Отиди на
Форум "Наука"

Истинската история на Македония


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, skiahtro said:

Т.е. 20% от населението, да има същия глас и право на решения, като 80% от населението... А това няма как да стане!

Така е в ЕС. 🙂 Седем милионна България има същият глас в ЕК,като осемдесет милионна Германия.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,7k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 10 минути, nik1 said:
  Цитирай

- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

 

Дрън-дрън...

Дрън-дрън...

Дрън-дрън, каза Тенекията!🙂

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, deaf said:

Така е в ЕС. 🙂 Седем милионна България има същият глас в ЕК,като осемдесет милионна Германия.

Кипър не са две държави, за да имат равноправие в ЕС! Кипър е окупирана територия, от чужди окупатори, които нямат нищо общо с Кипър, нито с ЕС!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 20 минути, Atom said:

Разбира се, че може да се противопостави.  Това може да стане обаче по някакви детайли или конкретни причини, а изпълнението на поставеното условие да може лесно да се проследи и контролира. Т.е. противопоставянето на този етап се разбира като нещо временно и което не нарушава принципното съгласие. Трябва да направите това и това и за изпълнение ще се  се приеме  първо или второ. При нас въпроса е принципен - не ни устройва вашата идентичност. Това обаче не е причина която да се изрази чрез техническо вето, а чрез принципно при вземането на политическо решение за членството на Македония.

Защо при първото вето от 2012 нямаше проблем?  Защото там нещата бяха кристално ясни. Искахме договор за приятелство между нас и Македония.  Има договор - искането е изпълнено. Няма договор - не е изпълнено.   Въпросът с изпълнението на самия договор въобще не беше предмет на ветото.  Т.е. по подразбиране за започване на преговори на Македония с ЕС тя се нуждаеше само от подписването на Договора, а самото изпълнение на този договор ще е постоянно и ще става както по време на преговорния процес, така и след неговото приключване. 

Сравни пак гърците и нас. Гърците първоначално искаха името Македония изобщо да отсъства от името на северния им съсед. Това е ясно и конкретно искане, което лесно може да се проследи и контролира дали е изпълнено или не.  С течение на времето гърците постепенно сваляха летвата и накрая се стигна до сегашното положение.  Ние при ветото ни от 2012 също стартирахме с ясно и конкретно искане, но след като то беше изпълнено започнахме да вдигаме летвата и да поставяме нови искания. Т.е. направихме точно обратното на гърците . Ако през 2012 искахме да подпишем договор и ветото беше само за подписване, без да поставяме условия договорът да се изпълни то през 2019 вдигнахме летвата - не  договорът трябва да се изпълни и тогава. След това още веднъж дигнахме летвата с декларацията на НС и още веднъж с решението на КСНС.  

От действията ни на всички стана ясно, че в нашето вето не става въпрос за някаква конкретика или детайли, а то е принципно и по широк кръг от въпроси. Това обаче е шмекеруване и е недопустимо.  Вето по принципен въпрос не може да се поставя на този етап. Мястото на принципните несъгласия е на друго място. 

 

Имахме мутра министър-председател (нали не смяташ че колегите му не са били нясно с миналото му и с това какво се случва в България по време на втория и третия мандат ) и всичко му се разминаваше.


Сега в Съвета виждат един млад човек, който се опитва да прави нещо, говори, обещава , после  пък се отмята и т.н. Те не са идиоти и вероятно разбират че става нещо "голямо", макар и той самия да не може да обясни добре..

Ако това продължи, какво от това?..В един момент ще им писне от това положение и те самите ще предложат друго (например- замразяване на Македония,  и даване на зелена сввтлина на Албания)

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 минути, skiahtro said:

 

Дрън-дрън...

Дрън-дрън...

Дрън-дрън, каза Тенекията!🙂

Каза Плашилото ха-ха-ха-ха-ха

Цитирай

- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, nik1 said:

Каза Плашилото ха-ха-ха-ха-ха

 

Ха-ха-ха! Абе сигурно се възприемаш за много си духовит, ама си имаш недостатък, че се повтаряш...

Освен това имаш склонност към дискриминация и изкривяване на истината! Кухите, нямат повече мозък от пълните със слама и по никакъв начин не ги оневиняваме или издигаме в пиедестал! Те също обичат да говорят, въпреки че не осъзнават, че "много обичат да говорят", а дадеш ли им и влас, вече нямат стигане, да ядат сапуна...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 26 минути, skiahtro said:

Ха-ха-ха! Абе сигурно се възприемаш за много си духовит, ама си имаш недостатък, че се повтаряш...

Освен това имаш склонност към дискриминация и изкривяване на истината! Кухите, нямат повече мозък от пълните със слама и по никакъв начин не ги оневиняваме или издигаме в пиедестал! Те също обичат да говорят, въпреки че не осъзнават, че "много обичат да говорят", а дадеш ли им и влас, вече нямат стигане...🙂



Мойто момче, самия ти си поваряш репертоара с трола и "плашенето",  аз само ти го намопням,
Ти си едно константно тролче, не вкарваш нищо полезно във форума, нямаш интерес от развиването им (или само когато си на кеф, което е рядко отклонение от обичайното ти състояние). и по принцип номера ти е да сговнявсаш темите и дискусиите, зяджайки сеи тролейки някого (сега съм аз) ,

Остави тая рабита с акълите дето ми ги даваш.  Ти все до в монета още нямаш никаква представа за себе си и участето си във темите,  (взел си да раздеавашакъли) -  очевидно е,  че си социопатче, с  когнитивни и ментални проблеми

Така че - ти си преценваш..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nik1 said:

Сламчо, мойто моче, имаш слама в главата и няма как да знаеш какъв съм.
Мойто момчСамия ти си поваряш трепертоара с трола и плашетео,  аз ти го намопням, с

Виж, плашилото не трябва да има ъкъл, не му е необходимо, то си има други функции! 🙂

Какъв обаче е тоя, който персистентно се опитва да обяснява на едно сламено плашило, че нямало мозък, е съвсем друг въпрос....😃

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, nik1 said:

Ако това продължи, какво от това?..В един момент ще им писне от това положение и те самите ще предложат друго (например- замразяване на Македония,  и даване на зелена сввтлина на Албания)

 

Не мисля. Въпросът е принципен и то не за РСМ или Албания, а за начина на функциониране на ЕС.  За това какъв е механизма за вземане на решения, изпълнението им, контролирането на това изпълнение и т.н.    При нас да се вземе някакво решение и после да не се изпълни си е съвсем в реда на нещата.  Ние не обръщаме внимание на тези неща, но те са  важни за западните демокрации.

Според мен има много по-висока вероятност да оберем пешкира, отколкото проблемът да се забрави или по някакъв чудодеен начин да се реши в наша полза. Прекалено много шмекери се навъдиха, които гледат да заобиколят общите решения и процедури в съюза. Ние сме най-слабото звено и е много вероятно точно ние да изядем шамарите за назидание на останалите, а не Унгария или Полша които също се опитват да шмекеруват.

Не знам защо не се поучим от гръцкия опит. Гърция си постига целите, но винаги гледа да се съобразява с европейските бюрократични правила и норми и да се впише в тях.    

Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, nik1 said:

Мойто момче, самия ти си поваряш репертоара с трола и "плашенето",  аз само ти го намопням,
Ти си едно константно тролче, не вкарваш нищо полезно във форума, нямаш интерес от развиването им (или само когато си на кеф, което е рядко отклонение от обичайното ти състояние). и по принцип номера ти е да сговнявсаш темите и дискусиите, зяджайки сеи тролейки някого (сега съм аз) ,

Остави тая рабита с акълите дето ми ги даваш.  Ти все до в монета още нямаш никаква представа за себе си и участето си във темите,  (взел си да раздеавашакъли) -  очевидно е,  че си лайняно социопатче, с  когнитивни и ментални проблеми

Така че - ти си преценваш..

Така е, съгласен съм. 🙂Аз съм това, което те плаши, а в случая е необходимо само да ти подам огледалото...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, Atom said:

 

Не знам защо не се поучим от гръцкия опит. Гърция си постига целите, но винаги гледа да се съобразява с европейските бюрократични правила и норми и да се впише в тях.    

Как да се научим? Знам какъв е гръцкия опит, питам как да стане..

Самицитирам се:

"Да така ги виждам нещата..Защо? -Смятам,че политическата ни система от тук нататък няма да позвоили изкласяване на политик и на "политики" от ранга.

Очакват ни слаби (електорално, но и не само) коалиции - принципни (илюстративно - нещо като ПП+ДБ,+Изправи се) или  коалициии на "софрата" (ГЕРБ, ДПС, ИТН, някакви "патриоти", т.е като новата), които смятам няма да могат да подстигнат (като излъчени политици, и/или политики) "сглобяването"

Ако говорим пък за колалицията на софрата: Как си представящ да се извърши "сглобяването" от "тулупа от зайчарника","повелителя на корунпцията и на мафията", "притрежателя на леките жени и на чеджмедежата"?  . Или това да е направено от чалга-фалшвия певец , които разбира само от тази търговия (основно продажба на хора и души), която го обогатява и му дава власт"

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, skiahtro said:

Така е, съгласен съм. 🙂Аз съм това, което те плаши, а в случая е необходимо само да ти подам огледалото...

Не така :), не си разбрал ха-ха-ха.
Аз съм твоето огледало, това което те плаши теб самия..Не защото съм "плашило", а защото при мен е "каквото повикало, такова се обадило"
"Плашило" за плашилата (намерил си майстора, ха-ха-ха-ха)

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, Atom said:

Не знам защо не се поучим от гръцкия опит. Гърция си постига целите, но винаги гледа да се съобразява с европейските бюрократични правила и норми и да се впише в тях.    

Изискванията на гърците, бяха точни, конкретни, искаха си само своето, без да имат претенции към чуждото! Без задни мисли и избягваха заблуждаващи тълкувания!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 14 минути, Atom said:

Ние сме най-слабото звено и е много вероятно точно ние да изядем шамарите за назидание на останалите, а не Унгария или Полша които също се опитват да шмекеруват.

Е хубаво, какво те притеснява това? Не мога  да разбера какви ти притестненията.

Ще ни спрат паричните потоци- Чудесно, ще се замислим повече (ако нямаме мислещи и тогава, какво да го говорим изобщо, нищо не става от нас като нация, нали така?)

Няма да ни премат в еврозоната?  - чудесно за мен е по-добре, ще избегнем "десетилетието на икономическия попилизъм" и "гръцкия сценарии" (разглеждай ме като скептик "отдясно" на присъединяването)

Няма да станем част от Шенген? "Чудо голямо"

Какво друго?

Давай :)

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 46 минути, nik1 said:

Не така :), не си разбрал ха-ха-ха.
Аз съм твоето огледало, това което те плаши теб самия..Не защото съм "плашило", а защото при мен е "каквото повикало, такова се обадило"
"Плашило" за плашилата (намерил си майстора, ха-ха-ха-ха)

Абе, не изпитвам нужда, да говоря като папагал - на папагал, разбралите са разбрали, само ти изоставаш Майсторе Ха-Ха. За мен си удоволствие и те харесвам, за тази част да си спокоен

Преди 36 минути, nik1 said:

Е хубаво, какво те притеснява това? Не мога  да разбера какви ти притестненията.

Ще ни спрат паричните потоци- Чудесно, ще се замислим повече (ако нямаме мислещи и тогава, какво да го говорим изобщо, нищо не става от нас като нация, нали така?)

Няма да ни премат в еврозоната?  - чудесно за мен е по-добре, ще избегнем "десетилетието на икономическия попилизъм" и "гръцкия сценарии" (разглеждай ме като скептик "отдясно" на присъединяването)

Няма да станем част от Шенген? "Чудо голямо"

Какво друго?

Давай :)

 Не просто никой няма да те пита, Майсторе Ха-Ха, един ден Кирчо, че подпише, даже няма да разбереш и ще си духне под опашката... 🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, nik1 said:

Е хубаво, какво те притеснява това? Не мога  да разбера какви ти притестненията.

Аз ти казах - вътрешните конфликти и раздори.  Проблемът с това какво искаме и очакваме от Македония си е наш.  От сглобяване на картината се нуждаем ние, а не Македония, Албания или ЕС.  Иначе този проблем ще изкача периодично за щяло и нещяло и ще се използва като повод за постигане на кой знае какви цели. 

И не става въпрос за това да ги "пуснем" или да не ги пускаме, а за това какво искаме и какво очакваме. До момента в който ветото се поддържа  конфликти  ще има само сред елита и политиците. Вдигне ли се ветото преди  да е осъществено "сглобяването", очаквам обществото да се разцепи на две. Тогава освен разделението русофили-русофоби ще получим още една трайна разделителна линия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Atom said:

Аз ти казах - вътрешните конфликти и раздори.  Проблемът с това какво искаме и очакваме от Македония си е наш.  От сглобяване на картината се нуждаем ние, а не Македония, Албания или ЕС.  Иначе този проблем ще изкача периодично за щяло и нещяло и ще се използва като повод за постигане на кой знае какви цели. 

 

Добре, нали го коментрахме и това (въртим се в кръг, имам предвид не аз)

Самоцитирам се:

"Няма време за "сглобяване на парчетата"  в едно цяло - трябват  години за "сглобяването" .
Няма интелектуален и нравствен капацитет за постигане на това при управляващите (имахме само един държавник в най-новата история, който можеше да се справя с такива задачи),
Научният капацитет корелира  с политическата воля, т,е не е налице в момента 

При това положение, вътрешните крамоли и раздори  - в бъдещето, са принципно "неизбегаеми" при каквото и да състояние на "флага" за ветото ("да" или " не") и при всяко възможно протичане  на събитията. "

==================================================

Атом, наистина ли вяарваш в това "сглобяване"?

С такива политици и "класа" (забележете - политиците от тази "класа" няма да изчезнат дори ако на власт дойде "принципна коалиция")?

 

 

 

288755385_559735872470371_8218539077412538765_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=pqj0w7NbhfMAX-vSlbn&tn=SjwmsH1EFJnJXwhz&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT_Htw53_QdkgocesKaeJOUsc0oVebw7UDGeaNApUDSP8A&oe=62B1C3B5

 

288302386_136050525741224_7848017555994164231_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=tagFy5stSwIAX_ALXSz&tn=SjwmsH1EFJnJXwhz&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT-8Stloq7FYecSw53DfzFJTkmUgauvaLfbVSMNaLyzrgw&oe=62B08C81

288672964_10219585916831342_5919899584819408123_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=KqMrPIPK8QMAX_VeM5J&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT9emaZsfueMp48cI9LUzYyBv9ArfRzK19uSrArCUgxZfg&oe=62B1A508

 

 

288664147_1271863136953944_5381879110487411930_n.jpg?stp=dst-jpg_s720x720&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=FCOCdmmHTfEAX9aRvZO&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT9udEXGE_CQW-5DAoeyyfEuT02R8aQZiU4bhH-9BL3APg&oe=62B174C3

 

288798599_10166265654270527_8336905572445146670_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=RFbhTygthG8AX_8yovP&_nc_oc=AQkntJdqMshmt4ONn0_3k0YqRy_uSSIkbXc8ncR_drJC4j10x02DlMPttPRNjzyjKh4&tn=SjwmsH1EFJnJXwhz&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT8ibMW1esoWDPrGWr23YTIExCZYbjidBPf9bYPh4FbzzQ&oe=62B1F6B6

 

Може да бъде изображение с 1 човек, седящ и текст, който гласи 'btv tv b btv 6.H- 1 NOVI "леко бутнах настимир ананиев и той театрално зална и падна върху колегите си".'

 

ПС

В Гърция има политически фамилии, има и традиция..

Забравете за Гърция..Тук е Ямайка..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

Атом, наистина ли вяарваш в това "сглобяване"?

Не казвам, че вярвам или не вярвам в "сглобяването".  Казвам, че имаме такава нужда.  Хайде да не е чак "сглобяване", но поне трябва да има някаква по-нормална и спокойна комуникация по тази тема.  Плаши ме истеризирането на въпроса. В момента например темата се истеризира за да се свали сегашното правителство.   

Борисов, Слави, Доган и т.н. са по-скоро бизнесмени и брокери, отколкото "идейни" политици.  Темата Македония ги интересува само на думи. Ако след изборите съставят правителство те нямат проблем да вдигнат ветото стига да възприемат това като "добра сделка".   А трябва да си сигурен, че от една страна ще ги натискат да го свалят, но от друга ще има и предложение за "добра сделка".  В ЕС поне морковът и тоягата винаги вървят в комплект. 

Въпросът е доколко политиците управляват масите и доколко тази истерия е обхванала умовете на хората.  Няма ли едно подобно действие да свали и новото правителство?  Нагласата "всички са маскари" е неприятна, но обикновено води  само до апатия. Ако към една такава нагласа обаче се прибави истерия може да се преформатира в нагласата "всички са национални предатели".  При подобно развитие политическия живот в България може да придобие много по-различни черти.   Ако сега обществото ни е  обхванато от "консервативен будализъм" при подобно развитие може наистина да преминем към  фаза "агресивен национализъм" с проруска и антинатовска/анти-ЕС закваска. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, Янков said:

И какво?

Нито историята е вътре, нито езика, даже за българи в конституцията на РСМ не се споменава.

Между другото гаранциите на ЕС и ЕК не струват и пукната пара - справка проблемите на Словения с Хърватия и "европейската гаранция".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребител

Прочетох английската версия на текста и никъде не се споменават българи.

България е спомената точно три пъти, като два от тях са относно договора за добросъседство, а третия е относно декларацията за езика.

Това предложение е просто унижение за България - в него няма нищо от нашите искания. Приемането му ще е пълна капитулация, но с гласовете на интернационалистите леваци от ПП, ДБ, БСП и с подкрепата на ДПС ще мине. Следващия път пак гласувайте за левудрери - хем данък инфлация, хем национално предателство, но пък обещават светли бъднини.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Dobri_I said:

Прочетох английската версия на текста и никъде не се споменават българи.

България е спомената точно три пъти, като два от тях са относно договора за добросъседство, а третия е относно декларацията за езика.

Това предложение е просто унижение за България - в него няма нищо от нашите искания. Приемането му ще е пълна капитулация, но с гласовете на интернационалистите леваци от ПП, ДБ, БСП и с подкрепата на ДПС ще мине. Следващия път пак гласувайте за левудрери - хем данък инфлация, хем национално предателство, но пък обещават светли бъднини.

А за кои трябва да гласуваме? Назови ги конкретно така, както назоваваш "левундерите".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Шпага said:

А за кои трябва да гласуваме? Назови ги конкретно така, както назоваваш "левундерите".

Ако ти е кеф КОД, ако ти е кеф ВМРО (въпреки че и те са в ляво), общо взето всеки който поставя интересите на България (на българските граждани и на етническите българи зад граница) над интересите на чужди държави (било Русия, САЩ или страните от ЕС).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...