Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител

Явно мобилизацията не е само в Донбас, но е обхванала и Кубан.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 34 минути, новорегистриран2 said:

Никой не познава руснаците така, както ние. Украинците и беларусите даже не ги броя за отделни. От всички натовски страни в региона само ние заехме превантивна позиция на снишаване. Защо ли така изведнъж България взе да се дърпа на всякакви намеци за западни войски тук?!

Защото нашите отдавна са под руско началство,каквото им кажат това говорят. Или си забравил как Решетников и Нинова решаваха за Радев? И само си мислиш,че ги познаваш.

 

Преди 12 минути, новорегистриран2 said:

Явно мобилизацията не е само в Донбас, но е обхванала и Кубан.

Цяла Русия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, bulgaroid said:

Цяла Русия.

<cite>Не е вярно  уверението, че ние можем да си гарантираме сигурноста без НАТО, още помалко - да армията ни да победи настъпваща в България руска групировка.</cite>

 

 

Вие напълно сте откачили. Каква руска групировка ще напада България? Чувате ли се какво говорите? 

Отдавна съм блокирала потребител Nik1, а продължавам да виждам постовете му. 

 

Пейчев, нова плоча ли пуснахте?

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, insighting said:

Вие напълно сте откачили. Каква руска групировка ще напада България? Чувате ли се какво говорите? 

Отдавна съм блокирала потребител Nik1, а продължавам да виждам постовете му. 

 

Пейчев, нова плоча ли пуснахте?

В цяла Русия има мобилизация. Относно другото не знам ! Не съм, го писал аз,а отношенията ви с ник1 са тайна за мен . Незнам за какви нападения сте говорили?

Редактирано от bulgaroid
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, bulgaroid said:

Защото нашите отдавна са под руско началство,каквото им кажат това говорят. Или си забравил как Решетников и Нинова решаваха за Радев? И само си мислиш,че ги познаваш.

 

Цяла Русия.

Това е само върха на айсберга. Единствената разлика между нас и тях е, че при нас обществото ни е изпаднало в латентен милитаризъм, докато при тях дрънкането на оръжие си е все така най-важното нещо.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, bulgaroid said:

В цяла Русия има мобилизация. Относно другото не знам ! Не съм, го писал аз,а отношенията ви с ник1 са тайна за мен . Незнам за какви нападения сте говорили?

Тайна ли? Отговарям му тук заради заключената тема на Р. Теодосиев 'Българска батальонна група'.

 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, insighting said:

Тайна ли? Отговарям му тук заради заключената тема на Р. Теодосиев 'Българска батальонна група'.

 

 

на мен ми отговорихте :ag:

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, insighting said:

<cite>Не е вярно  уверението, че ние можем да си гарантираме сигурноста без НАТО, още помалко - да армията ни да победи настъпваща в България руска групировка.</cite>

 

 

Вие напълно сте откачили. Каква руска групировка ще напада България? Чувате ли се какво говорите? 

Отдавна съм блокирала потребител Nik1, а продължавам да виждам постовете му. 

 

Пейчев, нова плоча ли пуснахте?

Русофобите ги е страх и от сянката им. Защо да е нова плоча, никога не е късно да дразниш шашавите, но и децата знаят, че дойдат ли тук руснаците ги бием като тъпани на военен парад, а засега ще им надписваме сметките на Слънчев бряг, тук съм солидарен с русофобите.

Link to comment
Share on other sites

Ако Русия започне война значи САЩ са й разрешили. Може и да е станало, защото укрите минаха всякакви граници. Ще има някакви санкции за да се замаже положението, после Путин ще се сниши и ще направи някакви отстъпки за да запази авторитета на Великия хан във Вашингтон и ще се миряса за няколко години.

Link to comment
Share on other sites

Между другото вижте какви ги свършили тези веселяци руските терористи, взели, че си обстреляли с оръдия водопровода, разчитайки да пият само водка:

Боевики повредили водопровод на Донбассе

Людей призвали запасаться водой

"Хвиля" 19.02.2022 13:44:00
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малко предварителни сведения за пусковете в руското стратегическо ядрено учение. Стреляно е с аеробалистичен Кинжал, Калибър, Циркон, Искандер, МБР Ярс и Синева. Солидно :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, новорегистриран2 said:

Никой не познава руснаците така, както ние. Украинците и беларусите даже не ги броя за отделни. От всички натовски страни в региона само ние заехме превантивна позиция на снишаване. Защо ли така изведнъж България взе да се дърпа на всякакви намеци за западни войски тук?!

Защото, ако влезнем във война, няма с какво да я водим. Наясно ли си с това?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

България се снишава защото помни какво стана с тези около нея, които скачаха като петлета за да угодят на англичани и французи, полязите с три милиона убити, югославия с милион, гърците с половин, поне по техни приказки, а мъдрия български народ с двайсетина хиляди, от които 14500 напълно излишни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво нещо е живота. Рязко станаха актуални разни песнички от миналото :D 

 

Медленно ракеты уплывают вдаль,
Встречи с ними ты уже не жди.
И хотя Америку немного жаль,
У Европы это впереди.

Ядерный фугас летит, качается,
От него хорошего не жди,
Даже если в землю закопаешься,
От волны ударной не уйти.

Скатертью, скатертью хлорциан стелется
И забирается под противогаз.
Каждому, каждому в лучшее верится.
Падает, падает ядерный фугас.

Засияло солнце над землею вдруг,
А над головою дым стоит.
Только что шагал с тобою рядом друг,
А теперь он жареный лежит.

Водородным солнцем выжжена трава,
Кенгуру мутируют в собак,
Вновь аборигены обрели права,
Над Канберрой вьется красный флаг.

Скатертью, скатертью дифосген стелется
И забирается в ухо, нос и глаз.
Каждому, каждому в лучшее верится,
Но не у каждого есть противогаз

Может мы обидели кого-то зря,
Сбросили 15 мегатонн.
А теперь горит, и плавиться земля,
Там где был когда-то Пентагон.

Танки США отлично плавятся
И зачем их выпустил завод
Ах, как жаль, что этот взрыв кончается,
Лучше б он тянулся целый год.

Скатертью, скатертью хлорпикрин стелется
И забирается нам в противогаз,
Каждому-каждому в лучшее верится,
Может быть, выживет кто-нибудь из нас

Но на этом песня не кончается,
Мы построим новый полигон.
Всё, что после этого останется,
Мы погрузим в голубой вагон!

Скатертью дибензоксазепин стелиться
И забирается нам в противогаз
Каждому, каждому в лучшее верится.
Падает, падает ядерный фугас.

Скатертью бромбензилцианид стелиться
И забирается в ухо, нос и глаз.
Каждому, каждому в лучшее верится,
Может быть, выживет кто-нибудь из нас.

Скатертью дифенилхлорарсин стелиться
И забирается нам в противогаз.
Каждому, каждому в лучшее верится,
Падает, падает ядерный фугас.

Link to comment
Share on other sites

Май Путин получи ярлика:

Ми готові битись!

В день, коли Путін демонструє світу свій ядерний та інший воєнний потенціал, в Мюнхені стара Європа чітко дала зрозуміти Україні, що не захищатиме її. Що Україні в озорому майбутньому не світить ані членство в ЄС, ані членство в НАТО.

Але Україна – не Чехословаччина Бенеша. Ми готові битися. І це наш меседж мюнхенським "миротворцям".

Ми готові битися за кожний метр української землі. Ми будемо битися в містах, містечках і селах. Земля горітиме під ногами російських агресорів на Донбасі, Слобожанщині, Приазов’ї та Причорномор’ї, по обидва береги Дніпра, на Поліссі, Сіверщині, Волині, Галичині, Поділлі, Бессарабії та Закарпатті, у поліських болотах та наддніпрянських степах.

Ми готові битися, незалежно від того, що скажуть президент, парламент та прем’єр України. Якщо вони спробують капітулювати, на них чекає доля Януковича. Тільки до Ростова-на-Дону їм не втекти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Янков said:

Защото, ако влезнем във война, няма с какво да я водим. Наясно ли си с това?

Кой ще влиза във война? 😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, новорегистриран2 said:

Кой ще влиза във война? 😀

Идва един момент когато вече решават не политиците от двете страни или тези зад тях, а дяволите. Сега вече може само да се гадае дали ще има война между републиките и украйна или Русия и Украйна, защото нещата постепенно влизат в област, където определящи са случайни събития.

Както повечето случаи България постъпи мъдро, защото щеше да е малко неудобно да ни заварят яхнали магарета и с кухненски ножове в ръце на украино-руската граница, докато САЩ, НАТО и ЕС тръбят как няма да воюват, ако ще свиня в джамия да влезе.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Петър_Пейчев said:

нещата постепенно влизат в област, където определящи са случайни събития.

Какви са тези потенциални "случайни" събития?! Путин "случайно" да натисне "копчето"? Не мисля. Има две възможности. Путин напада и взима това,което си е поставил за цел. След което случайните събития почват да играят. И тогава никой не може да предвиди как ще свърши цялата тая работа.

Другата възможност,Зеленски и украинският елит решават и теглят една майна и на Запада,и на Путин и се провикват:"Оставете ни на мира да си живеем живота! Няма да воюваме с никого!" И всички се прибират мирно и тихо по домовете си.

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, deaf said:

Какви са тези потенциални "случайни" събития?! Путин "случайно" да натисне "копчето"? Не мисля. Има две възможности. Путин напада и взима това,което си е поставил за цел. След което случайните събития почват да играят. И тогава никой не може да предвиди как ще свърши цялата тая работа.

Другата възможност,Зеленски и украинският елит решават и теглят една майна и на Запада,и на Путин и се провикват:"Оставете ни на мира да си живеем живота! Няма да воюваме с никого!" И всички се прибират мирно и тихо по домовете си.

Разбрахме се, че Путин никога няма да нападне, ако не е получил ярлик. Има индикации обаче, че е получил такъв или поне, че великия хан в Улуса няма да предприеме наказателна акция. В тази насока са попържните на укаинците към Мюнхенската конференция и едно изказване на техен висш чиновник: "Дълго дърпахме тигъра за мустаците и получихме това, което се очакваше". Въпреки това едва ли руската армия ще се ангажира, ако нещо стане ще от страна на опълченците. Русия не иска нищо от Украйна, тя дълго търсеше начин да й върне републиките, а и когато патърдията започне вече случайни събития няма, ще трябва да решават овластените лица.

Случайни събития са предизвикали повечето войни. Когато е налице едно противопоставяне то може да доведе до война, но може тя да се отложи много или никога да не започне. При Голямата екскурзия бяхме в предвоенно противопоставяне с Турция, но до война не се стигна, защото реално и двете страни не я искаха особено. Едно случайно събитие обаче щеше да я започне, напр. т.нар Баронова война от началото на 20-ти век, когато едно куче за малко не хвърля България и отоманската империя във война, а след нея и Европа или света. Това обаче направи след няколко години Принцип в Сараево. Същото е и с ВСВ, няколко последователни събития преди нея, непланирани нито специолно от Полша, нито от Германия.

Какво може да стане сега в Украйна? Всичко. Пияни фенове на Динамо Киев да направят нещо без да искат, да го направят нарочно, опълченци да сторят същото и така нататък. Като дърпаш тигъра за мустаците трябва да предвидиш, че ще има последици даже да е сит.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Петър_Пейчев said:

когато патърдията започне вече случайни събития няма, ще трябва да решават овластените лица.

Напротив,точно тогава почват случайностите. Самият ход на войната е изтъкан от случайности. Когато ПСВ започва,Щатите го играят изолационисти,но в края на войната о,изненада! се включват на страната на Антантата. После пак изненада и случайност,Германия приема унизителният Версайски договор,въпреки че е можела да го отхвърли. И т.н.,и т.н.

Ако Путин нападне Украйна,откъде може да се знае коя държава как ще реагира?

Преди 11 минути, Петър_Пейчев said:

При Голямата екскурзия бяхме в предвоенно противопоставяне с Турция, но до война не се стигна, защото реално и двете страни не я искаха особено. Едно случайно събитие обаче щеше да я започне,

Дори и на теория не е имало опасност от война. Нима мислиш,че ако Турция и България бяха се сбили,НАТО и Варшавският договор щяха безучастно да ги гледат отстрани? Точно затова тогава България и Турция не са имали думата. Всичко се е решавало от САЩ и СССР,а те тогава и през ум не им минавало да започва световна война. На Горбачов вече му е било ясно,че СССР е загубил Студената война,а Вашингтон си е правил сметки как да постъпи когато СССР и СИВ се разпадне. Дори и ако София и Анкара бяха почнали война помежду си,Щатите и Кремъл много бързо са щели да им охладят мераците.

Казано накратко и ясно,ако една държава не иска да воюва,никой не може да я накара. Ако пък твърдо е решила да воюва,никой не може да я спре. Ние не знаем какво са решели Русия и Украйна. А и Запада,също.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...