Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Аз се моля и да няма икономическа криза в резултат на конфликта, ама така като гледам няма да се размине. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители
Преди 38 минути, новорегистриран2 said:

2. Отиваме към деескалация и на широката публика се дава хляб да се радва, докато реално путиновия блъф се е провалил.

Според мен се отива в тази посока. Зеленски каза "Не даваме нищо свое на никой", но и декларира въздържане от военна ескалация. Значи се върви към икономически санкции, най-реалната от които е спиране на Северен поток-2. Това означава перманентна енергийна криза в Европа и покачване на енергията, примерно нефт от порядъка на 200 долара за барел, съответно цени на газ, съответно цени на метали, които се добиват с много енергия, съответно много по-голяма и ускорена инфлация от тази в момента. Американските борси реагираха веднага, акциите надолу, златото нагоре, крипто надолу.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, resavsky said:

Аз поне не виждам вариант да бъде избягната войната.Единственото за което се моля е локалния конфликт да не прерасне в глобален.

 

Не вярвам да има даже локален конфликт, за глобален да не говорим. Дойде момента в който пакостите на украинските калпазани дотегнаха на всички, вкл. и САЩ. Аз съжалявам, че вчера не снимах първа страница на техния идеологически орган, когато на първа страница се мъдриха няколко статии в които Украйна се присмиваше на всеки, вкл. и на западните съюзници, които смятаха, че тя трябва да спазва Минските споразумения. Сега изчезнаха, но ги има ако се потърсят в архива от последните две седмици. Политиката на украйна беше - ние ще врънкаме пари, защото сме врагове на Русия и не ние ще правим това, което нашите съюзници искат, а те ще правят това, което ние заповядаме. Сегашната криза обаче не донесе пари на украйна, точно обратното, всичко духна от там и последните дни Киев обърна палачинката, но беше късно, САЩ дадоха разрешение и казаха цената му. Съжалявам, че не пуснах тук един много оригинален коментар за съвещанието при Путин, част от който звучеше така: "Събрали се болярите и замолили царя: Батюшка, лоши неща стават, признайте републиките, ама нека първо да питаме САЩ, да не сгрешим, ей така, за последно да ги помолим"! Затова война няма да има освен ако Украйна не започне провокации за да врънка за пари, но е малко вероятно, а и тя ще е продължение на сегашните патаклами.

Проблемът ще дойде, ако е станало немислимото, Путин е действал без разрешение от Улуса. Тогава армията ще се премести в Калининград и около Балтика и ще започне същото но към натовски държави и макар там да не става дума за анексия, НАТО пак ще ги изостави.

Тези, които много преживяват за Украйна да питат посолството защо не се съгласи на първия референдум за Крим, по окйто сега Крим щеше да е автономна република в Украйна и защо не изпълняваха Минските споразумения, по които Донбас и Луганск щяха вече да са региони от Украйна с особен статус, но нищо повече.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 15 минути, Б. Киров said:

Зеленски каза "Не даваме нищо свое на никой",

Донбас и Луганск никога не са били техни. Екатерина е прогонила от там татарите, заселила е основно бежанци от Балканите, сърби и българи, после, по съветско време и индустриализацията там отидоха много руснаци от вътрешността, а представители на племената, които сега наричаме сборно украинци никога не са били повече от 15-20% и то при много фантазия. Нещо повече, днес пишат, че те са започнали да напускат и украински Донбас, явно не очакват местните да им благодарят за управлението.

Ние, макар на първо четене да звучи не много сериозно, трабва да предявим претенциите си за изконно българските земи - Новорусия и Крим, в политиката не се знае какво и кога ще стане, може пък да завлечем нещо в суматохата.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Б. Киров said:

Според мен се отива в тази посока. Зеленски каза "Не даваме нищо свое на никой", но и декларира въздържане от военна ескалация. Значи се върви към икономически санкции, най-реалната от които е спиране на Северен поток-2. Това означава перманентна енергийна криза в Европа и покачване на енергията, примерно нефт от порядъка на 200 долара за барел, съответно цени на газ, съответно цени на метали, които се добиват с много енергия, съответно много по-голяма и ускорена инфлация от тази в момента. Американските борси реагираха веднага, акциите надолу, златото нагоре, крипто надолу.

През 2014 имаше абсолютно същите победоносни фанфари, морски парад в Севастопол с участието на Путин, големи приказки за възстановяването на СССР/Руската империя, помпане пред огледалото и накрая се получи така, че руснаците се сдобиха с 1/3 от луганска и донецка област...

Факт е, че както през 2014, така и сега китайците не подкрепят руснаците в начинанията им, още по-малко пък са склонни да се включат в опасни и хазартни ходове, като путиновите през последните месеци. Путин сам създаде големи очаквания и принизи Русия до образа на един агресор. Ако сега се отвърне от блъфа си репутационната щета ще бъде огромна, по-зле ще бъде и от военно поражение.

От друга страна речта му бе преразказ на статията му за Украйна от лятото на 2021 и бе посветена повече на изграждането на отделна украинската идентичност, отколкото на Донбас. Още в началото спомена, че Украйна е руска земя.

Направо си звучеше като "програмна реч" и оставя впечатлението, че признаването на донбаските покемони е само началото на нещо по-голямо.

В крайна сметка времето ще покаже какво ще се случи. Техниката не може да стои вечно по нивите, а половината войски да са в полеви условия също. Така че някъде към втората половина на март или началото на април ще имаме яснота какво ще се случи.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 33 минути, Warlord said:

Аз се моля и да няма икономическа криза в резултат на конфликта, ама така като гледам няма да се размине. 

Да, ще имаме проблеми, но трябва да стане нещо съдбоносно за да се оправят нещата защото заради САЩ и ЕС летим в пропастта. Имаше някакъв шанс Тръмп да сдави зелените, но фалшифицираха изборите. Сега можем да разчитаме само на глобална криза и газ на 3000-4000 долара за 1000 м3 и нефт на 300 за да се освестят малко тиквениците.

 

Утром 22 февраля цена на нефть Brent достигла 97,35 долларов за баррель. Рост цены произошел из-за напряженной ситуации на границе с Украиной.

Об этом сообщает Reuters.

Редактирано от Петър_Пейчев
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, Втори след княза said:

От практика знаем, че казаното не е като направеното.

Така е, но на практика Зеленски и украинското правителство нямат друг полезен ход, освен заявеното от него. Руските "миротворци" вече са в ДНР ЛНР, украинските сили могат да ги обстрелват, но тръгнат ли срещу тях масирано, рискуват да загубят Източна Украйна. Единственият полезен ход на Зеленски е да се опре на санкциите на Запада и да представи пред публиката в Украйна и навън Русия като агресор. Надявайки се Путин и неговото управление да рухне под тежестта на тези санкции преди управлението на Зеленски да рухне от недоволството на самите украинци от пасивната му съпротива. Ситуацията е патова, но не за много дълго.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, новорегистриран2 said:

Отиваме към деескалация и на широката публика се дава хляб да се радва, докато реално путиновия блъф се е провалил.

Прегледах набързо отзивите на широката публика в руското интернет пространство. Първите повърхностни впечатления са, че широката публика този път е разделена - половината подкрепят, другата половина не подкрепят признаването на двете републики. Радост обаче не видях нито при едните, нито при другите. Даже, не толкова радост, но изглежда няма дори удовлетворение.   И тези които подкрепят и тези които не подкрепят са по-скоро  разтревожени.  За нещо подобно на еуфорията която вървеше с  "Крым-Наш"  този път изобщо не може и да се говори.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Путин е силен,но не е велик. Това е проблем за него,защото винаги ще се намери по-силен от него. Както казваше треньорът ми по самбо "Не мислете,че сте най-силните,защото все някога ще си намерите майстора". Имаше предвид да не се бием със случайно срещнати хора по улиците и кръчмите.

Но има един много интересен въпрос. Откъде и как разузнаването на САЩ и Запада узна,че Путин се кани да нападне Украйна? Машина четяща мислите на хората не е изобретена. Следователно или ЦРУ е успяло да инсталира по някакъв начин "бръмбари" в Кремъл и то дори в спалнята на Путин,или някой от най-най-близките хора на Путин е двоен агент. 🙂

Редактирано от deaf
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Atom said:

Прегледах набързо отзивите на широката публика в руското интернет пространство. Първите повърхностни впечатления са, че широката публика този път е разделена - половината подкрепят, другата половина не подкрепят признаването на двете републики. Радост обаче не видях нито при едните, нито при другите. Даже, не толкова радост, но изглежда няма дори удовлетворение.   И тези които подкрепят и тези които не подкрепят са по-скоро  разтревожени.  За нещо подобно на еуфорията която вървеше с  "Крым-Наш"  този път изобщо не може и да се говори.

 

Това не е вярно! Болшинството от статиите са против признанието. Категорично. Причините са няколко, първата и най-важна е, че руският народ отдавна е деградирал. В Русия радостта от присъединяването на Крим се дължеше на очакванията, че руския флот ще бъде изгонен и там ще отиде НАТО. Признанието на републиките ползва гражданите, както техните, тако и украинските, а човешкия живот никога не е имал каквато и да ценност в това царство на вечното зло, страдания и скърби. Втората причина е, че прекалено дълго признанието на републиките беше представяно от кремълската пропаганда като нещо лошо, нещо заради което Русия ще загуби Украйна, все едно в Галичина и Западна Украйна има някой който да приема руснаците за хора. Третата причина е, че към Русия се присъединяват близо 4 милиона, които бюджета трябва да издържа, а това означава да се вземе от другите.

Ставащото през тези 8 години в Донбас обезмисляше самото съществуване на Русия, една държава, кото остава безнаказано да убиват нейни граждани не е държава, не е и племе, тя е просто нищо, но руснаците са единствените, които не го разбраха.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Atom said:

Прегледах набързо отзивите на широката публика в руското интернет пространство. Първите повърхностни впечатления са, че широката публика този път е разделена - половината подкрепят, другата половина не подкрепят признаването на двете републики. Радост обаче не видях нито при едните, нито при другите. Даже, не толкова радост, но изглежда няма дори удовлетворение.   И тези които подкрепят и тези които не подкрепят са по-скоро  разтревожени.  За нещо подобно на еуфорията която вървеше с  "Крым-Наш"  този път изобщо не може и да се говори.

Още не са включили пропагандата и затова липсва еуфоричната приповдигнатост сред масите, която да внесе свеж полъх на оптимизъм в иначе сивото им ежедневие.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, Втори след княза said:

Т.е. за Русия беше по- достойно да разположи войски в Донбас още преди 8 г., да предизвика незабавни санкции и да не може да се подготви военно? Мисля, че сте краен. Русия си опече питката и е фактор. Ние да му мислим, дето без ембарго сме платили за самолети, които не получаваме.

Нищо не може да компенсира позора който си навлече Русия. Всички съюзници се разбягаха от нея, всички, като някой източно европейци, които мислиха, че ако не съюзници, то можем да имаме приятелски отношения, разбраха, че всяка дружба с Русия е безсмислена, тя няма да си мръдне пръста за никой. Ние видяхме какво стана и в Армения.

САЩ може и да не ни защитят, да не ни продадат и оръжие, но няма да застанат открито срещу нас, както направи Русия по отношение на републиките и Армения.  България има един съюзник - САЩ, защото са далеч и дори да искат няма да ни навредят, всички други са ни врагове. Няма една държава в ЕС която да не ни смята за изметта на света. Французи и германци гонеха българи и румънци за да настанят на тяхно място негри и мюсюлмани. На никой не можем да разчитаме, а ако Русия ги нападне можем само да се радваме, че вековните ни врагове ще се избиват един друг.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 39 минути, Петър_Пейчев said:

 

 Третата причина е, че към Русия се присъединяват близо 4 милиона, които бюджета трябва да издържа, а това означава да се вземе от другите.

 

Донбаска и Луганска област са достатъчно богати за да могат да се самоиздържат.Предполагам че си чувал за донабски въгрища.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, resavsky said:

Донбаска и Луганска област са достатъчно богати за да могат да се самоиздържат.Предполагам че си чувал за донабски въгрища.

Нико не е достатъчно богат за да може да се издържав корумпирана страна, а и Украйна и Русия са такива. Проблема на републиките е, че не можаха сами да си направят държава, просто Путин спря настъплението им през 2014 г. и те не можаха да завземат достатъчно територия и осигурят безопастност с преки преговори в превзетия Киев. Все пак за разлика от Крим, който сам избра да не е самостоятелна държава, те нямаха възможност за избор. Сега поне ще могат да водят нормален живот.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 47 минути, новорегистриран2 said:

Още не са включили пропагандата и затова липсва еуфоричната приповдигнатост сред масите, която да внесе свеж полъх на оптимизъм в иначе сивото им ежедневие.

Рублата вчера за няколко часа девалвира с десетина процента, паднаха надолу и индексите на руските стокови борси. Гледах изявление на Мишустин, който каза, че е трябвало да подходят даже "по-остро" по въпроса с признаването, каквото и да значи това. Същественото, което каза обаче Мишустин, беше, че след въвеждането на ограничителни санкции вече ще могат да развият вътрешния си потенциал за производство, на мен това ми се асоциира с автаркия. Изобщо, при постепенно и широко въвеждане на санкции, крайният резултат ще бъде ново прекъсване на снабдителни вериги, хаос в сферата на суровините /само за титан Русия е ключов производител, също паладий и т.н./. Как ще реагира Китай на санкциите? Нищо чудно да се опита да си "направи лимонада от киселия лимон /за Русия/". Какво по-подходящо време за търговия на суровини срещу юан, евентуално подкрепен от злато. Да оставим "войната" като буквално такава, икономическите последствия от санкциите ще бъдат много по-тежки, според мен, могат да бъдат сравними с тези от пандемията, поне в Европа.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, Втори след княза said:

А ако беше влязла с войски преди 8 г. в ДЛНР щеше ли да е по- добре?

Нямаше нужда да влиза, опълченците разбиха башибозука и когато тръгнаха към Киев Порошенко се обади на Путин да ги спре, след което последва една 8 годишна агония за населението там. Най-доброто за Украйна беше ако Русия беше влезнала през февруари-март 2014 г. и беше наложила федеративна конституция. Така нямаше въобще да има война, а сега вероятно Украйна щеше да е нормална държава с бързо развитие и нямаше въобще да се нуждае от НАТО, защото нямаше кой да я напада. Вината за това е изцяло на Путин, не на Украйна защото те даже и правителство нямат, някакви смешници и психопати, които мислят, че държавното строителство е игра на колички в детската градина. САЩ и НАТО обмбардираха Югославия но направиха най-доброто за Сърбия, освободиха я от Косово, където тя нямаше никаква власт и й позволиха да се развива нормално, което този див и прост народ не може да разбере, но се ползва от резултата.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Б. Киров said:

Рублата вчера за няколко часа девалвира с десетина процента, паднаха надолу и индексите на руските стокови борси. Гледах изявление на Мишустин, който каза, че е трябвало да подходят даже "по-остро" по въпроса с признаването, каквото и да значи това. Същественото, което каза обаче Мишустин, беше, че след въвеждането на ограничителни санкции вече ще могат да развият вътрешния си потенциал за производство, на мен това ми се асоциира с автаркия. Изобщо, при постепенно и широко въвеждане на санкции, крайният резултат ще бъде ново прекъсване на снабдителни вериги, хаос в сферата на суровините /само за титан Русия е ключов производител, също паладий и т.н./. Как ще реагира Китай на санкциите? Нищо чудно да се опита да си "направи лимонада от киселия лимон /за Русия/". Какво по-подходящо време за търговия на суровини срещу юан, евентуално подкрепен от злато. Да оставим "войната" като буквално такава, икономическите последствия от санкциите ще бъдат много по-тежки, според мен, могат да бъдат сравними с тези от пандемията, поне в Европа.

Зависи какви ще са санкциите. За момента нито САЩ, нито ЕС дават вид, че ще са тежки, а по скоро формални.

Не знам с кой акъл ще тръгнат към автаркия предвид състоянието на промишлеността и научно-изследователската им база.

https://bmpd.livejournal.com/4465267.html

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно стрелбите продължават.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, Петър_Пейчев said:

. Най-доброто за Украйна беше ако Русия беше влезнала през февруари-март 2014 г. и беше наложила федеративна конституция. Така нямаше въобще да има война, а сега вероятно Украйна щеше да е нормална държава с бързо развитие и нямаше въобще да се нуждае от НАТО, защото нямаше кой да я напада. та.

 

Смешно да не кажа по силна дума.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чуват се яко стрелби.

https://t.me/voynareal/8269

Редактирано от новорегистриран2
Link to comment
Share on other sites

Преди 28 минути, resavsky said:

Смешно да не кажа по силна дума.

Кое му е смешното? Тогава това можеше да стане, повечето страни от ЕС начело с Германия бяха за федерализация. Само това можеше да направи от Украйна държава, а причината защо тя не стана такава е по-долу:

В то же время мы с тревогой слышим воспалительные фразы о необходимости наступления на восток и юг Украины...Но мы не должны навязывать дончанам или крымчанам галицкий образ жизни...Мы должны уважать культурные и языковые потребности жителей востока и юга, чтобы они не чувствовали себя чужими в Украине. Мы должны продемонстрировать принципиально новое качество Украины, которая не будет искусственно делить своих граждан на разные «сорта». И мы призываем не позволить политическим маргиналам спекулировать на крови и пытаться уничтожить территориальную целостность нашего Государства.

Това е обръщение на Льовската интелигенция от 25.02.2014 г., което ясно показва какви са били настроенията в Украйна още преди в Крим да се заговори за референдум и месеци преди събитията в Донбас. Всъщност това никога не се е криело, напротив, то беше лозунг на Майдана - кръстоносен поход на Изток, налагане на галичината на рускоезичното и друго население, а който не иска - чемодан, вокзал, Москва. Има една статия от онези дни на лидер на "Свобода", който казва, че руснаците винаги са били роби и управлявани с камшик и е дошло времето този камшик да държат бандеровци, а те да продължат да са роби в Украйна. Аз наистина донякъде съм съгласен с него, защото ако беше иначе ГРУ трябваше да го намери, и окачи в една клетка на Червения площад и да държи там скелета му до днес, както правеха английските крале.

Аок някога в историята си Русия е била за нещо права, то това е Украйна.

 

 

Львовская интеллигенция стала на защиту русскоязычных

"Хвиля" 25.02.2014 20:37:35

В своем письме к власти интеллигенция Львова осудила навязывание дончанам и крымчанам галицкого образа жизни.

Львовские интеллигенты высказались против разделения страны, передает УНИАН.

Текст письма львовской интеллигенции:
Мы требуем от Верховной Рады, назначенных членов правительства и и.о. Президента Украины проводить взвешенную культурную и языковую политику.

Украина пережила трагические дни. Сотни детей нашего Отечества погибли, тысячи раненых. Мы со слезами на глазах хороним лучших, тех, кого убил режим Януковича.

В то же время мы с тревогой слышим воспалительные фразы о необходимости наступления на восток и юг Украины. Мы призываем Верховную Раду к взвешенности. Преступления режима должны расследоваться без проволочек, а все их вдохновители, организаторы и исполнители должны понести суровое наказание. Но расследование преступлений и привлечение убийц и бандитов к ответственности не следует подменять «судом Линча» или охотой на ведьм. Самое важное, чтобы наказание убийц было неотвратимым и в стране были проведены последовательные и глубинные реформы.

Мы осознаем, что на протяжении десятков лет на востоке и юге Украины проводилась политика сознательной культурной колонизации и деукраинизации, заложниками которой стали рядовые люди. Но мы против травли людей из-за места их проживания или языка общения, ибо пользу от этого получат только враги Украины.

Мы требуем от Верховной Рады, назначенных членов правительства и и.о. Президента Украины проводить взвешенную культурную и языковую политику. Тысячи жителей востока и юга Украины дезориентированы и не понимают, что происходит, поскольку слышат только московскую пропаганду. Мы имеем шанс построить новую, честную и справедливую Украину и сохранить ее территориальную целостность. Но мы не должны навязывать дончанам или крымчанам галицкий образ жизни. На Майдане бок о бок с украинцами стояли русские, поляки, белорусы, армяне, евреи, грузины, татары и другие.

Всех их объединила искренняя любовь к Украине и ненависть к тирании. И за это они заплатили страшную цену — цену собственной крови.

Мы должны уважать культурные и языковые потребности жителей востока и юга, чтобы они не чувствовали себя чужими в Украине. Мы должны продемонстрировать принципиально новое качество Украины, которая не будет искусственно делить своих граждан на разные «сорта». И мы призываем не позволить политическим маргиналам спекулировать на крови и пытаться уничтожить территориальную целостность нашего Государства.

Юрий Шухевич

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Игорь Калинец

Мирослав Маринович

Иван Вакарчук

Роман Иваничук

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Тарас Возняк

Антон Борковский

Звенислава Калинец

Наталья Иваничук

 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Петър_Пейчев said:

Това е обръщение на Льовската интелигенция

Интелигенцията на всеки народ витае в облиците и нейните памфлети не променят реалността...🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Десет човека не могат да минат за "лвовската интелигенция".Точно от Лвов /центъра на Запада Украйна / беше най силната подкрепа за Майдана.Точно в Лвов дума "източноукраинец" до 2014 година беше най сериозната обида.Равносилна на прост неук човек и т.н.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, deaf said:

Интелигенцията на всеки народ витае в облиците и нейните памфлети не променят реалността...🙂

 

Реалността се случи:

И мы призываем не позволить политическим маргиналам спекулировать на крови и пытаться уничтожить территориальную целостность нашего Государства.

Писано е преди 8 години. Не Русия е виновна, а маргиналите, които се почустваха шляхтичи, за които трябваше да работят руските крепостни. Те да хвърлят капа, че това е Русия, а не някоя балканска или друга цивилизована държава, че какво чудо ги чакаше...

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, resavsky said:

Десет човека не могат да минат за "лвовската интелигенция".Точно от Лвов /центъра на Запада Украйна / беше най силната подкрепа за Майдана.Точно в Лвов дума "източноукраинец" до 2014 година беше най сериозната обида.Равносилна на прост неук човек и т.н.

е, аз не видях западноукраинците да вързаха и цъфнаха, а ако трябва да сме откровени съпоставени с запорожието може да минат за по-развито племе, но да  сравняваме Галичина с Русия е все едно да сравняваме Столипино с Лондон или Ямбол със Станбул. Самият факт, че подобни неща са се говорили показва колко изостанало в развитието си е това племе. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...