Отиди на
Форум "Наука"

Джендър- психология или джендър- лакърдии


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 12 минути, Бобо said:

Каквото и да си говорим,колкото и да се мъчи някой да слее понятието,биологията,физиката и химията на мъжа и жената-природата,или бог ни е направил различни.Отклоненията са в нивата на допустимата грешкаПроблема е ,че някой търси в процента на допустимата грешка-тенденция на всемогъщия.

А той се е погрижил да има полюси.И който не се съобразява с НЕГО/или НЕЯ!😏/ е математически,стастически ,кармически....-обречен на изчезване!

Чист дарвинизъм....,ако предпочитате-окултизъм...или каквото и да е ,но си е прагматизъм и реализъм!

Разбира се , различни сме

Аз това го изполвах за моя изгода. Нямам скруполи,

Навсякъде при подобните дейности се назначават жени, Ако парите се вадеха само в тази област,  мъжете щяхме да умрем от глад

Така че не приемам твърденият че жените не ставали за нищо, или били по-малоценни

А Африка е едно тука е друго

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, nik1 said:

Разбира се , различни сме

Аз това го изполвах за моя изгода. Нямам скруполи,

Навсякъде при поодобните дейности се назначават жени, Ако парите се вадеха само в тази област,  мъжете щяхме да умрем от глад

Так е не приемам твърденият е жените не ставали за нищо, или били по-малоценни

А Африка е едно тука е друго

 

Зотова ТОЙ/или ТЯ 🙄/е измислил/а/ двуполовото семейство!

ТО е пълноценно!😉

Редактирано от Бобо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, dora said:

Така че това, че момичетата я учат тази математика не е защото не знаят, че момчетата са по-добри (знаят отлично, то се вижда кой това уравнение го решава с поглед, преди тя още да си го е записала в тетрадката), а защото нямат избор (я посмей се върни вкъщи с четворка по математика и ще видиш баща ти как ще реагира на това).

От кога не си била в България. Това което говориш вече изобщо не е актуално. Нито на родителите, нито на учителите им пука вече за децата. Това го писах мече някъде по-напред. Ако има "амбициозни родители" пресата върху децата е еднаква. Ако не ум пука (масата) въобще не им пука, независимо от пола.

В класа на дъщеря ми  4 деца са перфектни по математиката - 3 момичета и 1 момче. Момчето не е по-добро от всички момичета. В другите класове е същото. Това е ефект също от наличието на специализирани гимназии. Почти всички момчета добри по-математика отиват в математически, докато момичетата избират по-балансирано. Ако не са в математическа гимназия момичетата няма как да разберат, че не ги бива.

Остава обаче въпроса с по-доброто представян на момичетата на PISA. Момичетата започнаха да показват по-добри резултати след като на родители и учителите спря да им пука. Разликата се получи през последните години. Между двете ми деца има 8 години. Разликата в нагласите на децата  (не моите, а по принцип е огромна).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Atom said:

От кога не си била в България. Това което говориш вече изобщо не е актуално. Нито на родителите, нито на учителите им пука вече за децата. Това го писах мече някъде по-напред. Ако има "амбициозни родители" пресата върху децата е еднаква. Ако не ум пука (масата) въобще не им пука, независимо от пола.

В класа на дъщеря ми  4 деца са перфектни по математиката - 3 момичета и 1 момче. Момчето не е по-добро от всички момичета. В другите класове е същото. Това е ефект също от наличието на специализирани гимназии. Почти всички момчета добри по-математика отиват в математически, докато момичетата избират по-балансирано. Ако не са в математическа гимназия момичетата няма как да разберат, че не ги бива.

Остава обаче въпроса с по-доброто представян на момичетата на PISA. Момичетата започнаха да показват по-добри резултати след като на родители и учителите спря да им пука. Разликата се получи през последните години. Между двете ми деца има 8 години. Разликата в нагласите на децата  (не моите, а по принцип е огромна).

Прибирам се редовно.

Вероятно за ПИЗА избират за участие повече момичета. И те като по старателни.... (соча детското си "аз" с пръст)... :))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, nik1 said:

Ти се чуй бе пич. Ти мразиш жените, за какви джендъри и женчовци пишеш!? Не те виждам и женски баща, какъв баща пък ти можеш да бъдеш? 

Е, те това си е женска логика! Не ти стига интелект за да разбереш какви жени мразя! Мразя феминизма и грозните феминистки, само че, де акъл у теб за да го разбереш. Няма как да мразя майка си, баба си, жена си и двете си дъщери! И колкото и да не ти се вярва, баща съм на дъщери и завиждам на другите бащи дето имат момчета!

Преди 49 минути, nik1 said:

Всички го правят,  не те виждам да си лягаш с нормална жена

Мога да те уверя, че жена ми си е съвсем нормална, колкото до чекиите, признавам си. Когато е неразположена ми вършат добра работа. Скоро ще изчезне и тая неприятност, защото след две три години ще и дойде и менопаузата.

Преди 49 минути, nik1 said:

Бай Хуй, това ,че жените не стават за инженери и техници, ако ги сравняваме с мъжете, не значи че не стават за работници и служители.За това си има причина мъжете имат по-развито пространствено мислене от жените!

Добре е, че най-после си призна една истина, за това, че мъжете са по-можещи от жените, заради по-развитото си пространствено мислене. Жените и за работници не стават. Я си представи жени автомонтьорки, електротехнички, строителни работнички, тираджийки или трактористки дето като им се счупи трактора или тира, и пукнат гума какво правят? Виж за служителки може и да стават, но един ден компютрите ще ги изместят и от тези длъжности. Тогава ще се разбере, че от жените нищо не става, освен да бъдат хигиенистки!

Преди 49 минути, nik1 said:

И аз да ти кажа - имах отдел от пет-шест човека, всичките бяха млади жени. Мъжете не ми вършеха същата работа. Жените бяха по-изпълнителни, по систематични (когато им се дават ясни инструкции - ги следват без отлконения) и можеха да по работят няколко неща едновременно. И това не е по Сорос, бай Хуй!!

Интересно! Всичките от отдела ти били млади жени?!? Е, ако си хипер сексуален (в което се съмнявам) ясно е, че мъжете няма да ти вършат същата работа, а жените ще са по-изпълнителни и по-систематични. Когато им даваш "ясни инструкции" ще ги следват без отклонения, "работейки по няколко неща едновременно" щом добре им плащаш, докато не се сети някоя да те съди я за дискриминация, я за сексуално насилие насърчавана от феминистките! Само дето нещо се съмнявам в половата ти принадлежност или по-точно в половата ти ориентация. Някак си на джендър ми приличаш по коментарите ти,  за това не ти вярвам! А, дъртият Сорос скоро ще опъне копитата и тогава няма да има кой да плаща за насърчаването на женската извратения, и нещата пак ще станат нормални, каквито трябва да бъдат.

Редактирано от herkules
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 минути, Бобо said:

Зотова ТОЙ/или ТЯ 🙄/е измислил/а/ двуполовото семейство!

ТО е пълноценно!😉

Тук е казано много, ама бай Х ляга и става със Сорос

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=man+hunter+woman+gatherer

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, dora said:

Ще видите, че броят български програмистки ще намалее с времето... днешните девойки не поддават толкова лесно на задължителния характер на ученето.

Ако въведем равнопоставеност може би. Докато обаче се придържаме към стереотипа равенство не вярвам

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 23 минути, herkules said:

Интересно! Всичките от отдела ти били млади жени?!? Е, ако си хипер сексуален (в което се съмнявам) ясно е, че мъжете няма да ти вършат същата работа, а жените ще са по-изпълнителни и по-систематични. Когато им даваш "ясни инструкции" ще ги следват без отклонения, "работейки по няколко неща едновременно" щом добре им плащаш, докато не се сети някоя да те съди я за дискриминация, я за сексуално насилие насърчавана от феминистките! С

 

Точно така - не "пипам", и не правя коментари за дупета (знаеш приказата, и ти вероятно -където си вадиш хляба не си вадиш оная работа)

Цитирай

Някак си на джендър ми приличаш по коментарите ти,  за това не ти вярвам!

 

Няма проблем за мен, че не ми вярваш.

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Atom said:

Ако въведем равнопоставеност може би. Докато обаче се придържаме към стереотипа равенство не вярвам

Това не е заради стереотипа за равенство, вижте:

https://www.zdnet.com/article/women-in-tech-why-bulgaria-and-romania-are-leading-in-software-engineering/

"In the East Bloc, women as well as men were pushed into engineering and science occupations," Kaneva says. Industrialization, carried out on fast-forward, made these jobs prestigious.

The communist regime needed the workforce, so it did not allow mothers to stay at home and care for their children. Often, it assigned them jobs typically performed by men, such as welding, mechanical repairs or tool making.

"'Equal work [for men and women], equal pay', the saying went. This laid the foundation for today's large proportion of girls in tech," Kaneva says.

The other thing communist harshness taught women was to aim for a well-paid job. Today, developers in Bulgaria and Romania often make two or three times their countries' average income, working in outsourcing or R&D for western European or US companies. Sometimes tech jobs have a flexible schedule, so mothers can take care of their children while staying in full-time employment.

Същото е, когато жените решат, че единственият им начин за успех - напр. за по-високи доходи, е да се научат да се занимават с недотам присъщи им дейности.

Жени са работели и във военни заводи, в степен, в която заради развитите си умения стават много по-сръчни, бързи и с точно око от мъжете. Не защото това е бил свободният им избор...

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, dora said:

Жени са работели и във военни заводи, в степен, в която заради развитите си умения стават много по-сръчни, бързи и с точно око от мъжете. Не защото това е бил свободният им избор...

Така де, аз говоря за равенство между половете, а не за свободния избор на жената

Равнопоставеност - жената има право на свободен  избор, мъжът не. Той действа стереотипно.

Равенство - двата пола имат в еднаква степен право на избор и в еднаква степен се водят от стереотипи.

Между другото "жената има право на свободен избор" също е стереотип. При истинско полово равенство този принцип няма как да съществува. Няма как да съществува и в общество без стереотипи. Там човекът-пенис и човекът-вагина би трябвало в еднаква степен да имат/нямат право на  избор или да решават въпросите с консенсус

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 50 минути, nik1 said:

Точно така е.

 

За домакинската работа:

Жените са по-добри и успешни в домакинската работа от мъжете, защото могат да правят по няколко неща едновременно. В това се справят по-добре от мъжете (особености от билогията)

Един приятел разказваше следната случка. Жената пише нещо служебно на лаптопа, гледа сериал, наглежда манджата която готви и говори по телефона с приятелка. Мен ме заболя главата само като я гледах.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Дойде ми на ума едно наблюдение от брат ми.

Той тренира редовно и в залата са предимно мъже, но има и жени, предимно млади момичета които тренират за фигура. Мъжете казва тренират по така небрежно, тук съкрати, другото не довърши, като му направиш забележка почват оплаквания че го боли глава, кръс, гъз... Гледам я казва една натиска ама... здраво. Вече едвам се движи, задъха, потна, ще вземе да получи сърдечен удар. Викам и, престани, опасно е- не треньора каза да направя това и това. Аз пък казва съм помощник треньор и ти казвам да спреш... едва ли не насила я накарах да спре.

Дори младите момичета са по прилежни и послушни. И по инати бих добавил (което понякога е огромен плюс).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 38 минути, Frujin Assen said:

Дойде ми на ума едно наблюдение от брат ми.

Той тренира редовно и в залата са предимно мъже, но има и жени, предимно млади момичета които тренират за фигура. Мъжете казва тренират по така небрежно, тук съкрати, другото не довърши, като му направиш забележка почват оплаквания че го боли глава, кръс, гъз... Гледам я казва една натиска ама... здраво. Вече едвам се движи, задъха, потна, ще вземе да получи сърдечен удар. Викам и, престани, опасно е- не треньора каза да направя това и това. Аз пък казва съм помощник треньор и ти казвам да спреш... едва ли не насила я накарах да спре.

Дори младите момичета са по прилежни и послушни. И по инати бих добавил (което понякога е огромен плюс).

Моите хора имах възможност да си избирам..

Един цървул го изгоних (след като го избрах),

Не идва редовно(закъснява) , не схваща (ама и не пита, защото го е срам, нали мъжете имаме по-голямо его), муден, и един пък като му направих забележка, вместо да ме послуша, взе да ми говори глупости...На момента му казах да напусне..(имах право да отстранявам, ако преценя че някой не е състряние да си изпълнява работата и задачите..Оттам нататък е ясно

Няма шовинизъм - човекът не върши добре работата, трябва отдела (другите) да го "носи"

та и мъжете не са лесни ,Не че да си индустрията е лесно  - само давам пример..

/на мъжа му дай осцилоскопа, или мултимера - да "оживява",  настройва,  или да намира проблеми по електрониката .. Струга, фрезата, заваръчната машина..или компютъра да пише програми, или да прави чертежи и схеми, или да пише методики и други такива, ..да бъде снабдител или шьофор../

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Frujin Assen said:

Викам и, престани, опасно е- не треньора каза да направя това и това. Аз пък казва съм помощник треньор и ти казвам да спреш... едва ли не насила я накарах да спре.

Да не би в случая да играе роля желанието да бъде харесана, да съответства на очакванията на значима личност за да бъде приета в средата? Забелязал съм, че много хора, М/Ж, които не са се утвърдили, гледат да угаждат на началниците и внимателно следят какво цени шефа.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Atom said:

"жената има право на свободен избор"

Всеки има право на свободен избор - това не е стереотип, това базисен принцип в човешките права :)

Имам чувството, че непрекъснато разширявате дефиницията на стереотип. А Ник я даде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, nik1 said:

Точно така - не "пипам", и не правя коментари за дупета (знаеш приказата, и ти вероятно -където си вадиш хляба не си вадиш оная работа)

Не е задължително да пипаш, или да правиш коментари за дупета. Достатъчно е някоя жена да реши да те накисне, като каже, че си я опипал или си я уловил за циците без изобщо да си го направил. Ще те осъди за сексуален тормоз или там за каквото и скимне, а ти няма да можеш да докажеш, че не е вярно, ако нямаш свидетели. Достатъчно е да каже, че си я гледал предизвикателно и си я изнасилил с поглед. Добре че не ратифицираха у нас ИК, защото тогава дори няма да имаш право въобще да доказваш невинността си с или без свидетели. Ето по тази причина доста жени отиват заслужено много бързо на оня свят, пренесени там от омерзени мъже, пострадали от женската извратения. Аз там където си вадя хляба жени не допускам да пречат с присъствието си!

Преди 11 часа, nik1 said:

Няма проблем за мен, че не ми вярваш. 

Няма значение  дали аз ти вярвам или не ти вярвам. По-важното за теб е, че си джендър, а тях феминизмът ги покровителства. Нали сте си все женски електорат?

Преди 10 часа, nik1 said:

Моите хора имах възможност да си избирам..

Един цървул го изгоних (след като го избрах),

Не идва редовно(закъснява) , не схваща (ама и не пита, защото го е срам, нали мъжете имаме по-голямо его), муден, и един пък като му направих забележка, вместо да ме послуша, взе да ми говори глупости...На момента му казах да напусне..(имах право да отстранявам, ако преценя че някой не е състряние да си изпълнява работата и задачите..Оттам нататък е ясно

Няма шовинизъм - човекът не върши добре работата, трябва отдела (другите) да го "носи"та и мъжете не са лесни ,Не че да си индустрията е лесно  - само давам пример..

Този твой пример, дето си го дал не струва. Ако си наел някой циганин (пак от вашия електорат), дори и да е мъж, резултатът ще е точно такъв, какъвто си го описал. Качествения специалист-мъж знае цената си, и едва ли ще работи сред женски колектив, за да носи жените на гърба си.

Преди 10 часа, nik1 said:

/на мъжа му дай осцилоскопа, или мултимера - да "оживява",  настройва,  или да намира проблеми по електрониката .. Струга, фрезата, заваръчната машина..или компютъра да пише програми, или да прави чертежи и схеми, или да пише методики и други такива

Много естествено, че за мъжа ще е така. Той е творецът, създава блага и удобства за хората. Ако дадеш тия неща на жената, ще гледа на тях, като иднианец пишеща машина. Имах случай с неграмотен женски инженер в Германия в завод за пластмаси. На бюрото си имаше скъп мултицет, само дето не знаеше как се работи с него. Държала го само за авторитет пред работниците мъже. Един от моите работници я усети, че нищо не разбира, а уж немците са нация техническа. Явно се отнася само за мъжете-немци!

На жените им дай иглата, конеца, прахосмукачката, пералнята и кухнята, заедно с домакинската работа. За друга работа жените не само че не стават, ами са и вредни с присъствието си. Във всички мъжки професии, където либералите насила сложиха жени, опропастиха професиите, сринаха авторитета им и влошиха качеството. Най-много това си личи в медицината и в армията ни. Все женски доктори се навъдиха и народът мре на поразия. 15 % от армията ни вече са жени, и останахме без армия. Заради такива "мъже" като теб......пардон..джендъри-женозащитници, нацията ни загива! Ако след изборите ЕС не смени изедниците от власт, по-добре ще е да се разпадне. В противен случай с това женско управление Господ да ни е на помощ!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, dora said:

Всеки има право на свободен избор - това не е стереотип, това базисен принцип в човешките права :)

Имам чувството, че непрекъснато разширявате дефиницията на стереотип. А Ник я даде.

Свободата (Хегел) е осъзната необходимост.

Необходимо е човек да е в стереотип.  Уж избира ... , но социумът му го е"избрал" преди него... И - не всякога е "стерео",  а трето, четвърто, пето и т. н. - многообразие, неприсъщо на еволюционното био-изграждане.

...

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 17 минути, herkules said:

Няма значение  дали аз ти вярвам или не ти вярвам. По-важното за теб е, че си джендър, а тях феминизмът ги покровителства. Нали сте си все женски електорат?

Какво е това "джендър", бе майна ? Пишката ли не ми става? Женски дрехи ли нося, или какво?

Ами я обясни к'во е това "джендър", като разбираш много нещата?

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Малоум 2 said:

Свободата (Хегел) е осъзната необходимост.

Необходимо е човек да е в стереотип.  Уж избира ... , но социума му го "избрал" преди него... И - не всякога е "стерео",  а трето, четвърто, пето и т. н. - многообразие, неприсъщо на еволюционното био-изграждане.

...

Много е важно, как се тълкува свободата! Като термин се нарича свобода, но може да се дефинира по много начини. Ако за едни ще е свобода, за други ще е бреме. Цигани, турци, и останалите малцинства са свободни, заедно с българите, само че, на практика какво става?  Правата за едни се оказват ограничения за други. Просто социумът трябва да се пренастрои и да се върне като определение за морал, където инстинктът за самосъхранение на нацията се събуди в обществото ни.

Редактирано от herkules
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, nik1 said:

Какво е това "джендър", бе майна ? Пишката ли ми става? Женски дрехи ли нося, или какво?

Ами я обясни к'во е това "джендър", като разбираш много нещата?

 

То ако пишката ти става, нямаше да си джендър, а ще те обявят за мъжки шовинист, непризнаващ женското тяло за собственост на жените и упражняващ сексуално и друго насилие над жените. Джендър е определение за мъж който уж е мъж, а пък не е, и иска да е жена за да се ползва с повече права от мъжете, които законите му осигуряват. Както и за жена, дето уж е жена, а пък не е, и иска да е мъж, защото завижда на мъжкия пенис, мъжката физическа сила и перфектното мъжко тяло, без висящи тлъстини по корема, бричове по бутовете и целулит като швейцарско сирене. Значи джендъра не е нито мъж, нито жена! Или по-просто казано всеки мъж, ако иска да стане жена, защото изведнъж се е почувствал с женска душа става джендър. И всяка жена, въобразила си, че ще е със стойността на мъж, решава да се обяви за мъж без пишка, и си фантазира, че ще придобие мъжки качества. :D

Я кажи, защо се правиш на луд? Не знаеш какво е джендър,а? А педераст знаеш ли какво е? Може пък и такъв да си, а аз да съм те сбъркал по коментарите с джендър? Прочети ИК, там ясно обясняват какво точно е джендър. Аз намирам джендъра за грешка на природата, както и всички девианти, нищо че, хомосексуализма педерастките изследователи го извадиха от списъка на психичните заболявания. Може да не се притесняваш, има и женски педерасти. Наричат се лесбийки. Ама ти си го знаеш, нали сте си един електорат и крякате за права, дето никой не ви е отнел. Само дето ядете парите на данъкоплатците за да парадирате с недопустима показност, размахвайки голи цици и космати мъжки задници пред малките деца. Те това сте  джендърите! Искаш ли още да обяснявам какво е джендър, ако още не си разбрал?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, herkules said:

Женска ценност равна на мъжката е единствено детеродната способност. Във всичко останало мъжете превъзхождат жените.

Нима? Всички мъже ли превъзхождат жените физически и умствено?Като ти чета глупостите виждам, че на света има поне 3,5 милиарда жени, които са по умни от тебе.Ако се направи кастинг за простотия, трудно ще те победи някоя жена.Сигурен съм че милиарди жени са по силни от теб физически, могат да те надбягат, да работят повече или да те напердашат.

Значи ти не покриваш собствените си критерии за превъзходство на мъжете над жените.Или другояче казано, минаваш към джендърите.Ако си мъж не попадаш автоматично в групата на силните и умните.В тая група има не само жени но и ЛГБТ, които са много по интелигентни, способни, образовани и могат да те напердашат.

Не може да се каже, че всички мъже са по силни и умни от всички жени.Изглежда трябва всички периодично да минават тестове за да може да се установи кои превъзхождат и трябва да управляват и кои да им прислужват, готвят, перат и чистят.:aggressive:

Преди 18 часа, herkules said:

Друг е въпросът, как мъжете ще си възвърнат властта, дадена на жените? Дали с физическа сила, или ще стане доброволно е въпросът?

В законодателната, съдебната и изпълнителната власт има много мъже, но изглежда говориш за властта в семейството.Съмнява ме, че жена ти те командори на общо основание и сега си дошъл да се жалваш тука.:Mauridia_21:

Явно си слаб физически и умствено та се опитваш да се причислиш към категорията на силните и умни мъже.За това имаш комплекс за малоценност, който се опитваш да компенсираш с чувство за превъзходство на мъжете. :rofl:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 17 минути, herkules said:

То ако пишката ти става, нямаше да си джендър, а ще те обявят за мъжки шовинист, непризнаващ женското тяло за собственост на жените и упражняващ сексуално и друго насилие над жените. Джендър е определение за мъж който уж е мъж, а пък не е, и иска да е жена за да се ползва с повече права от мъжете, които законите му осигуряват. Както и за жена, дето уж е жена, а пък не е, и иска да е мъж, защото завижда на мъжкия пенис, мъжката физическа сила и перфектното мъжко тяло, без висящи тлъстини по корема, бричове по бутовете и целулит като швейцарско сирене. Значи джендъра не е нито мъж, нито жена! Или по-просто казано всеки мъж, ако иска да стане жена, защото изведнъж се е почувствал с женска душа става джендър. И всяка жена, въобразила си, че ще е със стойността на мъж, решава да се обяви за мъж без пишка, и си фантазира, че ще придобие мъжки качества. :D

Я кажи, защо се правиш на луд? Не знаеш какво е джендър,а? А педераст знаеш ли какво е? Може пък и такъв да си, а аз да съм те сбъркал по коментарите с джендър? Прочети ИК, там ясно обясняват какво точно е джендър. Аз намирам джендъра за грешка на природата, както и всички девианти, нищо че, хомосексуализма педерастките изследователи го извадиха от списъка на психичните заболявания. Може да не се притесняваш, има и женски педерасти. Наричат се лесбийки. Ама ти си го знаеш, нали сте си един електорат и крякате за права, дето никой не ви е отнел. Само дето ядете парите на данъкоплатците за да парадирате с недопустима показност, размахвайки голи цици и космати мъжки задници пред малките деца. Те това сте  джендърите! Искаш ли още да обяснявам какво е джендър, ако още не си разбрал?

Не се правя на луд, мисля че много ти хлопа дъската.

Ето я конвенцията

https://rm.coe.int/168046246f

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, dora said:

Всеки има право на свободен избор - това не е стереотип, това базисен принцип в човешките права :)

А защо "свободен избор", а не само избор - дали е случайно?

Свободният избор е стереотип. Истински свободен избор имат хората с власт - само те могат да избират абсолютно свободно и да решават какво и как да го направят. Останалите хора имаме право на избор в рамките на ограниченията в които сме поставени. Аз не мога например да  направя "свободен избор" и да замина през следващия месец за Ню Йорк, защото имам ограничения. На първо място нямам финансови възможности и на второ имам нужда от виза. След това идват ограниченията от семейството, работното място и т.н., но те в случая са без значение, защото още първите две ограничения ме спират. Не мога да направя свободен избор и да си купя Мерцедес, не мога свободно да избера да притежавам яхта и т.н.   Всъщност реалните ми възможности за "свободен избор" не са кой знае колко много.

"Жената има право  на свободен избор" е стереотип, който задава властовите позиции в семейството. Първо тя прави своя свободен избор, а изборът на мъжа е в рамките на ограниченията останали след свободния избор на жената.  Този стереотип  е резултат от  принципа за  равнопоставеност. Приема се, че светът се ръководи от мъжки правила, т.е. мъжете предварително  "са поставени" и имат предимства. За да има равенство жените също трябва да са поставят в определени области и те също да получат предимства.

При реално равенство ( а не равнопоставеност)  нито един от двата пола няма право на свободен избор. И двамата имат просто право на избор, а разногласията се решават с консенсус. Двамата не могат да имат едновременно право на свободен избор, тъй като подобна конфигурация е почти невъзможна, освен може би само при най-богатите. Нямам лични контакти обаче с такива хора и не мога да кажа. 

Тъй като "свободният избор" е другото име на властта, то ако един от двамата има свободен избор,  ограниченията пред другия автоматично се увеличават, а възможностите  му за избор се съкращават.

Така както го описваш равенството в Холандия се постига като властта се разпределя по равно и справедливо в различни области. Т.е. няма равенство във всяка една област поотделно, но властта е така разпределена, че като цяло двата пола са равни. При нас половете са еднакво равни и еднакво неравни във всички области. Ако измерим крайния резултат в реалното състояние на половото равенство то ефектите са подобни. България и Холандия имат еднакви стойности на равенство. Просто там под този термин вие разбирате едно, а ние тук друго. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, Atom said:

А защо "свободен избор", а не само избор - дали е случайно?

Защото това е фундаментално понятие в западната философия, практическа манифестация на свободната воля (https://plato.stanford.edu/entries/freewill/), влязла като принцип в разбирането за икономическа и политическа свобода в западната цивилизация.

Барабар с принципите на суверенитет-самоопределение - което е продължение на същия принцип не само между индивидите, а между държавите  - фундаментални за американската кутура и вследствие на това залегнали първо в принципите на Лигата на нациите, и впоследствие - в основополагащите международни документи на ООН.

Какъв стереотип е това,

това е фундаментален принцип в западната култура, основата на западния свят... Във всички области, вкл. в  "правото да избира и да бъде избиран"  - в конституциите на държавите. Не може да го релативирате така :)

Е, ако искаме да принадлежим към друга цивилизация, нищо не ни пречи. Но тогава трябва да излезем от ЕС.

Не може хем така, хем иначе.

 Специално за свободния избор в икономическата теория, вижте Милтън Фрийдман.

Милтън Фрийдман като цяло, но ето едно видео:

То според мен изрично показва и моя конретен избор да живея в егалитарно, вместо в догматично общество по отношение на очакванията към жените (примерът с Китай и Хонконг).

Сега, то е ясно, че когато Кант е писал трудовете си, ние не сме били независима държава. И е ясно, че в обществото ни има достатъчно гласове, които ще кажат "Кант-мант, ние тия работи не ги разбираме. Наште жени ще си ги бием - и никакъв Кант няма да ни ги самоопределя. Освен това и педерасите ще ги бием!"

Само че е крайно време  тоя "Кант-мант" да започнем да го разбираме, и това е наложителен цивилизационен избор. Както вече написах и горе.

Щото докато не го разбираме, населението ни се топи от емиграция към местата, където го разбират по-добре. Естествено, не само по тази причина. Но и по тази.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

Жената има право  на свободен избор" е стереотип, който задава властовите позиции в семейството. Първо тя прави своя свободен избор, а изборът на мъжа е в рамките на ограниченията останали след свободния избор на жената.

Това не е така, защото и мъжът, и жената имат свободен избор.

Както писах и по-горе, човешките права не са zero-sum game (печалбата за един е загуба за друг), просто защото социалните отношения никога не се подчиняват на този елементарен, черно-бял принцип.

Вижте общоизбирателното право. Даването на жените на право да гласуват не означава отнемането на правото да гласуват от мъжете. Означава включването на жените в демократичния процес.

Да, когато в играта има нов участник, това променя правилата. Колкото повече нови участници има в играта, толкова повече правилата имат нужда да се адаптират. Но това е общественото - и а и изобщо - развитието на абсолютно всичко, изисква се адаптивност.  За да живеем в мир. (Затова и дадох примера с множеството религиозни общности, които някак си трябва да живеят заедно в една държава, затова повеляват, че никоя общност няма да има превес по отношение на правата си над другите.)

(Да, ние нямаме демократична традиция, не сме свикнали да живеем по демократичен принцип, както и да знаем, че включването на други участници в играта не е нещо лошо - вкл. защото позволява създаване на коалиции за отстояването на дадено право или принцип, и дори вземане на решения с консенсус - консенсусът, от който зависи легитимността на играта. Как една игра е легитимна, ако в нея участникът е само един?!)

Съгласна съм, че аргументът тогава е: "да де, само че ако и жените гласуват, политическият елит се избира не само от мъжете, а и от жените, тоест и те решават как ще е структурирана политическата власт".

А защо да не решават?

Жените не създават ли брутен вътрешен продукт наравно с мъжете? Създават. Тогава защо да нямат право да определят, наравно с мъжете, как се управлява този продукт?

Това само ако погледнем икономическата страна на нещата. Но и всяка друга.

Жените днес не са жените в 15 век - и дори в 19 век, когато много от тях са били необразовани, и по това няма спор. Тогава?

Не може хем да си стоим в 19 век, хем да живеем в 21ви - не върви никак. Обществата ни не само се променят, но и заради глобализацията стават все по-нехомогенни. Не можем да решим, че ще се правим, че това не е така - не и ако искаме разбирателство и мир.

Да бе, мъ мъжете не щем да си дадем превъзходството, защото от това ше настъпи катаклизъм. Ами, вижте го това чувство за превъзходство и в настоящата тема, колко е смешно.

Толкова е смешно, че дори не заслужава коментар.

А и катаклизъм в полово егалитарните общества не ще и не ще да настъпва. Защо ли.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...