Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Зеленски


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

Русофилите трябва да си дадат сметка за нещо много важно (което аз изтъквам за поне трети път):

По човешки ресурс и по размер на икономиката Русия е съпоставима с Мексико. Някой смята ли
Мексико за супер сила на световната сцена? Защо тогава трабва да смятаме Русия за такава?

Русия не е велика империя и няма изконно право да е такава. Така че светът няма задължение
да удовлетворява имперските мераци и желания на Цар Путинчо.

Цар Путинчо да се разпростира според чергата си и да спре да се изживява като император на
велика империя, защото сегашна Русия не е това, което е била някога ... и няма и да бъде.

Руснаците и русофилите да свикват с тази мисъл, защото се вижда до какво водят болните им
амбиции.

Болната амбиция е на тези украинските национали.  Украинизацияте не е нищо повече освен видоизменени Велико-Полски националистически и шовинистически цели.   Да не забравяме че поляците са тези които спряха Османската империя при Виена. Украйна е южната периферия на Велика Полша.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 103
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 5 часа, Atom said:

На този фон съпротивата от местното население е още по-голяма обида.  Не стига, че западът не разбира "руската душевност" и "особеностите на руската цивилизация", но сега някакви си пигмеи и нищожни мравки, вместо да посрещнат войските му с хляб и сол на "полагащата Му се територия"  не само, че не го правят, но и яростно се съпротивяват.  Как изобщо смеят да си помислят подобно нещо.

Нашите управляващи със сервилното си поведение само подсилваха тези му виждания.

Днес България според мен е по-вероятна "цел" за Путин от Полша, Литва и Латвия, защото продължава да е най-слабото и "колебливо" звено в ЕС и евроатлантическите структури; Освен това,  има една откровена про-кремълска  партия в управлението си, и няколко "неоткрили се" партии-проксита (с лидери и влиятелни членове - проксита)

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, tantin said:

Болната амбиция е на тези украинските национали. 

Болната амбиция е на тези, които нападат други страни с цел имперско разширение.
В момента това е Русия.

Когато Украйна почне да напада други страни с цел имперско разширение, тогава и за
нея ще говорим, че има болни имперски амбиции. Засега, обаче, нямаме поводи да
твърдим подобно нещо.

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tantin said:

Преговорите ще зациклят и ще влазат в нова глуха.

Според анализаторите, руската армия в Украйна ще започне да свършва провизиите (включително
и беоприпасите) след около две седмици.

Ако тези прогнози се окажат верни, то руската армия няма да бъде боеспособна ... което ще даде
серионзно рамо на преговорите. 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 44 минути, tantin said:

Болната амбиция е на тези украинските национали.  Украинизацияте не е нищо повече освен видоизменени Велико-Полски националистически и шовинистически цели.   Да не забравяме че поляците са тези които спряха Османската империя при Виена. Украйна е южната периферия на Велика Полша.

Ако утре Русия нападне България, ти на коя страна ще бъдеш?

Ще смяташ ли, че нашите управници, които дай боже да защитават България така както Зеленски Украйна са с болни амбиции?

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В добавка към горното ми мнение. Едно евентуално искане за официално признаване на откъснатите територии през 2014 г., всъщност не е от дългосрочна полза за Русия. Особено що се отнася до Донецк и Луганск, които имат ценност единствено що се отнася до възможността за намеса в украинската политика. Или чрез населението им, или чрез поддържане на постоянно напрежение по границите. Може да мине за някаква победа пред собственото население, но не и за управлението в Кремъл. Има смисъл само признаването на Крим. За Донецк и Луганск нищо чудно да се опитат да ги набутат на Украйна под някаква форма подобна на Минските споразумения. Но няма кой да приеме такова решение от другата страна.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Ако утре Русия нападне България, ти на коя страна ще бъдеш?

Ще смяташ ли, че нашите управници, които дай боже да защитават България така както Зеленски Украйна са с болни амбиции?

Аналогиите са некоректни. Стигне ли се до такива ситуации - това е гражданска война. Семействата започват да се цепят, едните се бият на едната страна, другите от другата. Брат брата убива.

Аз не бих се бил ни за едните ни за другите.  Ще ида да защитавам индиянците и ескимосите. Или ще се погрижа за белоглавите лешояди и други застрашени видове.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Just now, tantin said:

Аналогиите са некоректни. Стигне ли се до такива ситуации - това е гражданска война. Семействата започват да се цепят, едните се бият на едната страна, другите от другата. Брат брата убива.

Аз не бих се бил ни за едните ни за другите.  Ще ида да защитавам индиянците и ескимосите. Или ще се погрижа за белоглавите лешояди и други застрашени видове.

Т.е. за Русия ;)

  • Благодаря! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Р. Теодосиев said:

Т.е. за Русия ;)

За да тръгне Русия да завзема България, това би било само ако Турция вече е превзела България или ако НАТО и Сорос си сложат чрез преврат някакво марионетно правителство и частната собственост в България е вече под пълен еврейски контрол. Тоест България да се превърне във втори Израел. Ти каква позиция би избрал при един от тези 2 сценария?

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

България мина през своя Слави Трифонов и уникалните кадри които предложи.

Зеленски едва ли е по-различен, но в момента неговият народ няма избор и ще го ползва за лидер.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Баси,колко вреда е нанесла руската пропаганда в България.Много тъжно!Аз самият бях облъчен още от дете,в училище и искрено вярвах ,че чичко Димитров е приятел на всички деца,а чичко Ленин е най-добрият човек на света,но се преборих с това заболяване.За да се справиш с психозата,трябва да осъзнаеш ,че имаш проблем.Чета ви и се ужасявам.

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, esox22 said:

България мина през своя Слави Трифонов и уникалните кадри които предложи.

Зеленски едва ли е по-различен, но в момента неговият народ няма избор и ще го ползва за лидер.

Именно: Кирил Петков е показателен за новите българи. Слави Трифонов е вече номенклатура. А КП е от новата генерация, слабо познава историята, не познава съветската система, знае повече за Харвард и Канада отколкото за Москва. Някога в Москва беше ковачницата на висши кадри за управлението. А днешните ни управляващи са предимно с опит и знания от Америка и Зап. Европа..  Това не значи обаче че трябва да хващаме автоматите и да крещим за смерт на москалите.. Обратното: България е била и трябва да си остане приятелски настроена спрямо руския мир.. Щото ние сме част от руския мир и руския мир е една от силите и гаранция за нашето съществуване..    Но нека Москва си обучава кадрите, а ние да си ползваме нашите .

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Garabadouble said:

Баси,колко вреда е нанесла руската пропаганда в България.Много тъжно!Аз самият бях облъчен още от дете,в училище и искрено вярвах ,че чичко Димитров е приятел на всички деца,а чичко Ленин е най-добрият човек на света,но се преборих с това заболяване.За да се справиш с психозата,трябва да осъзнаеш ,че имаш проблем.Чета ви и се ужасявам.

Добре че си осъзнал за същността на соц.пропагандата.. Ама явно не ти е било достатъчно щото не виждам да си усетил другата "прозападната", демократична и LGBT пропагандата.

А либералното общество насила вкара Запада в тая грозна мътилка с дъгата и джендърите..

Колкото мъка е имало, пак толкоз има, че и повече. Но и повече промити мозъци има. А сега освен промивките и генно модифицирани храни - имаме си и генна намеса с новите задължителни ваксини, имаме си социалните мрежи за прихващане на неудобните, за прослушване и наблюдение..  Имаме един куп други механизми за контрол на народо- населенията. Соц пропагандата и руския мир са out of date.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, tantin said:

Именно: Кирил Петков е показателен за новите българи. Слави Трифонов е вече номенклатура. А КП е от новата генерация, слабо познава историята, не познава съветската система, знае повече за Харвард и Канада отколкото за Москва. Някога в Москва беше ковачницата на висши кадри за управлението. А днешните ни управляващи са предимно с опит и знания от Америка и Зап. Европа..  Това не значи обаче че трябва да хващаме автоматите и да крещим за смерт на москалите.. Обратното: България е била и трябва да си остане приятелски настроена спрямо руския мир.. Щото ние сме част от руския мир и руския мир е една от силите и гаранция за нашето съществуване..    Но нека Москва си обучава кадрите, а ние да си ползваме нашите .

Има разлика между това да се разбираме с Москва и да сме част от " руския мир", която е някаква нова изсмукана от пръстите конструкция на съвременния руски империализъм. Предполагаща някаква цивилизационна свързаност и васалитет. Още повече, че поне аз не съм чул руснаците нас да ни слагат в този "руски мир". И каква цивилизационна връзка имаме с Русия? Извън 45 години насилствено налагане. От които наложени връзки народът тогава се опитваше да бяга. Дори след освобождението народът и интелектуалният ни елит гледат на запад, а не към закостеняла Русия. Сега още повече. Кой реално се интересува от Русия? И говоря за културата, цивилизационния принос и ако щеш случващото се в Русия. Не от Путин като контрапункт на лошия либерален запад и неговите чудо-оръжия? Хората обсъждат кой нов остров ще посетят в Гърция. Какви интересни заведения има в Берлин. Къде ще пратят да учат децата на ЗАПАД. Последно изпищяха, че са намалили визите за work and travel в САЩ. Празнуваме вече Вси светии и младите, а и старите вече са по-запознати с американската поп култура отколкото със ставащото в Русия. Изобщо, българите-включително русофилите може много да се възхищават в нета от Русия. Но никаква част от живота им не е свързан с Русия. Даже и не искат ЛИЧНИЯТ им живот да бъде свързан с Русия. Но решават на едро съдбата на държавата ни.

Реално имаме повече общо с Турция като култура и(за съжаление) възприети модели на поведение, както и място за почивка, шопинг и лечение, отколкото с далечна Русия.

А най-добрата защита на държавата ни я осигуряват НАТО и ЕС

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

tantin

Бла,Бла.Някой да те е карал да ставаш ЛБГТ насила?Аз си живея живота,а ако ти решиш утре да си навреш пера в задника няма да те съдя.Има западна пропаганда,но тя е финна и масите сами искат да са с промити мозъци.

 

Редактирано от Garabadouble
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, tantin said:

Добре че си осъзнал за същността на соц.пропагандата.. Ама явно не ти е било достатъчно щото не виждам да си усетил другата "прозападната", демократична и LGBT пропагандата.

А либералното общество насила вкара Запада в тая грозна мътилка с дъгата и джендърите..

Колкото мъка е имало, пак толкоз има, че и повече. Но и повече промити мозъци има. А сега освен промивките и генно модифицирани храни - имаме си и генна намеса с новите задължителни ваксини, имаме си социалните мрежи за прихващане на неудобните, за прослушване и наблюдение..  Имаме един куп други механизми за контрол на народо- населенията. Соц пропагандата и руския мир са out of date.

Има един куп механизми за контрол , но за тарантинизмите - бронебойни патрони няма открити....

п.с. що ли не си стоя при индиянците и белоглавите лешояди , какво ти трябваше да чепкаш история , лингвистика , че и геополитически аналлайзи.

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, др-бр said:

Само че именно демилитаризацията-разбирана като отказ от собствени въоръжени сили, следователно и отказ от национален суверенитет е абсолютно невъзможно условие.

Преди 6 часа, Atom said:

Тъй де, ще ги изпълнят. Украйна вече заяви, че няма да влиза в НАТО. Това, заедно с разбомбената и унищожена украинска военна инфраструктура е достатъчно Русия да обяви, че целта за демилитаризация е изпълнена. 

Демилитаризацията не означава разрушаване на украинската военна инфраструктура, не означава и отказ от собствени въоръжени сили. Тя означава поставяне на украинските въоръжени сили в някаква рамка и изработване на механизми за контрол на тази рамка. Това ще е предмет на отделен пазарлък - къде, какво и колко може да се дислоцира, как да се инспектира и т. н. Огромна тема, локумите могат да се разтягат с години. А могат и за един ден да се разберат. Но трябва да има яснота по териториалния въпрос - например ще има ли флот, няма ли да има...

Разбира се, че тази договореност ще ограничи донякъде суверенитета. Като всеки друг международен договор. Нищо ново под слънцето. Да си спомним например ние как нарязахме ракетите :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Garabadouble said:

tantin

Бла,Бла.Някой да те е карал да ставаш ЛБГТ насила?Аз си живея живота,а ако ти решиш утре да си навреш пера в задника няма да те съдя.Има западна пропаганда,но тя е финна и масите сами искат да са с промити мозъци.

 

Не те знам къде живееш, но промивката на мозъци относно LGBT се започва още от детската градина.

Западната пропаганда е толкоз груба и грозна както и източната, както и социалистическата , както и фашистката...

Всяка пропаганда е такава 

Не ми хвали западната пропаганда, щото това е резултата от технологиите за контрол над масите.

Западната пропаганда е толкоз вредна и увреждаща, колкото всяка друга пропаганда. За съжаление "демокрацията" и "свободата" са доста абстрактни понятия. В условия на властваща пропаганда е трудно да се отсее истина от лъжа 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Кухулин said:

Демилитаризацията не означава разрушаване на украинската военна инфраструктура, не означава и отказ от собствени въоръжени сили. Тя означава поставяне на украинските въоръжени сили в някаква рамка и изработване на механизми за контрол на тази рамка. Това ще е предмет на отделен пазарлък - къде, какво и колко може да се дислоцира, как да се инспектира и т. н. Огромна тема, локумите могат да се разтягат с години. А могат и за един ден да се разберат. Но трябва да има яснота по териториалния въпрос - например ще има ли флот, няма ли да има..

Забрави. Такова нещо няма да има.  Ако ги устройва руснаците така както са нещата  в момента + гаранции, че украинците няма да станат членове на НАТО - ОК, ако не и ако им държи да минават към втора фаза. С мобилизация в Русия, допълнителна ескалация и т.н.

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КрайнаЖивея си с България

Преди 8 минути, tantin said:

Не те знам къде живееш, но промивката на мозъци относно LGBT се започва още от детската градина.

Западната пропаганда е толкоз груба и грозна както и източната, както и социалистическата , както и фашистката...

Всяка пропаганда е такава 

Не ми хвали западната пропаганда, щото това е резултата от технологиите за контрол над масите.

Западната пропаганда е толкоз вредна и увреждаща, колкото всяка друга пропаганда. За съжаление "демокрацията" и "свободата" са доста абстрактни понятия. В условия на властваща пропаганда е трудно да се отсее истина от лъжа 

Живея си в България и на детето ми никой в училище не промива мозъка с ЛБГТ пропаганда.Ако си мислиш ,че с пропаганда някой може да ти промени сексуалността гледай целувките на бай Тошо с Брежнев и разказвай как е...

 Това как оправдава нахлуването в Украйна и какво общо има с личността на Зеленски.

Преди 23 минути, tantin said:

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Забрави. Такова нещо няма да има.  Ако ги устройва руснаците така както са нещата са в момента + гаранции, че украинците няма да станат членове на НАТО - ОК, ако не и ако им държи да минават към втора фаза ще има втора фаза. С мобилизация в Русия, допълнителна ескалация и т.н.

Е то минаването в други фази не изключва демилитаризацията. Ако на руснаците им стигнат силите, все на някакъв етап ще се  сключи такъв договор. В краен случай - на етап "лунен пейзаж". Ако не им стигнат силите, ситуацията става много хаотична. Трудно е да се правят прогнози. Но по принцип не може да се изключи ядрен вариант.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, др-бр said:

Има разлика между това да се разбираме с Москва и да сме част от " руския мир", която е някаква нова изсмукана от пръстите конструкция на съвременния руски империализъм. Предполагаща някаква цивилизационна свързаност и васалитет. Още повече, че поне аз не съм чул руснаците нас да ни слагат в този "руски мир". И каква цивилизационна връзка имаме с Русия? Извън 45 години насилствено налагане. От които наложени връзки народът тогава се опитваше да бяга. Дори след освобождението народът и интелектуалния ни елит гледа на запад, а не към закостеняла Русия.

Вие май забравяте че България е обречена да е предната линия , експерименталното поле на Русия.

От тук тръгва азбуката им, тук им е преведена църковната литература. Въобще цялата структура и идеология на Руския Империализъм е с корени в малка и нищожна България.

Не разбирате ли че те са тези дето се водят по нас. Изключвам времената на Сталин, но дори и през Соц-а България пак се бе превърнала в предна линия за култура, наука и технологии.

Руснаците са ни спъвали, помагали са ни, трепали са ни, пращали са килъри и терористи.. 

За политически връзки между днешна България и Русия - не знам, не съм в течение, не следя, не съм по никакъв начин свързан и отговорен с тия процеси..

Днешните ни управляващи вземат решения..  аз съм много страничен наблюдател и доста встрани от процесите.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Кухулин said:

Демилитаризацията не означава разрушаване на украинската военна инфраструктура, не означава и отказ от собствени въоръжени сили. Тя означава поставяне на украинските въоръжени сили в някаква рамка и изработване на механизми за контрол на тази рамка. Това ще е предмет на отделен пазарлък - къде, какво и колко може да се дислоцира, как да се инспектира и т. н. Огромна тема, локумите могат да се разтягат с години. А могат и за един ден да се разберат. Но трябва да има яснота по териториалния въпрос - например ще има ли флот, няма ли да има...

Разбира се, че тази договореност ще ограничи донякъде суверенитета. Като всеки друг международен договор. Нищо ново под слънцето. Да си спомним например ние как нарязахме ракетите :) 

Някак, няма особена връзка между ракетите, които въпреки напъните на бившите военни нямаха особено голяма военна полза и загубата на отбранителни способности от страна чиято държавност е на практика отричана. Пак казвам, това желание на Русия има смисъл само във връзка с възможността за нова агресия. И ако желаните от Русия рамки ограничават възможността за защита на държавата това няма как да мине. А подобни унизителни крайности като отказ от собствен флот(без значение, от ползата му)представляват капитулация на непобедена държава и няма как да се приеме дори от самия народ.

И отново, вече дори самата Русия говори за неутрален статут в стил Швеция или Австрия.

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

Е то минаването в други фази не изключва демилитаризацията. Ако на руснаците им стигнат силите, все на някакъв етап ще се  сключи такъв договор.

А как си го представяш това "стигане на силите". Путин не иска официално да каже на руснаците, че Русия води война. Не иска да обявява мобилизация. Не иска да се изпращат наборници. Не иска да се въвеждат военно-временни закони, които би трябвало да въведе ако официално Русия е във война и т.н.  От къде ще намери в този случай свежи сили и подкрепления, най-малкото за ротация на воюващите в момента?  И ще му издържи ли икономиката?

Планът беше за бърза и ефективна война, а не за хаотична война с неизвестен времеви хоризонт.  

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, tantin said:

Вие май забравяте че България е обречена да е предната линия , експерименталното поле на Русия.

От тук тръгва азбуката им, тук им е преведена църковната литература. Въобще цялата структура и идеология на Руския Империализъм е с корени в малка и нищожна България.

Не разбирате ли че те са тези дето се водят по нас. Изключвам времената на Сталин, но дори и през Соц-а България пак се бе превърнала в предна линия за култура, наука и технологии.

Руснаците са ни спъвали, помагали са ни, трепали са ни, пращали са килъри и терористи.. 

За политически връзки между днешна България и Русия - не знам, не съм в течение, не следя, не съм по никакъв начин свързан и отговорен с тия процеси..

Днешните ни управляващи вземат решения..  аз съм много страничен наблюдател и доста встрани от процесите.

Вземи им кажи, че цялата структура и идеология на руския империализъм идват от България. Ще е велик пробив в историята. Те самите нещо се приемат за трети Рим. С всичките му мурафети. Но нищо, ти ще им кажеш,че грешат. И всъщност те са част от български свят. Кога да чакаме статуя на Цар Симеон насред Червения площад?

Предната линия по време на соца роди вицове като филмът добър ли е или руски. Доведе до пълната досада в петък вечерта-всички да гледаме руска телевизия. Доведе и до морални падения като МОЧА и Альоша. 

За " експерименталното поле" и другите там езотерики е екстарсонзорни възприятия и влияния се обърни към Джуна и Кашпировски. Те ги разбират тези работи.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...