Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 18 часа, vanevski said:

Още оръжия, изпратени от Германия, пристигнаха в Украйна, за да бъдат използвани срещу нахлулите в страната руски сили, научи днес ДПА от украински правителствени източници, предаде БТА.

Пратката включва 1500 зенитни ракети "Стрела", 100 картечници и 8 милиона боеприпаса за малки оръжия.

В нея има още медикаменти, 350 000 пакета храна и 50 линейки.

Горкото дете. Как са му промили мозъка. Това мога по гадост да го сравня само с религиозна индоктринация в детската градина... Повръща ми се чак.

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 30 минути, Doris said:

... И продължават да ми хвалят Путин.. 

Това е синдромът на дълго управляващите лидери (реални) ... без изключение от дълбока древност до нашето съвремие

Управлението на дълго властващите лидери (владетели) се разделя на два етапа  :  

1-ва част :  Иноваторство, реформи, енергични действия във всички направления, рискове, подбор на кадри най-вече по критерий качество и компетентност, разрушаване на съществуващи парадигми и премахване на консервативните елементи пречещи за реализацията им.  Лидерът търпи градивни критики, вслушва се в съвети, не е откъснат от реалността, иска да се хареса на широк слой от обществото...

2-част : Застой ..."удряне на ръчната спирачка" - целта е запазване на статуквото, но най-фрапиращото е, че Властелинът вече не е този от времената на неговата младост, а съвсем друга персона... обкръжението му вече не е с кадърни и качествени съветници/изпълнители/ , а с ...верни ласкатели които са го отдалечели от реалността. Службите се раздават не по заслуги на кадърни изпълнители, а на лоялни и предани на властта хора, а самият Властелин е тотално отдалечен от реалната действителност. За това допринасят и редица други фактори които непрекъснато гравитират и довеждат до психически проблеми - опитите за покушение : преврат, убийство, отрова, предателство, бунтове.....

Рамзес II, Ашурбанипал, Октавиан Август, Юстиниян I, Мануил I,  Хенри VIII, Карл I, Сюлейман Великолепни, Иван IV Грозни, Луи XIV,  Луи XV, Франц Йосиф, Вилхем I, Абдул Хамид II...та до  най-ново време - Реза Пахлави, Садам , Муамар Кадафи, 

Хора притежаващи почти неограничена власт в продължение на повече от 3 десетилетия.....

Първата част от управлението им - възход , втората - регрес често завършващ с катастрофални последици...

  • Харесва ми! 6
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Отряды кадыровцев получили информацию касательно тотальной нехватки живой силы для специальной наступательной операции по захвату Киева, из-за больших потерь среди личного состава.

По нашей неофициальной информации – это почти 20 000 наших воинов.

 

https://t.me/c/1531061211/61

Редактирано от Alexander000
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/groups/bordonline/permalink/5671648106184698/

Бородянка отново е украинска 

https://www.facebook.com/100044203130779/posts/535508194599280/

Украйнските сили са ликвидирали заместник -командир на 83 десанта бригада . 

https://fb.watch/c6-C_fTXrK/ 

Гостомел 

https://www.facebook.com/100064359595429/posts/342434997911817/

Донецк и Луганск

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Същата работа като Финландия през 1939 година. 

Стига с тази Финландия....повтаряш я поне 20 пъти...

Дай и при Чудото на Висла...И не само там

Русия често си е яла бой и то здрав

Изреждай....от Светослав (вярно че бие българи и хазари) но важното е че е бит от византийци и печенеги

Бити са от кумани, монголи, кримски татари, поляци, бити са през ливонската война.....но въпреки побоя Московията увеличава територията си с ...8 хиляди кв.км годишно...(някаква статистика четох) 

Тоест ... на Запад ако не върви, компенсират на Изток

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Димитър Йорданов said:

Горкото дете. Как са му промили мозъка. Това мога по гадост да го сравня само с религиозна индоктринация в детската градина... Повръща ми се чак.

deca-rusia.jpg

 

 

Видеото показва как 12-годишната певица София Хоменко казва на зрителите на децата "ще имаме урок за световния мир", тъй като представя НАТО като агресор и Съединените щати като подпалвател на война.

  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Евристей said:

Русия често си е яла бой и то здрав

Изреждай....от Светослав (вярно че бие българи...

Е, да, когато българската войска се бие с ромеите и пада. Празен град лесно се превзема, но Светослав му трябва една седмица лют бой. Както описва Радзивиловата.

А иначе и ние ги бием, поне във войната от 1916, събитията с ген. Колев.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100007888786949/posts/3127078140898448/

Украинците чакат нови 11 Баирактара от Турция 

https://www.facebook.com/104351038827282/posts/134215665840819/

Украйна

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 42 минути, Евристей said:

Стига с тази Финландия....повтаряш я поне 20 пъти...

Дай и при Чудото на Висла...И не само там

Русия често си е яла бой и то здрав

Изреждай....от Светослав (вярно че бие българи и хазари) но важното е че е бит от византийци и печенеги

Бити са от кумани, монголи, кримски татари, поляци, бити са през ливонската война.....но въпреки побоя Московията увеличава територията си с ...8 хиляди кв.км годишно...(някаква статистика четох) 

Тоест ... на Запад ако не върви, компенсират на Изток

 

Пропусна волжските българи и литовците. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, vanevski said:

 

 

 

Видеото показва как 12-годишната певица София Хоменко казва на зрителите на децата "ще имаме урок за световния мир", тъй като представя НАТО като агресор и Съединените щати като подпалвател на война.

Ти сляп ли си или морон/дебил/имбецил - къде е излъгало момиченцето?

https://www.pbs.org/wgbh/americanexperience/features/us-military-actions-and-wars-1775-1994/

https://jacobinmag.com/2019/08/the-armored-archipelago

https://www.cfr.org/global-conflict-tracker/?category=us

За сведение на русофобчетата като сармат и сканер, които постоянно ни дават украйнската пропаганда за много победи - кликнете на Украйна и вижте какво мисли CFR са състоянието там!!!

За сведение на не-английски владеещите "worsening" (влошаване) е антипода на "победи". Тези имат реалните данни, а не укро-бандеристанката пропаганда за публична консумация от промито-мозъчните либерастчета!!! 🙈

 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докато държавната машина на РФ е заета с пропаганда, двама блогери носят на плещите си тежестта на цялата информационна война .  Не са само те двамата разбира се, има и други. 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, tantin said:

Докато държавната машина на РФ е заета с пропаганда, двама блогери носят на плещите си тежестта на цялата информационна война .  Не са само те двамата разбира се, има и други. 

Разкажи с две думи какво говорят този и Поляков към днешна дата. В какви краски описват
победосното отстъпление на руските войски. 🤣

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, miroki said:

Е, да, когато българската войска се бие с ромеите и пада. Празен град лесно се превзема, но Светослав му трябва една седмица лют бой. Както описва Радзивиловата.

Българската войска не се бие с никакви ромеи, когато Святослав форсира Дунав...

Напротив .. посреща варягите в пълна бойна готовност 

Битката става на брега на Дунав, близо до Силистра и е от малкото, която може да определим като позор за българското оръжие. 

Щом преплувал Истър и вече се готвел да слезе на брега, мизите разбрали какво става, събрали войска от около 30 000 и се опълчили срещу него. Обаче таврите стремително се спуснали от лодките и с издадени напред щитове и с извадени мечове започнали от всички страни да избиват мизите. А мизите, като не могли да понесат дори и първия напор, се обърнали в бягство и безславно се затворили в Доростол. 

След като паднал и Доростол,  веста за това шокира цар Петър и е причина да получи удар.

Казват, че в това време архонта на мизите Петър, боголюбив и достопочтен мъж, опечален от неочакваното поражение, получил епилептичен/апоплектичен удар

Сведения на Лъв Дякон съвременник на събитията и участник във военните кампании

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, gmladenov said:

Разкажи с две думи какво говорят този и Поляков към днешна дата. В какви краски описват
победосното отстъпление на руските войски. 🤣


Ето CFR как го описва към 31.03.2022:

 

CFR_Ukraine.png

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 20 минути, Евристей said:

Българската войска не се бие с никакви ромеи, когато Святослав форсира Дунав...

Напротив .. посреща варягите в пълна бойна готовност 

Битката става на брега на Дунав, близо до Силистра и е от малкото, която може да определим като позор за българското оръжие. 

Щом преплувал Истър и вече се готвел да слезе на брега, мизите разбрали какво става, събрали войска от около 30 000 и се опълчили срещу него. Обаче таврите стремително се спуснали от лодките и с издадени напред щитове и с извадени мечове започнали от всички страни да избиват мизите. А мизите, като не могли да понесат дори и първия напор, се обърнали в бягство и безславно се затворили в Доростол. 

След като паднал и Доростол,  веста за това шокира цар Петър и е причина да получи удар.

Казват, че в това време архонта на мизите Петър, боголюбив и достопочтен мъж, опечален от неочакваното поражение, получил епилептичен/апоплектичен удар

Сведения на Лъв Дякон съвременник на събитията и участник във военните кампании

 

Варягите на Светослав не са случаен противник.При първата е налице и момента на изненадата.Виж  втората битка / някъде около Преслав/ българите са на път да я спечелят и май само лидерските качества на Светослав я обръщат. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОМГ - откъде да започна???

Фактът, че "gmladenov" се присмива над оценката на CFR показва, че той в най-добрия случай е от малко информираните, а в по-лошият случай - човек по-добре да не си отваря устата, отколкото да я отвори и да разсее всякакви съмнения....

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пореден хит на путиноидите: настъплението срещу Киев било само някакъв отвличащ удар при това гениален.Украинците така и не разбрали отвличащата стратегия  и държали основните си сили далеч от главния удар.

  • Харесва ми! 3
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, gmladenov said:

Разкажи с две думи какво говорят този и Поляков към днешна дата. В какви краски описват
победосното отстъпление на руските войски. 🤣

Според единия било грешка да се атакува Киев

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Димитър Йорданов said:

Повръща ми се чак.

А на мен ми се повръща ето от тази германска министърка с "бежанците от войната в Украина".

Тия психопати няма да се откажат докато не унищожат досегашните "бели нации":

https://www.bz-berlin.de/berlin/umland/baerbock-sagt-nachbarlaendern-der-ukraine-deutsche-unterstuetzung-zu

 

dpa_5fa8f800130f13c8_1648471286-768x432.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Deageltcho2025 said:

А на мен ми се повръща ето от тази германска министърка с "бежанците от войната в Украина".

Тия психопати няма да се откажат докато не унищожат досегашните "бели нации":

https://www.bz-berlin.de/berlin/umland/baerbock-sagt-nachbarlaendern-der-ukraine-deutsche-unterstuetzung-zu

 

dpa_5fa8f800130f13c8_1648471286-768x432.

Да западните медии и власти още се тресът от някви расови дебилщини, после защо конспиративните и пропагадните модели на изтока побеждават, батака е пълен и на изток и на запад...

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Разкажи с две думи какво говорят този и Поляков към днешна дата. В какви краски описват
победосното отстъпление на руските войски. 🤣

Почнали са да имитират Арестович, "да война е спокойно бият  и ние бием, само спокойно..." ахахха просто трагедията е пъна с много огнева мощ....

Редактирано от Absurde
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...