Отиди на
Форум "Наука"

Ковид Конспирация и загуба на работа


Recommended Posts

Заради отказ от ваксина няколко служители в Германия бяха уволнени

Прочети още на: https://www.dnes.bg/notifikacii/2021/01/24/zaradi-otkaz-ot-vaksina-niakolko-slujiteli-v-germaniia-biaha-uvolneni.477589
 

 

Няколко служители от служба за патронаж в Германия са били уволнени, защото са отказали да се ваксинират срещу коронавирус, пише вестник „Билд“.

Началникът на центъра за грижи в Десау-Росблау, провинция Саксония-Анхалт, Рене Вилмер и съпругата му си сложили ваксина и призовали служителите си да последват техния пример. Трима отказали да се ваксинират, а четирима все още не са решили.

Вилмер разговарял с тях и им дал материали за ваксинирането. Накрая поставил срок от два дни, в които колебаещите трябвало да вземат решение. След като този срок изтекъл, служителите не дали положителен отговор и били уволнени.

Вилмер твърди, че работниците не проявявали уважение, не изпълнявали разпорежданията му, а някои отказали директно да си сложат ваксина.

Според версията на една от бившите служителки, той не взел предвид опасенията им и ги заплашил с уволнение, ако не се ваксинират.

„Не съм против ваксинирането. Просто исках да помисля още няколко дни. Неприятно е, когато някой ми поставя срокове по такъв личен въпрос“, смята тя.

Според изданието, жената смята да се обърне към съда и да подаде жалба срещу бившия си началник.

Повечето от уволнените седем души, обаче, вече са си намерили нова работа.

Вилмер в момента търси нови медицински сестри и иска служителите му да се ваксинират срещу коронавирус. Обяснението за това изискване е, че се грижи за сигурността на пациентите.

Мъжът получил множество заплахи от противници на ваксинирането, включително за убийство.

Ваксинирането в Германия започна на 27 декември, като до момента е поставена ваксина на повече от 1,2 млн. души, а 25 000 вече са получили втора доза.

Приоритет имат хората над 80-годишна възраст, обитателите и служителите на домове за възрастни, както и медицинските работници.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/notifikacii/2021/01/24/zaradi-otkaz-ot-vaksina-niakolko-slujiteli-v-germaniia-biaha-uvolneni.477589
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  Няма го вече Тръмп и гледай какво става.Няма кой да защити антиваксърите  и теориите им.

Удри Байдъне  !!! :ag: 

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, vvarbanov said:

  Няма го вече Тръмп и гледай какво става.Няма кой да защити антиваксърите  и теориите им.

Удри Байдъне  !!! :ag: 

Репортирам те за  Спам 😀 , по стар твой обичай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Властите трябва да приключат веднъж завинаги с лицемерието. Ако отказ от ваксинация се счита за легитимно основание за уволнение, и ако наистина правят сметка да издават ваксинационни паспорти "улесняващи" свободното  придвиждане, то по-добре да поставят ваксината срещу ковид в задължителния имунизационен календар. За това обаче трябва да съществува отлична организация, достатъчен брой дози, както и надеждни доставки. В момента дори в щатите имат огромен проблем с организацията, вторите дози се бавят, масово се слагат не 21, а 40 дни след първата, което потенциално би могло да компроментира ефикасността. Изобщо кашата е пълна. На този фон или правиш ваксините задължителни и създаваш ред за ваксинация, или не позволяваш дискриминация заради отказ от ваксинация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Airflow said:

правиш ваксините задължителни

Знаеш ли какво ще стане после,когато роднините на починалите от задължителните ваксинации,(такива починали ще има),заведат дело срещу държавата и поискат огромни обезпечения?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупости. А които не загинат ще им порасте 3та ръка.

Имаш ли представа колко са задължителните ваксинации в България към днешна дата? 

П.с. ваксините на Pfizer и Moderna са наистина добри. Аз от 15г. работя в сферата на клиничните проучвания и имам преки наблюдения. А за ваксината на Pfizer имам и post-approval наблюдения. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, deaf said:

Знаеш ли какво ще стане после,когато роднините на починалите от задължителните ваксинации,(такива починали ще има),заведат дело срещу държавата и поискат огромни обезпечения?!

Без съмнение такива ще има, дори можем да кажем същите от кой етнос са. Съвременните държави са като дойни крави и някои общности знаят как да се приспособят и да ги доят... Едни ще са кравите, и овцете дето дават млякото. Други ще са доячите.

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, Airflow said:

Глупости. А които не загинат ще им порасте 3та ръка.

Имаш ли представа колко са задължителните ваксинации в България към днешна дата? 

П.с. ваксините на Pfizer и Moderna са наистина добри. Аз от 15г. работя в сферата на клиничните проучвания и имам преки наблюдения. А за ваксината на Pfizer имам и post-approval наблюдения. 

Експериментална ваксина и то по време на ужепидемия от неособенно опасен вирус е невъзможно да бъде задължителна. 

Според мен ваксинацията е лишена от особен медицински смисъл.

За себе си , ще се ваксинирам , но ние също имаме проблем, би трябвало да съм от Първа група, но ни извадиха от групата по разни причини, като оправданието е невъзможност за плануваната ваксинация, с предимство остават възрастни и хронично болни. Ще изчакам другите ваксини, като ще преценим дали изобщо трябва, предполага се , че съм прекарал това заболяване, ако се реши , ваксинирам се с ваксини от следвашите, векторни, < белтъчни> , предпочитания имам към китайската , мисля Коронавак на Синовак и вероятно ако има съвместна работа Руски Спутник и АстраЗан. 

Другия ми вариант е както правя с грипната ваксина - ваксинация само по документи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, deaf said:

Между другото,(мисля че е по темата),какво стана със СПИН-а? Конспирация ли се оказа или болестта замря от само себе си?

Спина си върви нормално , обаче грипа изчезна от една година.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Шефа, собственика могат да въведат каквито си искат изисквания и ограничения.  Може да искат служителите да са подходящо облечени, да знаят език, да имат документ за правоспособност,.....Това е все дискриминация, ама никой не мрънка. Защо трябва преводачите да знаят език, така се дискриминират останалите. Ама то и сега в детските градини искат документ, че детето ти е ваксинирано, иначе не го приемат.Къде са изригванията и гейзерите против тази дискриминация? Що не плачете и не се възмущавате, като   мерят температурата на гражданите или им искат да си направят тест, че и да бъдел отрицателен, моля ви се? Ами така се дискриминират  гражданите и се нарушават правата им да бъдат болни.

Та хайде отговорете , защо  началникът на патронажа в горната статия иска да се ваксинират задължително?Нямат ли право да заразяват възрастните на  които помагат и на хората с увреждания, които са в рисковата група?Защо е тази дискриминация и какъв е тоя простак дето кара хората да се ваксинират?  

Ей,...големи глупаци са бе, не оставят хората да правят каквото искат ами ги дискриминират.Това демокрация ли е ?  :bw:

============

Някои думи и фрази са "кучешка свирка". Те действат на определена група индивиди с психологични разстройства.  Като чуят "ковид, ваксинация, демокрация,дискриминация,..." и възпалените мозъчета изпадат  в амок". :bp:  https://en.wikipedia.org/wiki/Dog_whistle_(politics)

 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Airflow said:

Глупости. А които не загинат ще им порасте 3та ръка.

Имаш ли представа колко са задължителните ваксинации в България към днешна дата? 

П.с. ваксините на Pfizer и Moderna са наистина добри. Аз от 15г. работя в сферата на клиничните проучвания и имам преки наблюдения. А за ваксината на Pfizer имам и post-approval наблюдения. 

Мой стар приятел: - Аз преферирам тях, нали те правят и онези сини таблетки...иииии хич не са лоши.😉

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз ако може да се чипирам с нано завод за mRNS бих се чипирал. Впрочем знаете ли,че жената разработила тази технология е унгарка?

Нали сме отдел пара та хайде малко фънтази.

Полимери можем да принтираме нали? Значи трябва само в подходящ размер да направиш принтър за принтиране на този полимер участък. И тогава например идва нов вариант вирус, разгатават за 0 време месидж полимера му и програмират нанозаводът поставен под кожата ми да почне да произвежда тези участъци, нужни да мобилизирът имунитетната ми. Няма хладилници, няма редене, няма проблеми...Милиони хора можеш за секунди да ваксинираш....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

при положение, че служителите са работели с рискови пациенти /възрастни хора, които са най-уязвимите към Ковид/ и не са се съобразили с изискванията за безопасна работна среда /демек да им бъдат поставени ваксини/, съвсем нормално е работодателят да им прекрати трудовите договори. 

Няма нито драма, нито фашизъм. Просто право на избор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Last roman said:

при положение, че служителите са работели с рискови пациенти /възрастни хора, които са най-уязвимите към Ковид/ и не са се съобразили с изискванията за безопасна работна среда /демек да им бъдат поставени ваксини/, съвсем нормално е работодателят да им прекрати трудовите договори. 

Няма нито драма, нито фашизъм. Просто право на избор.

Не толкова просто. Наистита има където преписват бизнис дрес и щеш или не трябва цял ден в костюм макар и да го мразиш....НО. В случаят когато казват, че ваксинацията е на доброволни начала...Нали либерализам е нали? Имаш право на избор....Но след това да вземат да въвеждат такива ограничения,че с паспорт, или пластик карта, или чип ще бъдеш дискриминиран при пътуване, при пазалуване и така на татък.....Това е фашизъм....😉

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Skubi said:

Не толкова просто.

Ти ще приемеш ли да те оперира лекар по дънки, без маска, и без стерилизирани
ръкавици и инструменти?

Значи явно не е фашизъм да се изисква от медицинския персонал да спазва
строги мерки за безопасност на пациентите. Същото важи и за ваксината ... освен
че тя в същност не те спира да си носител на вируса и да заразяваш други хора.

Така че специфичните уволнения, за които е отворена темата, са безсмислени ...но
в никакъв случай не е фашизъм да изискваш от служителите си да спазват мерки
за безопасност, дори когато това води до ограничение на гражданските свободи.

Иначе веднага да разрешим на лекарите да оперират по дънки и без маски.
Откъде накъде ще им ограничаваме гражданските свободи.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Last roman said:

при положение, че служителите са работели с рискови пациенти /възрастни хора, които са най-уязвимите към Ковид/ и не са се съобразили с изискванията за безопасна работна среда /демек да им бъдат поставени ваксини/, съвсем нормално е работодателят да им прекрати трудовите договори. 

Няма нито драма, нито фашизъм. Просто право на избор.

Аз работя с рискови пациенти , но никой не може да си позволи да ми изисква ваксинация АнтиКовид, поне за сега е така при нас. Противното би се приело за ненормално........... за сега.

Link to comment
Share on other sites

Преди 57 минути, gmladenov said:

Ти ще приемеш ли да те оперира лекар по дънки, без маска, и без стерилизирани
ръкавици и инструменти?

Значи явно не е фашизъм да се изисква от медицинския персонал да спазва
строги мерки за безопасност на пациентите. Същото важи и за ваксината ... освен
че тя в същност не те спира да си носител на вируса и да заразяваш други хора.

Така че специфичните уволнения, за които е отворена темата, са безсмислени ...но
в никакъв случай не е фашизъм да изискваш от служителите си да спазват мерки
за безопасност, дори когато това води до ограничение на гражданските свободи.

Иначе веднага да разрешим на лекарите да оперират по дънки и без маски.
Откъде накъде ще им ограничаваме гражданските свободи.

Изискване за ваксинация с експериментална ваксина с отнета  фирмена отговорност на производител и ваксинация по време на епидемия от подобен тип вирус е точно медицински фашизъм по всички гледни точки на този термин.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Last roman said:

при положение, че служителите са работели с рискови пациенти /възрастни хора, които са най-уязвимите към Ковид/ и не са се съобразили с изискванията за безопасна работна среда /демек да им бъдат поставени ваксини/, съвсем нормално е работодателят да им прекрати трудовите договори. 

Няма нито драма, нито фашизъм. Просто право на избор.

Изискването за тази Единственна експериментална ваксина е грубо нарушение и този работодател, управител е пътник, готов осъден.

 Казваш Просто право на избор, ами не това е Диктат , т.е Медицински Фашизъм ....... Все едно аз съм носител на Хепатит и СПИН и да ми забранят да работя като лекар,  зъболекархирург. Нали си представяш какви Скандали юе се случат и Съдебни Драми, по сегашните закони Аз мога да работя като носител на тези вируси, а ти ми говориш за безобидния вирус на Ковид.......подиграваш ли се ? 😷

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Last roman said:

това си е твоя трактовка :)

 

Кое, ако съм носител на СПИН ................. имам Право на Избор............да живея нормално или да спя под мостовете ?...........такава трактовка😀

Ти представяш ли си някой да опита да задължи лекарите в БГ да се ваксинират....... що псувни и шамари, ритници ще има !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, gmladenov said:

Ти ще приемеш ли да те оперира лекар по дънки, без маска, и без стерилизирани
ръкавици и инструменти?

Значи явно не е фашизъм да се изисква от медицинския персонал да спазва
строги мерки за безопасност на пациентите. Същото важи и за ваксината ... освен
че тя в същност не те спира да си носител на вируса и да заразяваш други хора.

Така че специфичните уволнения, за които е отворена темата, са безсмислени ...но
в никакъв случай не е фашизъм да изискваш от служителите си да спазват мерки
за безопасност, дори когато това води до ограничение на гражданските свободи.

Иначе веднага да разрешим на лекарите да оперират по дънки и без маски.
Откъде накъде ще им ограничаваме гражданските свободи.

Това с дънките и маските много Ти се хареса...Например. Ако ти са се изсипали червата на асфалта от една катастрофа например и наблизо си копае на виличката един лекар, ама нито ракъвици нито маска само с голи ръце ей така да ти ги прибере докато дойде бърза помощ.....ЗАВИСИ. ВСИЧКО Е РЕЛАТИВНО. Другото което казваш ми беше примерът със бизинис дрес, но явно не сте го схванали. Разбира се, че има професии, занаяти където е преписание да имаш дадени документи. Например и готвач не мож стана ако не са ти направили проверка, че не страдаш от редица болести. Затова трябва ежегодно да си удължаваш книшката....Аз затова говоря, че първо ти казвът, че имаш право на избор за ваксинация или не. ОК. И после виждайки, че хората не са мераклии почват да говорят , какви санкции ще вкарват срещу тях е де факто има частници които тези почват да ги практикуват, това е фашизъм....

ПС: ДеДо Либен, не внимаваш....Смей се.

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, laplandetza said:

медицински фашизъм

Този термин е заблуждаващ от край до край! Нацистите са предприемали екстремни мерки  срещу неизлечимо психично болни например,но те са били научно обосновани. "Мерките" срещу китайската настинка нямат никаква научна обосновка. Никаква. Къде виждате прилика?!

Да не говорим,че медицината и фармацевтиката по времето на нацизма създават лекарства,които ако ги нямаше,днес някои от вас съфорумците нямаше да сте живи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей за каквото Ви разказвах свързано с дезинфекцията носовата и уната кухина чрез жибуркане и пръскане със спрай на дезинфектиращи/евтини/ материали....Лимонова киселина, ракия, 3% водороден перокис....Даже и маските са заразителни ако ги носим цял ден постоянно....

https://www.nature.com/articles/s41598-020-79985-6

Deposition distribution of the new coronavirus (SARS-CoV-2) in the human airways upon exposure to cough-generated droplets and aerosol particles

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...