Отиди на
Форум "Наука"

Джендър- психология или джендър- лакърдии


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, Doris said:

Господа, пийте си хапчетата и няма да имате проблеми с жените, с  хомосексуалните и въобще с околното пространство. 😛

 

Добре, напълно те разбирам! Но да питам нещо искам. Не мога ли да се възмущавам от много неща, да ги коментирам във форума, и това престъпление ли е? От дискусията тук разбирам, че всичко, което не е забранено, е разрешено. Само дето това, дето уж е разрешено, зависи пак от съда, да го определя, и виновният може да е невинен, а невинният виновен!  Те това се нарича "справедливост"! Който има много пари, винаги е невинен.

Дора и Дорис, специално за вас!

Обърнете внимание на текста! Това е клип метафора, който ме разтърсва, и когато го гледам изпитвам особено чувство. Не съм такова чудовище, за което ме мислите! Красивата Елайза Дей (Кайли Миноуг) е в образа на жена, мечта за всеки мъж, като мен, но аз не съм като мъжа от клипа. Дали е дива роза, или е ангел искам вие  да определите, ако имате време и желание!

Поздрави! 

Редактирано от herkules
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, vvarbanov said:

Не само от закон.

Има Административен кодекс,нормативни актове ,правилник за движение по пътищата и кой знае още колко и какви видове забрани, нарушаването на които се санкционира.Тоест не си свободен да я караш както искаш.

А, я кажи за двойният или тройният стандарт! Някои са свободни да я карат както си искат. По някога виновният за нещо, може да осъди невинният без проблем. Така че има за кон, има и за лъв! Съдили се коза и вълк, .....рога и копита останали! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Doris said:

Господа, пийте си хапчетата и няма да имате проблеми с жените, с  хомосексуалните и въобще с околното пространство. 😛

 

И без хапчета нямаме проблеми нито с влагалището нито с ректума.

Жените имат с нас....Нито с нас, нито без нас...

https://www.youtube.com/watch?v=Hat1Hc9SNwE

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, herkules said:

А, я кажи за двойният или тройният стандарт! Някои са свободни да я карат както си искат. По някога виновният за нещо, може да осъди невинният без проблем. Така че има за кон, има и за лъв! Съдили се коза и вълк, .....рога и копита останали! :rofl:

Tи пък хептен не можеш да схванеш за какво става въпрос.

Като има закони, не значи, че има законност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Doris said:

Господа, пийте си хапчетата и няма да имате проблеми с жените, с  хомосексуалните и въобще с околното пространство. 😛

Госпожо, ползвайте си контрацептивите  и често се съешавайте за да не ви се натрупва напрежение!

На косвена закачка, че някои са луди- косвена закачка, че някои са недооправени! 😛
Защо някои смятат това за добър тон? "

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Защо някои смятат това за добър тон? 

Дали е предразсъдък или реална оценка, че мъжете са груби, а жените деликатни? Когато жена е сред мъже, тя не може да отстои ненараняващо я поведение и за да се съхрани приема позиция на грубост- на жендър. В литературата това са зарзаватчийките, изобщо продавачките на пазара, които трябва да са груби за да не ги крадат и мамят. Противостоят им деликатните бледи дами с везмо до прозореца. Тези две роли дават различен шанс- грубите жени да влязат в конфликт с по- груби мъже и да ги бият като тупАни или да надвият на някой жендър и да го въртят на пръст, а често и бият. Деликатните- да си останат моми или да бъдат открити като бисери от някой, който ще приеме слабостта им и за цял живот ще са му куклички в куклен дом... което не им пречи да му слагат не кукленски, а истински рога.

Като стана дума за фразата "слагам рога", това вече изобщо не наранява честта. То пък една чест... Свободата при избор на партньор е достъпна за всекиго и семейната институция не защитава верността. При изневяра, засегнатата страна има право да си търпи или да се разведе. Да биеш и убиваш е примитивно или романтично, но ние сме прагматични. Цената на неверността не е равностойна с един живот- айде друм. Децата и имотът се делят (има щета разбира се), но пък няма да държиш усойница или пръч да ти развалят микроклимата. Мисля, че е добро решение. Промяната на диадата в семейна консултация е друго решение, но тя не изменя факта, че тя/той обича друг/друга, а променя само преглъщането на факта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цялата борба на феминизма бе за реализация на жената в обществото като равностоен участник. Отде се взеха тия джендъри, та изтъкнаха на преден план правата на обърканите сексуално? Правото на геят да си афишира проблемите не е свързан с феминизма по простата причина, че той не е фемина. Тия неща трябва да се разделят и борбата на жените да не отива в един кюп с борбата на лесбийките.

Още чичо  Фройд обърна внимание, че сублимацията, превръщане на либидото в дейност е със същата цел- като постигне нещо човек да има по- добър шанс да реализира основната самоцел на човечеството- продължаване на човечеството, т.е. да си намери по- така партньор. Реализацията на мъжа в обществото му дава предимството да бъде харесван от повече жени и от там да избира. Реализацията на жената в обществото засега е уж самоцелна- да реализира заложбите си. Всъщност това е нещо, което има смисъл само при възпризводството. Жената, както и мъжът, постигнали висок статус, богатство или там каквото смятат за реализация имат шанс ПОКОЛЕНИЕТО ИМ ДА Е ПО- ОБЕЗПЕЧЕНО. Това е целият въпрос. Понеже това не противоречи на развитието на човечеството и не носи упадък, аз съм ЗА това жените да се развиват в социален план, да работят професии, които им носят статус, богатство или там, което ги интересува, но накрая това да завършва с обезпечаване на поколението. Е, ако останат без поколение това може да е от полза на целия свят, но техните добри гени ще са били живо разхищение.

А за разхищението на гените на ЛГБТ не ме е еня.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, vvarbanov said:

Tи пък хептен не можеш да схванеш за какво става въпрос.

Като има закони, не значи, че има законност.

Абе то аз отдавна съм го схванал, ама ти не искаш да го схванеш, не че не можеш, не мисля че си чак толкова изостанал. Някой каза, че си бил учител......леле мале, какъв учител само? Предполагам разпространените листовки в училищата с джендърията са дело на твои ученици! Точно за това, казвам, и пак почетвъртвам! Жените не трябва да се заблуждават, че ще могат да се гаврят с мъжете, щото имало закони, които да защитават женските безобразия! Имам предвид гадорията с ИК, където по закон се отнемат всички права на мъжете, а жените безконтролно и безнаказано ще ги наказват произволно, когато им скимне (мъжът няма право изобщо да доказва своята невинност, щом бъде обвинен в женско насилие)! Че, и женско гестапо GREVIO решили феминистките да създават? Такива филми се произвеждат само в Холивуд. Обективната реалност показва друго, какъвто е и поредният случай с жената от Варна. Навсякъде по света мъжете не си поплюват, бият и наказват подобаващо жените, осмелили се да диктуват условия на силния пол. След простотията с МЕ Тоо сигурно ще има ръст на жени, предали Богу дух, като "награда" от мъжете, заради женски клевети. Щом ще има такива закони, ще има и обратно-пропорционална законност!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Дали е предразсъдък или реална оценка, че мъжете са груби, а жените деликатни? Когато жена е сред мъже, тя не може да отстои ненараняващо я поведение и за да се съхрани приема позиция на грубост- на жендър. В литературата това са зарзаватчийките, изобщо продавачките на пазара, които трябва да са груби за да не ги крадат и мамят. Противостоят им деликатните бледи дами с везмо до прозореца. Тези две роли дават различен шанс- грубите жени да влязат в конфликт с по- груби мъже и да ги бият като тупАни или да надвият на някой жендър и да го въртят на пръст, а често и бият.

 "Поведението е наборът от действия и бездействия на организма, особено във връзка с околната среда. Отразява способността на живото същество да изменя действията си под влияние на външни или вътрешни фактори. Притежава огромно приспособително значение, като позволява на организма да избягва негативните фактори на външната среда...

.........Човешкото поведение (и това на други организми и механизми) може да бъде общо, необичайно, приемливо или неприемливо. Хората оценяват приемливостта на определен тип поведение въз основа на социални норми, които регулират поведението, упражнявайки по този начин социален контрол. Заради многото значения на термина поведение, е невъзможно да се даде характеристика, без да се поясни контекстът, в който е използван"

  Правилата на поведение не са само социални норми, те може  да  са препоръчителни или задължителни и да се налагат със сила.Може да са определени от правилници, устави ,наредби....

Как ще се отнася екипажа към капитанът на кораба, ако е жена?Ами в цеха, на строежа, в банката, на пазара, в операта,ресторанта,......?Разбира се, че поведението ще бъде различно.На много места репродуктивното поведение е нежелателно, та и забранено.

Но независимо от мястото, речта на омразата  и предразсъдъците трябва да се избягват

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, vvarbanov said:

Правилата на поведение не са само социални норми, те може  да  са препоръчителни или задължителни и да се налагат със сила.Може да са определени от правилници, устави ,наредби....

Правилата се прилагат в общуването. Като се държи някой не в съответствие, се реагира някак си. На получената обратна връзка несъответният реагира и той някак си. Рядко и то най- вече на обществени места,  регулаторът е специален орган, почти винаги това са участниците в общуването.

Та... правилата може да са написани някъде, но границите се задават в момента на общуването. Може да има безброй правила за равноправие, но на живо N да се разтрепери пред Биг Бос, без онзи да е казал дума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, vvarbanov said:

Как ще се отнася екипажа към капитанът на кораба, ако е жена?

Такова нещо не трябва да се допуска, защото е извращение с авторитета на мъжа! Както и женски командир на отряд от мъже! "Има ли жена, има проблем, няма жена, няма проблем"! В казармата старшината на ротата ни казваше: - Туй дето пикае клекнало, освен за секс и за да ражда деца, за друго не става, и на жена офицер, чест не се отдава (тогава имаше и жени с чинове, от администрацията на поделението)! Не напразно в миналото мъжете не са допускали жени на кораби, защото носят само нещастия. Днес понеже жените били "равни с мъжете", навсякъде се навират, без да ги искат, защото по закон имали право. В това е и проблемът в отношенията мъже/жени! Мъжката доминация била стереотип, и сега искат да я заменят с женска доминация. Е, няма да стане.

 

Преди 35 минути, vvarbanov said:

Но независимо от мястото, речта на омразата  и предразсъдъците трябва да се избягват

То, когато на някой не му харесва нещо от казаното, веднага го обявява за реч на омразата, а ако някой мъж се чувства можещ повече от жена и го показва, било предразсъдък, и трябва да го избягва, за да не го осъди обществото или някоя феминистка!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, vvarbanov said:

На много места репродуктивното поведение е нежелателно, та и забранено.

Циникът Диоген мастурбирал на агората (в по- приличните текстове уринирал). Упрекнали го, че е неприлично, а той казал, че просто задоволява потребност. Други се хранят, подпърдат, а той в момента има потребност от това! Равноправен е сиреч и не е редно неговата потребност да бъде дискриминирана. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, herkules said:

Жените не трябва да се заблуждават, че ще могат да се гаврят с мъжете, щото имало закони, които да защитават женските безобразия!

Горкия,...пак ли те напердаши жена ти?

 

Преди 1 час, herkules said:

Навсякъде по света мъжете не си поплюват, бият и наказват подобаващо жените, осмелили се да диктуват условия на силния пол.

 Освен когато жените бият мъжете, какъвто е твоят случай.

Нормалните мъже не смятат, че имат по малко права от жените и не се хвалят с някакво илюзорно превъзходство.Като тебе приказват само индивидите които страдат от комплекс за малоценност.  И понеже не можеш да се сравняваш с мъжете, искаш да доминираш над жените.

За да компенсираш своята малоценност ти се самозалъгваш, че  щом си от мъжки пол принадлежиш към някаква по висша категория индивиди

Виждам, че не само ти и други си въобразяват, че мъжете и хетеросексуалните имат някакви привилегии пред жените и ЛГБТ.

  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, herkules said:

 в миналото мъжете не са допускали жени на кораби, защото носят само нещастия.

При цялата ми симпатия към казаното и към самия ник herkules, да напомня мита, че боговете наказали Херакъл да преде, а Омфала вж. да се разхожда с лъвската кожа. Боговете са иронични ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, vvarbanov said:

На много места репродуктивното поведение е нежелателно, та и забранено.

 

Преди 6 минути, Втори след княза said:

Циникът Диоген мастурбирал на агората (в по- приличните текстове уринирал). Упрекнали го, че е неприлично, а той казал, че просто задоволява потребност. Други се хранят, подпърдат, а той в момента има потребност от това! Равноправен е сиреч и не е редно неговата потребност да бъде дискриминирана. 

Тия примери не са репродуктивно поведение!

Ами щом си равноправен изсери се на масата докато вечеряте семейно.Що да си дискриминираш потребностите?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, vvarbanov said:

Виждам, че не само ти и други си въобразяват, че мъжете и хетеросексуалните имат някакви привилегии пред жените и ЛГБТ.

И ти имаш еволюционна привилегия, но доброволно се отказваш от нея. :(  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, vvarbanov said:

и щом си равноправен изсери се на масата докато вечеряте семейно.

Няма да ме разберат. Тъпото е, че и ти не разбираш и не отделяш общото разсъждение от конкретното. Не губи кураж! Учи се!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, herkules said:

Навсякъде по света мъжете не си поплюват, бият и наказват подобаващо жените, осмелили се да диктуват условия на силния пол.

Херкулес, с жените все пак рискуваш. Напълно възможно е да попаднеш на някоя, която да ти отвърне подобаващо -- т. е. нокаутиращо:boxing: 

Затова ще е най-сигурно, ако се развихриш с шутове и тупаници в някоя детска градина или в старчески дом. Наказвай там. Дерзай!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Втори след княза said:

При цялата ми симпатия към казаното и към самия ник herkules, да напомня мита, че боговете наказали Херакъл да преде, а Омфала вж. да се разхожда с лъвската кожа. Боговете са иронични ;) 

Е, да, ама това са го решили боговете!? :rofl:  И е вид наказание заради нещо си. А, сега коя е причината една част от мъжете (като Nuk1 и Върбанов) да се самонаказват и да призовават и останалите мъже да приемат мазохизма и джендъризма, като нещо нормално, жените да се разпореждат с мъжете? С какво са виновни мъжете като пол, че са природно по-силни от жените и ги пребиват от бой, когато има разногласия и женският инат е непреодолим по друг начин?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, herkules said:

С какво са виновни мъжете като пол, че са природно по-силни от жените и ги пребиват от бой, когато има разногласия и женският инат е непреодолим по друг начин?

Този проблем е бил и мой.
Моят опит говори- късай и фърляй. Кривото дърво, като не става за греда, да не го изправяме? 

Цитирай

Цонке ле чушка червена, три пъти в манджа туряна, 
три пъти в манджа туряна, два пъти в боклук хвърляна.
Два пъти си годявана, три пъти си венчавана, 
чушката люта пак люта и ти си Цонке ле кът нея. 

... и да я стриеш, не става по- читава.

Другото е мъжът да дава такива предимства, на които не може да се устои- закрила, власт, богатство, престиж, знания... но и това е, ако не е Люта чушка. Соломон е имал всичко, дето написах. От къде ли му е дошло на ум това

Цитирай

По-добре да живееш в ъгъл на покрива, отколкото със свадлива жена в широка къща.

Все пак нещо оптимистично

Цитирай

Престижен, заможен мъж и неговата жена вечеряли в скъп ресторант, когато изневиделица се появила красива млада дама, целунала мъжа и му прошепнала „Ще се видим по-късно“. „Какво беше това ?“ възмутила се жената „Това е моята любовница.“ отговорил мъжа „Това е, край…Не издържам повече!“ казала жената „Искам развод“ „Добре.“ невъзмутимо казал мъжът, „Но помни ако се разведем това означава край на разходките за пазар до Париж, край на зимните почивки в Барбадос и на летните почивки в Тоскана, без ягуари и яхтен клуб. Но решението си е твое все пак.“ В този момент в ресторанта влиза колега на мъжа с прекрасна мацка на рамото си. „Коя е тази жена с Мат?“ пита жената „Това е неговата любовница.“ казва мъжа „Нашата е по-хубава“ отговаря жената.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Шпага said:

Херкулес, с жените все пак рискуваш. Напълно възможно е да попаднеш на някоя, която да ти отвърне подобаващо -- т. е. нокаутиращо:boxing: 

Затова ще е най-сигурно, ако се развихриш с шутове и тупаници в някоя детска градина или в старчески дом. Наказвай там. Дерзай!

Нищо не рискувам. Такива нокаутиращи мъжете жени ги има само по американските филми. До сега не съм виждал, жена да нокаутира мъж, а за мен ще са необходими поне 10-на. Все обратното става. Те за това все реват феминистките за права и незнам какво си. Ами хайде тогава, нека да се махнат законите възпиращи мъжете към саморазправа с жените при свада (семеен конфликт), официално да обявят, че и жените имат право да бият мъжете (ако могат) и да видим тогава кой кого ще нокаутира? Като гледам статистиката до сега от началото на 2018 вече има 30 нокаутирани жени, при все забрани и закони, възпиращи мъжете да нокаутират жени! :ck:В русия декриминализираха домашното насилие, и сега мъжете там много по-малко нокаутират жените, защото жени не смеят много много да излизат на ринга да се боксират с мъже! :bottom:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

Херкулес, с жените все пак рискуваш. Напълно възможно е да попаднеш на някоя, която да ти отвърне подобаващо -- т. е. нокаутиращо:boxing: 

Затова ще е най-сигурно, ако се развихриш с шутове и тупаници в някоя детска градина или в старчески дом. Наказвай там. Дерзай!

Двамата горките изглежда доста са ги били и сега като са видели поле за изява в този форум не могат да се спрат да бръщолевят, мислят, че могат един вид да си го върнат във вербален вид.

Преди 18 часа, herkules said:

Добре, напълно те разбирам! Но да питам нещо искам. Не мога ли да се възмущавам от много неща, да ги коментирам във форума, и това престъпление ли е? От дискусията тук разбирам, че всичко, което не е забранено, е разрешено. Само дето това, дето уж е разрешено, зависи пак от съда, да го определя, и виновният може да е невинен, а невинният виновен!  Те това се нарича "справедливост"! Който има много пари, винаги е невинен.

Дора и Дорис, специално за вас!

Обърнете внимание на текста! Това е клип метафора, който ме разтърсва, и когато го гледам изпитвам особено чувство. Не съм такова чудовище, за което ме мислите! Красивата Елайза Дей (Кайли Миноуг) е в образа на жена, мечта за всеки мъж, като мен, но аз не съм като мъжа от клипа. Дали е дива роза, или е ангел искам вие  да определите, ако имате време и желание!

Поздрави! 

А-ха, значи за теб  добра жена е само мъртвата жена. Това вероятно е някакъв вид заплаха към нас. Доста тъпичко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, Doris said:

Двамата горките изглежда доста са ги били и сега като са видели поле за изява в този форум не могат да се спрат да бръщолевят, мислят, че могат един вид да си го върнат във вербален вид.

А-ха, значи за теб  добра жена е само мъртвата жена. Това вероятно е някакъв вид заплаха към нас. Доста тъпичко.

Дорис, мислех те за по-интелигентна, дори си и учен?!? Явно не схващаш какво исках да кажа. Това дори беше комплимент от моя страна, в знак на уважение към женската същност! За такава жена всеки мъж би се борил. Защото женската сила е в женската слабост и женска красота. Проследила си текста и си се абстрахирала от същността на клипа, като си видяла кръвта и камъка, също и думите на мъжа "красотата трябва да умре"! Не, не това е моето тълкуване на клипа! Елайза Дей (Кайли Миноуг) е рядко срещана женска красота!!! Афродита, така обземаща, че се забравяш в нея, когато е в твоето обкръжение, възраждайки в теб нещо дълбоко и отдавна забравено...Но, дива, свободна, независима, лежаща в реката на промяната. Така пленяваща, че не всеки умее да и устой на 'погледа', да не изгуби себе си в нея.

Редактирано от herkules
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, мерси за такова "уважение"  .Същността на историята е в това, че хубавата "дива роза"  лежи във водата с разбит череп, не може да се абстрахираме от това. А убиецът така и не проумява, че красивата дива роза е личност на име Илайза Дей.

Песента е част от албум с песни за убийства. Има песен за  обратния вариант убийство - жертвата е красив младеж:

https://www.youtube.com/watch?v=QzmMB8dTwGs

И двете са на фолклорна основа. Изглежда хората са били потресени от такива жестоки страсти и са пресъздали случилото се в легенди и песни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Doris said:

А, мерси за такова "уважение"  .Същността на историята е в това, че хубавата "дива роза"  лежи във водата с разбит череп, не може да се абстрахираме от това. А убиецът така и не проумява, че красивата дива роза е личност на име Илайза Дей.

Песента е част от албум с песни за убийства. Има песен за  обратния вариант убийство - жертвата е красив младеж:

https://www.youtube.com/watch?v=QzmMB8dTwGs

И двете са на фолклорна основа. Изглежда хората са били потресени от такива жестоки страсти и са пресъздали случилото се в легенди и песни.

Брей, то човек да не ти покаже нещо бе?! Веднага отвръщаш и то лошо. Само че тази песен не е филмирана в клип. А и не изглежда правдоподобна. С малко ножче, жена да убие мъж и после мъжът да бъде метнат в дълбок кладенец?!? Права си, и това е част от албум "Murder Ballads", но се съмнявам, че точно заради такива жестоки страсти  са пресъздали истински случки. Просто бизнес, а ексцентричното се продава! Само дето не искаш да разбереш какво мисля за "дивата роза" с разбития череп. Ако аз бях на мястото на мъжа, "дивата роза" щеше да е щастлива "принцеса"!

 

Преди 4 часа, Doris said:

А-ха, значи за теб  добра жена е само мъртвата жена. Това вероятно е някакъв вид заплаха към нас. Доста тъпичко.

Не, не е така! Ако го трансформирам в преносен смисъл щеше да значи "добрата феминистка е само мъртвата феминистка"! Елайза Дей не я виждам като феминистка!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...