Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, bulgaroid said:

Както си говорехме за Путин и Русия изведнъж се оказа,че не било така !? Чудеса. Приятелю измъкваш се виж си постовете и отговорите . Да цитирам ли , или сам ще си ги прочетеш? И гледам пак некви тайни свъррх мега секретни ни намекваш,че имало,въййй. Нидей ма плаши.

Цитирай

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 29 минути, Orbit said:
Преди 40 минути, bulgaroid said:

Ами не е.Първо Русия започна да иска пускане на Северен паток 2 на всяка цена и сега и веднага. Разни обяснения като има си процедури и законодателство не ги впечатлиха и да са по-убедително спряха доставката на спотова газ, с което цените хвръкнаха до 2000 долара. И заедно с трупането на войски и странното изтегляне на далекоизточните дивизий което не се случвало от Битката за Москва през 1941г отпушиха ада за Путин.

Това за спотовата газ кой ти го нашепна ? Циганката от квартала ?

Къде тука е по-точно цената в България? Или цените на електроенергията? Я ми посочи ,че нещо ми е отслабнало зрението? Или да ти цитирам предния пост от където тръгна всичко? Или ти през цялото време си мислил,че говорим,че Путин трупа войски срещу България? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, bulgaroid said:

Къде тука е по-точно цената в България? Или цените на електроенергията? Я ми посочи ,че нещо ми е отслабнало зрението? Или да ти цитирам предния пост от където тръгна всичко? Или ти през цялото време си мислил,че говорим,че Путин трупа войски срещу България? 

Това беше отговора на този твой пост  : 

Какъв ти е проблема ? Всичко е свързано приятелю .

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Orbit said:

Какъв ти е проблема ? Всичко е свързано приятелю .

То се почнаха отговори пояснения и замитане на омазването. :ag: Аз проблем нямам ,само дето за теб беше потресаваща новина,че газа е бил 2000. Убедих ли те ? Не е хубаво да си признаеш,че някъде си сбъркал,аз го правя,не боли. А да ми разтягаш лукуми няма смисъл, стана ми ясно. Сега ако не си дълбоко обиден и имаш сили може да ни разкажеш кое определя цените в България и защо така?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, bulgaroid said:

Къде тука е по-точно цената в България? Или цените на електроенергията? Я ми посочи ,че нещо ми е отслабнало зрението? Или да ти цитирам предния пост от където тръгна всичко? Или ти през цялото време си мислил,че говорим,че Путин трупа войски срещу България? 

Трябва да пробвам да чета вестници, изглежда добре развива въображение. :)

Виж, хайде да не се караме, имаме различни източници на информация. И всеки си изгражда картинката базирайки се върху информацията с която разполага.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Orbit said:

Трябва да пробвам да чета вестници, изглежда добре развива въображение. :)

Виж, хайде да не се караме, имаме различни източници на информация. И всеки си изгражда картинката базирайки се върху информацията с която разполага.

Аз лично се информирам от други източници, но това няма значение,факта си е факт.Аз останах с впечатление,че не си съгласен с формулировката ,че Путин изнудва Европа с цените на газа?

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, bulgaroid said:

То се почнаха отговори пояснения и замитане на омазването. :ag: Аз проблем нямам ,само дето за теб беше потресаваща новина,че газа е бил 2000. Убедих ли те ? Не е хубаво да си признаеш,че някъде си сбъркал,аз го правя,не боли. А да ми разтягаш лукуми няма смисъл, стана ми ясно. Сега ако не си дълбоко обиден и имаш сили може да ни разкажеш кое определя цените в България и защо така?

Хаха. Е аз трябва да съм бил на марс , за да не знам за цената от 2000 долара за 1000м3 природна газ. Но не съм бил на марс. :)

Аз ясно виждам за какво говорим. Не мога да разбера за какво замазване говориш. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Orbit said:
Преди 1 час, bulgaroid said:

Ами не е.Първо Русия започна да иска пускане на Северен паток 2 на всяка цена и сега и веднага. Разни обяснения като има си процедури и законодателство не ги впечатлиха и да са по-убедително спряха доставката на спотова газ, с което цените хвръкнаха до 2000 долара. И заедно с трупането на войски и странното изтегляне на далекоизточните дивизий което не се случвало от Битката за Москва през 1941г отпушиха ада за Путин.

Това за спотовата газ кой ти го нашепна ? Циганката от квартала ?

Ами това какво беше тогава?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, bulgaroid said:

Аз лично се информирам от други източници, но това няма значение,факта си е факт.Аз останах с впечатление,че не си съгласен с формулировката ,че Путин изнудва Европа с цените на газа?

За това не съм съгласен, защото това не е вярно. И виж какво ще последва . Ти ще кажеш че е вярно и ще ми пуснеш линк от някакъв вестник че да ми "докажеш" че си прав. Аз от друга страна за да ти докажа че не си, ще трябва да преровя 20 сайта за информация и данни , да ти пусна графиките , да ти сдъвкам и интерпретирам цялата тази  информация. Което ще ми отнеме известно време. И накрая резултатът ще е неясен, дали ще ти хареса тази информация.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Причините за вдигане на природна газ са няколко, тя не е една. Но тази която ти посочваш не е една от тях. Просто да го лепнат това на Путин беше супер удобен вариант, с един изстрел много зайци. И ти няма да питаш ( защото вече знаеш ), от какъв зор трябва да плащащ тока двойно ? :)

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Orbit said:

За това не съм съгласен, защото това не е вярно. И виж какво ще последва . Ти ще кажеш че е вярно и ще ми пуснеш линк от някакъв вестник че да ми "докажеш" че си прав. Аз от друга страна за да ти докажа че не си, ще трябва да преровя 20 сайта за информация и данни , да ти пусна графиките , да ти сдъвкам и интерпретирам цялата тази  информация. Което ще ми отнеме известно време. И накрая резултатът ще е неясен, дали ще ти хареса тази информация.  

С кое не си съгласен? С хронологията? Цитирам последователността с действията на Русия кое не е така? За България не става изобщо дума. Мога да добавя като цитирам така наречения "ултиматум" и резултатите от него както и  други неща но къде тука е България?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, bulgaroid said:

С кое не си съгласен? С хронологията? Цитирам последователността с действията на Русия кое не е така? За България не става изобщо дума. Мога да добавя като цитирам така наречения "ултиматум" и резултатите от него както и  други неща но къде тука е България?

 Мисля че в по горния пост обясних с кое не съм съгласен . Всичко е свързано приятелю. 

 Както и да е , със здраве !

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Orbit said:

Причините за вдигане на природна газ са няколко, тя не е една. Но тази която ти посочваш не е една от тях. Просто да го лепнат това на Путин беше супер удобен вариант, с един изстрел много зайци. И ти няма да питаш ( защото вече знаеш ), от какъв зор трябва да плащам тока двойно ? :)

Аз много добре знам за дефицита на ток в Китай и дефицита им с въглищата,както и с дебилното им ембарго срещу Австралия както и други неща. Но,цената в Европа се влияеше от неговите действия и изказвания , пример мога да дам веднага как с едно изказване свали цената с 400 за час,та него никой не го караше да се навира между шамарите, и косвено или не да влияе на цените. Отделно бездействието с захранването на хранилищата в Европа доста повлия,та разкажи ми как няма нищо общо?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, bulgaroid said:

Аз много добре знам за дефицита на ток в Китай и дефицита им с въглищата,както и с дебилното им ембарго срещу Австралия както и други неща. Но,цената в Европа се влияеше от неговите действия и изказвания , пример мога да дам веднага как с едно изказване свали цената с 400 за час,та него никой не го караше да се навира между шамарите, и косвено или не да влияе на цените. Отделно бездействието с захранването на хранилищата в Европа доста повлия,та разкажи ми как няма нищо общо?

Има си дългосрочни газови договори. Всички договори се изпълняват. Какъв е проблемът ? 

Да, Путин каза че дори е увеличил потока на газ по молба от "Европа", и цените паднаха. Нормално е да паднат това е реакция на пазара. Какъв е проблемът ?

От кое следва че той е причината за увеличението на цените на газ в Европа ?

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Orbit said:

Има си дългосрочни газови договори. Всички договори се изпълняват. Какъв е проблемът ? 

Да, Путин каза че дори е увеличил потока на газ по молба от "Европа", и цените паднаха. Нормално е да паднат това е реакция на пазара. Какъв е проблемът ?

От кое следва че той е причината за увеличението на цените на газ в Европа ?

малко причини https://biz.liga.net/ekonomika/tek/article/shema-na-10-mlrd-kak-putin-i-gazprom-manipuliruyut-tsenami-na-gaz-v-evrope

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, bulgaroid said:

Русия започна да иска пускане на Северен паток 2 на всяка цена и сега и веднага.

Защо е този зор на Путин да прокара Северен и Южен поток?! Въобще какъв е смисълът от тези два потока,които заобикалят Украйна? Представи си,че водопроводът за твоята къща минава през двора на съседната къща,но ти въпреки това решаваш да построиш още два водопровода до къщата ти,които да заобикалят къщата на съседа. С каква цел би направил това? Само ако си решил да "отхапеш" парче земя (Крим) от съседа си. И твърде вероятно да е било така - Путин още преди години е замислил да анексира Крим и може би Донбас,за което е нужно преди това да изгради Северен и Южен поток,защото в противен случай при война с Украйна,тя може да и ще спре руските доставки на газ и нефт за Европа.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 8 часа, bulgaroid said:

Това лично Путин ли ти го каза? Нещо се обърка, първия украйнски речник е от 1576г ако не се лъжа, или 1586г. едно от двете беше, а първия руски е от 1783г като руския народ е създаден официално .... от др. Сталин и сега документално не съществува.  Нещо май сме прекалили с РТ а?

Съзнавате ли мащабите на изречената глупост? Какво от това, че е имало украински речник, а такъв няма? Това значава, че някакви хора на някаква територия са говорили някакъв език. Наследниците на тези хора в момента живеят ли на територията на цяла Украйна и всички ли на тази територия в момента говорят този език? Кои са тези, дето са говорили "украински" език? Коя е територията на която е говорен? В коя държава е говорен?

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 часа, Orbit said:

Грешката му беше че повярва на "американците" и "европейците", че Янукович ще остане да сиди на стола си, за сметка на определни промени в управлението на страната. В същото време преврата  против Янукович вървеше с пълна сила. И все пак този път "руснаците" имаха разработен план и за този вариант - Крим.  Т.е все пак са си научили уроците по история как да преговарят с англо-американците, и колко струват техните обещания. 

Русия никога не може да научи никакъв урок! Идиотът не подлежи на развитие. Народопсихологията и държавническата политика на Русия е формирана и изградена на базата на монголщината, това означава, че никой руски владетел няма да направи нищо срещу Великия хан в Улуса. Преди Великият хан беше в Лондон, а сега е Великият бял вожд във Вашингтон. Никога Русия няма да тръгне срещу Вашингтон, тя иска да получи от там ярлик, който да й даде власт върху определени територии. Путин иска това, което получи Сталин в Ялта, за това че за победата на Великия хан жертва десетки милиони хашар (не съм сигурен за името, но това са робите от завладените територии, които монголите хвърляли в бой пред себе си) той получи ярлик за власт над източноевропейските страни, но толкова.

Янукович беше една гад която руското население на Украйна трябваше да набие на кол и да го разнася из цяла Украйна за назидание. По времето на този серсемин се издадоха единствените присъди и в затвора се вкараха православни руснаци, защото публично изповядвали вярата си. Кримските татари отнемаха земите на православните, гониха ги по същия начин по който и албанците гонеха сърбите от Косово, под благия поглед на държавата. Проблемите на Русия както в Украйна, така и навсякъде и винаги в нейната история са, че това не е държава, а племенен съюз. Те са може би единственото преддържавно образувание, което няма национална доктрина, тяхната доктрина е волята на вожда. Приемайки волята на вожда като единствен източник на вътрешно и международно право, Русия е приела, че нещата в другите държави се решават от техните вождове и затова бяха заложили на "верния" вожд Янукович, както и на вождицата Анджела Ку-ку-то и затова претърпяха провал и в Украйна и в ЕС.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Петър_Пейчев said:

Съзнавате ли мащабите на изречената глупост? Какво от това, че е имало украински речник, а такъв няма? Това значава, че някакви хора на някаква територия са говорили някакъв език. Наследниците на тези хора в момента живеят ли на територията на цяла Украйна и всички ли на тази територия в момента говорят този език? Кои са тези, дето са говорили "украински" език? Коя е територията на която е говорен? В коя държава е говорен?

 

А, я пробвай пак. Няма какво? Как прецени,въз основа на какви факти,с лозунгите "такова нещо няма защото аз казвам" тука не върви. Речници се създават когато има смисъл когато няма не ги създават. Сигурно ще ти прилошее ако ти ажа,че Лермонтов и Пушкин се водят едни от основоположниците на руския,те формулират и създават езика , сега ако знаеше за кой ти говоря и кое време щеше да е добре ,ни не вярвам да разбереш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Основното до което стигнахме като извод е че американците са получили достъп до информация, която руснаците не са смятали че е изтекла. В момента, когато руснаците са разбрали се получиха тези невероятни за времето си и местоположенията искания. Ревизиране на разширението на НАТО, изтегляне на войските от вече приетите членове и тн. Едва ли някой в руското министерство и цялостната им клика там е толкова скъсал с реалността че да не знае, че тези искания не кореспондират с реалността и отговорът ще бъде отрицателен по всички тях.  Нищо повече от повод, който да задейства вече планираните събития от страна на Русия. Мълчаливостта на Путин прави впечатление.

Фантасмагориите, че видиш ли руснаците постигнали някакво ноу-хау в свръхзвуковите ракети и тн. революционни оръжия, които са задействали това тяхно поведение ги оставям на четящите русофилски сайтове. Добре че са тия сайтове, че ние от първа ръка да научаваме за невероятните оръжия на Русия. Когато си постигнал пет-шест годишно предимство във въоръжаването не се молиш на НАТО за сигурност и сфери на влияние. Изхождайки и от гореспоменатите небивалици трябва да приемем, че Русия е постигнала такова превъзходство над Запада, но не и в ПВО и всякакви други системи за сигнализация, ранно оповестяване  защото ако бяха,никакви такива искания за сигурност и гаранции нямаше да бъдат поставяни, а щеше да се стигне до ултиматум и демонстрация.

Правото на съществуване на Украйна и правото и да избира сама своя път, както и абсурдните искания на Москва относно нейните въоръжени сили и териториални отстъпки няма да коментирам.

Какво трябва да е бъдещето на Европа ? Минимално взаимодействие с режима в Русия, търсене на нови енергийни източници и смяна на доставчиците на горива. Санкции до дупка, замразяване на всякакви руски активи, затваряне на границите на натовски държави, граничещи с Русия и марионетката и Беларус освен за бягащи от тези режими.

Никога не замисляйте нищо против Русия, защото на всяка ваша хитрост, те ще отвърнат със своята непредсказуема глупост.

Ото фон Бисмарк

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещо много не е така, в цялата работа :ag: Най интересното беше,че Путин искаше писмени отговори с пояснения  и то в определен срок, като най-интересното е друго. Срока беше точно преди посещението му в Китай! Което значи едно, той ги занесъл в Китай да ги покаже, на Си. Защо?? Има няколко теорий, първата е, Путин се отчита на Китай и планира стратегията си заедно с него, но този безумен маскарад не постигна нищо и това се знаеше още като започна, НЕ е това. Друга теория е двойна игра на Русия с САЩ, против Китай,като Путин се опитва да накара Китай да извърши някакви действия ,ама това също не му се получава,Китай обяви вече,никакви войни с никой и никакви действия против когото и да е било, като конкретизира лично Путин. Такъв пореден шамар той явно не очакваше. Сега започнаха оправданията като се включи цялата им пропагандна машина, сега не ги били разбрали, те не искали война нищо не искали,били за мир най-много в целия свят и т.н. Гледах Митрофанова как се хвърля на амбразурата , то не са интервюта, речи, митинги на Шипка и тем подобни глупости а фейса направо кипи от пояснения за нашите местни овци...., пардон, русофили.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А току ще обявиха капитулацията , цирка свърши хайде кой откъде е ,ще метем.- "Газпром» резко увеличил прокачку газа через Украину после угрозы санкций против олигархов.
Россия резко увеличивает поставки газа в Европу через территорию Украины на фоне переговоров с Западом о гарантиях безопасности, где дипломаты предложили Москве «пряник» в виде переговоров о неразмещении ракет и «кнут» в виде жестких санкций, в том числе против ближайшего окружения президента Владимира Путина.https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/gazprom-rezko-uvelichil-prokachku-gaza-cherez-ukrainu-posle-ugrozy-sankciy-protiv-oligarkhov-1031148162

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, bulgaroid said:

А, я пробвай пак. Няма какво? Как прецени,въз основа на какви факти,с лозунгите "такова нещо няма защото аз казвам" тука не върви. Речници се създават когато има смисъл когато няма не ги създават. Сигурно ще ти прилошее ако ти ажа,че Лермонтов и Пушкин се водят едни от основоположниците на руския,те формулират и създават езика , сега ако знаеше за кой ти говоря и кое време щеше да е добре ,ни не вярвам да разбереш.

Дайте да го видим този речник, в него би трябвало да е споменат народа, който го говори и къде живее? Има издаден речник на трънския език, това означава ли, че трънчани трябва да владеят цялата държава и да определят кой на какъв език трябва да говори?

Пушкин не е основополжник на руския, едва ли там са говорели на езика на немите преди него. Пушкин, поради огромното си влияние в литературата налага език, който постепенно става стандарт за останалите литератори. Той може да се нарече основоположник на съвремения руски, но преди него е имало държава Русия, тази държава е имала територия и население, което се е припознавало като поданици на тази държава и език, говорем от народите на тази държава, макар и основата на този език да е старобългарския, той е официален език на империята, с граматика и всички необходими атрибути.  Кое от това важи за племената населяващи съвременна Украйна?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, Петър_Пейчев said:

Дайте да го видим този речник, в него би трябвало да е споменат народа, който го говори и къде живее? Има издаден речник на трънския език, това означава ли, че трънчани трябва да владеят цялата държава и да определят кой на какъв език трябва да говори?

Пушкин не е основополжник на руския, едва ли там са говорели на езика на немите преди него. Пушкин, поради огромното си влияние в литературата налага език, който постепенно става стандарт за останалите литератори. Той може да се нарече основоположник на съвремения руски, но преди него е имало държава Русия, тази държава е имала територия и население, което се е припознавало като поданици на тази държава и език, говорем от народите на тази държава, макар и основата на този език да е старобългарския, той е официален език на империята, с граматика и всички необходими атрибути.  Кое от това важи за племената населяващи съвременна Украйна?

Разбира се Грамматика славенская. — Вильно: 1596 Лексис. Вильно 1596 год автора  https://ru.wikipedia.org/wiki/ Зизаний,_Лаврентий_Иванович преди Пушкин там официален е българския или както те му викат църковнославянски. То преди Петър I и Русия няма, има Московия, и руснаци няма, има московци. А освен украйнския дето не ви харесва кой знае защо и се сърдите на съществуванеето му, има и русински език или както сега му викат белоруски,който от своя  страна е официалния език на Великото Литовско Княжество, ( това има отношение и към прословутия балто-славянски, дето някой си скъсаха тениските да го защитават) Ето това е езика на който са писали или по точно преписвали старите български книги. Липсата на руски или древноруски както му викат сега, е пословична като последната надежда да се открие бяха Берестяные грамоты, ама и там греда,щото се оказа ,че са на ... полски предимно,и към руския отношение нямат. Така рухна и една от опорите на руския , която беше Новгородския език който се приемаше за основа на руския, пък те пишели на полски ....:ag: Правилни са ги затрили до крак неправилни руснаци са били,всъщност изобщо не са били.:ag:

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 часа, bulgaroid said:

А освен украйнския дето не ви харесва кой знае защо и се сърдите на съществуванеето му, има и русински език или както сега му викат белоруски,който от своя  страна е официалния език на Великото Литовско Княжество,

Аз не съм фактор от който зависи съществуването или не на даден език, съответно няма как един език да ме радва или сърди. След като на съвремената територия на Украйна освен украински има и русински или беларуски, а от други източници знаем, че има унгарски, български, румънски, руски, кое ви наведе на мисълна, че един народ говори една каруца различни езици? Тези хора също не живеят смесени поравно, има цели гегиони с размерите на малка или средна европейска държава, където един език и племе са доминиращи и затова няма как да говорим за народ в Украйна, освен в чисто юридически аспект, че украински народ са гражданите на Украйна. Тези граждани обаче не са с равни права, самата идея за украинизация не включва такова равенство, а иска пълна доминация на едно от племената, това на галичаните, което не се приема от другите.  Русия не само, че няма нищо с размириците там, но и винаги е била съюзник на украинските власти, страхувайки се един прецедент на разпад на Украйна да не доведе до същото в Русия, а и по-важното за нея е, че всеки народен бунт, без значение от причините му, трябва да смазва.

В грамотите писани на брезови кори се използва местен новгородски език, възникнал на основата на старобългарския с местни думи и произношения в него, защото там за пръв път е прието християнството и грамотността е на основата на езика, по-малко от грамотите, тези с религиозни текстове, са писани на старобългарски, защото по това време църковнославянски няма, и най-малката част са на няколко други езика. Естествено писано на полски няма, това, че има думи, използвани и в полския и други славянски езици, не означава, че грамотите са писани на полски, а че това са общи думи за балто-славянските племена по тези места.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...