Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Зеленски


Recommended Posts

  • Потребител

В последните 3 седмици наблюдаваме ежедневни изявления на украинския президент Зеленски. Но се оказва че не го познаваме достатъчно, не го познаваме като човек, като артист, като комик..

Президентския образ на Зеленски изобщо не съответства на човека Зеленски.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Зеленский,_Владимир_Александрович#Детство_и_юность

В детството си Зеленски е живял в Монголия и дори там е завършил първи клас.

После като артист с групата си е живял 5 години в Москва и е правил турнета из всичките страни на СНГ.

Изнасял е представления пред всичките президенти на Русия , Украйна и на множество други страни. (говорим за представления като артист, като хуморист, нещо като Слави Трифонов).

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 103
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Това обширно интервю на Зелински е от 2018 година.  А той ще стане президент година по-късно през 2019.

Вижте и се убедете сами как звучи артиста и човека Зелински..  Сами ще видите каква огромна разлика с Президента Зелински..

(Специално прослушайте момента 38 :38  относно Кравчук )

 

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още едно интересно видео от Украйна..   Леонід Кравчук

Както казва в предишното интервю Зеленски:  за президента Кравчук , това е първия президент на Украйна.  Спорез Зеленски: " У него самая красивая мова" - за Леонід Кравчук ,   в смисъл че Кравчук говори най-добре и най-правилно новия Украински език,  донякъде изкуствено вкаран в Украйна.

Съвсем разбираемо е защо Кучма говори най-красивата "мова".. 

Роден

10 януари 1934 г. (88 г.)

Велики Житин, Волинско войводство, Полша (днес Украйна)

 

Естествено че първия президент на Украйна говори най-красивата мова  - ами че той е роден в териториите които сега са Полша.. Значи сещайте се що е това украйнска мова..  Дори и Зеленски си го казва в прав текст горе в интервюто,  че Кравчук говори най-красивата мова...

Ето и малко реч на Кравчук,    (както казва Зеленски,  Кравчук можел да изнася 15 минутна реч само като тост за наздравица )...

Слушатели на Кравчук в тази реч са: Мишата Саакашвили,  Арестович и други видни политици на Украйна.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сериала "Слуга народу" със Зеленски също е доста забавен. В момента се справя повече от добре в президентската си и военнолидерската си роля като за един обикновен артист и комик.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Сериала "Слуга народу" със Зеленски е много добра подготовка според мен за президентската му кампания. Той в момента е може би най-добрия пример за президент в нашето съвремие. Няма значение какъв е бил преди това, в момента се справя със ситуацията така както едва ли наши или западни политици биха се справили в подобна ситуация.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изгледайте последното видео с Кравчук и ще разберете че всичките сценарии за войната са добре проанализирани и проиграни още през 2016. От тогава е видеото.

Руснаците упрекват Путин че късно влиза в Украйна.

Кравчук упреква страхливите управляващи че ни един изстрел не е имало в Крим и че Украйна едва ли не подарила Крим на руснаците.

А първите изстрели оттекват още при опитите на Украйна да си присвои целия Черноморски Флот..

Елцин и Кравчук водят първите сериозни разговори относно Европеиската ориентация на Украйна и още тогава им става ясно че разрива ще е кървав. Изгледайте видеото, все пак интервюто е от 2016г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Няма значение какъв е бил преди това, в момента се справя със ситуацията така както едва ли наши или западни политици биха се справили в подобна ситуация.

В момента един пич от Мариупол плаче и разказва онлайн как зад блока му тринайсетгодишни момчета погребват деветгодишния си приятел. Чудесно се справя със ситуацията Зеленски, но дано нашите намерят друг подход. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Колко по-добре може да се очаква от него да се справя, при положение, че е нападнат от сила, която го превъзхожда десетократно във всички отношения?

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Warlord said:

Колко по-добре може да се очаква от него да се справя, при положение, че е нападнат от сила, която го превъзхожда десетократно във всички отношения?

Това е сложен въпрос и освен всичко друго трябва да се изясни чия полза имаме предвид, като пишем "добре". Добре за самия  Зеленски, за правителството, за партньорите му, за цивилните или за някой друг. Във всеки случай много народ можеше да  бъде спасен от Мариупол, без да се накърнят съществено интересите на горните групи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като Мариупол бъде отстъпен без бой на руснаците ли? Като президент той е длъжен да брани всяко парче украинска земя, войниците и гражданите му - също. Единствения начин да престанат да умират хора е ботокс джуджето в Кремъл да спре агресията.

  • Харесва ми! 8
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Warlord said:

Единствения начин да престанат да умират хора е ботокс джуджето в Кремъл да спре агресията.

Или то самото - джуджето от Кремъл - да ритне камбаната... ама не и с финес!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, Warlord said:

Единствения начин да престанат да умират хора е ботокс джуджето в Кремъл да спре агресията.

Окей, това е валидна гледна точка. Но означава още много смърт.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кутията на Пандора вече беше отворена от него, вече връщане назад няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Warlord said:

Кутията на Пандора вече беше отворена от него, вече връщане назад няма.

Това е ясно, въпросът е да се оптимизира процесът. Ето, казваме, че Зеленски действа много разумно, следователно е намерил оптималния път. Нека да оставим засега този въпрос и да се върнем на него, след като приключи войната. Тогава ще можем трезво да преценим каква е била ползата от толкова много цивилна смърт.  Дали сме се движили по оптимума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Кухулин said:

Това е ясно, въпросът е да се оптимизира процесът.

Какво ще рече да се "оптимизира процеса"?  Оптимизирането е просто. Руснаците си събират партакешите и си заминават там от където са дошли. Мислиш ли, че продължаването на кръвопролитието зависи от Зеленски?  Зависи само от един човек и това е Путин. 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Оптимизирането е просто. Руснаците си събират партакешите и си заминават там от където са дошли.

Ако е толкова просто, защо не се случва?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 7 минути, Кухулин said:

Това е ясно, въпросът е да се оптимизира процесът. Ето, казваме, че Зеленски действа много разумно, следователно е намерил оптималния път. Нека да оставим засега този въпрос и да се върнем на него, след като приключи войната. Тогава ще можем трезво да преценим каква е била ползата от толкова много цивилна смърт.  Дали сме се движили по оптимума.

Имай предвид, че като държавен глава и върховен главнокомандващ на въоръжените сили, задачата му е на всяка цена да опази Украйна и териториалната ѝ цялост, а не да се стреми да търси вариант с възможно най-малко жертви. Такъв разбира се има - капитулира и се предава на руснаците, след което отива на трибунал, а после в Гулаг. Русия поглъща Украйна, раздробява я на измислени републики, унищожава армията, военната промишленост и атомната ѝ енергетика, слага край на евроинтеграцията ѝ и разполага там военни бази, включително с ядрени оръжия и разбира се ще бъде поставено марионетно правителство, което да се отчита лично пред Путин. Това звучи ли ти като оптимален вариант? 
Но естествено няма никаква гаранция, че ако Зеленски се опита да договори някаква капитулация, останалите политици и украинският народ ще се съгласят и ще прекратят всякаква съпротива. Тоя номер просто няма да се получи.

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Warlord said:

Имай предвид, че като държавен глава и върховен главнокомандващ на въоръжените сили, задачата му е на всяка цена да опази Украйна и териториалната ѝ цялост, а не да се стреми да търси вариант с възможно най-малко жертви. Такъв разбира се има - капитулира и се предава на руснаците, след което отива на трибунал, а после в Гулаг. Русия поглъща Украйна, раздробява я на измислени републики, унищожава армията, военната промишленост и атомната ѝ енергетика, слага край на евроинтеграцията ѝ и разполага там военни бази, включително с ядрени оръжия и разбира се ще бъде поставено марионетно правителство, което да се отчита лично пред Путин. Това звучи ли ти като оптимален вариант? 
Но естествено няма никаква гаранция, че ако Зеленски се опита да договори някаква капитулация, останалите политици и украинският народ ще се съгласят и ще прекратят всякаква съпротива. Тоя номер просто няма да се получи.

Ох, не знам как да продължа тази дискусия :) Светът не е черно-бял, нито пък политическите умения се изчерпват с отстояване на непоклатими принципни позиции. Трябва да  се мисли, да се анализира и да се прогнозира. И най-вече да се лавира между различните интереси на участниците в събитията, които по принцип доста рядко съвпадат.

Някой ден, когато приключи войната и видим какъв е крайният резултат, ще разсъждаваме - а имало ли е възможност да се   постигне същият резултат с по-малко жертви и разрушения? Ако не се вижда такава възможност, значи Зеленски е действал  оптимално.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Кухулин said:

Ако е толкова просто, защо не се случва?

Не знам. Ти си този, който повдига въпроса за оптимизацията.  Зеленски го разбирам. Човекът е избран за президент на Украйна и изпълнява задълженията си като глава на държавата и главнокомандващ. Не разбирам Путин какво прави там. Моето мнение за тази война го знаеш. Путин не може да спечели нищо от нея, а Русия губи при всички положения, независимо от това как ще се развият военните действия. 

Следователно на първо място за самата Русия е най-добре руснаците да си ходят. Така има някакъв шанс, макар и само частично,  да се намалят вредите за федерацията.  

  • Харесва ми! 8
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Atom said:

Не знам. Ти си този, който повдига въпроса за оптимизацията.  Зеленски го разбирам. Човекът е избран за президент на Украйна и изпълнява задълженията си като глава на държавата и главнокомандващ. Не разбирам Путин какво прави там. Моето мнение за тази война го знаеш. Путин не може да спечели нищо от нея, а Русия губи при всички положения, независимо от това как ще се развият военните действия. 

Следователно на първо място за самата Русия е най-добре руснаците да си ходят. Така има някакъв шанс, макар и само частично,  да се намалят вредите за федерацията.  

Бих казал че е точно обратното. Зеленски се оказа на неподходящото място и в неподходящото време. Вижте му интервюто на Зеленски отпреди има няма 5 години.  Зеленски е артист.  При това според думите на самия Зелeнски всичките медии в Украйна били контролирани от 5 олигарха.  5 човека определят какви да са новините на цялата държава, политиката и всичко.  Щеш не щеш трябва да работиш за един от тия петтимата.  Е точно това се е случило: сатирикът, хуморист и артист Зеленски , с политически закачки в стил Слави отива да работи за един такъв олигарх, а олигарха му предлага да реализира идеалите си за "западна" демокрация в украинска среда.  Прилича малко на познатите ни политически експерименти.. Сега дали олигарсите са сценаристи, или пък в определен момент самия Зеленски става кукловод - трудно да се каже.  Не ми се вярва Зеленски да е израстнал чак толкоз бързо в идеологическо ниво, но нещо от типа на Слави,  щото и Слави бързо се издигна по същата схема.  В крайна сметка сега украинците сърбат попарата и обещанията на Зеленски.  Щото той декларира че ще сложи край на войната, а в действителност се е опитвал чрез кратка и победоносна война да си върне Донбас. (демагогия отвсякъде).

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Atom said:

Не разбирам Путин какво прави там.

Опитах се да помогна по този въпрос, но безуспешно. Не виждам смисъл от допълнителни дискусии.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Кухулин said:

Опитах се да помогна по този въпрос, но безуспешно.

Това за което писа - денацификация и демилитаризация, при това забележи - без руска окупация на Украйна, можеше теоретично да стане при бърз разгром на Украйна. Видя се, че не става. За денацификацията дори руснаците спряха да говорят. От тук нататък тези задачи стават неизпълними или ако се изпълнят ще е на много висока цена.

В края на краищата дори самият Сталин се отказва от продължаването на войната с Финландия след като вижда, че целта няма да се постигне или ако се постигне ще е на огромна цена.  Като  не става - не става. Пие се една студена вода и до там.  Какво има за чудене?

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Atom said:

Това за което писа - денацификация и демилитаризация, при това забележи - без руска окупация на Украйна, можеше теоретично да стане при бърз разгром на Украйна.

Можеше, но не стана. Сега ще видим дали може да стане при бавно смилане на всичко, дето носи автомат.

Преди 1 минута, Atom said:

За денацификацията дори руснаците спряха да говорят

 

Не думай... Това пък от коя обективна медия го научи?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...