Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 8 минути, tantin said:

17 марта 2022 года Вован и Лексус провели видео-конференцию с Министром обороны Великобритании Беном Уоллесом от имени украинского премьер-министра Дениса Шмыгаля.

--

Пранкерите Вован и Лексус задават неудобни въпроси на Британския министър на отбраната, относно придобиване на ядрено оръжие от Украйна.  Британецът отговаря че страната му ще поддържа Украйна какъвто и избор да направели украинците... 

Ти ги уби ва Еньо! Излиза че ядрената програма не е била блъф. Липсва емоция на изненада но човека е смутен от това че ще я продължат!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 часа, Димитър Йорданов said:

Това, ако не е превеждано с гугъл транслейт пък на. Няма начин някой българин да го напише толкова неграмотно този текст. Мирише ми на...партенка. 

На 90%  му вярвам . Чета редовно флагман.бг - там хората не само плюят богатите украинци, но и се страхуват.

Ако не си я чел,  виж книгата Глобална престъпност на Миша Глени -  там той казва" Ако в една държава влязат един милион емигранти и само 1% са криминални, вие имате 10 000 много лоши момчета"

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, tantin said:

Пранкерите Вован и Лексус задават неудобни въпроси на Британския министър на отбраната, относно придобиване на ядрено оръжие от Украйна.  Британецът отговаря че страната му ще поддържа Украйна какъвто и избор да направели украинците... 

И? Кое му е неудобното? Ако могат нека си направят. Според Будапещенския меморандум точно Русия гарантира териториалната цялост на Украйна ,гледам изпълняват договора:ag: Как беше? Договорът с Русия не струва и хартията на която е написан-Бисмарк/ тоя е бил гениален

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Capitainofmarine said:

Ти ги уби ва Еньо! Излиза че ядрената програма не е била блъф. Липсва емоция на изненада но човека е смутен от това че ще я продължат!

Коги ги уби ве? Я виж горния пост ве :ag:

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Police removed a man who was heckling Foreign Affairs Minister Joly during an event in Montreal on Canada's contributions to Ukraine.

"Stop escalating the war"

"Stop sending the arm to Ukraine"

"Shame on you, you are going to push it to World War 3"

Това са възгласи на недоволен зрител в залата където Канадския Министър на външните работи дава интервю. 

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, esox22 said:

На 90%  му вярвам . Чета редовно флагман.бг - там хората не само плюят богатите украинци, но и се страхуват.

Ако не си я чел,  виж книгата Глобална престъпност на Миша Глени -  там той казва" Ако в една държава влязат един милион емигранти и само 1% са криминални, вие имате 10 000 много лоши момчета"

Ами сега руските престъпници дето са по нашето черноморие имат проблем. Нашите батки масово работят на тях ,значи и те имат проблем. Сега ще дойдат гладните батки от селата и ще бъде интересно.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, bulgaroid said:

И? Кое му е неудобното? Ако могат нека си направят. Според Будапещенския меморандум точно Русия гарантира териториалната цялост на Украйна ,гледам изпълняват договора:ag: Как беше? Договорът с Русия не струва и хартията на която е написан-Бисмарк/ тоя е бил гениален

Страшно става когата министъра на отбраната на 2та най-силна страна в НАТО, по време на война такива въпроси по обикновен телефон с хора дето явно дори и не познава...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето анализ, който няма да се хареса на някои хора

https://trud.bg/скот-ритър-руската-армия-провежда-класическа-векторна-стратегия-и-напредва-бързо/

Оригинал

Препоръчвам ви да гледате клипа изцяло, преди да реагирате. Прекалено много истини, при това не от Русия или Украйна.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Absurde said:

Страшно става когата министъра на отбраната на 2та най-силна страна в НАТО, по време на война такива въпроси по обикновен телефон с хора дето явно дори и не познава...

Кое да му е страшното,човека се изказва най-коректно? Украйна се отказа от ядреното оръжия заради гаранции за теритириална си цялост , а сега я нападна един от гарантите , не ще иска ядрено оръжие ами и водородна бомба ако трябва.Аз съм за второто.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 6 минути, bulgaroid said:

Комсомолска правда гневно опровергава 14 700 убити руснаци според тях са :ag: 

 

Дори да приемем тези цифри за достоверни можем да направиме сравнение с втората война в Залива.Англо-американците превзеха Багдат с цената на 171 убити и около 500 ранени. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Националните дружини на Украйна -  това са нац-батальоните.  Нещо средно между комсомолска дружина и военно подразделение.  Идеолог, главен организатор на тези дружини както вече знаем е Андрей Билецки (или Белицки в зависимост дали произношението е украинско или руско).

До голяма степен тези дружини са хаотични, самоуправляващи се, не особено централизирани,  със съмнителна идеология и принципи.  Нещо правят, събират се , маршируват,  създават собствен ред и порядки в овладените от тях места.  Има елементи на комсомолските отряди за взаимопомощ, има елементи на фашистки отряди. Привличат дори и непълнолетни деца ( нещо което едва ли е допустимо по законите за образование и работа с деца) . 

Вече знаем че самото съществуване и организацията на подобни отряди не са одобрени от държавата и политическото ръководство,  ролята на Азов в първата фаза след отделянето на Крим вече ни е ясна..

Но може ли съществуването на тези комсомолски отряди с елементи на фашистки организации да оправдае започването на междудържавна и дори между-блокова война ? ??

Все едно Турция да реши да напада България заради хората на Волен Сидеров?  Или пък Американците да решат да ни нападнат заради пенсионерските агитки на БСП ?

За да ги има отрядите на Билецки (Белицки) им трябва също някакво оправдание, някакъв враг, някаква причина за съществуването .. И естествено такива са Русия , проруските сили,  руско-говорящите.. Макар че самите нац-батальони са над 50% съставени от чисто-руско-говорящи.  Хора от Харков, Херсон, някой от Киев. 

По принцип човека направил горното видео ни съобщава че украинските медии игнорирали събиранията на нац.дружините, не ги показвали и не ги смятали за нещо съществено, че да си губят времето да ги отразяват по време на многочасовите им шествия и процедури.

Някакви знамена, заклеват се във вярност към родината Украйна,  все процедури, познати ни от годините на чавдарчетата, пионерчетата и Комсомола..   Въображението на Билецки не е стигнало кой знае колко на далеко, освен че са вкарали и някакви про-фашистки елементи,  успели да си докарат някакъв  стар символ на Светослав от музей в Русия, на близо 1000 години.  Вижда се че се опитват да се асоциират с елементи на Киевската Русь.. Но като цяло идеологията на нац.батальоните е боза..  Пълна боза.  За съжаление желанието им да се бият , да убиват, да мачкат другите и инакомислещите е съвсем истинско и вече доказано с много престъпления.   Едва ли има смисъл да доказваме повече че тези нац.батальони са де-факто незаконни организации и функционират на границата и извън законите - украински , европейски и международни..  Но това са най-верните и надеждни сили за защита на Украйна. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, resavsky said:

Е кое им е незаконното?

Е как кое ?  Дори и самото им съществуване, организацията им, действията им, символиката им, оръжията им..  Това са си частни организации, създадени и направлявани от 1 човек и бандата му.  Вече го знаем кой е този човек.  При това тоя човек, организатора дори не е политическо лице, а е завършил история,  историк така да се каже.  Но много от активистите на Азов и Нац.Батальоните сега са  с военни длъжности и вероятно се числят към ВСУ.  Горе долу като прехода от Комсомол към Партията ..  А при нац.батальоните заслужилите дейци получават високи звания към украинските въоръжени сили за награда.. Получават също най-високи държавни медали.

Тръгваш в кариерата от уличната банда,  биеш се с местните хлапета бандити от улицата, после ходиш да палиш магазините на нечестни търговци,  после ходиш да убиваш лоши руснаци и в един момент се оказваш полковник в ВСУ..  Това са Азовците... 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, bulgaroid said:

tantinе  какви са тия глупости,това някакво оправдание за войната ли трябва да бъде?

Нали точно същото и аз казвам:  че едва ли съществуването на тези криминални банди е достатъчно като оправдание за война НАТО-Русия (третия свят)..    Ако украинската държава се беше дистанцирала от тези банди на Билецки  - то разформироването на нац.батальоните можело да стане за 3-6 месеца.. Но сега Азовците са с чинове на полковници във ВСУ, така че не знам какво друго да ти кажа..

Редактирано от tantin
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, tantin said:

Нали точно същото и аз казвам:  че едва ли съществуването на тези криминални банди е достатъчно като оправдание са война НАТО-Русия (третия свят)..    Ако украинската държава се беше дистанцирала от тези банди на Билецки  - то разформироването на нац.батальоните можело да стане за 3-6 месеца.. Но сега Азовците са с чинове на полковници във ВСУ, така че не знам какво друго да ти кажа..

А не ти ли е хрумвало че това е нещо като Македонското опълчение през Балканската война? 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, resavsky said:

Дори да приемем тези цифри за достоверни можем да направиме сравнение с втората война в Залива.Англо-американците превзеха Багдат с цената на 171 убити и около 500 ранени. 

А после при окупацията дадоха може би 10, ако не и десетки пъти повече жертви. Все пак има значение и начина на водене на военните действия - дали след много масирани и дълги бомбандировки, както беше в залива или директно на терен с хора и техника, както  сега в Украйна. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, resavsky said:

А не ти ли е хрумвало че това е нещо като Македонското опълчение през Балканската война? 

То на първо време нямаше да се появят повечето от тях. Или поне щяха да си останат на ниво футболни агитки, ако Русия не се беше намесила много грубо във вътрешните работи на Украйна, после отцепила Крим и накрая вкарала маса зелени човечета и вагнеровци, разни отпускари с танкове и бронежилетки и тежка артилерия в Донбас. Та каква да е реакцията на една част от хората срещу Русия, освен антируски чувства и действия. Аз в един коментар се опитах да обърна внмание на Капитана и сие кои кога се появяват и стават фактор и какво е предизвикало появата им, ама...къса памет. Всеки оправдава войната с "нацистите", но бяга като подплашен заек от причината за появата им.

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, resavsky said:

А не ти ли е хрумвало че това е нещо като Македонското опълчение през Балканската война? 

Паралелите с Македония са много.. Много кръв се е проляла покрай тая македонска борба.  А сега ги виждаме до къде се докараха македонците с тяхната нова македонска история.. Всеки път като анализирам украинските дела - всеки път ми се ще да кажа на моите украински приятели да гледат и да се учат от нашите проблеми и историята с Македония, но няма кой да слуша.   Така както македонците се хванаха за "македонски" език,  по същия начин украинците се отрекоха от исторически по-древния старославянски и руски и тръгнаха да налагат насила "полския диалект"..   И също така членството с Нато и ЕС са препъни-камъните..   Така че аналогиите са премного. Слава богу - между нас и македонците отношенията са братски и дружески.    А украинците се вкараха в най-лошия възможен сценарии. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, tantin said:

Но може ли съществуването на тези комсомолски отряди с елементи на фашистки организации да оправдае започването на междудържавна и дори между-блокова война ? ??

Не, не може да оправдае.

 

Цитирай

Все едно Турция да реши да напада България заради хората на Волен Сидеров?  Или пък Американците да решат да ни нападнат заради пенсионерските агитки на БСП ?

Агитките на БСП са наш вътрешен проблем и никой не може да ни напада заради тях. Принципно положение.

Ако САЩ и НАТО един ден нападнат Русия ... под предлог, че трабва да извършат де-Путинизация на страната ... това оправдано ли ще бъде?
Защо тогава агресията на Русия се брои за оправдана. 🙄

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Украинската пропаганда за "една страна", за "велика Украйна"   - това е все същото като лозунга за " Велика България", за "Санстефанска България" или за "България на 3 морета" .. Великите сили не допуснаха да има такава "Велика България".   Единна и голяма Украйна или трябва да бъде по-малко единна,  или трябва да бъде по-малка.. Щото появата на нова Велика Сила не е по вкуса на други Велики Сили..

Членството в клуба на Глобалните Играчи не е по силите и джоба на малките и средните държавици.. Украйна не е дорасла да бъде Велика Сила (ВС).

"Велика" - в древното си славянско значение значи "голяма",  а не силна..  Но в някои значения велика и силна са синоними.  Разбирам ги украинските националисти че искат Велика и Силна Украйна, ама тия неща не стават така лесно.  Нужно е да се намери подходящия исторически момент. Така както ние 45 години чакахме за да се откачим от Варшавския Договор и СССР.  Отдавна Българския Народ не мечтае за Великата България,  ние се радваме на свободата да пътуваме свободно из цяла Европа и по Целия СВЯТ.. За какво ни е Велика България ако можем да сме свободни граждани с достъп до всяка друга точка на планетата ?  Свободата ни прави да сме велики и силни, а не размера на територията която обитаваме. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стрелбата по мирно протестиращите е само за сплашване. Няма данни за жертви и пострадали, според кадрите от тази камера от високо никой от разхождащите се по площада не остава да лежи или да е убит, всички се оттеглят самостоятелно и на свой ход.   

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...