Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Модератор История
Преди 6 минути, tantin said:

Гледах го това интервю.  Ужасно беше, понеже 2/3 от времето журналиста сам си приказваше и изобщо не даваше думата на Песков. Отвреме на време Песков се обади и му се налагаше непрекъснато да опровергава инсинуациите на тоя самозван журналист. Все едно че журналиста беше съдия-обвинител, а не журналист.  Ужасно груб, манипулативен.  Не вярвам скоро Песков да се съгласи да дава интервюта на английски журналисти.  Все пак прессекретаря се беше съгласил да даде интервю, да даде мение, а не да го обвиняват в небивалици от типа защо сестрати е к.. при условие че няма никаква сестра. 

ПП. Мислех да го шеървам тука това интервю, но е толкова манипулативно, че не си струва.. Дори и тези "важни" неща Ресавски са пак изсмукани измежду пръстите, а не нещо което Песков да е казал или потвърдил.. 

Много ясно си ги каза.....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Just now, resavsky said:

Много ясно си ги каза.....

Ти гледа ли го интервюто? Под всякаква критика,  но това се отнася са водещия. Глупаво от страна на Песков да се хване на въдицата на тоя манипулатор (нежурналист)..  При това Песков беше без преводач, оня го претрупа с огромни дълги въпроси, цели тиради и обвинения, внушения какви ли не глупости изприказва.  Дори му се учудих на Песков че се напъваше да дава отговори и да обяснява, вместо да се измъкне със стандартни фрази от типа: трябва да питате главнокомандващия, или генералния щаб или местния командир..   Престара се Песков да отговара по въпроси дето са му извън компетенциите и дори извън знанията му, щото няма как един секретар / секретарка да знае всичко по целия фронт ... 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е интервюто.  Журналиста се казва  Mark Austin .

Може да го гледате като пример за манипулативност, необективност, неуважение към събеседника, ако щете дори и проява на омраза в явна форма ,  любезност, която е по-скоро нелюбезност и грубост, прекъсване на събеседника ..   Марк Остин имаше нужда от Песков не за да получи отговори, а за да изкаже на глас всичките тиражирани лъжи на Лондон и да се убеди че Песков ги е чул.. 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 16 минути, tantin said:

Ти гледа ли го интервюто? Под всякаква критика,  но това се отнася са водещия. Глупаво от страна на Песков да се хване на въдицата на тоя манипулатор (нежурналист).. 

Нормалното водене на интервю с неприятелски настроен или ненадежден събеседник от висок ранг  е да се задават провокиращи или тролещи въпроси..

Това разбира се няма как да го знаеш, ако гледаш само руските и българските канали, където журналистите са държачи на микрофони, и отворени усти на правителствена пропаганда (предполагам какво гледаш де, но както и да е)

Ето ти две такива интервюта, да видиш и нещо друго:


Тим Себастиян интервюира едно  правителствено лице  и го избличава в лъжа

 

 

Как Би Би Си подложи Кирил Петков на труден разговор (ВИДЕО)

https://www.clubz.bg/124147-kak_bi_bi_si_podlozhi_kiril_petkov_na_tezhak_razgovor_video

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 50 минути, nik1 said:

Та казваш че службите им задават команди какво да пишат..

Занимавай се с фотография, не ме занимавай с тъпните си тук. 

Другия вариант е те да дават команди на службите...😀

Май трябва да почнеш да се занимаваш и ти с фотография...😀

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, nik1 said:

Нормалното водене на интервю с неприятелски настроен или ненадежден събеседник от висок ранг  е да се задават провокиращи или тролещи въпроси..

Това разбира се няма как да го знаеш, ако гледаш само руските и българските канали, където журналистите са държачи на микрофони, и отворени усти на правителствена пропаганда (предполагам какво гледаш де, но както и да е)

Ето ти две такива интервюта, да видиш и нещо друго:


Тим Себастиян интервюира едно  правителствено лице  и го избличава в лъжа

 

 

Как Би Би Си подложи Кирил Петков на труден разговор (ВИДЕО)

https://www.clubz.bg/124147-kak_bi_bi_si_podlozhi_kiril_petkov_na_tezhak_razgovor_video

По едно време на контролираните интервюта на Байдън, президента  де оня посе.......... стария.В тея сценирани мероприятия все пак изникват и неуговорени въпроси , охраната влиза и замита положението, изнася дядото към тоалетните.
Подобно е контролните пресконференции на някои други, например, онзи Главния санитар на САЩ, мяучито, от време на време го изпотяват с някой неразигран въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, skiahtro said:

Другия вариант е те да дават команди на службите...😀

Май трябва да почнеш да се занимаваш и ти с фотография...😀

Занивам се с това което мога и ми се отдава - да правя анализи (това съм правил последните много години, за това ми плащат в частна компания). Фотографията не ми се отдава.. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nik1 said:

Занивам се с това което мога и ми се отдава - да правя анализи (това съм правил последните много години, за това ми плащат в частна компания). Фотографията не ми се отдава.. 

 

Така кажи, да се разбираме, ако ти плащат нещата са обясними напълно...😀

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, scaner said:

Опитай да погледнеш това:

https://t.me/rosanticenter/10401


Мои близкие считают, что события в Буче — фейк. Как убедить их в обратном?

Казалось бы, после публикации фотографий из Бучи ни у кого не должно остаться сомнений: российская армия творит зверства в Украине, и этому необходимо положить конец.

Однако многие предпочитают верить официальной позиции властей, которые утверждают, будто события в Буче — фейк.

Мы хотим поделиться важными ссылками, которые помогут открыть им глаза. Отправьте их своим родным и близким:

Разбор российских версий от «Медиазоны».
Хроника событий и разбор версий от «Медузы».
Хроника событий по сообщениям из домового чата от BBC.
Депутат местного совета Катерина Украинцева о жизни города в период оккупации.
Рассказы местных жителей.
История посёлка Новые Алды.

 

Благодаря,

отне ми един час бърз преглед.

Накрая, нито + нито-

Но се озадачих от това, уж трябваше да отрича пропагандата, а само я засилва.

Цитирай

При этом, если судить по фотографиям центра Бучи, опубликованным 31 марта, на улицах пустынно, военных не видно, но есть отдельные мирные жители. 1 апреля мэр города Анатолий Федорук с площади у городской администрации объявил, что накануне Буча была освобождена. В тот же день в районе Стеколки побывал мэр Ирпеня, который привез туда гуманитарную помощь.

То, что ни чиновники, ни военные тогда не сообщили о телах, лежавших на Яблонской улице, Арестович объясняет тем, что «солдатам, которые воюют на улицах города, точно не до съемок фото и видео, потому что они ведут бой с противником». А вот «полицейские и гражданские, которые вошли [2 апреля] после военных, уже имели возможность снимать эти ужасные факты зверств».

Сиреч видели убитите, но си мълчали.

Няма смисъл да продължавам да коментирам, нещо което е недостатъчно ясно.

Аз ви писах, че се усъмних още като го видях преди време. Най-тъпото е, че има и разхождащи се, които са убити и вързани ( т.е. доведени). Съвсем по Азовски.

Дано излезе наяве истината.

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, nik1 said:

Занивам се с това което мога и ми се отдава - да правя анализи (това съм правил последните много години, за това ми плащат в частна компания). Фотографията не ми се отдава.. 

 

Ми не , не ти плащат за анализи ,а ти плащат за стздаване на легенди, прикрития. лъжи, замазване и шпакловане. 
Това не е анализ, гледам те тука, тук не правиш анализ ,а  напираш да заблуждаваш и объркваш нетира, т.е. правиш дезинформационно мероприятие и пропаганда.
Истински анализи обикновенно , ако е от порачител за негово ползване, без необходимост от маниполация на пазара,общественно мнение и пр. мероприятия, такива истински анализи са конфиденциални или направо строго секретни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Кухулин said:

А за какво преговарят в момента?

Ставаше въпрос не за самите преговори, а за общественото мнение и как ще се му се "продаде"  резултата от преговорите.   Пак да повторя - спецоперациите  се изпълняват и завършват или с победа или с провал.  Масите обаче са обхванати от победобесие и ще приемат само успех/победа.  С  други думи това какво се договорят ще трябва да се продаде на руснаците като успех и победа. Т.е. да се изкара, че целта на операцията е била точно тази  (договорената) и тя е постигната.  Дали пропагандата ще успее да си свърши работата и дали масите ще повярват е друг въпрос. 

Една част от елита иска войната да свърши колкото се може по-бързо. Снощи в интервюто Песков го каза в прав текст.  Други не искат това, а  война до пълен разгром на Украйна. Още снощи се организираха и според някои наблюдатели в телеграм-каналите е имало масирано оплюване на Песков като предател и отстъпник. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето, за привържениците на Путин, потвърдено е престъпление на украински военни, разстрелващи руски войници:

The New York Times подтвердил подлинность видео, в котором добивают раненых российских солдат под Киевом

Ролик широко распространяла российская пропаганда, утверждая, что украинские войска совершили военное преступление, добив раненых и связаных российских солдат возле села Дмитровка, что неподалёку от Бучи.

Пропагандисты при этом ни разу не упомянули про собственные военные преступления, хотя The New York Times также признала то, что именно российские войска устроили резню в Буче. Кроме того, Россия не объявила официально Украине войну и всячески отрицает факт вторжения на территорию суверенного государства.

Михаил Подоляк заявил следующее:

«Украина относится к современным демократиям, максимально ёмко соблюдающим международное право. В том числе положения Женевской конвенции по обращению с военнопленными. Безусловно, интенсивность боевых действий может провоцировать определённые инциденты. И ясно, что в таких случаях будет иметь место юридическое регулирование инцидентов.

Между тем, нужно заметить следующее. Полный и очевидный отказ армии РФ от правил и обычаев войны, умышленное унижение и массовые убийства мирных граждан Украины, имеющие абсолютное документальное подтверждение, создают понятный эмоциональный фон и в украинском обществе, и в украинских вооружённых силах.

Россия массово атакует наших детей, женщин, пожилых людей и, разумеется, это не может не вызвать ответную реакцию украинских военных. Поэтому, во-первых, в любом случае подобные инциденты требуют проведения чёткого следствия до выяснения мотивов и обстоятельств.
А во-вторых, России, вероятно, нужно отказаться от антиукраинской геноцидной пропаганды и вернуть свою армию к пониманию тех же правил и обычаев войны».

  • Тъжен 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 21 минути, miroki said:

Аз ви писах, че се усъмних още като го видях преди време. Най-тъпото е, че има и разхождащи се, които са убити и вързани ( т.е. доведени). Съвсем по Азовски.

 

Не само вързани, ами вързани с бели панделки, каквито носят като опознавателен знак съпричастните с руснаците и който опознавателен знак, твърде много пречеше на азов.. Освен това в много от труповете са намерени кутии със суха храна, каквито раздават руснаците, както и труповете са били в различен стадии на разложение, както и с белези, че са премествани от други места..

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Медуза публикува видео от дрон, в което се виждат труповете и руска техника в Буча:

Meduza опубликовала видео, доказывающее, что мирных людей в Буче убивали до того, как из города ушли российские войска

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, scaner said:

"Медуза публикува видео от дрон, в което се виждат труповете и руска техника в Буча:

Meduza опубликовала видео, доказывающее, что мирных людей в Буче убивали до того, как из города ушли российские войска

 

И как го доказват, я да те видим?🙂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление, хората по света коментират убийства , вместо възход на цивилизацията , както се очакваше преди време. В тази война между съветски хора , обучени на дезинформация никога няма да се достигне до истината.

В филма "Карандиро" (ако сте го гледали), финалния надпис е:

" При потушаване на бунта са убити над 100 затворника. Истината за тези събития я знаят само Господ , полицаите и затворниците.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, skiahtro said:

И как го доказват, я да те видим?🙂

Шопът, гледайки жирафа в зоологическата градина, рекъл и отсекъл: "Те таково животно нема!"😠

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 35 минути, laplandetza said:

Ми не , не ти плащат за анализи ,а ти плащат за стздаване на легенди, прикрития. лъжи, замазване и шпакловане. 
Това не е анализ, гледам те тука, тук не правиш анализ ,а  напираш да заблуждаваш и объркваш нетира, т.е. правиш дезинформационно мероприятие и пропаганда.
Истински анализи обикновенно , ако е от порачител за негово ползване, без необходимост от маниполация на пазара,общественно мнение и пр. мероприятия, такива истински анализи са конфиденциални или направо строго секретни.

:) 

Ей, комунистическо и партизанско отроче и  лайно, не знам как изкласило медицина -стоматология..Анализите се правят и в индустрията - цял живот съм работил в индустрията. 
Ах, да, и като  ти слушах простотиите (и ги опровергах де) и ти гледах умствения ти багаж в една тема по биология, вече ме страх да отида при български заболекар.. 

 

 

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Шпага said:

Шопът, гледайки жирафа в зоологическата градина, рекъл и отсекъл: "Те таково животно нема!"😠

Да не намекваш че в Сканер има нещо шопско? 😀

Така като гледам и ти трябва да си пуснеш едно изследване за всеки случай, щом не виждаш жирафите в Украйна... 🙂

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Atom said:

Ставаше въпрос не за самите преговори, а за общественото мнение и как ще се му се "продаде"  резултата от преговорите.   Пак да повторя - спецоперациите  се изпълняват и завършват или с победа или с провал.  Масите обаче са обхванати от победобесие и ще приемат само успех/победа.  С  други думи това какво се договорят ще трябва да се продаде на руснаците като успех и победа. Т.е. да се изкара, че целта на операцията е била точно тази  (договорената) и тя е постигната.  Дали пропагандата ще успее да си свърши работата и дали масите ще повярват е друг въпрос. 

Маса думи, от които не мога да разбера нищо. Каква конкретно ти е тезата? Трябвало да продадат изхода от операцията като победа? Еми трябва, естествено. То остана и да не трябва...

Когато на теб нещо ти бяга, аз го обяснявам максимално ясно и конкретно. Ще се радвам на подобен подход.

Преди 14 минути, Atom said:

Една част от елита иска войната да свърши колкото се може по-бързо. Снощи в интервюто Песков го каза в прав текст.  Други не искат това, а  война до пълен разгром на Украйна. Още снощи се организираха и според някои наблюдатели в телеграм-каналите е имало масирано оплюване на Песков като предател и отстъпник. 

Така е, никой не спори с това. Даже и петиция пуснаха за отстраняването на Песков. При това критиките идваха от достатъчно високо ниво. Партията на войната е силна.

https://t.me/turchak_andrey/101

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Кухулин said:

При това критиките идваха от достатъчно високо ниво. Партията на войната е силна.

https://t.me/turchak_andrey/101

Давам малко контекст, за изясняване на позициите:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, skiahtro said:

Така кажи, да се разбираме, ако ти плащат нещата са обясними напълно...😀

Обясними са, да напълно. За хората с малко повече анализаторски способности.
Да, при теб тези способности май са рудиментални (хора разни), и затова ти трябва да се занимаваш   с изкуството (където ти е силата), а не с писане в такива сложни (за теб) теми. 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...