Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Зеленски


Recommended Posts

  • Потребител
Just now, Кухулин said:

Не думай... Това пък от коя обективна медия го научи?

Къде го видя в  "условията на Русия" от това което изтече покрай т.н.  "преговори"? 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 103
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Къде го видя в  "условията на Русия" от това което изтече покрай т.н.  "преговори"? 

Не знам какви неща четеш, но с всеки рунд на преговорите руските условия стават все по-тежки. Вече се явяват и пунктове за равнопоставеност на руския език, които отсъстваха в началото.

От първия линк в гугъл:

«Переговоры, которые сейчас вот продолжаются, — по обеспечению нейтрального военного статуса Украины в контексте гарантий безопасности для всех участников этого процесса, в контексте демилитаризации Украины, чтобы с ее территории никаких угроз РФ никогда не исходило, и в контексте, конечно же, прекращения политики нацификации страны, которая закреплена в целом ряде законодательных актов, и в том числе необходимость отмены всех дискриминационных ограничений, которые были наложены на русский язык, русское образование, культуру, русские СМИ»

https://www.vedomosti.ru/politics/news/2022/03/15/913559-lavrov-nazval-tsel

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кухулин said:

Ако е толкова просто, защо не се случва?

Много просто: Путин е сгазил лука, но не отстъпва, защото ще се загуби властта.

Зеленски какво да направи в тази ситуация: да се наведе, за да може Путин да остане на власт ли?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Кухулин said:

Не знам какви неща четеш, но с всеки рунд на преговорите руските условия стават все по-тежки. Вече се явяват и пунктове за равнопоставеност на руския език, които отсъстваха в началото.

Е, денацификацията нали уж щеше да е лов на хора (нацисти) и изправянето им пред съд. Мисля, че ти самият го беше формулирал по този начин. Аз още от самото начало писах, че не съм наясно какво съдържа това изискване. Предположиш, че става въпрос за денационализация и доколкото виждам май наистина това са мераците. В такъв случай това е още по-трудна задача и наистина няма как да стане без пълномащабна окупация и то за поне 10 години.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Е, денацификацията нали уж щеше да е лов на хора (нацисти) и изправянето им пред съд.

Това беше официалната позиция в началото, при "полицейския" вариант. Днес направо ги разстрелват, никой не се занимава да ги взима в плен. Всеки ден има по някой случай. А пленени нацисти досега съм видял само два броя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зеленски ни най-малко не е държавник, но показа невероятен инстинкт и сърце.

За да се избегнат ненужните жертви и разрушения, Зеленски трябваше да капитулира още
първия ден. Вместо това, обаче, той се запъна и даде да се разбере, че Украйна няма да
отстъпи.

И както сега се вижда в последствие, това се оказа правилното решение.

Ако правим оценка на Зеленски предвид жертвите и разрушенията, той не постъпи умно/мъдро,
а авантюристично. И ако Русия беше подготвена за войната, авантюрата на Зеленски щеше да се
оценява като национална катастрофа за Украйна.

Работата е там, че Русия се оказа напулно неподготвена за тази война и ще я загуби. Така авантюрата
на Зеленски изведнъж се оказа печеливша и той ... заслужено ... ще е герой на нацията.

Независимостта на всяка нация е извоювана с кръв, включително и нашата.

След 20-30г мъките и болката на тази война ще бъдат забравени. Това, което ще остане в историята,
е как Украйна начело със Зеленски храбро се е противопоставила на руските окупатори и е извоювала
своята независимост.

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Warlord said:

Като Мариупол бъде отстъпен без бой на руснаците ли? Като президент той е длъжен да брани всяко парче украинска земя, войниците и гражданите му - също. Единствения начин да престанат да умират хора е ботокс джуджето в Кремъл да спре агресията.

А, по същата логика, какво е задължението на президента Путин? Не е ли длъжен да брани всяко парче руска земя? Всеки руснак, живеещ например в Донбас? Не е ли длъжен да брани страната си от разширяващата се и агресивна организация НАТО? Не е ли длъжен да прокарва политическите, икономически и военни интереси на страната си? Каква е разликата с американските президенти например, които защитават щатските интереси по целия свят? Те не водеха ли войни? Не убиваха ли хора? Нямаше ли колатерални жертви? Уж Warlord, пък какви неща забравяш!

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, boyko said:

А, по същата логика, какво е задължението на президента Путин? Не е ли длъжен да брани всяко парче руска земя? Всеки руснак, живеещ например в Донбас? Не е ли длъжен да брани страната си от разширяващата се и агресивна организация НАТО? Не е ли длъжен да прокарва политическите, икономически и военни интереси на страната си? Каква е разликата с американските президенти например, които защитават щатските интереси по целия свят? Те не водеха ли войни? Не убиваха ли хора? Нямаше ли колатерални жертви? Уж Warlord, пък какви неща забравяш!

То по тая логика Негово Величество да дойде и тука да прокарва интересите на страната си.Ей го що руский мир има по Черноморието , все от нещо ще са недоволни поданниците му , все някой татаро-бугарски фашага ще ги е обидил с държанието си , то поводи да търсиш - все ще намериш.

п.с. па ако Му трябва историческа обосновка за учредяване на Камчийска Народна Република - ей ти го Светослав Разбойник , ей ти я още една руска земя за асфабаждение.

п.п.с. не виждам смисъл от още една тъповата тема за караници , има си такава - която е за ключ много отдавна.

 

Редактирано от ДеДо Либен
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 26 минути, boyko said:

А, по същата логика, какво е задължението на президента Путин? Не е ли длъжен да брани всяко парче руска земя? Всеки руснак, живеещ например в Донбас? Не е ли длъжен да брани страната си от разширяващата се и агресивна организация НАТО? Не е ли длъжен да прокарва политическите, икономически и военни интереси на страната си? Каква е разликата с американските президенти например, които защитават щатските интереси по целия свят? Те не водеха ли войни? Не убиваха ли хора? Нямаше ли колатерални жертви? Уж Warlord, пък какви неща забравяш!

По същата логика можем ние да нападнем Макединия, па и даже Сърбия и Гърция. Турците вече отдавна да са тук и т.н. 

Тази ваша изкривена логика да оправдавате някаква дебилна постъпка на някакъв дебил само защото е точно този дебил не го разбирам о.0

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, boyko said:

Не убиваха ли хора? Нямаше ли колатерални жертви?

Покажи сведения за жилищни блокове и родилни домове в Ирак, разрушени от американски
бомбардировки. Не от иракчани, а от американци.

Щото в Украйна в момента добрите и справедливи "братушки" рутят жилищни блокове, обществени
сгради и болници.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте, това не е тема за караници и идеологически спорове моля.. Започнах тази тема за човека Зеленски и за президента Зеленски.. Вижда се че има 2 много ясно разграничими профили.  Сложих вече 2 дълги интервюта със Зеленски, където може да разберете за човека зад президентската маска и защо той взема такива решения към настоящия момент. Интервютата са то 2018г. Има и трето интервю, което все още не съм изгледал.  Много от причините и предоставките са за тая война са съществували и отпреди идването на Зеленски на власт.  Определено Зеленски не е компромисна фигура. Ако изгледате интервюто му от 2 част ще научите как той се изпокарал с някои от руските си колеги артисти и как трябвало да напусне Москва по политически причини.  Ако не се беше случил тоя конфликт за Крим - Зеленски и сега щеше да е успешен и популярен руски продюсър в Москва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, gmladenov said:

Покажи сведения за жилищни блокове и родилни домове в Ирак, разрушени от американски
бомбардировки. Не от иракчани, а от американци.

Щото в Украйна в момента добрите и справедливи "братушки" рутят жилищни блокове, обществени
сгради и болници.

В Ирак нямаше толкова силна съпротива, но ако много държиш на тоя тип пейзажи, може да погледнеш снимки от Ракка :)  

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

... ако много държиш на тоя тип пейзажи, може да погледнеш снимки от Ракка :)  

Чакай сега. Ракка бе бобардирана заради Ислямска Държава, а руснаците умишлено
бомбардират жилищата на мирни жители в Украйна. Как двете са сравними.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, gmladenov said:

Чакай сега. Ракка бе бобардирана заради Ислямска Държава, а руснаците умишлено
бомбардират жилищата на мирни жители в Украйна. Как двете са сравними.

Можеш ли да си формулираш мисълта малко по-ясно, че нещо не мога да я схвана. Според теб американците бомбардират  жилищата на мирни жители без да искат или как?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Кухулин said:

Можеш ли да си формулираш мисълта малко по-ясно, че нещо не мога да я схвана.

Руснаците умишлено бомбардират жилищата на мирни жители, които не са членове на терористична
организация. След Виетнам американците са бомбардирали умишлено цивилни обекти само когато са
се били с терористична организация.

Значи не може да се твърди, че руснаците правят същото като американците.

Това, което руснаците правят, трябва да се съпоставя с действията на хитлеристка Германия, а не с
американците.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Руснаците умишлено бомбардират жилищата на мирни жители, които не са членове на терористична
организация.

Няма значение мирните жители на каква организация са членове. Важното е, че жилищата им се използват за военни цели или са близо до военни цели.

Това по принцип. А конкретно за Украйна и ИД положението е следното: в ИД ал-Багдади не е обявявал всички жители за комбатанти, докато в Украйна Зеленски го направи и със закон, и де факто с масово раздаване на оръжие. Да не говорим, че ал-Багдади никога не е ограничавал евакуацията. Изобщо, по-добре да не ги сравняваме, че по някое време и до тероризма може да стигнем :) 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Кухулин said:

Няма значение мирните жители на каква организация са членове.

Да се съгласим, че не се съгласяваме.

Ислямска Държава е доказано терористична/престъпна организация.
Украйна (като цяло) не е таква. Така че руските бомбардировки над цивилни обекти
са си чисто военно престъпление - и руснаците ще отговарят за него когато свърши
войната. Сори.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КрымНаш | Как россияне отдыхают в Крыму после аннексии | Вечерний Квартал 18.10. 2014

3,646,894 views
10 Jul 2017
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още един концерт-представление на Зеленски и групата му: (10 Feb 2018 г.)

Всички сегашни участници на главните новини на деня присъстват в шоуто !!!!  Това като някакво проклятие.. Шоуто е невероятно и смешно.  

Един от коментарите към това шоу е:

Зеленский говорит правду, все смеются. В 2022 году все плачут.
Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Кухулин said:

Ако е толкова просто, защо не се случва?

Кое да се случва? Путин не може да отстъпи,това ще му струва главата,Зеленски също.Докато има ресурси за война тя ще продължи, когато свършат ресурите ще има примирие,после преговори. Реално Русия вече изгуби войната въпреки всички прогнози,оказа се ,че ЗСУ (украйнската армия ) е много добре подготвена ,силно мотивирана и прекрасно управлявана. Обратно на това, руската се оказа колос на глинени крака, всичките хвалби и реклами не помогнаха в реалната война. Зеленски въпреки прогнозите,че ще отстъпи не го направи ,даже Киев не напусна,а се говори,че е преживял минимум три опита за убийство. Руснаците разчитаха той да отиде поне в Лвов, американците му предлагаха евакуация,даже еврейте му предлагаха да капитулира, под гаранции за лична безопастност. Той остана ,както и цялото правителство,всички политици в Украйна останаха,Кличко не мърда от Киев и ръководи града,досега един единствен кмет на голям град се присъединил към руснаците ,всички други се бият. Та Зеленски който беше водач на проруската партия в Украйна сега е водач на проукрайнската всичко се промени за една нощ.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Atom said:

Не знам. Ти си този, който повдига въпроса за оптимизацията.  Зеленски го разбирам. Човекът е избран за президент на Украйна и изпълнява задълженията си като глава на държавата и главнокомандващ. Не разбирам Путин какво прави там. Моето мнение за тази война го знаеш. Путин не може да спечели нищо от нея, а Русия губи при всички положения, независимо от това как ще се развият военните действия. 

Следователно на първо място за самата Русия е най-добре руснаците да си ходят. Така има някакъв шанс, макар и само частично,  да се намалят вредите за федерацията.  

Ами според последните новини за масови арести в ФСБ,нещата се изясняват,оказа се, са налети милиарди в разузнаването да се създаде агентура в Украйна,чрез която да се подчини Украйна. Но типично по руски почти всичко е откраднато и няма никаква агентура,отделно са давани на Путин доклади ,че Украйна е готова да се предаде,че хората чакат Русия да ги освободи и тем подобни глупости, трябвало е да отчетат дейност и те са го правили,никой не е очаквал,че Путин ще нападне. А той го прави,и го прави по схемата от Грузинската война,Сирийската, и Кримската кампания. Русия просто не е очаквала някаква съпротива, и това се оказа голяма грешка.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, gmladenov said:

Зеленски ни най-малко не е държавник, но показа невероятен инстинкт и сърце.

За да се избегнат ненужните жертви и разрушения, Зеленски трябваше да капитулира още
първия ден. Вместо това, обаче, той се запъна и даде да се разбере, че Украйна няма да
отстъпи.

И както сега се вижда в последствие, това се оказа правилното решение.

Ако правим оценка на Зеленски предвид жертвите и разрушенията, той не постъпи умно/мъдро,
а авантюристично. И ако Русия беше подготвена за войната, авантюрата на Зеленски щеше да се
оценява като национална катастрофа за Украйна.

Работата е там, че Русия се оказа напулно неподготвена за тази война и ще я загуби. Така авантюрата
на Зеленски изведнъж се оказа печеливша и той ... заслужено ... ще е герой на нацията.

Независимостта на всяка нация е извоювана с кръв, включително и нашата.

След 20-30г мъките и болката на тази война ще бъдат забравени. Това, което ще остане в историята,
е как Украйна начело със Зеленски храбро се е противопоставила на руските окупатори и е извоювала
своята независимост.

Ха, ха значи правилно, Украйна да се бие до последния човек и да види всички градове разрушени, включително културни паметници, но няма да отстъпи пред някакво си лудо джудже.

Що не направи така Франция, например, през ВСВ като е държава от калибъра на Германия. Що не се запъна армията им, да въоръжат цивилните и т.н. да се бият до смърт, да видят геранците да бомбардират Париж и да сринат всичко до основи, както се случи по-късно с Дрезден. Защо капитулираха след по-малко от месец, а други по-малки държавици изобщо не направиха опит да се бият?

Говорите глупости и затова украинците ще се платят заради продажния Зеленски.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...