Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

Аз, да ти кажа, също оставам с подобно впечатление. 90% от хората, с които контактувам, точно това правят. И голяма част от пишещите тук. В това по принцип няма нищо лошо, но този конфликт е специфичен. Докато в предишните конфликти малко или много имаше баланс, днес западните медии са въвлечени на украинска страна и предават украинска информация. Или  предават своя информация в услуга на украинските съюзници, които по същество са същия този Запад. И то не само политически съюзници, а идеологически ангажирани посредством културата на отричането. Затова конкретно днес не може да се разчита на обективност от тяхна страна.

Хареса ми например подходът на Тантин в стремежа към обективност - цитирането на неутрални индийски медии. Но и там има проблеми, този път по отношение на осведомеността. Няма идеални варианти.

Въпроса не е в това. Тук в тази тема се качват мнения, репортажи и информация от всякакви източници. Някои са откровено проукраински или руски, други са неутални. Въпроса е, че когато от няколко различни източника видиш една и съща информация, то вероятността да е вярна е много по-голяма.
Това което показах е за друго. За да видите как тя и руснаците виждат ситуацията - Държавните руски, които са верни не се гледат и четат, гледат се и се четат само западни дето не са верни. Прочете ли внимателно това, което Путин им е казал? За атомна бомба, денафикация и подобни неща? 
Прочете ли това, че според разузнаването им в Донецк с подготвяло клане? Или че протестите били разрешени, ама ако са организирани и координирани. И че нямало за какво да протестират хората. В първата седмица дори тя твърдеше, че нямало протести и арестувани, а това било западна пропаганда, защото всички руснаци подкрепяли миритворческата операция в Украйна. Показвам само как държавната телевизия спуска една "истина" и няма друга. Всеки, който каже друго е просто лъжец...така излиза. И затова още повече се изненадвм, че тук във форума има хора, които вярват на всяка една дума на руските медии, но с пяна на уста отричат всички други източници.

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 22 минути, Димитър Йорданов said:

Въпроса е, че когато от няколко различни източника видиш една и съща информация, то вероятността да е вярна е много по-голяма.

Това важи само ако няколкото различни източника са независими. Тоест, ако информационните пътища не се събират в една точка. При това точката може да е извън полезрението на наблюдателя. Трябва да се реконструира :) 

Преди 22 минути, Димитър Йорданов said:

Прочете ли внимателно това, което Путин им е казал? За атомна бомба, денафикация и подобни неща? 
Прочете ли това, че според разузнаването им в Донецк с подготвяло клане? Или че протестите били разрешени, ама ако са организирани и координирани. И че нямало за какво да протестират хората.

За атомната бомба го каза Зеленски, а Путин само коментира.

Не знам какво имаш предвид за денацификацията. Да, не би било лошо Украйна да се денацифицира, но не е на първо място сред задачите. Има и по-важни неща.

Има все повече доводи в полза на тезата, че Украйна е готвила нападение. Това не може да се пренебрегне. Постави се на мястото на Путин - ами ако Украйна нападне, а ти си пренебрегнал сигналите? ВСВ-камбанка? Тук всеки намек е от значение.

Естествено, че разрешените протести трябва да са организирани и координирани. Навсякъде е така, дори у нас.

Хората има за какво да протестират, с това съм съгласен.

Преди 22 минути, Димитър Йорданов said:

И затова още повече се изненадвм, че тук във форума има хора, които вярват на всяка една дума на руските медии, но с пяна на уста отричат всички други източници.

Аз съм писал тук моето мнение: човек ще е по-близо до реалността, ако се информира от руските медии, отколкото ако се информира от украинските. Но пак няма да е много близо.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Кухулин said:

Има все повече доводи в полза на тезата, че Украйна е готвила нападение. Това не може да се пренебрегне. Постави се на мястото на Путин - ами ако Украйна нападне, а ти си пренебрегнал сигналите? ВСВ-камбанка? Тук всеки намек е от значение.

Вярно ни вярваш на подобна плоска пропаганда? Честно казано много съм изненадан.  Как например може да се осъществи украинско нападение над Крим или Ростов на Дон?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Димитър Йорданов said:

Ще покажа разговор с моя приятелка живееща в Русия. Уточнявам, че това е умна жена, редовно пътуваща в чужбина, работеща добра работа с добри доходи. Искам да покажа само каква информация достига до средния руски жител в момента от техните медии и какво чуват, виждат и четат те. Какво им се втълпява.
Ето така мислят голяма част от руснаците, така виждат Путин и войната. Така е проработила пропагандата при тях. 
Най-много ме подразни, че според нея ние се информираме само от западни медии и нямаме никакъв достъп до истината (държавните руски). Това го е споменавала в по-ранни наши разговори, когато ме е питала дали имаме достъп до руските държавни медии и истината за случващото се.
П.С. Използвал съм опцията за автоматичен превод на разговора ни в скайпа за удобство.

Брат, да постваш личен чат с някой е доста ниско. Нито помага, нито доказва каквото и да е било, нито има смисъл освен, че се опитваш да се подиграваш с определен човек. 

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Atom said:

Вярно ни вярваш на подобна плоска пропаганда? Честно казано много съм изненадан.  Как например може да се осъществи украинско нападение над Крим или Ростов на Дон?

Абе и аз съм крайно изненадан от маса неща, но както и да е.

Украинско нападение над Крим или Ростов на Дон никак не може да се осъществи. Става въпрос за украинско нападение над ДНР. Прочети по-внимателно поста на Димитър Йорданов.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Кухулин said:

стремежа към обективност - цитирането на неутрални индийски медии. Но и там има проблеми, този път по отношение на осведомеността. Няма идеални варианти.

Независимата  WION бяха блокирани през последните 3 дена от ЮТуб и нямаше никакви нови материали на техния канал. Преди малко гледах за кратко он-лайн предаване, водещата критикуваше здраво платформата на ЮТУБ за това че са едновременно платформа и цензори, монополисти и си правят каквото си поискат.  Някакъв алгоритъм проверявал съдържанието и произволно си решавали кое да разрешат и кое да блокират. 

https://www.instagram.com/p/CbiAdIcgAvG/

 

Verified
YouTube refuses to censor assassination calls by US Senators against Vladimir Putin.

But they have blocked WION for broadcasting a live speech by Russia's foreign minister.

Will Big Tech now decide media ethics?

Special report on #Gravitas

#YouTubeUnblockWION
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, tantin said:

But they have blocked WION for broadcasting a live speech by Russia's foreign minister.

Значи причината за блокировката на индийската телевизия било това че публикували он-лайн пресконференцията на Лавров - да не би Лавров да каже нещо разобличително по отношение на единния западен свят..  пълен произвол в медийното отразяване откъм монополистите .  Света пак се люшка между 2 диктатури.

ПП. Вече са ги разблокирали и в момента индийците качват сума ти материали от последните 2-3 дена.

Редактирано от tantin
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Руснаците официално признаха че са дали 1300 убити и около 4 000 ранени. Още една нула да сложат и ще се доближат до истината.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tantin said:

Значи причината за блокировката на индийската телевизия

е че се води война и е абсурд пропагандата на врагът да се разпространява свободно сред нас.

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, tantin said:

Независимата  WION бяха блокирани през последните 3 дена от ЮТуб и нямаше никакви нови материали на техния канал. Преди малко гледах за кратко он-лайн предаване, водещата критикуваше здраво платформата на ЮТУБ за това че са едновременно платформа и цензори, монополисти и си правят каквото си поискат.  Някакъв алгоритъм проверявал съдържанието и произволно си решавали кое да разрешат и кое да блокират. 

https://www.instagram.com/p/CbiAdIcgAvG/

 

Verified
YouTube refuses to censor assassination calls by US Senators against Vladimir Putin.

But they have blocked WION for broadcasting a live speech by Russia's foreign minister.

Will Big Tech now decide media ethics?

Special report on #Gravitas

#YouTubeUnblockWION

Не съм я чел книгата, но някой (Thomas Boghardt)взел и разгледал въпросът с новият полигон за нов тип война тоест дезинформацията. Във връзка как почват нещата. И в репортажа разказаха за този мит AIDS e последствие на тайни експерименти на CIA водени в затънтени африкански джунгли...И е бил разработен с цел да унищожат негрите....Писателят стъпка по стъпка разнищва темата и достига до....до една "независима" индийска агенция, където тази новина се излюпва без обоснование за извор...А лицата фигуриращи като научни експерти не съществуват....И от тази агенция се разпространява после по-целият свят митът....И сега гледам, пак "независими" индийски агенции....

3da94f32-b7a0-4fec-b6cd-2798d034cbdc.jpg 295f02fe-b5fa-4489-82ad-f8fe0b69b208.jpg

https://digitallibrary.tsu.ge/book/2019/september/books/Soviet-Bloc-Intelligence-and-Its-AIDS.pdf

 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, tantin said:

Новото: започват да създават военно-граждански комитети (управление) в завзетите територии.

Там където местната териториална отбрана откаже да се предаде - ще ги пречупват със сила 

На това му викат окупация. 

 

Преди 9 часа, Кухулин said:

Е ти ли ще ги спасиш от риска, дето не разбираш две копейки в темата :D Е в момента седя пред компа и се хиля, благодаря ти :D 

А при тебе едно разбиране,мани,мани!:ag: Ако на влаченето на всякаква пропаганда му викаш разбиране:ag:

 

Преди 9 часа, tantin said:

режима на Зеленски-Арестович

:ag: 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От новините на БТВ:

"Според източници на Киев,руският военен министър Сергей Шойгу е получил инфаркт и е във военно-медицинска академия "Николай Бурденко".

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, deaf said:

От новините на БТВ:

"Според източници на Киев,руският военен министър Сергей Шойгу е получил инфаркт и е във военно-медицинска академия "Николай Бурденко".

Познава ме ги добре тези "инфаркти"....🤣😂🤣

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 10 часа, tantin said:

Горките хорица.. щом вече запяха старите съветски шлагери в нов аранжимент..   Русия ще приеме това като подигравка и предизвикателство към културно-историческото наследство на Русия и СССР. И то си е такова. Те така могат и хитлеристите маршове да си преведат на украинската мова.

за украинците тази война наистина стана отечествена, така че подобна песен си е напълно уместна, особено с оглед на това какви ги надробиха руснаците.

Пък е и добро тролене ;)

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Last roman said:

Русия ще приеме това като подигравка и предизвикателство към културно-историческото наследство на Русия и СССР. И то си е такова.

В предаване по руска телевизия,Жириновски изпя "Сдавай страна огромная,сдавай на смертен бой...срещу Украйна"!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, deaf said:

е че се води война и е абсурд пропагандата на врагът да се разпространява свободно сред нас.

Логиката е такава, но крие съответните рискове. Без обективна оценка човек не знае какво да очаква и се получава известно фрустриране. Ето например обявените седем ли, та осем победи в Чернобаевка. Цяла седмица украинците громиха руснаците на този фронт и накрая всички очакват Херсон да падне. А той не че не пада, а минава на рубли. И почват хората да се напрягат. Или пък броя на убитите, според който различни експерти смятат примерно 25% от личния състав извън строя и по всички  правила на войната очакват аха-аха руснаците да рухнат. А те не рухват и разбира се скоро няма да рухнат.

Това е проблемът, когато в борбата на една пропаганда с друга пропаганда заемаш твърдо едната страна.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кухулин said:

Без обективна оценка човек не знае какво да очаква

Военните,(украински и български) получават точна и ясна информация за това,какво се случва на фронта. Тази информация не е нужна на цивилното население,именно за да не се паникьосва,често пъти излишно...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, deaf said:

Военните,(украински и български) получават точна и ясна информация за това,какво се случва на фронта. Тази информация не е нужна на цивилното население,именно за да не се паникьосва,често пъти излишно...

Навремето е било така, но днес цивилното население проявява нездраво любопитство, съчетано с интернет :D 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, Кухулин said:

Навремето е било така, но днес цивилното население проявява нездраво любопитство, съчетано с интернет :D 

абе ако си в района на бойните действия, навременната информация спасява човешки животи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 25 минути, Кухулин said:

Ето например обявените седем ли, та осем победи в Чернобаевка. Цяла седмица украинците громиха руснаците на този фронт и накрая всички очакват Херсон да падне. А той не че не пада, а минава на рубли. 

Хайде да говорим пак в края на деня.Само да ти напомня че край тази Чернобаевка два поредни дни бяха убити командири на руски полеви армии.

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Кухулин said:

Ето например обявените седем ли, та осем победи в Чернобаевка. Цяла седмица украинците громиха руснаците на този фронт и накрая всички очакват Херсон да падне. А той не че не пада, а минава на рубли. И почват хората да се напрягат.

Девет станаха вече "победите" в Чернобаевка. Нарочно слагам в кавички, това е предварително пристреляно място от ВСУ, и става все по-загадъчно защо руснаците продължават да влизат в тоя капан, без да се научат на нещо - един, два, три пъти е допустимо, но вече на глупост или на истерия заприличва. Никой не очаква от това Херсон да падне, не знам ти защо си останал с такова впечатление. Далеко му е още да пада.

Колкото до минаването в рубли, направо комедия се разиграва. Руснаците още не го бяха взели като хората, и вече се готвеха референдум за независима република да правят миналия понеделник. Сега рубли. И кво от това? Те ако ставаха така нещата бързо, да сме забравили вече за "специалната операция", ама не сме.

 

Преди 11 минути, Кухулин said:

Или пък броя на убитите, според който различни експерти смятат примерно 25% от личния състав извън строя и по всички  правила на войната очакват аха-аха руснаците да рухнат. А те не рухват и разбира се скоро няма да рухнат.

Няма да рухнат, но спряха всякакви настъпателни операции, дето се бяха юрнали в началото. Ще рухнат ако продължава така, с това темпо.  В момента от преимщество руските войски го докараха до паритет с ВСУ.

А че нямат налични сили е видно от всякъде. Дръпнаха миротворческият контингент от Нагорни Карабах, изтеглят войски от Осетия, изстискват от де що могат.  Просто стой и гледай, няма да се случат нещата изведнъж, полека стават :)

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Кухулин said:

Николаев :) 

Ти найстина не разбираш ,нали? Защо ги връзват не правиш връзка.

 

Преди 8 часа, tantin said:

Украинската армия ползва български РПГ - на 4:30 минута.

Е,и? Ние правим качествено оръжие което се ползва с голямо търсене.

 

Преди 8 часа, Кухулин said:

Аз, да ти кажа, също оставам с подобно впечатление. 90% от хората, с които контактувам, точно това правят. И голяма част от пишещите тук. В това по принцип няма нищо лошо, но този конфликт е специфичен. Докато в предишните конфликти малко или много имаше баланс, днес западните медии са въвлечени на украинска страна и предават украинска информация. Или  предават своя информация в услуга на украинските съюзници, които по същество са същия този Запад. И то не само политически съюзници, а идеологически ангажирани посредством културата на отричането. Затова конкретно днес не може да се разчита на обективност от тяхна страна.

Хареса ми например подходът на Тантин в стремежа към обективност - цитирането на неутрални индийски медии. Но и там има проблеми, този път по отношение на осведомеността. Няма идеални варианти.

Ами за да имаш мнение и да си обективен трябва да знаеш какво въсщност се е случило за да има конфликт,но нито ти, нито тантин имате идея за какво е конфликта,ама никаква. И после започваш да ни разказваш, как имало и други мнения, като по същество се опитваш да ни манипулираш. Не е ли възможно да се информираш малко и после да преценяваш кое как е? Или това не е за теб? 

И не ти ли прави впечатление как руската пропаганда си сменя мнението,средно веднъж на два дни?

Преди 7 часа, Кухулин said:

За атомната бомба го каза Зеленски, а Путин само коментира.

А кой е Путин та да решава ?

Преди 7 часа, Кухулин said:

Не знам какво имаш предвид за денацификацията. Да, не би било лошо Украйна да се денацифицира, но не е на първо място сред задачите. Има и по-важни неща.

Това сериозно? Още малко ще кажеш ,че Бендера е нацист?!:ag: Аз по-тъпа причина за война не бях срещал,и мисля крайно време е да се определите в Украйна фашисти ли са или нацисти? Защото има разлика,нищо ,че вие не я виждате,то това вече е въпрос на образование. Путин си мисли като си измисля някакви страшни имена за повода за война и цял свят ще се върже на тъпотийте му, щом доживяхме да имаме жидобандеровци смятай!:ag: Това беше немислимо до преди година. За незнаещите "жид ," е обидно прозвище за евреин. Сега самите те се определят като бандеровци, или според Путин като нацисти. А най-смешното е друго,Путин успя да събуди Германия,тя вече се отказва от пацифизма и само за тази година отделя 100 милиарда евро за оръжие,и това отделно от заложеното в бюджета. Милитаризацията на Германия и цяла Европа събужда звяра,жална им майка на останалия свят. Най-страшните завоеватели в историята тръгват по пътя на войната, и този път са всички накуп. Какво ще правят САЩ иКитай тогава? Никой в света не може да устой на европейска армия,найграха се всички заедно с другаря Путин. А как ще ни наричат е все тая, Европа ще размаже всички.

Преди 7 часа, Кухулин said:

Има все повече доводи в полза на тезата, че Украйна е готвила нападение. Това не може да се пренебрегне. Постави се на мястото на Путин - ами ако Украйна нападне, а ти си пренебрегнал сигналите? ВСВ-камбанка? Тук всеки намек е от значение.

Има доводи :ag: Има дръжки,Украйна нямаше физическа възможност да се бори с Русия,2 та армия в света, ама щяла да нападне?:ag: До скоро всички си мислеха или по-точно бяха успешно заблудени от силата на Русия,сега се оказа това са глупости. Но,преди месец беше друго. Украйна може да нападне само ако има 3

кратно преимущество, а цялата украйнска армия беше 150 000, Русия има близо милион във всички структури,като как ще нападнат питам аз? Като заплещите глупости ,даже си вярвате!

Преди 8 часа, Кухулин said:

Естествено, че разрешените протести трябва да са организирани и координирани. Навсякъде е така, дори у нас.

Разрешение от окупанта викаш да искат?Иначе Сибир. Типично.

Преди 8 часа, Кухулин said:

Аз съм писал тук моето мнение: човек ще е по-близо до реалността, ако се информира от руските медии, отколкото ако се информира от украинските. Но пак няма да е много близо.

Ама разбира се. Само дето не мога да им смогна да запомня опорките, сменят ги непрекъснато, може ли конспектираш,да се не бъркаме:ag: А пишат ли някъде из руските медии защо аджеба не са дали на войниците храна, и защо е просрочена от преди 7 години? И къде е Шойгу,а Герасимов? А защо бягат олигасите и една камара народ?

 

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Кухулин said:

Логиката е такава, но крие съответните рискове. Без обективна оценка човек не знае какво да очаква и се получава известно фрустриране. Ето например обявените седем ли, та осем победи в Чернобаевка. Цяла седмица украинците громиха руснаците на този фронт и накрая всички очакват Херсон да падне. А той не че не пада, а минава на рубли. И почват хората да се напрягат. Или пък броя на убитите, според който различни експерти смятат примерно 25% от личния състав извън строя и по всички  правила на войната очакват аха-аха руснаците да рухнат. А те не рухват и разбира се скоро няма да рухнат.

Това е проблемът, когато в борбата на една пропаганда с друга пропаганда заемаш твърдо едната страна.

10 победи са вече. А битката за Херсон започна вчера,бързаш.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...