Отиди на
Форум "Наука"

Събитията в село Бойник и участието на 13 пех. полк


borkoto

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, dora said:

Затова и си мисля, че е крайно време да излезем от позата на пасивна жертва, или на жертва, на която мъст й се полага по право, като това извинява всяко извършено от нея насилие. За националното самосъзнание да престанем да се изживяваме като жертви и да си дадем сметка, че не всичко, което сме правили, е цветя и рози, може да е изключително оздравително.

Болникът да си даде сметка, че не е никакъв болник за мен е въпрос на национална и историческа зрялост.

Още един източник, Робърт М. Кенеди: https://history.army.mil/books/wwii/antiguer-ops/AG-BALKAN.HTM#bulg2

Там: "The Bulgarian command in Yugoslavia had a pacification problem similar to that of the Germans. Consequently, the Bulgarians undertook a number of antiguerrilla operations on their own initiative, informing the Germans through liaison officers of the results of their efforts. In general, these were so savage as to quell the growth of any resistance movement of significance until late the following year."

С оглед на датата на писане, и независимо от споровете тук, бъдете здрави и успешни :)

Сериозно?:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 785
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, dora said:

https://history.army.mil/html/books/104/104-18/CMH_Pub_104-18.pdf

Същата публикация за сваляне. В предисловието и в края на pdf-a се вижда, че са използвани германски източници (не югославски).

Набляга се, че и българите, и германците имали същия "pacification problem" (касае точно партизански тип война). Какво означава това в контекста на този тип публикации може да бъде открито в тази статия:

https://www.nytimes.com/2018/01/18/opinion/violence-pacification-vietnam-war.html

" За да изчистят Виет Конг от районите, които те контролират, и от оспорваните села, САЩ разчитаха на стратегията за умиротворяване." Умиротворяването "произлиза от латинска дума, която означава да се направи мир, но актът на умиротворяване е насилствен. Той започна с нападение на махали и села, с бомбардировки, обстрели и минохвъргачни заграждения, за да подготвят пътя за наземни атаки. След като едно махало или село бяха превзети, правителствените служители на Южен Виетнам се преместиха, за да затвърдят контрола "

 

Разбира се,а сега ми покажете къде във въпросната книга пише за военни престъпления на българите ?:lol: И ако няма както всъщност е ,защо?  Тезата аз много искам да се извиня на някого, си е лично психологически проблем, и мисля е достоен за нечия дисертация по въпроса.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, bulgaroid said:

Разбира се,а сега ми покажете къде във въпросната книга пише за военни престъпления на българите ?:lol: И ако няма както всъщност е ,защо?  Тезата аз много искам да се извиня на някого, си е лично психологически проблем, и мисля е достоен за начия дисертация по въпроса.

Не четете внимателно, продължавате да се перчите и да подскачате. Ето ви го.

The Bulgarian command in Yugoslavia had a pacification problem (разбирайте безразборно избиване на мирно население с цел овладяване на територия) similar to that of the Germans.

Consequently, the Bulgarians undertook a number of antiguerrilla operations on their own initiative (ей ви още един ключ от бараката: по собствена инициатива, не по команда на германците!) informing the Germans through liaison officers of the results of their efforts.

In general,  these were so savage (извършвани с такава нецивилизована жестокост - savage означава брутален, нецивилизован, дивашки, неподобаващ на цивилизовано човешко същество) as to quell the growth of any resistance movement of significance until late the following year."

По свидетелства на немски офицери, по архиви и документи на германското командване и т.н. Прочетете въведението в пидиефа, за да видите откъде е тази информация.

Savage:

https://www.merriam-webster.com/dictionary/savage#:~:text=(Entry 1 of 4),such savage scenery— Douglas Carruthers

Знам, че не ви се харесва, но не спорете с мен. Спорете с автора. Ако отворите публикацията и я прочетете, ще видите, че това е военен документ. Ако не ви харесва пак, ето ви и от друга книга:

https://books.google.nl/books?id=VjVlCQAAQBAJ&pg=PA14&lpg=PA14&dq=bulgarian+savage+pacification&source=bl&ots=-OhpnooNjD&sig=ACfU3U1wNRSP3k23VUL6tpNgq6UITPf7PQ&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwi2lpzh5_jtAhXQCewKHUs7C6gQ6AEwA3oECAYQAg#v=onepage&q=bulgarian savage pacification&f=false

И тя не е югославска.

 

 

 

 

Screenshot 2020-12-31 at 19.07.30.png

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Б. Киров said:

Все пак, проследих Ви всички постове в тази тема - Вие само я подхвърляте и разпалвате спор, но не излагате никакви конкретни факти, открити от Вас. Какво целите, всъщност, с този начин на изложение. Къде са вашите проучвания по темата, която сам откривате?

Ако добре сте следили темата аз съм изложил по рано 5 документа - 3 от архивите и 2 извадки от книги (едната на спомени на ветерани, другата от докуентална книга за войната ). Какви други извори имате предвид? Аз немога да напиша каквото ми хрумне и проверявам достатъчно добре преди да публикувам.  Темата е все пак много тясна и всеки мой опит да правя паралел с други подобни събития е посрещан като провокация. Отделно,някои участници се опитват да полтизират темата и да я изведат в съвсем друг контекст : привет на "bulgaroid"! Така че да, темата е открита за полемика и спорове, и аз не виждам проблем с това ако не се отклоняваме твърде много.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Skubi said:

Темата е "Събитията в село Бойник и участието на 13 пех. полк"

А стигнахме до НАТО, турция и други още малко и ще дойдат световният заговор, евреите, масоните и гущерите....

Затуй не може обективно да се разглежда местните проблеми с местни хора.....

Както и лекар не му е позволено да оперира роднина....Засегнат е и не е обективен....

 

За съжаление тези които искат да обсъждат тази тема сме много малко :) - 3 или 4-ма. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, dora said:

Не четете внимателно, продължавате да се перчите и да подскачате.

Разбира се, но за подскачането едва ли,имам великолепен президентски стол на който няма как да подскачаш. Просто ви размазвам с доводи нищо повече,но това е полезно,обогатява знанията на човек и когато другия път някой ви разказва приказки без край, ще можете да го сразите подплатена със знания. Полезно е.Всъщност темата ще разкрие огромен брой престъпления срщу българщината от страна на комшиите и ще отвори очите на много хора. Включително и вас.:bigwink:

Преди 10 минути, dora said:

pacification problem (разбирайте безразборно избиване на мирно население) similar to that of the Germans

Ами според моя не особено добър английски, според някой говоря като пиян руски мафиот, но е много полезно, събеседника прави неистови усилия да вникне в проблема. :D Та, превода е "проблеми с умиротворяването", може ли друг превод и тълкуване на думите ? Защото аз тук не виждам такова нещо,нали може да сме българи ама чак пък толкоз прости не сме. Кога и как това се превежда като "безразборно избиване на мирно население" Не е хубаво да се лъже.

Преди 16 минути, dora said:

Consequently, the Bulgarians undertook a number of antiguerrilla operations on their own initiative (ей ви още един ключ от бараката: по собствена инициатива, не по команда на германците!) informing the Germans through liaison officers of the results of their efforts.

И? Понеже не сте на ти с проблема,ще обясня. Изкуственото творение Югославия, е натрупало толкова противоречия,че германците са само повод да започне всеобщо клане,мащабите са гигантски,колят се етнически,класово, и на местна почва. Проблема е ,че всеки с всеки се познава, и първите жертви са безащитните и невъоражените,и се почва. Като не могат да убият противника убиват семейството му, насилието е ужасяващо.Ще ви дам пример само през 1942г. в Босна сърбите успяват да убият 60 000 хървати и мюсюлмани,това са само четниците, без комунистите,като другите страни също не са по-добри.И,как е? Добре ли е като цифра? В българската окупационна зона е същото,според вас как да постъпят властите в случая? Да оставят сърбите да се изтребват,да изтребват другите народи,например албанците, и другите народи да изтребват сърбите, или да спрат насилието? Как да постъпят? Елементарен въпрос.  

 

Преди 27 минути, dora said:

In general,  these were so savage (извършвани с такава нецивилизована жестокост - savage означава брутален, нецивилизован, дивашки, неподобаващ на цивилизовано човешко същество) as to quell the growth of any resistance movement of significance until late the following year."

savage  може ли да се преведе като безжалостен? :D Аз с моя бегъл английски мисля е най-подходящо ? Което е задължително при определените обстоятелства на анархия и всеобща жестокост. Но не видях къде точно пише,че българите са извършили" military crimes", нещо не го виждам в текста,може ли да ми посочите? Вашите фантазии са интересни, но не отговарят на истината,нека сме коректни! Моля.

 

Преди 37 минути, dora said:

По свидетелства на немски офицери.

:lol: Разбира се.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, borkoto said:

Ако добре сте следили темата аз съм изложил по рано 5 документа - 3 от архивите и 2 извадки от книги (едната на спомени на ветерани, другата от докуентална книга за войната ). Какви други извори имате предвид? Аз немога да напиша каквото ми хрумне и проверявам достатъчно добре преди да публикувам.  Темата е все пак много тясна и всеки мой опит да правя паралел с други подобни събития е посрещан като провокация. Отделно,някои участници се опитват да полтизират темата и да я изведат в съвсем друг контекст : привет на "bulgaroid"! Така че да, темата е открита за полемика и спорове, и аз не виждам проблем с това ако не се отклоняваме твърде много.  

Ами благодаря за поздрава,но няма как да извадиш един проблем от контекста,за 68 път го казвам. Това си е грешка на автора,че се фокусира само върху едната част от проблема. Документи и история аз мога да ви дам много но автора търси едностранно вина, а това е демагогия. Не виждам смисъл. Както е тръгнало ще разкажем цялата история на Югославия,а там е едно клане без край.

 

Преди 31 минути, borkoto said:

За съжаление тези които искат да обсъждат тази тема сме много малко :) - 3 или 4-ма. 

Този проблем се изчерпа на първа страница.Просто няма такова нещо какво повече,играх си да ровя къде ли не и никой освен два три вестника не е чувал за това. Няма нищо,може би ако Русия ни върне архивите ще можем да разберем какво се е случило,но да плащам по колко беше 30 или 300, долара за страница,едва ли!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, bulgaroid said:

savage  може ли да се преведе като безжалостен? 

Не, безжалостен е ruthless. Savage e дивак, първобитен, нецивилизован. Лека вечер.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, bulgaroid said:

Отделно не е моя работа да доказвам,какво е станало в Бойник, " Докажете, че Бойник не се е случвал." тия работи така не стават, първо след като автора твърди,че нещо някъде се е случило трябва да го докаже, а аз евентуално да оборя доказателствата. Та хайде първо ни покажете нещо ,че изобщо нещо се е случило в селото, пък аз ще реша дали е така или си струва да се доказва обратното.

Вие прочетокхте ли първия пост в тази тема : "Някой знае ли повече информация за масовия разстрел на жителите в село Бойник, Сърбия, 1942
Къде тук има призив да се търси вина ? Тоест, логичната интерпретацията на това изречение трябва да бъде : Имате ли повече факти, цифри и имена? Случило ли се това събитие или не? Къде аз лично твърдя, че съм съгласен с цифрите на сърбите за 500 убити деца майки и старци? И вижте престанете с вашите  истерии от типа : "платен агент",  "вменявате чувство за вина". "про-партизански" и такива небивалаци с които вие постоянно за..рате темата. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, dora said:

Не, безжалостен е ruthless. Savage e дивак, първобитен, нецивилизован. Лека вечер.

Я да видим ? Май трябва да опресните английския https://translate.google.bg/?hl=bg&tab=wT&sl=en&tl=bg&text=savage&op=translate

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, borkoto said:

Вие прочетокхте ли първия пост в тази тема : "Някой знае ли повече информация за масовия разстрел на жителите в село Бойник, Сърбия, 1942
Къде тук има призив да се търси вина ? Тоест, логичната интерпретацията на това изречение трябва да бъде : Имате ли повече факти, цифри и имена? Случило ли се това събитие или не? Къде аз лично твърдя, че съм съгласен с цифрите на сърбите за 500 убити деца майки и старци? И вижте престанете с вашите  истерии от типа : "платен агент",  "вменявате чувство за вина". "про-партизански" и такива небивалаци с които вие постоянно за..рате темата. 

В "Някой знае ли повече информация за масовия разстрел на жителите в село Бойник, Сърбия, 1942

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, borkoto said:

За съжаление тези които искат да обсъждат тази тема сме много малко :) - 3 или 4-ма. 

Вижте ето тук: http://narodensud.archives.bg/SEARCH?defendant=3&court=IV,  Протокол от шесто заседание.

Не се тревожете, читателите са повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, bulgaroid said:

Ами благодаря за поздрава,но няма как да извадиш един проблем от контекста,за 68 път го казвам. Това си е грешка на автора,че се фокусира само върху едната част от проблема. Документи и история аз мога да ви дам много но автора търси едностранно вина, а това е демагогия

От кой контекст - от вашият ? и какъв е въобще вашия контекст, освен постоянни безхаберни подвиквания, пробудени от вашето поподвкиснало квази-патриотично съзнание на довчерашен комсомолски деец?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, bulgaroid said:

Този проблем се изчерпа на първа страница

Този проблем се изчерпва за вас на първа страница ! Вие не можете ли да си представите че не всички хора участващи в темата са съгласни с вашият полит-комисарски тон и представените от вас "доказателства"? Къде са ви официалните извадки за  преброяването от 1942  в Бойник ( 4450 души)?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, bulgaroid said:

Говориш глупости.На секеите кой им отказва правото на самоопределение? Имат ли права,имат ли език някой забранява ли го? А сега ми разкажи колко българи има в Македония? Колко секеи са пребили миналия месец,защото са се самоопределили като такива? Могат ли на секеите да им отнемат детето заради българско самосъзнание? Защото в Македония го правят.

Думите Ти посазват, че и бъкел незнаеш за тамошните работи...А си тръгнал македонските да оправяш....

Не ме интересува. И колко македонци в България...И това не ме интересува. Подписите на инициативата показаха, хората колко ги интересува....Николко.

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Exhemus said:

Въобще и не се съмнявам, че точно в тази тема ни подработват за сваляне на гащите, като идеята е това да стане на държавно равнище. 

 Трябва да се изобличава агентурата, дето се шири из форумите, в момента приела образа на морален стожер

За съжаление, този пост показва че всякакви опити да излезем от полит-идеологическите догми на национал патриотизма са винаги тълкувани като подривна дейност на някви "платени агенти", опити за "съботаж на националното самосъзнание", "пятая колона" и тем подобни обвинения типични за режимите на две постсъветски държави в Източна Европа.

Редактирано от borkoto
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Skubi said:

Не ме интересува. И колко македонцев България...И това не ме интересува. Подписите показаха, хората колко ги интересува....Николко.

 

https://eci.ec.europa.eu/010/public/#/initiative

Политиката на сближаване в полза на равенството между регионите и на устойчивостта на регионалните култури

Изявления за подкрепа, събирани онлайн*

България 164   1.29%

 

Праг: За да е успешна дадена европейска гражданска инициатива, за нея трябва да бъдат събрани един милион изявления за подкрепа, както и да бъдат достигнати минималните прагове в поне 7 страни. 

За България прагът беше 

12 750

 

гласунаха 164.

Така, че нямат никакво право да плачем ако серът върху нашите "проблеми"....Това си заслужаваме което даваме.....Селави.

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, bulgaroid said:
Преди 13 часа, dora said:

И кой е агентът?

Вие и автора. 

Колко цинично от ваша страна, когато вие сам размахвате пръст и предупреждавахте другите, цитирайки закона за обидата и клеветата! Кажето ми едно - вие не разбирате ли че сам себи си "тролите" с вашите коментари. И искате ли да ви дам моя ФБ профил, да видите какъв агент съм? Аз за разлика от вас, лицето си тук на форума не крия зад някви несмислени псевдоними.Надявам се, че осъзнавате какво означава наставката -оид : "нещо подобно на, но в действителност различно от оригинала". Та кажете сега вие българин ли сте или българ-оид ?

Редактирано от borkoto
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, borkoto said:

Колко цинично от ваша страна, когато вие сам размахвате пръст и предупреждавахте другите, цитирайки закона за обидата и клеветата! Кажето ми едно - вие не разбирате ли че сам себи си "тролите" с вашите коментари. И искате ли да ви дам моя ФБ профил, да видите какъв агент съм? Аз за разлика от вас, лицето си тук на форума не крия зад някви несмислени псевдоними.Надявам се, че осъзнавате какво означава наставката -оид : "нещо подобно на, но в действителност различно от оригинала". Та кажете сега вие българин ли сте или българ-оид ?

Няма смисъл да се минавва на лични нападения, защото не водят до никаде....Тоест водят на това най-ниже ниво на дискуцията която е целта.....да задъни

темата....ЧНГ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, dora said:

Вижте ето тук: http://narodensud.archives.bg/SEARCH?defendant=3&court=IV,  Протокол от шесто заседание.

Не се тревожете, читателите са повече.

Чета и гледам как всички се опитват да хвърлят вината върху други, отричат уличаващи ги показания на други и т.н.... Понеже нямало военни престъпления, извършени от българи или по команда от български офицери, ето, дори само от това шесто заседание. Малка част, става дума и за Бойник. Говорят за сто души. Като за първи януари това четиво е доста неприятно, но пускам скрийншотите сега, защото ми се ще още днес да изтрия тези файлове от компютъра си.

За справка, понеже виждам по отговорите, че в горни постинги се спрягат някакви чутовни лични обвинения и конспирации, дължа да отбележа, че мен лично днешна Македония не ме касае, защото не съм Македонка. Нова държава, тежко историческо наследство (вкл. комунистическо - както и при нас). Да си градят държавността, да си решават собствените проблеми, стига да не подлагат на репресии хората с българско самосъзнание. Това, което ме касае, и винаги ще ме касае, е България, защото ми е родина. Силно ме касае това, че благодарение на нелепиците на ултранационалисти в настоящото управление тя успя с едно действие да постигне невъзможното: загуби единствения си и най-важен традиционен приятел в Европа: Германия, и понесе страхотни щети по междуародната си репутация. Другото, което ме касае, е че по идеологически причини и до ден днешен, макар и тридесет години след падането на комунизма, над неудобните факти от историята ни съществува цензура - дали с нежеланието на историците да се занимават с тях, дали с това, което наблюдавам тук: опити за затваряне на устата, натиск с нелепи нападения на лична основа над всеки, който дори се осмели да повдигне въпроса. Мога да уверя всеки, който се интересува, че подобен натиск не може да ми бъде оказван, първо защото с смехотворен, второ, защото адресатът за подобни методи е грешен. Приемам всякакви аргументи, поднесени по спортменски, уважителен начин. Не чета потребители, които си позволяват да излизат от добрия тон.

Borkoto, забелязвам, че сте нов потребител, не оставайте с грешни впечатления - форумът не е враждебен по принцип, това е изключение.

Screenshot 2021-01-01 at 10.37.45.jpg

Screenshot 2021-01-01 at 10.22.14.jpg

Screenshot 2021-01-01 at 09.59.12.jpg

Screenshot 2021-01-01 at 09.57.49.jpg

Screenshot 2021-01-01 at 09.52.28.jpg

Screenshot 2021-01-01 at 10.02.44.jpg

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, dora said:

Чета и гледам как всички се опитват да хвърлят вината върху други, отричат уличаващи ги показания на други и т.н.... Понеже нямало военни престъпления, извършени от българи или по команда от български офицери, ето, дори само от това шесто заседание. Малка част, става дума и за Бойник. Говорят за сто души. Като за първи януари това четиво е доста неприятно, но пускам скрийншотите сега, защото ми се ще още днес да изтрия тези файлове от компютъра си.

Здравейте и ЧНГ ! Аз малко по-рано публикувах този протокол от разпита на Христо Стоянов, но не беше приет от някои  хора поради това че е част от заседнията на Народния Съд. Тоест почти е невъзможно да се намерят други документи свързани с Бойник, тъй като само по себи си дело няма а се споменава за този случай като част от Пасячката акция. Така че ако ще има нещо някъде то ще бъде под папка Пасячката акция. Аз до момена не съм успял да намеря нещо друго свързано с тази акция 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Skubi said:

Няма смисъл да се минавва на лични нападения, защото не водят до никаде....Тоест водят на това най-ниже ниво на дискуцията която е целта.....да задъни

темата....ЧНГ.

 

Здравейте и ЧНГ, да, аз съм наясно какво някой хора се опитват да постигнат с постоянните провокации и обвинения. Но когато това се случва за пореден път от един същи човек, целенасочено, аз като автор на темата не мога да остана настрана.

Редактирано от borkoto
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, borkoto said:

Здравейте и ЧНГ, да, аз съм наясно какво някой хора се опитват да постигнат с постоянните провокации и обвинения. Но когато това се случва за пореден път от един същи човек, целенасочено, аз като автор на темата не мога да остана настрана.

Здравейте, ЧНГ! Сега след като вече има, провокации, обвинения. След информацията която намерихте( малко или много, вярна или невярна). Какво е за вас село Бойник? Статистика, история, комунистическа пропаганда, християнски мъченици.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, borkoto said:

Здравейте и ЧНГ ! Аз малко по-рано публикувах този протокол от разпита на Христо Стоянов, но не беше приет от някои  хора поради това че е част от заседнията на Народния Съд. Тоест почти е невъзможно да се намерят други документи свързани с Бойник, тъй като само по себи си дело няма а се споменава за този случай като част от Пасячката акция. Така че ако ще има нещо някъде то ще бъде под папка Пасячката акция. Аз до момена не съм успял да намеря нещо друго свързано с тази акция 

Вижте дали можете да си поръчате тази книга: https://www.sup.org/books/title/?id=2346

На едно място я цитират като източник, посочващ четиристотин и нещо избити от Българската армия жители.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Conan said:

Здравейте, ЧНГ! Сега след като вече има, провокации, обвинения. След информацията която намерихте( малко или много, вярна или невярна). Какво е за вас село Бойник? Статистика, история, комунистическа пропаганда, християнски мъченици.... 

Живи, здрави и ЧНГ! Прав си! Че на кого е нужна грозната истина?

Лично аз съм попадал в ситуация, преди 20 и кусур години, в която една горда българка, с умиление обясняваше, за дядо си, "..който бил войник тук...", на група от хора, сред които имаше пряко пострадали и чиито семейства са били избити пред очите им. 

...А целта на разговора беше опознаване и сплотяване ...😇 

Така и не разбра, защо я прекъсвах и ръгах с лакът.... За сконфузияята няма да обяснявам...

Въпроса по-скоро би бил, като крием, кого лъжем? 

Непризнатата вина е по-лека, но не я премахва! Ако няма осъзнаване, не може да има пито-платено!

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...