Отиди на
Форум "Наука"

Истинската история на Македония


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 минути, Янков said:

Мненията не съм ги и поглеждал. И с оглед на троловете и цензурата развихрящи се в нета, не считам и че си заслужава.

Става въпрос за мнения, в които тук редовните заподозрени си коментирахме ситуацията. Не за някакви новодошли тролове. 

Абе да се спасява администрацията. Щом решиха, че това им е проблемът на форума..

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,7k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 20 часа, nik1 said:

Москва има интерес първо Сърбия да влезе в ЕС.

Това ако не е малоумна "опорка",какво е?! Дай определение за това "мнение"? И какво значение има кой ще влезе първи в ЕС - Македония или Сърбия? Какво постигна Русия с "троянския кон" България в ЕС,което другия "троянски кон" Сърбия,ще свърши?! Нищо!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, deaf said:

Това ако не е малоумна "опорка",какво е?! Дай определение за това "мнение"? И какво значение има кой ще влезе първи в ЕС - Македония или Сърбия? Какво постигна Русия с "троянския кон" България в ЕС,което другия "троянски кон" Сърбия,ще свърши?! Нищо!

Не ме занимавай с малоумни въпроси, моля те. 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, sir said:

Става въпрос за мнения, в които тук редовните заподозрени си коментирахме ситуацията. Не за някакви новодошли тролове. 

Абе да се спасява администрацията. Щом решиха, че това им е проблемът на форума..

Извинявам се. Помислих че става въпрос за мненията след статията във факти.бг

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 51 минути, nik1 said:

Не ме занимавай с малоумни въпроси, моля те. 

ПС

Това че Русия не е постигнала нищо с "троянския си кон" България (което всъност не е вярно), не значи че не е е неин интерес да има: например:

-лоялен или зависим от нея Президент/лидер на Правитество на страна членка на ЕС,, който да иска и пропопонира отмяната на санкции срещу РФ (Радев 2016, 2018, 2020 )

-лоялевн или завимим от нея  Президент/Лидер на Правителство, който на Съвета на ЕС да налага вето на решения, който са в ущърб на РФ

-лоялен и зависим Президент/Лидер на Правителство, който да работи в полза на икомическическите (и геополитически) интереси на РФ в в дадената страна в частност, и в ЕС като цяло (Борисов 1 - Южен поток, Борисов 3- Турски поток)

 

и. т.н.

---

-дори да има лоялен или зависим Президент, който да саботира ЕС общо (ако знаеш френски език, и се поинтересуваш малко повече и в подробности, ще знаеш какво имам предвид)

--------

Дефчо, мнението ми не е опорка (дали малоумно или не, не съм аз който ще каже, но не си и ти) ,

Проблема  е в теб. Ще ти го кажа направо: Ти  си ограничен, мързелив  и слабообразоващ се потребител (ти дори не се научи да ползваш преводач, та още плачеш и мрънкаш че езика на цитатите бил руски, укараински или английски) , чието място не е в този форум..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, nik1 said:

Няма време за "сглобяване на парчетата"  в едно цяло - трябват  години за "сглобяването" .
Няма интелектуален и нравствен капацитет за постигане на това при управляващите (имахме само един държавник в най-новата история, който можеше да се справя с такива задачи),
Научният капацитет корелира  с политическата воля, т,е не е налице в момента 

При това положение, вътрешните крамоли и раздори - в бъдещето, са принципно "неизбегаеми" при каквото и да състояние на "флага" за ветото ("да" или " не") и при всяко възможно протичане  на събитията. 

Да не искаш да кажеш, че сме преминали някаква "повратна точка" от която няма връщане. Говорехме си в темата за демографията, че рискът е от профанизация и лумпенизация на населението. Сещаш се - населението намалява, читавите се изнасят навън в резултат на което расте профанизацията,  а тя от своя страна ускорява още повече емиграцията. При един такъв процес, ако се премине повратната точка няма връщане назад и се стига до разпад на обществото.

Не може "да не може да се сглобят парчетата".  Ние сме взели политическо решение, че Македония може да стане член на ЕС.  Тя затова е и в списъка на кандидатите.  Ако действително парчетата не могат да се сглобят не е трябвало изобщо да приемаме такова политическо решение.  При това положение, ако принципно не сме съгласни с членството на РСМ в ЕС тя нямаше да е в списъка за кандидатите,  а най-много при потенциалните кандидати заедно с Косово и Босна или пък въобще да отсъства от списъците, както  към настоящия момент отсъстват Украйна, Грузия и Молдова. 

Ние може и да си мислим, че ветото ни е политическо, но за останалия свят ветото НЕ е политическо (принципно несъгласие), а техническо.  Ако не може да решим един технически въпрос демонстрираме тотална некадърност и некомпетентност.  Или не разбираме как работи ЕС, или пък разбираме, но самите ние не сме в състояние да работим по тези правила. 

В тази тема някъде по-напред се писа за морални или имиджови вреди ако "пуснем" РСМ.  Ако не ги пускаме просто защото не сме в състояние да "сглобим парчетата" имиджовите вреди ще са многократно по-големи. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 33 минути, Atom said:

Да не искаш да кажеш, че сме преминали някаква "повратна точка" от която няма връщане. Говорехме си в темата за демографията, че рискът е от профанизация и лумпенизация на населението. Сещаш се - населението намалява, читавите се изнасят навън в резултат на което расте профанизацията,  а тя от своя страна ускорява още повече емиграцията. При един такъв процес, ако се премине повратната точка няма връщане назад и се стига до разпад на обществото.

 

 

 

Май това казвам :).
Да така ги виждам нещата..Защо? -Смятам,че политическата ни система от тук нататък няма да позвоили изкласяване на политик и на "политики" от ранга.

Очакват ни слаби (електорално, но и не само) коалиции - принципни (илюстративно - нещо като ПП+ДБ,+Изправи се) или  коалициии на "софрата" (ГЕРБ, ДПС, ИТН, някакви "патриоти", т.е като новата), които смятам няма да могат да подстигнат (като излъчени политици, и/или политики) "сглобяването"

Ако говорим пък за колалицията на софрата: Как си представящ да се извърши "сглобяването" от "тулупа от зайчарника","повелителя на корунпцията и на мафията", "притрежателя на леките жени и на чеджмедежата"?  . Или това да е направено от чалга-фалшвия певец , които разбира само от тази търговия (основно продажба на хора и души), която го обогатява и му дава власт

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно... Как ли е на фиромски "ни гък, ни мък"?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, nik1 said:

ти дори не се научи да ползваш преводач, та още плачеш и мрънкаш че езика на цитатите бил руски, укараински или английски

Тоест,аз да върша твоята работа?! Пускай си цитати ако щеш и на патогонски,пък после чакай потребителите да ги четат...🙂 Ти губиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, deaf said:

Тоест,аз да върша твоята работа?! Пускай си цитати ако щеш и на патогонски,пък после чакай потребителите да ги четат...🙂 Ти губиш.

Аз да губя от това, че ти не четеш материалите на чужд език, защото те мързи да ползваш преводачка?

На мен ми е "все тая" че ти ще си останеш цървул, и на гледам и както преположих (правилно, защото рядко греша) и на теб ти е през "оная работа"..

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 24 минути, новорегистриран2 said:

Интересно... Как ли е на фиромски "ни гък, ни мък"?!

...На чужд гръб.. всичко  може

Да ти цирам ли колко пъти дефчо се нахвърля, троли и изполва кваликации, без изобщо да съм го предизивал, ( във форума, изобщо) 

"Ни- гук, ни мък"- форума е консервативен, има си елентарни правила за общуване (да аз ги нарушавам, но не системно, и само в отговор на нападки , ударите под пояса също са такива, и най-важното зная кога съм нарушил)

Ти очакваш  специално отношение към Деф, защото ти се връзва на прикзаките за "левичарите" (които са тези, аз ли съм такъв, бе майна, обясни ми как и кога е станала тази работа) и ти  е съмишленик в спама? (или защото ме троли, мен катъо твой опонент? - в случая)

Ти пропадаш надолу, ама май не се усещащ или не ти пука..

Така да бъде

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, nik1 said:

Проблема  е в теб. Ще ти го кажа направо: Ти  си ограничен, мързелив  и слабообразоващ се потребител (ти дори не се научи да ползваш преводач, та още плачеш и мрънкаш че езика на цитатите бил руски, укараински или английски) , чието място не е в този форум..

 

Айде стига си изпражнявал власт! Нищо против теб, но не искай същото и за наобиколилите те руски шпиони и диверсанти!😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, skiahtro said:

 

Айде стига си изпражнявал власт! Нищо против теб, но не искай същото и за наобиколилите те руски шпиони!😉

Ха-ха-ха-ха Каква власт те преследва пък теб, сламчо? Ха-ха-ха-ха

Да съм баннал някого или да съм написал официлно предупреждение? Виждаш ли такова нещо? иИли е само мнение

Момче, сламата ти е изгнила. Помисли сериозно, някой трябва да ти я смени , ха-ха-ха-ха, 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, nik1 said:

Май това казвам :).
Да така ги виждам нещата..Защо? -Смятам,че политическата ни система от тук нататък няма да позвоили изкласяване на политик и на "политики" от ранга.

Очакват ни слаби (електорално) коалиции - принципни (илюстративно - нещо като ПП+ДБ,+Изправи се) или  коалициии на "софрата" (ГЕРБ, ДПС, ИТН, някакви "патриоти", т.е като новата), които смятам няма да могат да подстигнат (като излъчени политици, и/или политики) "сглобяването"

Ако говорим пък за колалицията на софрата: Как си представящ да се извърши "сглобяването" от "тулупа от зайчарника","повелителя на корунпцията и на мафията", "притрежателя на леките жени и на чеджмедежата"  . Или да е направено от чалга-фалшвия певец , които разбира само от тази търговия (продажба на хора и души), която го обогатява и му дава власт

Добре, да забравим за момент Македония и да разгледаме нещата от гледна точка на ЕС.  За съюза този въпрос е принципен и засяга функционирането на самия съюз.  Как роботи съюза? Да вземем пример с кандидатурата на Украйна. Днес Европейската комисия трябва да излезе със становище по този въпрос. Тя може да предложи статут на кандидат, статут на потенциален кандидат или да изкаже отрицателно становище. Очакванията са становището да не е отрицателно. От там нататък въпросът ще се разгледа на срещата на съвета на ЕС. Именно това е мястото където се излагат принципните политически съображения.  Ако една страна каже не, значи е не. Ако всички са съгласни, въпросите с принципните съображения приключват. От тук нататък може да се излагат само въпроси от техническо естество. Подобен е механизма за вземане на решения по още един куп други въпроси - бюджет, финанси, извънредно разпределение на фондове и помощи, разни политики и т.н.  

Преди няколко дни група български историци бяха в европейския парламент да изложат българската позиция защото според тях тя не се разбира добре от партньорите ни в ЕС.  Проблемът е, че ние сме тези които не разбираме как функционира ЕС.  В случая от гледната точка на съюза  не става въпрос изобщо за Македония, а за принципите за вземане на решения в съюза и за самото функциониране на ЕС. 

В тази връзка каквото и правителство да дойде на власт, натискът от страна на ЕС ще продължи.  И не защото ЕС се интересува толкова много от Македония, или македонците им са много симпатични, или са много прави, или нещо от този род, а защото нашето поведение засяга основополагащи принципи за вземането на решения в ЕС, а от там е от значение за самото съществуване и функциониране на съюза като съюз. Ако следващите правителства не разберат това и "не могат да сглобят парчетата" ЕС ще намери други начини да им въздейства през съвсем различни механизми. Било чрез рязане на фондове, било чрез спъване на наши политики и искания в съвсем други области или други подобни.  

С други думи тезата, че "времето работи за нас" е една голяма заблуда и илюзия. Каквото и правителство да дойде на власт няма да има лукса да не вижда този проблем или  да го отложи за по-добри времена. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Atom said:

Преди няколко дни група български историци бяха в европейския парламент да изложат българската позиция защото според тях тя не се разбира добре от партньорите ни в ЕС.  Проблемът е, че ние сме тези които не разбираме как функционира ЕС.  В случая от гледната точка на съюза  не става въпрос изобщо за Македония, а за принципите за вземане на решения в съюза и за самото функциониране на ЕС. 

Важният въпрос също е гарантиране на суверинитет между съседни страни и да се приключи с каквито и да било претенции и висящи въпроси от политическо естество, които биха могли да пречат на добросъседските отношения. Една от огласяваните пречки Турция да бъде разглеждана като сериозен кандидат за член на ЕС е нейните неуредени взаимотношения с Гърция по отношения на Кипър. Разбира се нашите проблеми с Македония са от друго естество, но въпросът е неразбирателството между двете страни дали би могло да пречи на нормалното функциониране на ЕС.

Например - съществуването на ОМО Илинден ние възприемаме като застрашаващо нашата сигурност, съществуването на български елемент в Македония вероятно те разглеждат по същия начин. Лично за мен няма друг способ за стигане до решение освен базата върху която съществува ОМО Илинден да бъде премахната - тоест "македонизмът" да бъде отречен. Ние трябва да гарантираме съществуването на македонска нация в бъдеще.

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Пандора said:

Важният въпрос също е гарантиране на суверинитет между съседни страни и да се приключи с каквито и да било претенции и висящи въпроси от политическо естество, които биха могли да пречат на добросъседските отношения. Една от огласяваните пречки Турция да бъде разглеждана като сериозен кандидат за член на ЕС е нейните неуредени взаимотношения с Гърция по отношения на Кипър. Разбира се нашите проблеми с Македония са от друго естество, но въпросът е неразбирателството между двете страни дали би могло да пречи на нормалното функциониране на ЕС.

Турция Е официален кандидат  и води преговори с ЕС?  Може никога да не ги приключи, но все пак води преговори. Отваря някакви глави, други не може и т.н.  Напредъкът на Турция в преговорния процес се ограничава от съвсем различни механизми.  РСМ също е официален кандидат, но ние не допускаме тази страна да стартира преговорния процес. Това е много голяма разлика. 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 22 минути, Atom said:

Добре, да забравим за момент Македония и да разгледаме нещата от гледна точка на ЕС.  За съюза този въпрос е принципен и засяга функционирането на самия съюз.  Как роботи съюза? Да вземем пример с кандидатурата на Украйна. Днес Европейската комисия трябва да излезе със становище по този въпрос. Тя може да предложи статут на кандидат, статут на потенциален кандидат или да изкаже отрицателно становище. Очакванията са становището да не е отрицателно. От там нататък въпросът ще се разгледа на срещата на съвета на ЕС. Именно това е мястото където се излагат принципните политически съображения.  Ако една страна каже не, значи е не. Ако всички са съгласни, въпросите с принципните съображения приключват. От тук нататък може да се излагат само въпроси от техническо естество. Подобен е механизма за вземане на решения по още един куп други въпроси - бюджет, финанси, извънредно разпределение на фондове и помощи, разни политики и т.н.  

Преди няколко дни група български историци бяха в европейския парламент да изложат българската позиция защото според тях тя не се разбира добре от партньорите ни в ЕС.  Проблемът е, че ние сме тези които не разбираме как функционира ЕС.  В случая от гледната точка на съюза  не става въпрос изобщо за Македония, а за принципите за вземане на решения в съюза и за самото функциониране на ЕС. 

В тази връзка каквото и правителство да дойде на власт, натискът от страна на ЕС ще продължи.  И не защото ЕС се интересува толкова много от Македония, или македонците им са много симпатични, или са много прави, или нещо от този род, а защото нашето поведение засяга основополагащи принципи за вземането на решения в ЕС, а от там е от значение за самото съществуване и функциониране на съюза като съюз. Ако следващите правителства не разберат това и "не могат да сглобят парчетата" ЕС ще намери други начини да им въздейства през съвсем различни механизми. Било чрез рязане на фондове, било чрез спъване на наши политики и искания в съвсем други области или други подобни.  

С други думи тезата, че "времето работи за нас" е една голяма заблуда и илюзия. Каквото и правителство да дойде на власт няма да има лукса да не вижда този проблем или  да го отложи за по-добри времена. 

.

Да, задължително има консултации при приемането на нови членове преди да се всземе решението на съвета на ЕС (това е принципен въпрос и го има заложено), но останалото според мен не е така както аз разбирам, че го виждаш.

Дадена е възможността (и като полим то е ще точно за "специалните случаи",) всяка една от страните-членки да може да се противопостави на приемането на нова членка.. (на "процеса на разширяване" , както е написано). 

ПС

Що се касае до това, че в съвета ще трява да се предтавят политически причини от българския премиер- това какъв точно  проблем е?

Ако не може да ги престави -разбираемо, всички ще го разберат че той не е съвсем адекватен..


И какво  от това Атем?
Пак ще се консултират, и после пак същото..
Накрая ще им писне и решат че не си струва да се занимават съ Западните Балкани

Нали това искахме. 

Нашите могат да предложат и само Албания тогава, като коменсация

 

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Пандора said:

Една от огласяваните пречки Турция да бъде разглеждана като сериозен кандидат за член на ЕС е нейните неуредени взаимотношения с Гърция по отношения на Кипър.

Това не може да е вярно. Защото в турски Кипър беше проведен референдум и мнозинството от турските кипърци гласува за обединение с гръцкия Кипър и съответно членство в ЕС. Но гръцките кипърци отказаха... Следователно "топката" е у гръцките кипърци и Турция няма какво да направи повече...

Преди 7 минути, Пандора said:

въпросът е неразбирателството между двете страни дали би могло да пречи на нормалното функциониране на ЕС.

Не разбрах ясно въпросът? Северна Македония краде от българската история и тази кражба трови отношенията между нея и България.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, deaf said:

Не разбрах ясно въпросът? Северна Македония краде от българската история и тази кражба трови отношенията между нея и България.

Въпросът е дали някоя от двете страни или и двете чувстват заплаха за сигурността си. 

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Пандора said:

Въпросът е дали някоя от двете страни или и двете чувстват заплаха за сигурността си.

Че едната ще нападне военно другата? Аз тука писах в предишни коментари,че кражбата на българска история,някога в бъдеще може наистина да предизвика война или военни стълкновения между България и Северна Македония. Защото психологически не може да продължава дълго македонците да учат в училищата,че Самуил е македонски цар,а българите да си траят. В един момент напрежението ще ескалира и може например на футболна среща между македонските и български национали да се стигне до побоища между агитките.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, deaf said:

Че едната ще нападне военно другата? Аз тука писах в предишни коментари,че кражбата на българска история,някога в бъдеще може наистина да предизвика война или военни стълкновения между България и Северна Македония. Защото психологически не може да продължава дълго македонците да учат в училищата,че Самуил е македонски цар,а българите да си траят. В един момент напрежението ще ескалира и може например на футболна среща между македонските и български национали да се стигне до побоища между агитките.

Аз имах и предвид, че и съществуването на "древен македонски етнос" директно рефлектира върху нас и нашите "македонци". 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, nik1 said:

Ха-ха-ха-ха Каква власт те преследва пък теб, сламчо? Ха-ха-ха-ха

Да съм баннал някого или да съм написал официлно предупреждение? Виждаш ли такова нещо? иИли е само мнение

Момче, сламата ти е изгнила. Помисли сериозно, някой трябва да ти я смени , ха-ха-ха-ха, 

 

 

 

 

🙂...

Дрън-дрън Дрънчо! Начи поради кухата база данни, просто не помниш на колко руски шпиони и диверсанти си разплел чорапите, откак си на власт..

Ха-ха-ха, ма по-полеко го карай и снижи малко тенекията!😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, nik1 said:

Дадена е възможността (и като полим то е ще точно за "специалните случаи",) всяка една от страните-членки да може да се противопостави на приемането на нова членка.. (на "процеса на разширяване" , както е написано). 

Разбира се, че може да се противопостави.  Това може да стане обаче по някакви детайли или конкретни причини, а изпълнението на поставеното условие да може лесно да се проследи и контролира. Т.е. противопоставянето на този етап се разбира като нещо временно и което не нарушава принципното съгласие. Трябва да направите това и това и за изпълнение ще се  се приеме  първо или второ. При нас въпроса е принципен - не ни устройва вашата идентичност. Това обаче не е причина която да се изрази чрез техническо вето, а чрез принципно при вземането на политическо решение за членството на Македония.

Защо при първото вето от 2012 нямаше проблем?  Защото там нещата бяха кристално ясни. Искахме договор за приятелство между нас и Македония.  Има договор - искането е изпълнено. Няма договор - не е изпълнено.   Въпросът с изпълнението на самия договор въобще не беше предмет на ветото.  Т.е. по подразбиране за започване на преговори на Македония с ЕС тя се нуждаеше само от подписването на Договора, а самото изпълнение на този договор ще е постоянно и ще става както по време на преговорния процес, така и след неговото приключване. 

Сравни пак гърците и нас. Гърците първоначално искаха името Македония изобщо да отсъства от името на северния им съсед. Това е ясно и конкретно искане, което лесно може да се проследи и контролира дали е изпълнено или не.  С течение на времето гърците постепенно сваляха летвата и накрая се стигна до сегашното положение.  Ние при ветото ни от 2012 също стартирахме с ясно и конкретно искане, но след като то беше изпълнено започнахме да вдигаме летвата и да поставяме нови искания. Т.е. направихме точно обратното на гърците . Ако през 2012 искахме да подпишем договор и ветото беше само за подписване, без да поставяме условия договорът да се изпълни то през 2019 вдигнахме летвата - не  договорът трябва да се изпълни и тогава. След това още веднъж дигнахме летвата с декларацията на НС и още веднъж с решението на КСНС.  

От действията ни на всички стана ясно, че в нашето вето не става въпрос за някаква конкретика или детайли, а то е принципно и по широк кръг от въпроси. Това обаче е шмекеруване и е недопустимо.  Вето по принципен въпрос не може да се поставя на този етап. Мястото на принципните несъгласия е на друго място. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, skiahtro said:

🙂...

Дрън-дрън Дрънчо! Начи поради кухата база данни, просто не помниш на колко руски шпиони и диверсанти си разплел чорапите, откак си на власт..

Ха-ха-ха, ма по-полеко го карай и снижи малко тенекията!😉

Сламчо, Дефчо е добрите, от нашите, бе тъпчо сламен ха-ха-ха-ха

А.. и не ми прави на акълия, ами си смени си  сламата в главата, че замириса на кенеф вече
Ха-ха-ха-ха

Цитирай

- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 36 минути, deaf said:

Това не може да е вярно. Защото в турски Кипър беше проведен референдум и мнозинството от турските кипърци гласува за обединение с гръцкия Кипър и съответно членство в ЕС. Но гръцките кипърци отказаха... Следователно "топката" е у гръцките кипърци и Турция няма какво да направи повече...

Турците, щото турските кипърци никой не ги пита, искаха две равноправни кипърски области... Т.е. 20% от населението, да има същия глас и право на решения, като 80% от населението... А това няма как да стане!

Забелязал съм, че четете всичко директно от пропагандата на Анкара, без да подлагане нищо на съмнение.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...