Отиди на
Форум "Наука"

Събитията в село Бойник и участието на 13 пех. полк


borkoto

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 39 минути, Warlord said:

Никакви контрааргументи не сме длъжни да даваме. Те твърдят, че имало геноцид над деца и бременни, следва и те да приведат доказателства за твърденията си.
Спомени на еди кой си партизанин обаче - не, мерси. Доказателства.

Тогава дърпайте се....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 785
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 19 часа, borkoto said:

то за това говорим - и тук е  основният проблем между позициите на България и Сърбия.

Kакъв е проблема?

 

Преди 19 часа, borkoto said:

Как е възможно за 5-а Българския армия в Македония през 1941 да се издава заповед от ген-лейтенант Васил Бойдев която гласи: "При акции по залавянето на партизани в селата, да се оставят 2 часа за евакуация на мирното население, преди началото на операцията" а това да не важи за 1 окупационен корпус в Източна Сърбия?

Ами в Македония са българи в Сърбия са сърби усещаш ли разликата?

 

Преди 19 часа, borkoto said:

Как например може да наречем случилото се в Ястребино освен съзнателно убийство на деца? Ама, той офицерът се престарал, заповедта после била отменена и тем подобни, но фактът си остава факт. Как ще оборваме сръбските твърдения (пък били и те преувеличени) за преднамерени убийства на цивилни, когато самата българска армия си има своя "Бойник" извършен срещу собствения народ , за което никой не иска да говори! Да, затова открих темата - за да видя какво мислят българите - дали можем обективно и безпристрастно да погледнем на случилото се, така както унгарците в 2013 във връзка със събитята в Нови Сад от 1942. 

Ами може. Особено за тогавашното военно време,ако може да ми покажеш една армия без зверства?  Като конкретно сърбите се отличават особенно в тази насока.Ти да настроиш срещу себе си абсолютно всички,и то не да настроиш, ами да започнат срещу теб война на изтребление, те това е талант. Не ни пробутвай чувство за вина. Даже нашите са невероятно милосърдни, на фона на сръбските зверства ние сме най-хуманните и добри на балканите. Какво да оспорваме като самите те  не са наясно,къде са документите къде са доказателствата? Не съм чувал сърбите да направят поне едно разследване на собствените си престъпления,да не говорим за осъдени,какво да говорим повече? Та те избиват хора в собствения си парламент и убиеца получава домашен арест!:bu: Като си почнал с Бойник и Нови САд разкажи ни и другото,или не е интересно?:D

 

Преди 18 часа, borkoto said:

Моята логическа нишка беше малко по-различна - разбира се, в твърденията за кланета и убийства на мирното население има и много измислени, чисто идеологически елементи, така че те да представят сръбската гледна точка спрямо нехуманният фашистки агресор, и да нагнетяват анти-български настроения . Последните в Сърбия за съжаление са придобили митологически размери. Влезте на някой сръбски форум, или отворете някое видео на тема Балканите от сръбски източник и ще бъдете залят от такава злоба и презрение ако споменете  думата българин - не дай си боже в контекста на ВСВ. Е сега, ние викаме че македонците били най-антибългари ама сърбите не им отстъпват. Та моят въпрос е, не дали фактите са изпопачени в дадения преразказ от сръбска страна, а какви  контра-аргументи можем да предложим когато такива събития без съмнение имат място и в нашата история  

Конттра аргументи? Ами нищо повече от РЕАЛНИТЕ исторически събития,нищо повече,даже им е много. Ако не можеш да намериш казвай, ще те заринем със сръбски престъпления , и то не само срещу българите,срещу всички,та те избиват дори черногорците а това което творят помежду си.... това е просто ужас. Аргументи да искаш. Даже снимки има, и списъци с избитите, заедно с жените и децата.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кои и за какво да се дърпаме? 

Аз искам нещо много просто и много нормално - сърбошовинистите и югопартизаните (както и техните толерантни поддръжници тук) само да приведат поне някакви доказателства за твърденията си, че имало десетки хиляди избити цивилни, жени, старци, бебета на щикове и прочие паралелни реалности.

Те обаче не могат 

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, bulgaroid said:

 

Ами може. Особено за тогавашното военно време,ако може да ми покажеш една армия без зверства?  Като конкретно сърбите се отличават особенно в тази насока.Ти да настроиш срещу себе си абсолютно всички,и то не да настроиш, ами да започнат срещу теб война на изтребление, те това е талант. Не ни пробутвай чувство за вина. Даже нашите са невероятно милосърдни, на фона на сръбските зверства ние сме най-хуманните и добри на балканите. Какво да оспорваме като самите те  не са наясно,къде са документите къде са доказателствата? Не съм чувал сърбите да направят поне едно разследване на собствените си престъпления,да не говорим за осъдени,какво да говорим повече? Та те избиват хора в собствения си парламент и убиеца получава домашен арест!:bu: Като си почнал с Бойник и Нови САд разкажи ни и другото,или не е интересно?:D

 Ако не можеш да намериш казвай, ще те заринем със сръбски престъпления , и то не само срещу българите,срещу всички,та те избиват дори черногорците а това което творят помежду си.... това е просто ужас. Аргументи да искаш. Даже снимки има, и списъци с избитите, заедно с жените и децата.

Благодаря за поучителните думи. На никого не "пробутвам" чуство за вина. Темата е за разстрела в село Бойник, а не за сръбските престъпления към балканските народи, за които има достатъчно материал. Не съм съгласен с вашето тълкувание на случилото се като някакво закономерно реципрочно явление или форма на разплата. Звучи ми като реваншистко мислене. Тъй като за жалост последното е пробладаващо аз исках да чуя и други мнения.

Редактирано от borkoto
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, bulgaroid said:

Ами в Македония са българи в Сърбия са сърби усещаш ли разликата?

 

 

Не разбирам, значи вие мислете че в Зайчарска област по това време вече няма българи?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз бях пускал подобна тема със същият въпрос, обаче за клането в Сурдулица през 1916-1917. В крайна сметка се оказа, че доказателствата се базират на книга написана от сърбин, който пък се позовава на себе си. Били избити 3000 човека “сръбска интелигенция”. В уикито има и снимка, правена 10 години по-късно. 

Така че няма как да знаем какво е станало, докато няма източник различен от сръбски. Тия толкова брутално и безскрупулно лъжат, че сега дори да има истински сведения, няма кой да им повярва.

Това което и аз съм срещал е че наистина българската армия е имала сериозни проблеми със сръбските партизани и доста упорито ги е избивала. Както се написа по-горе, всички с огромен ентусиазъм са избивали сърбите и в двете войни. Хърватите имат специален извит навътре нож наречен “сърбосек”, който се е използвал за това - да се колят сърби. Има снимки пък на немски войници как убиват сърби с брадва. Та на фона на тая класация със зверства, българската армия влиза в графата “и други”.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, borkoto said:

Благодаря за поучителните думи. На никого не "пробутвам" чуство за вина. Темата е за разстрела в село Бойник, а не за сръбските престъпления към балканските народи, за които има достатъчно материал. Не съм съгласен с вашето тълкувание на случилото се като някакво закономерно реципрочно явление или форма на разплата. Звучи ми като реваншистко мислене. Тъй като за жалост последното е пробладаващо аз исках да чуя и други мнения.

Ами тълкувай го по стандартния за съюзниците начин .Войниците  българи, германци, хървати..... са все фашисти, от тях какво да очакваш... Обаче след 1945 те изчезват и никой няма нищо общо с тях ( пито платено).  А как са изчезнали ще разбереш от юго- партизан-филмите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, bulgaroid said:

Нещо не ти схванах хумора? Или искаш нещо друго да кажеш? 

Съмнявам се, че не познаваш филмът. Чрез животът на двама, приятели от детинтво Бертолуччи разказва историята на 20 век.  Единият става комунист, другият фашист. И споровете им продължават и на стари години....

Та и ние със сърбите. Повече общо имаме в историята си на балканите колкото с които да е други народи...И все пак нас е най-лесно да вкарат в раздора с тях....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Warlord said:

Кои и за какво да се дърпаме? 

Аз искам нещо много просто и много нормално - сърбошовинистите и югопартизаните (както и техните толерантни поддръжници тук) само да приведат поне някакви доказателства за твърденията си, че имало десетки хиляди избити цивилни, жени, старци, бебета на щикове и прочие паралелни реалности.

Те обаче не могат 

Искал един грамотен, умен човек да научи още повече и решил да отиде при мъдреца....Кътерил се по-чукарите дни седмици докато стигне до жилището на големият мъдрец.

Почукал на вратата му, поклонил се, казал за какво е дошъл и ще го приеме ли за ученик?

-Да. Пристъп- го поканил мъдрецът....

-Извинявай, учителю,  не ти нося подарък защото.....

-Остави го пред прага!

-Но. Аз наистина...

-Остави го на прага Ти казах!

-Майсторе аз не нося нищо!

-Тъй ли? Тогава гърби се цял живот под тежестта му. Махай се! Няма да Те уча! Марш на вън!

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Conan said:

Ами тълкувай го по стандартния за съюзниците начин .Войниците  българи, германци, хървати..... са все фашисти, от тях какво да очакваш... Обаче след 1945 те изчезват и никой няма нищо общо с тях ( пито платено).  А как са изчезнали ще разбереш от юго- партизан-филмите.

Има окупация - държавна политика! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, borkoto said:

Благодаря за поучителните думи. На никого не "пробутвам" чуство за вина. Темата е за разстрела в село Бойник, а не за сръбските престъпления към балканските народи, за които има достатъчно материал. Не съм съгласен с вашето тълкувание на случилото се като някакво закономерно реципрочно явление или форма на разплата. Звучи ми като реваншистко мислене. Тъй като за жалост последното е пробладаващо аз исках да чуя и други мнения.

Мъдростта винаги е полезна,дори когато не можеш да я видиш. Това не е поучаване а разчупване,няма как да разсъждаваш по темата без да си запознат с фактите или поне да се опиташ да ги използваш,още повече,изваждане на дадено събитие от общата картина и съпътстващите факти който по-някакъв начин са повлияли на него си е чиста демагогия и точно "пробутване". Ти казваш, българите са избили еди колко си деца и жени еди къде си,кво праим? Няма как темата за " за разстрела в село Бойник"да не е свързана с другите събития от периода и преди това, така че "сръбските престъпления към балканските народи," са органически свързани към дадената тема. Защото Въпрос номер едно е, какво по дяволите са правили там изобщо български войски,и от там ако не погледнеш общата картина все едно нищо не правиш. Ти ни убеждаваш,че едните престъпления нямат общо с другите, и как беше"Не съм съгласен с вашето тълкувание на случилото се като някакво закономерно реципрочно явление или форма на разплата." а какво е обяснянението? Аааа, сетих се, българите са фашисти и просто избиват жени и деца,нищо от това,че няма документирано подобно нещо,нее,ние трябва да коментираме българските зверства! Ама имало ли е, нямало ли е, няма значение,е вижте ястребино!

Хайде първо ни докажи истинността на събитието и после да коментираме станалото,така по "СПОМЕНИ" на някой си, без никакви доказателства си е чиста лъжа и пропаганда? Може  ли? Изобщо има ли такова нещо, а ако няма защо ни обвиняват в него ? Всичко е вързано и " сръбските престъпления към балканските народи" са много, ама много свързани с подобни твърдения, но ако не искаш да видиш това,значи не ти е целта истината ами нещо друго,всички знаем какво,кажи си?

Преди 12 часа, borkoto said:

Не разбирам, значи вие мислете че в Зайчарска област по това време вече няма българи?

Недре Ямбол,нерде Стамбол!? :D Последно в Бойник сърби ли са, или българи? Наясно ли си или не? Пишеш сърби пък после разказваш,за българите в Зайчар? Събитието в Зайчарско ли според теб? :lol: Или в Сърбия всъщност живеят българи ? 

 

Преди 5 часа, Conan said:

Ами тълкувай го по стандартния за съюзниците начин .Войниците  българи, германци, хървати..... са все фашисти, от тях какво да очакваш... Обаче след 1945 те изчезват и никой няма нищо общо с тях ( пито платено).  А как са изчезнали ще разбереш от юго- партизан-филмите.

Ами точно затова се създава темата,да не вземем да забравим,че сме фашисти и сме лоши,и нямаме право на никакви претенции към нашите съседи? А то пък съвсем случайно има едни драми в Македония? Чудеса!!:lol: А иначе цялата история на Югославия е лъжа ама то не пречи на другарете да ни убеждават в обратното.

 

Преди 4 часа, Skubi said:

Съмнявам се, че не познаваш филмът. Чрез животът на двама, приятели от детинтво Бертолуччи разказва историята на 20 век.  Единият става комунист, другият фашист. И споровете им продължават и на стари години....

Та и ние със сърбите. Повече общо имаме в историята си на балканите колкото с които да е други народи...И все пак нас е най-лесно да вкарат в раздора с тях....

Идея нямам ? За първи път чувам за това?

 

Преди 2 часа, skiahtro said:

Има окупация - държавна политика! 

Е,и?

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, skiahtro said:

Носиш отговорност! Окупираш чужди територии! Не са просто някакви войници - фашисти, както разправяш...

Мда, явно изобщо е разбираш какво говоря! Какви чужди територии, какви фашит,и какви пет лева?

Link to comment
Share on other sites

Мда, много добре разбирам какво говориш, но ти се опитваш, да се убеждаваш сам себе си.😉 ..Ние сме лоши, щото те са лоши.. Значи ние сме добрите, а те лошите..🙂

Твоята идеология, никого не интересува! Има нарушаване на международни договори! Окупация на чужди територии - агресия! Агресия, като държавна политика! Същата са имали и германците - фашисти - агресори! 🙂Разлика няма...!

Пет и пет, са десет лева, а пет без пет, са нула!😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 10 часа, Amazonski said:

Аз бях пускал подобна тема със същият въпрос, обаче за клането в Сурдулица през 1916-1917. В крайна сметка се оказа, че доказателствата се базират на книга написана от сърбин, който пък се позовава на себе си. Били избити 3000 човека “сръбска интелигенция”. В уикито има и снимка, правена 10 години по-късно. 

 

 

 

 

Че те в 1916 година  просто нямат 3 000 души интелигенция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, skiahtro said:

Мда, много добре разбирам какво говориш, но ти се опитваш, да се убеждаваш сам себе си.😉 ..Ние сме лоши, щото те са лоши.. Значи ние сме добрите, а те лошите..🙂

Ако разбираше нямаше да задаваш въпроси. А себе си не убеждавам, просто ми се ще като твърдиш нещо да вземеш да ми покажеш факти,защото това без доказателства са лъжи и подлежат на преследване от закона https://www.aip-bg.org/library/books/defamation.pdf

Няма добри и лоши,всеки си гледа интереса,или както и казва един велик човек няма черно и бяло всичко е сиво. И да, ние винаги сме добрите а те, които и да са, са лошите такъв е живота. Проблем с тия елементарни понятия има само когато имаш проблем със собственаата си индетификация,ти проблем имаш ли?

Преди 4 часа, skiahtro said:

Твоята идеология, никого не интересува! 

Няма моя, няма твоя,никъде не пишем за идеология, а за доказване на откровени лъжи в случая. Има ли убити 500 жени и деца или няма ? Знаеш ли? Доказателства нещо? С какво право обвиняваш Българската армия тогава? 

 

Преди 4 часа, skiahtro said:

Окупация на чужди територии - агресия! Агресия, като държавна политика! Същата са имали и германците - фашисти - агресори! 🙂Разлика няма...!

Затова се и водят войнит за да се изменят тия международни договори или не си чувал? Имаме ли право да воюваме със Сърбия как мислиш? Ако не защо? И агресията не е държавна политика само на германците ами на всяка държава или и това не си чувал? Найстина разлика няма,... всъщност има, някой водят война според женевската конвенция, и си изпълняват договорите а някои не ,примери да давам ли? Тука ми се пъчите с обвинения а доказателства имате ли ? Ако не да сменяме името на темата на "Гнусните лъжи на сръбската пропаганда" 

 

Преди 3 часа, skiahtro said:

И кои международни договори нарушава? Кога "западните покрайнини" са били българска територия?

Боже ....сериозно ли ?:bu:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, bulgaroid said:

Мъдростта винаги е полезна,дори когато не можеш да я видиш. Това не е поучаване а разчупване,няма как да разсъждаваш по темата без да си запознат с фактите или поне да се опиташ да ги използваш,още повече,изваждане на дадено събитие от общата картина и съпътстващите факти който по-някакъв начин са повлияли на него си е чиста демагогия и точно "пробутване". Ти казваш, българите са избили еди колко си деца и жени еди къде си,кво праим? Няма как темата за " за разстрела в село Бойник"да не е свързана с другите събития от периода и преди това, така че "сръбските престъпления към балканските народи," са органически свързани към дадената тема. Защото Въпрос номер едно е, какво по дяволите са правили там изобщо български войски,и от там ако не погледнеш общата картина все едно нищо не правиш.

Ще призова да се придържаме към темата, а по-точно какво се е случило в село Бойник. Нека да не размиваме разговора с неща, които са обсъждани хиляди пъти. 
Сега, има много документи относно делото в Народния Съд срещу полк Христо Стоянов Иванов - командир на 13 пех. полк.  Аз проверих някои документи, макар че има и много ръкописи, които трудно се читат. Това което ми прави впечатление е че в повечето показания на редови войници или съслуживци на Стоянов ( поне 5 човека ) - присъства точно цифрата убити: първо 100 мъже  + след това 700 невинни селяни (жени деца и старци). Начинът на убиството е описан  като "по калъп" с едни и същи думи от свидетелите. Всичко това е много съмнително и указава на факта че, маниерът на екзекуцията и броят на загиналите са вероятно прдедварително "зададени" от следствието и дописани от така наречените свидетели. Интересно е че Христо Стоянов в своите показания не отрича първоначалните 100 разстреляни, но допълва че тази бройка включва и убитите по време на битката. Той още казва че е имало разпореждне да се ликвидират и мирни жители, като то е идвало директно от командира на дивизията полк. Иван Сапунджиев. Сапунджиев след това е повишен в звание генрал майор, и е шеф на Военното Училище в София в периода 1943-44, оправдан от Народният Съд с право на пенсия. Всичко това е много противоречиво на логиката.

http://narodensud.archives.bg/SEARCH?defendant=285&court=IV

image.thumb.png.2c48a154bfd371e9f991f5122441570c.png

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, borkoto said:

Ще призова да се придържаме към темата, а по-точно какво се е случило в село Бойник. Нека да не размиваме разговора с неща, които са обсъждани хиляди пъти. 

Ами в какъв контекст тогава я разглеждаме? И кое по-точно размива разговора? 

 

Преди 13 минути, borkoto said:

Сега, има много документи относно делото в Народния Съд срещу полк Христо Стоянов Иванов - командир на 13 пех. полк.  Аз проверих някои документи, макар че има и много ръкописи, които трудно се читат. Това което ми прави впечатление е че в повечето показания на редови войници или съслуживци на Стоянов ( поне 5 човека ) - присъства точно цифрата убити: първо 100 мъже  + след това 700 невинни селяни (жени деца и старци). Начинът на убиството е описан  като "по калъп" с едни и същи думи от свидетелите. Всичко това е много съмнително и указава на факта че, маниерът на екзекуцията и броят на загиналите са вероятно прдедварително "зададени" от следствието и дописани от така наречените свидетели. Интересно е че Христо Стоянов в своите показания не отрича първоначалните 100 разстреляни, но допълва че тази бройка включва и убитите по време на битката. Той още казва че е имало разпореждне да се ликвидират и мирни жители, като то е идвало директно от командира на дивизията полк. Иван Сапунджиев. Сапунджиев след това е повишен в звание генрал майор, и е шеф на Военното Училище в София в периода 1943-44, оправдан от Народният Съд с право на пенсия. Всичко това е много противоречиво на логиката.

Ами не,Народния Съд не може да служи за доказателство защото всички знаем как са взимани показанията и режисирането на целия процес,все пак рамо до рамо с нашите следователи са работили и НКВД та не може да се вярва и на една дума от това.Ако са искали следователите подсъдимите са щели да признаят и геноцид срещу марсианците,всички сме чели признания на подсъдими в СССР хайде стига. Естествено,че ще запишат някакви признания ама има ли ги няма  ли ги няма как да знаем,изобщо ако това са доказателствата и няма други да приключваме темата безпредметно е. Отедлно цифра с цифра не съвпада в Дума са над 500,при сърбите 450,тука са или 100 или 700,или вече 800!:lol:  Смешно взе да става.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, bulgaroid said:

Естествено,че ще запишат някакви признания ама има ли ги няма  ли ги няма как да знаем,изобщо ако това са доказателствата и няма други да приключваме темата безпредметно е. Отедлно цифра с цифра не съвпада в Дума са над 500,при сърбите 450,тука са или 100 или 700,или вече 800!:lol:  Смешно взе да става.

Вижте, аз темата съм я открил именно за да се хвърли светлина по въпроса и нямам желание да я закривам просто защото вие не сте съгласен с нещо или някой. Ако имате да добавите нещо полезно, по-различно от " давайте да закриваме, НКВД и геноцида срещу марсианците" то моля участвайте - ако ли не, то не виждам смисъл защо трябва да водя дискусия с вас. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, bulgaroid said:

Ами в какъв контекст тогава я разглеждаме? И кое по-точно размива разговора? 

 

Ами не,Народния Съд не може да служи за доказателство защото всички знаем как са взимани показанията и режисирането на целия процес,все пак рамо до рамо с нашите следователи са работили и НКВД та не може да се вярва и на една дума от това.Ако са искали следователите подсъдимите са щели да признаят и геноцид срещу марсианците,всички сме чели признания на подсъдими в СССР хайде стига. Естествено,че ще запишат някакви признания ама има ли ги няма  ли ги няма как да знаем,изобщо ако това са доказателствата и няма други да приключваме темата безпредметно е. Отедлно цифра с цифра не съвпада в Дума са над 500,при сърбите 450,тука са или 100 или 700,или вече 800!:lol:  Смешно взе да става.

Кадри от филмът "Свидетелят" на Петър Бачо. Дискуцията между другарят Вираг/лидър на партията/ и Пеликан/свидетелят/.

- Другарю полковник, елате в стаята на свидетелите. Не, не екзекуция, бръснене......Не искате ли още веднъж другарю Пеликан да прегледате протокола за свидетелство?

-Не, не с другарката тренирахме доста, другарю Вираг. 

-За всеки случай препочетете. Добрият поп до смърт се учи както казва поговорката.....Нали? Знайте кой е казал това Пеликан?

-Знам. Дайте го. 

- Ние очакваме едно много хубаво свидетелсто от вас другарю Пеликан.

-Извинете другарю Вираг, това е присъдата!

-Вижти, безсънните нощи, конят има четири крака и той се спъва понякога!

-Така е.....

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, bulgaroid said:

Ако разбираше нямаше да задаваш въпроси.

🙂

Въпросите са тези на които трябва да си отговориш😉

И най-лесно е да отричаш това което не ти харесва, защото "идентификацията" ти го подсказва.

Какво си тръгнал да доказваш? Че добрите извършват добри убийства, а лошите лоши? И това според в зависимост от идентификацията?🙂

България е загубила всички войни, които е водила, какви променени международни договори, какви 5Х5 лева?🙂

Не споменавай името Божие напразно, щи излезе цирей озат..😉

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, borkoto said:

Вижте, аз темата съм я открил именно за да се хвърли светлина по въпроса и нямам желание да я закривам просто защото вие не сте съгласен с нещо или някой. Ако имате да добавите нещо полезно, по-различно от " давайте да закриваме, НКВД и геноцида срещу марсианците" то моля участвайте - ако ли не, то не виждам смисъл защо трябва да водя дискусия с вас. 

И като как ще се хвърли светлина на въпроса без конкретни доказателства и само с голи твърдения какво по точно да дискутираме тогава? Голословни обвинения? Просто казваме,бълагрите са извършили престъпления, е,ние не сме сигурни, ама те са извършили и сега това дискутираме?:bu: И каква дискусия се води въз основа на нищо? Искам да напомня тук не е форум за фантастика ами исторически? Не може да коментираме престъпленията на сърбите,може само на българите.

:lol: И, какъв е извода ? Чак ми стана интересно ?

Преди 6 минути, skiahtro said:

🙂

Въпросите са тези на които трябва да си отговориш😉

И най-лесно е да отричаш това което не ти харесва, защото "идентификацията" ти го подсказва.

Какво си тръгнал да доказваш? Че добрите извършват добри убийства, а лошите лоши? И това според в зависимост от идентификацията?🙂

България е загубила всички войни, които е водила, какви променени международни договори, какви 5Х5 лева?🙂

Не споменавай името Божие напразно, щи излезе цирей озат..😉

Даже не си разбрал за какво говоря,симптоматично. Как да го кажа,щом не разбираш естеството на разговора и изводите, как да ти помогнем? Тантине спри се!:D

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...