зависи от интелекта на отделния индивид.

Няма спор, че има дебили, които си бият жените и децата, .Побоят обаче не се толерира и  общественоста е твърдо против малтретирането им.

Еий, готови сте да напердашите жените си, само и само да не се приеме конвенцията.

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, Б. Киров said:

Потупване по вратлето между колеги може

a8528c1deaef92b991291d91db0d4992--gibbs-rules-girl-stuff.jpg.4900b7d843e9886e711681339ee1bd18.jpg

Само ако има взаимно съгласие,

В случая го имаше, всички искаха "добрият татко" да ги шляпка, като израз на внимание, грижа и любов ,

Тони един път се беше растроил чак  (не помня серията), Джетро му бе нещо сърдит, или не беше на кеф и го подминаваше. )

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandetza said:

Може ли леко потупване зад врътлето или по дупето, както и някоя неуправляема мека летяща чехла да е насилие достойно за Тяхната статистика.В такъв случай насилието в БГ семействата клони към 100 процента:)

Абе ти до сега се хвалеше че спазваш българските традиции и биеш жена си, сега ми говориш за  пози от Кама сутра със шляпване по дупето и потупване на вратлето. Това е любовна игра бе.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, nik1 said:

 

Конвенцията трябва да се ратифицира, (рафитикация -приемане от парламентите), за да станат задължителни нещата, за които пишеш..

/Връзката, в това което съм написал може да я схванеш сега вече, предполагам/

 

 

Явно не си отворил таблицата, защото ми повтаряш в това което е там и от туй нагоре и аз го писах. Ратификацията от парламента незначи, че законът веднага влиза в действие защото ако разгледаш таблизцата ратификациите и валидноста не съвпадат. По принцип един закон не е достатъчен защото трябва да се разработи и препоръките затова кое как трябва да се подразбира  и от туй нагоре да се прегледат и другите засегнати закони и наредби и тнт....Това не им се върши на правителстватата. И не само българското.

А ти драскаш за локални проблеми които сега хич не ги интересуват жителите на Европа извън България...

/май ще Те стигна по арогантност.....:ag:/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 58 минути, nik1 said:

Само ако има взаимно съгласие,

В случая го имаше, всички искаха "добрият татко" да ги шляпка, като израз на внимание, грижа и любов ,

Тони един път се беше растроил чак  (не помня серията), Джетро му бе нещо сърдит, или не беше на кеф и го подминаваше. )

Така е:); второто правило №1 на Гибс /Gibbs' Other Rule #1/:

Never screw over your partner.

2018-01-27_143215.jpg.b12807137135706ccea087a17dc03cfe.jpg

http://www.cbs.com/shows/ncis/photos/1003066/gibbs-rules-the-complete-list-from-ncis/70296/gibbs-other-rule-1-never-screw-over-your-partner-/

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 37 минути, Skubi said:

Явно не си отворил таблицата, защото ми повтаряш в това което е там и от туй нагоре и аз го писах. Ратификацията от парламента незначи, че законът веднага влиза в действие защото ако разгледаш таблизцата ратификациите и валидноста не съвпадат. По принцип един закон не е достатъчен защото трябва да се разработи и препоръките затова кое как трябва да се подразбира  и от туй нагоре да се прегледат и другите засегнати закони и наредби и тнт....Това не им се върши на правителстватата. И не само българското.

 

Аз знаm кой е подисал, и кой е рафитицирал, и затова не отговорих таблицата

Така е  , само че по изпълнението на задълженията по Конвенцията е предивиден мониториг  с доклади, който могат да доведат до санкции! Т.е.  Има механизми,които могат (не е сигурно) да накара "мързеливите" правителства да заработят!

Логиката ти е ревизионистична и лично за мен е сбъркана- по твоята логика трябва да седнем да мрем и нищо да не правим нищо (а ти си съгласен че трява да ги има тези неща)  щото видите ли какво и да се направи няма знание, този е мързелив, този е такъв,този е онакъв,  

Цитирай

А ти драскаш за локални проблеми които сега хич не ги интересуват жителите на Европа извън България...

Ти наистина си тиквеник.. В твоя в стил казано -  през п..та  ми е твоята Унгария и Европа (пиша го трети път в рамките на 3 дни). Живея в България и повечето четящи и пишещи живеят в България, и им е през оная работа Унгария.

Освен това "проблемите", за които пиша може (не твърдя нищо със сигурност допускам го) може, да не толкова "локални" . Вишеградците сте се набарбукали с "хибридни" партии  а и назобили с хибридна пропаганда (онзи ден слушах един чех в ЕС парламента, беше зомби като разправяше за Великата страна),  че скоро някой от вас може да ядят малко от дървото (Полша, Вас също ви заплашват процедури и наказания).

Да, по-добре сте от малка и бедна България, в Шенген сте, не го усещате като нас, но не си вирете носовете толкова....Онази машина знае какво прави..

 

Цитирай

/май ще Те стигна по арогантност...../

Проблем няма, става проблем, ако не подплатата не е достатъчна ....:ag:

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, Б. Киров said:

Така е:); второто правило №1 на Гибс /Gibbs' Other Rule #1/:

Never screw over your partner.

2018-01-27_143215.jpg.b12807137135706ccea087a17dc03cfe.jpg

http://www.cbs.com/shows/ncis/photos/1003066/gibbs-rules-the-complete-list-from-ncis/70296/gibbs-other-rule-1-never-screw-over-your-partner-/

Това е за хибибчията :)

 Tези правила сме ги мислили аз и Джетро Гибс:117: ха-ха-ха-ха

 

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Още едно добро за Конвенцията, но не става за Истанбулската, повече върви за тази между децата на лейтенант Шмидт:

Gibbs' Rule #69: Never trust a woman who doesn't trust her man.

First mentioned in "Devil's Triangle" (Episode 7, Season 9).

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Skubi said:

/май ще Те стигна по арогантност...../

Проблем няма, бъди арогантен, пак  казвам.. Само при теб проблема, е  че си служиш с нечестност и удари под кръста в дискусиите.

/Помниш  че ти излъга си роден в търновско (попитах откъде си родом, ти ми от болярския край), после за да не "паднеш" в спора , изкара нагло мен виновен за това че си ме подвел и излъгал, а като те поствих на тясно,  каза че "всъщност ние така си отговаряли"..... И тук си същия , в конктерната ни дискуия...., и в много други дискусии ... Не  можеш да "падаш" , а често грешиш, и за да не си  признаеш грешката- заиграваш нечестно, а по-лошото и понякога нагло!./

Остани със здраве.

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

Аз знаm кой е подисал, и кой е рафитицирал, и затова не отговорих таблицата 

Така е  , само че по изпълнението на задълженията по Конвенцията е предивиден мониториг  с доклади, който могат да доведат до санкции! Т.е.  Има механизми,които могат (не е сигурно) да накара "мързеливите" правителства да заработят!

Логиката ти е ревизионистична и лично за мен е сбъркана- по твоята логика трябва да седнем да мрем и нищо да не правим нищо (а ти си съгласен че трява да ги има тези неща)  щото видите ли какво и да се направи няма знание, този е мързелив, този е такъв,този е онакъв,  

Ти наистина си тиквеник.. В твоя в стил казано -  през п..та  ми е твоята Унгария и Европа (пиша го трети път в рамките на 3 дни). Живея в България и повечето четящи и пишещи живеят в България, и им е през оная работа Унгария.

Освен това "проблемите", за които пиша може (не твърдя нищо със сигурност допускам го) може, да не толкова "локални" . Вишеградците сте се набарбукали с "хибридни" партии  а и назобили с хибридна пропаганда (онзи ден слушах един чех в ЕС парламента, беше зомби като разправяше за Великата страна),  че скоро някой от вас може да ядят малко от дървото (Полша, Вас също ви заплашват процедури и наказания).

Да, по-добре сте от малка и бедна България, в Шенген сте, не го усещате като нас, но не си вирете носовете толкова....Онази машина знае какво прави..

 

Проблем няма, става проблем, ако не подплатата не е достатъчна ....:ag:

 

Повтарям. Не съм аз който надменно раздава акъл и прилагателни на съфорумиянците....

Тиквенник е този който  го казва. /Форест/

Явно нямъш представа как бачка ЕС ама се пишеш експерт защото би видял какво става....

Защо ли? Защото точно това е проблемът на ЕС, че докато влизането и съчетаването на разните закони, правила го разработили добре, досега нямаше прецедент за брексита, и още по-лошото това което Орбан почна и след него и поляците и другите почнаха да играят. Тоест наведнъж да духа горещо и хладно. Тук за вътрешна пропаганда върви /и за да засилват омразата казват Брюксел/, брюксел онака иска да ни ограничава, да ни диктува, да настани педераси и имигранти, и други дивотии дотогава са най-усърдните в изтегляне на разните супсидии и похарчването им по-най коруптен начин за забогатявайки семейството на Орбан и негови привърженици. 

Например направиха допитване до народът чрез лични писма и пликчета за отговор, че Брюксел изпълнява планът на Шорос за заливане на Европа с исламски башибозук. Остра пропаганда по всички медии и плакати 90% са в ръцете на Орбан за протестът срещу Брюксел са приютяване на около 2-3000 бежънци от близкият исток. През това време неофициално са приели около 1200 семейства и много повече такива които ако купят държавни акции за Х милиона получават автоматично подънството....

И европейският съюз няма никакви официални санкции против това. Сега се опитват да вкарат нещо в правелника но работата върви много бавно....

Така че от перспективата на минюрската жаба и наведеният нос се види вирнат.....

СМСМ

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, nik1 said:

Проблем няма, бъди арогантен, пак  казвам.. Само при теб проблема, е  че си служиш с нечестност и удари под кръста в дискусиите.

/Помниш  че ти излъга си роден в търновско (попитах откъде си родом, ти ми от болярския край), после за да не "паднеш" в спора , изкара нагло мен виновен за това че си ме подвел и излъгал, а като те поствих на тясно,  каза че "всъщност ние така си отговаряли"..... И тук си същия , в конктерната ни дискуия...., и в много други дискусии ... Не  можеш да "падаш" , а често грешиш, и за да не си  признаеш грешката- заиграваш нечестно, а по-лошото и понякога нагло!./

Остани със здраве.

 

Явно съм ти заседнал на гушлето защото наново вадиш това, ама онова, че после се поуточних и писах че, съм подръзбрал произхода а не местожителството или раждането...

 

Колеги да драсне тук по една възклицателна който смята, че нарочно подвеждам, лъжа, играя нечестно, нагло. Че характеризирам, обвинявам, дехонестирам колеги, чисто и просто само според изказванията им....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://dnes.dir.bg/news/treti-pol-istanbulscata-conventzia-26818768?nt=4

Експерт психолог разкрива що е то ”Трети пол”

12:10  |  27 януари 2018 | Общество / Автор Екатерина Велевa* / обновено преди 23 часа

През последните дни много думи се изговориха и много въпроси се зададоха около това – „ДА или НЕ за Истанбулската Конвенция”?
Най-големият водовъртеж се завъртя около така изваденото от нищото понятие за „третия пол”. Както пише едно от публичните издания думата „трети“ в Истанбулската конвенция се споменава само два пъти в документа – и двата пъти става дума за „трети страни”.

Погледнато по този начин, опитът за налагане на определението „трети пол” се измества към това, че всъщност е направен опит да бъде доуточнено понятието в Конвенцията за „социален пол”.

В чл. 4 пише, че мерките за защита на правата на жертвите, трябва да бъдат осигурени без всякаква дискриминация основана на пол (има се предвид жена/мъж и социален пол/пола на база на социалната определеност в обществото).

Какво означава – социален пол?

Мисля, че е важно тук да бъдат направени няколко доуточнения, доказали своята значимост през вековете и предопределили световни, държавни и човешки съдби. Социалният пол, както по-горе споменах, е социалната определеност в обществото, в което живеем и тя също така следва определен наложен стереотип, определен от същото това общество.

Социалната роля на половете в обществото означават как се очаква от нас да действаме, да говорим, да се обличаме, да се грижим за себе си и да се държим на базата на нашия определен пол.

Например, момичетата и жените обикновено се очаква да се обличат по типично женствени начини и да бъдат учтиви, приспособими и грижовни.

Обикновено се очаква мъжете да бъдат силни, агресивни и смели.

Всяко общество, етническа група и култура има очаквания за ролята на половете, но те могат да бъдат много различни от групата.

Те могат също да се променят в едно и също общество с течение на времето.

Например, в миналото розовото е било считано за мъжествен цвят в САЩ, докато синьото се счита за женско. Мъжките народни носии на Шотландия са с къси поли, специфични за съвременната дамска мода. Също така за мъжете е прието да бъдат късо подстригани, но по-малко мъжествени и агресивни ли са например рокерите, или металистите?

Човекът е „социално животно” казва един от най-великите американски психолози Елиът Арънсън, удостоен с редица престижни награди за принос към подобряването на междугруповите взаимоотношения и социалната психология.

Арънсън твърди, че човекът не може да оцелее сам и да живее в изолация. И това в голяма степен е точно така, не веднъж доказало своята истинност. Хората живеят в групи, семейства, общества, народи и всички имат своята традиция, култура и ценностна система. Често тези социални норми на определение и отношение към определените полове и социални, етнични, религиозни и расови са с различна степен на приемане, толеранс и дискриминация.

Следвайки стереотипизираните нагласи на обществото, ние много често не си даваме сметка, че следваме безрезервно и дори инертно нагласи на нетолеранстност, обезценяване и дискриминация.

Ако се върнем към приноса на Елиът в изследването на социалната определеност и ще видим, че както той казва „Чувството на безпомощност и безсилие, което остава у потиснатите хора, неизбежно принизява самооценката им, като този процес започва още от ранно детство.”

Елиът се позовава на редица експерименти, които доказват, че чернокожите деца не желаят да играят с чернокожи кукли, защото те вече са били убедени, че не е добре да си чернокож и намирали белите кукли за по-хубави и изобщо ги оценявали по-високо. Също така при експеримент със студенти, на които им е била дадена една и съща статия, но им е казана, че едната е написана от мъж, а другата от жена – много по- високи оценки получили статиите, за които студентите смятали, че са написани от мъже.

Студентите смятали, че написаните от жени статии по принцип са по-слаби от статиите, написани от мъже, също както чернокожите деца са се научили да оценяват черните кукли по-ниско от белите.

Това е наследството на общество, пълно с предразсъдъци.

Как половите стереотипи засягат хората?

Както вече стана ясно, „стереотипите за пола” могат да причинят неравно и несправедливо отношение поради пола на дадено лице. Това се нарича сексизъм. Съществуват четири основни вида стереотипи, свързани с пола:

Личностни черти - например, жените често се очаква да бъдат наивни и емоционални, докато мъжете обикновено се очаква да бъдат самоуверени и агресивни. И ако това не се случи и мъжете не са самоуверени и агресивни, то тогава цялата тяхна общност ги нарича „женчовци” или „комплексари” или още по-лошо „мамини лигльовци”.

Домашно поведение – например, някои хора очакват жените да се грижат за децата, да готвят и да почистват дома си, докато мъжете се грижат за финансите, работят върху колата и извършват домашни ремонти. Не знам дали сте си давали сметка колко отговорно и същевременно самотно е да се грижиш сам за средствата и ремонтите в къщата, а от среща да ти казват, че това е мъжка работа и не могат да си „цапат ръцете” и същевременно да ти се иска да си повече време с детето си и да нямаш тази, преди всичко емоционална възможност, защото твоят баща не е бил с теб и не ти е показал как става това.

Да си много гладен и даже да ти се налага да си мислиш, че не си, но да не можеш да си сготвиш нищо или да си сложиш да хапнеш (имам и такива случаи сред моите познати), защото жена ти не се е прибрала от работа и не е сготвила и не е сложила трапезата. Не е ли най-малко осакатяваща тази „неспособност”, която са ти предали благодарение на твоя „социален пол”?

Физически вид - Например, жените се очаква да бъдат тънки и грациозни, докато мъжете се очаква да са високи и мускулести. Ами ако ти чисто наследствено си се родил нисък за „социалното изискване за мъж”, какво се случва тогава? Историята има редица ярки случаи за това, за съжаление с много трагични последици за цели държави и нации.

Ако всички ние наистина се замислим спокойно над собственото си човешко функциониране ще си дадем сметка, че всички тези стереотипи по полов признак могат да затруднят нашите взаимоотношения с останалите хората.

Изключителните полови стереотипи са вредни, защото не позволяват на хората да изразяват напълно себе си и техните емоции. Например, мъжете не трябва да са чувствителни и да плачат (дълбока застъпено в българската култура).

Голяма част от неизразените и потиснати емоции при мъжете обаче водят до тежки злоупотреби с алкохол и наркотици и в голям процент до самоубийства. Или пък другата позиция – за жените не им е позволено да бъдат независими, умни или творци.

Поради този факт например, час сега - 21 век от ПОДЗЕМИЯТА на Галерията Уфици във Флоренция, Италия се изваждат творбите на талантливите жени художници. Кажете скъпи съвременници, не е ли това „човешка слепота” или инерция на следване на „социалния- полов стереотип”. И като край на това, не много късо представяне по темата ми се ще да подчертая, че това е акцента на така наречената Истанбулска конвенция – да акцентира върху свободния избор, непредопределен от насилие, арогантност, човешка завист и омраза. А ТОВА СЕ УЧИ! Учат се хората на уважение към ДРУГИЯ, РАЗЛИЧНИЯ - по пол, възраст, етнос, религия, цвят на кожата…

*Материалът ни е предоставен от Екатерина Велевa, клиничен психолог и председател на Фондация „П.У.Л.С.”.
...
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1 hour ago, Skubi said:

Повтарям. Не съм аз който надменно раздава акъл и прилагателни на съфорумиянците....

Тиквенник е този който  го казва. /Форест/

Явно нямъш представа как бачка ЕС ама се пишеш експерт защото би видял какво става....

Защо ли? Защото точно това е проблемът на ЕС, че докато влизането и съчетаването на разните закони, правила го разработили добре, досега нямаше прецедент за брексита, и още по-лошото това което Орбан почна и след него и поляците и другите почнаха да играят. Тоест наведнъж да духа горещо и хладно. Тук за вътрешна пропаганда върви /и за да засилват омразата казват Брюксел/, брюксел онака иска да ни ограничава, да ни диктува, да настани педераси и имигранти, и други дивотии дотогава са най-усърдните в изтегляне на разните супсидии и похарчването им по-най коруптен начин за забогатявайки семейството на Орбан и негови привърженици. 

Например направиха допитване до народът чрез лични писма и пликчета за отговор, че Брюксел изпълнява планът на Шорос за заливане на Европа с исламски башибозук. Остра пропаганда по всички медии и плакати 90% са в ръцете на Орбан за протестът срещу Брюксел са приютяване на около 2-3000 бежънци от близкият исток. През това време неофициално са приели около 1200 семейства и много повече такива които ако купят държавни акции за Х милиона получават автоматично подънството....

И европейският съюз няма никакви официални санкции против това. Сега се опитват да вкарат нещо в правелника но работата върви много бавно....

Така че от перспективата на минюрската жаба и наведеният нос се види вирнат.....

СМСМ

 

Пак извърташ. и правиш "сламани човеци",... това ти е номера в животота.. Вземи прочети как съм отговорил и после прави човеци и постановки..дето са в крак..

 

Преди 55 минути, Skubi said:

Явно съм ти заседнал на гушлето защото наново вадиш това, ама онова, че после се поуточних и писах че, съм подръзбрал произхода а не местожителството или раждането...

 

Колеги да драсне тук по една възклицателна който смята, че нарочно подвеждам, лъжа, играя нечестно, нагло. Че характеризирам, обвинявам, дехонестирам колеги, чисто и просто само според изказванията им....

Те колегите може да не са ти разбрали номера, ти номера.си го пробвал, въртял и сукал цял живот.. .

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Skubi said:

Защото на обществото ще са нужни мъжките сперматозоиди

 Колкото женските яйцеклетки са нужни, толкова и те. До един момент. Макар че има разлика - женският организъм произвежда не само яйцеклетки и генетичен материал за поколението, а и предоставя мястото за създаването и износването на плода до етап на възможност за самостоятелно физическо съществуване.

Който ролята му в живота е да има пенис и топки и това е най-важното за него и на това е основал идентичността си - да се оправя. Хората по принцип с дефицити остават именно на това като последна възможност  идентичност. И понеже социото го предлага - веднага с половата идентификация си присвояват даром и ролевата.

А на маса други хора именно мъжкото не достига, те компенсират с друго... Ако е първосигнално - с първосигнални средства. Ако имат отвътре "багаж" - чрез багаж. До един момент от който всичко това спира да има значение...

Инстинктивния пласт в човека напира да комбинира гени и да се възпроизвежда. Майчинството е израз на много силно зададен такъв пласт, който природата е подсилила в най-голяма степен, за да обезпечи видовите програми - и архетипни и генетични. Има го сред почти всички животински видове. Но назряващите промени в човешкия социален реал, ще въздействат дори на това ниво, защото постепенно ще отпадне функцията и после - необходимостта на ролята и образа на "жената-майка". Заедно с нея - и на "мъжът-баща". Дори споменаването на това в последните изречения хвърля голяма част от прочелите го в негативна реакция и по-горе вече прочетохме достатъчно от нея...

Няма как да остане семейството в този си вид, няма как то да е модел за организация на бъдещото човешко социално съществуване. Дали, кое, какво ще се запази, в какъв вид  - това зависи от измененията в социалните условия и темповете им. Разбира се - това е бавен процес. Но в сравнение с досега историческите процеси и техните изменения, в днешно време може смело да се обобщи че сякаш 'времето' се компресира и няколко години се равняват на изменения на десетки предишни, дори на векове... И се ускорява...

Напълно естествено е масата от средностатистически личности да е ужасена - та тя е поставила основите на идентичността и битието си именно на това, което в момента се изменя. Няма никакво осмисляне или възможност за осъзнаване - че след като нещо се изменя, то няма как да бъде фундамент - просто се реагира защитно, точно все едно се гледа как същото поведение има и "амеба" през окуляра на микроскоп... И няма как да е различно, защото от амебата, до маймуната тия защитни програми се основават на един и същи код. 

А почти два века вече, същата тази маса от хора живее и се възхвалява с идеята че е "разумна". Темата тук не прави изключение - как доста хора с лекота си присвояват етикета на разумност и интелигентност, само защото са се научили как да имитират и подражават на заучените форми на проявление на същото.  И с лекота разделят отвътре света си - на интелигентен и на възпитано-заучен... Докато всичко е в зоната на интелигентното поле и по никакъв начин не се засягат личните периметри на "социално-програмираното" всичко е ок и защитни сработвания не са налице и не пречат. Но само да се долови сигнал, който да се интерпретира че е насочен към "личното" поле... и - точно както е амебата.

Редактирано от ramus
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Основата на обществото са жените и техните яйцеклетки. Животоспособноста , развитието е вложено в сперматозоидите. Докато тази двойка фигурира ще има прогресия. Когато не, край.

Природата не си поплюва. Ще ни заличи и толкоз.

Ако количеството яйцеклетки или сперматозоиди се намали до критична възраст...... край. Никави научни и морални, инморални псеудо или други работи няма да ни спасят....

Това с пробата на третия пол и други, е жалобна проба да се канализират да получат 100% подкрепа и тези за сега незначителни но може би в бъдещето реални проблеми на малцинства които биха помогнали да се изтласка краят на човечеството с няколко генерации. Мъжете стават все по безплодни, жените все по-стари се наемват/ако се наемат въобще/ за първо дете....Поне педераси и други да имат възможност да живеят семейно да осиновяват чужди деца.....Тоест със всякакви всевъзможни методи да запазят раждаемоста....Майките/предимно те/ да имат възможност да се оттърват от зли връзки, да имат ново семейство, да имат мерак да раждат, или поне да имат възможност за избор защото знаят, че законът е зад тях.....СМСМ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...