Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

https://www.facebook.com/100039182299549/posts/658287362154001/

Турция е затворила небето си за руските самолети

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 25 минути, Шпага said:

Чудно ми е дали в днешната ситуация руснаците биха казали за себе си "Не сме народ, а мърша". Или повечето от тях продължават да се изживяват като "Великия руски народ".

Те поне подкрепят себе си. Корнелката и сие  на чужди интереси се кланя в тежък разрез с българските.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Шпага said:

Всъщност винаги сме били некадърни да покажем на света доброто, което имаме и което правим. И винаги сме били големи "майстори" в самоочернянето, самооплюването...

Това е така, но в случая "ние" нямаме вина. Завладените национални медии с пропутинското си ( неявно, "Zеутрално" -"показващо" и гледната точка на насилника и криминалния престъпник)  отразяване спомагат за това, образът на България и на българите да е "очернен"

(донякъде  изключение е БТВ, което в последните една-две седмици зае срамежлива проукраинска позиция)

 

Кои национални медии отразиха това събитие например, освен БТВ:

 

 

 

Или това знаково събитие?

 

 

Къде са отразени историите на десетките хиляди доброволци?

 

Къде са отразени историите на десетките или по-точно стотиците хиляди  дарители и благодетели?

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Konche said:

Може и да излезем от цялата ситуация с що годе чисто лице, а и ще сме помогнали доста повече от много държави, които помагат официално.

Не мислите ли,че съюзниците на България притискат нейното правителство официално да даде оръжия на Украйна,за да докаже с този акт лоялността си към НАТО и Запада? Именно това направи навремето премиера Костов,разрешавайки на натовски изтребители и самолети да прелетят над България,за да бомбардират Сърбия...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, nik1 said:

Къде са отразени историите на десетките хиляди доброволци?

 

Къде са отразени историите на десетките или по-точно стотиците хиляди  дарители и благодетели?

Ето една класическа история на дарители и благодетели, неотразена в националните медии.

Дамата хотелиерка е известна, но останалите герои не са познати. 
Аз самия разбирам сега, че "световноизвстния" адрес "Струма  17" в Несебър (на този адрес  пристигат и международни помощи) е частен адрес на другата дама и сина и.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, deaf said:

Не мислите ли,че съюзниците на България притискат нейното правителство официално да даде оръжия на Украйна,за да докаже с този акт лоялността си към НАТО и Запада? Именно това направи навремето премиера Костов,разрешавайки на натовски изтребители и самолети да прелетят над България,за да бомбардират Сърбия...

Мисля, но и мисля, че действат недалновидно от своя гледна точка. Проучванията на общественото мнение у нас показват отслабване на позициите на прозападните партии и засилване на проруските. Русия отчаяно се нуждае от каквато и да е победа, където и да е. Ако благодарение на този натиск в България се избере проруско правителството това ще си е вид победа на Русия и загуба за НАТО.

Най-малкото е ясно, че ние не сме лоялен член на НАТО, всеки който има познат военен може да го попита какво е мнението му за войната и това на колегите му.

В случая на нашето правителство има късмета да получи някакъв коз и следва да си го изиграе по най-добрия начин.

Може и всичко това да е измислица на Юрий и да нямат никакъв проблем със снарядите, макар че нещата се връзват точно с времето когато предполагаемо е завзет този склад и посещението на украинския външен министър.

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
2022 нощта преди Великден! Стоим вкъщи и плачем всички! Телефоните не спират да звънят. Лера и Деяна говорят с приятелите си в бункерите. Обстрелват Одеса. Семействата са им там. В село до Одеса. Чувам и виждам с очите си какво означава да вземеш решение за минути да оставиш дом, мъж… всичко и да тръгнеш с риск за живота си. Хора, това не е нашият свят… Как се решава да оставил болни майка и татко, за да спасиш малкото си дете. Как се решава да пуснеш малкото си дете само, за да го спасиш, а да останеш с мъжа си, който е инвалид и не може да тръгне.
Приятели на Валерия и казват, че на ракетите в Одеса пишело “Христос воскресе!”, не знам дали е така, не мога да го потвърдя със снимки, но дори и да не е написано, не е ли същото, м**** му?!
Приятелите на тези момичета плачат по телефона от мазетата…
Това ли е света?!
 
  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Един хубав коментар от Валерий Соловей, по отношение на Русия, какво е довело до сегашното политическо състояние, какви са възможностите. Съвсем в съзвучие с Рождество Христово.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Konche said:

Мисля, но и мисля, че действат недалновидно от своя гледна точка. Проучванията на общественото мнение у нас показват отслабване на позициите на прозападните партии и засилване на проруските.

Позицията на Възраждане се засилва, но спада силно доверието към  Путин и се засилва доверието към ЕС и НАТО спрямо това преди войната.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/04/18/4337598_alfa_risurch_poti_polovinata_bulgari_slediat_vseki_den/


Спадът  на доверието към  номинално  проевропейските партии се дължи на кризата , на слабостта и нерешителността  на мандатоносителя, и на управленската формула, при която негативите от посредственото представяне на министрите от ИТН (например външно, жената може да умре както говори, а мрънкането и визията  и са като на 90 годишен пенсионер) и БСП  (гори, туризъм) се поемат от мандатоносителя

Алфа Рисърч го казват просто като за деца: Ако управляващите номинално  проевропейските партии искат да запазят и подобрят позициите си, трябва да следват промените е обществените нагласи   "спада силно доверието към  Путин и се засилва доверието към ЕС и НАТО спрямо това преди войната".

ПС

Най-добрите министри са на ДБ, обаче партиите потъват..

Причините са разни. Вождизъм;  идеен  ступор и обезличаване при ДСБ, но най- вече нерешителност да се преразгледа участието им във властта, която не праща оръжия на Украйна.  

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ветеран боёв под Дебальцево, военный эксперт, капитан запаса Арти Грин в своём интервью Ukrlife.TV рассказал о ходе войны в Украине, битве за Донбасс и перспективах контрнаступления украинских войск.

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, nik1 said:

Позицията на Възраждане се засилва, но спада силно доверието към  Путин и се засилва доверието към ЕС и НАТО спрямо това преди войната.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/04/18/4337598_alfa_risurch_poti_polovinata_bulgari_slediat_vseki_den/


Спадът  на доверието към  номинално  проевропейските партии се дължи на кризата , на слабостта и нерешителността  на мандатоносителя, и на управленската формула, при която негативите от посредственото представяне на министрите от ИТН (например външно, жената може да умре както говори, а мрънкането и визията  и са като на 90 годишен пенсионер) и БСП  (гори, туризъм) се поемат от мандатоносителя

Алфа Рисърч го казват просто като за деца: Ако управляващите номинално  проевропейските партии искат да запазят и подобрят позициите си, трябва да следват промените е обществените нагласи   "спада силно доверието към  Путин и се засилва доверието към ЕС и НАТО спрямо това преди войната".

Но ако пращането на оръжия стане под натиск е директно наливане на вода в опорните точки на такива антисистемни партии "колониална държава сме" "Мустафа коли и беси"

А това е опасно, защото дори Русия да се разпадне/депутинифицира... Същите партии ще си останат, но вече засилени, България ще си остане бедна и гладна, а вместо от Мечката да получават рубли ще получават юани от Дракона.

 С две думи. Ако ще даваме оръжия да е ясно, че е взето от нас, а не под натиск.

И за да има нещо общо с Украйна, руснаците твърдят че удрят западни пратки с оръжие край Одеса.

IMG_20220424_003520_034.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, Konche said:

Но ако пращането на оръжия стане под натиск е директно наливане на вода в опорните точки на такива антисистемни партии "колониална държава сме" "Мустафа коли и беси"

"Натискът от САЩ" е опорка. Натиск няма, има молба от Украйна.

Цитирай

А това е опасно, защото дори Русия да се разпадне/депутинифицира... Същите партии ще си останат, но вече засилени,

 

Аз лично очаквам при това развитие по-скоро те да отслабнат на фона на засилените проевропейски партии (ако те пък си изиграят картата), и на фона краха на еврийзийската идеология, и на самия режим 
По-скоро смятам те ще засилят влиянието си ако Путин победи  /това го казват и много анализатори/

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100063483126516/posts/411338510992250/

17 въздушни цели  свалени от пво на Украйна за изминалото денонощие

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, nik1 said:

"Натискът от САЩ" е опорка. Натиск няма, има молба от Украйна.

 

Аз лично очаквам при това развитие по-скоро те да отслабнат на фона на засилените проевропейски партии (ако те пък си изиграят картата), и на фона краха на еврийзийската идеология, и на самия режим 
По-скоро смятам те ще засилят влиянието си ако Путин победи  /това го казват и много анализатори/

Именно, все още няма явен натиск от САЩ и точно затова все още има време да се вземе решение. Дали изобщо ще дойде явен натиск предстои да видим, но мисля че американците не са идиоти и сами виждат, че такъв натиск би бил контрапродуктивен. И все пак: https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-04-21/nato-holdout-bulgaria-sits-out-race-to-ship-weapons-to-ukraine но и тук отчитат ситуацията с БСП.

"Молбата" на Кулеба беше доста настойчива и направи именно това, да отблъсне хора които иначе бяха в подкрепа на Украйна. А и все пак ние си продаваме оръжия, вече всеки го разбра.

 

Подкрепата за тези партии изобщо не произтича от евразийството, панславизма и тн. Това са идеологии прокарвани от тях, но подкрепата произтича от спадащия/ниския жизнен стандарт. Основна причина хората да ги подкрепят е свързана с  идеята, че "някой ни краде и затова сме бедни". В България ни "краде" Брюксел и Вашингтон в Германия и Франция ги "крадат" американците... И изобщо на всеки някой чужд субект му е виновен за обедняването.

Путин, ако падне жизнения стандарт няма да се повиши и пак някой ще се окаже в ролята на крадец. Още по лошото е, че ако Путин победи (то победа май вече значи да не падне от власт) жизнения стандарт пак няма да се повиши. Въпросът е дали тези "хибридни" партии ще работят за Русия или за Китай. Но определено ако се насади усещането, че някой ни командва това ще е пагубно и ще ни тласне именно в някаква радикална и популистка посока.

Така че, ако ще даваме оръжия да ги даваме, ако не ДБ да свалят правителството и народа да си каже мнението, за да няма каквито и да е съмнения.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Руски сили са отвлекли почетния консул на България в Мелитопол Сергей Желев

Това твърди кметът на окупирания украински град Иван Федоров

24.04.2022 | 00:35 Редактор: Искра Ангелова

Руски военни са отвлекли почетния консул на България в Мелитопол Сергей Желев. Това твърди кметът на окупирания украински град Иван Федоров, съобщава БГНЕС.

"Повече от 50 мои колеги бяха отвлечени в цялата страна, днес 29 са в затворите на окупаторите. Що се отнася до активисти, бизнесмени, това е непрекъсната практика на окупаторите, те отвличат всеки, който има собствено мнение, патриотични настроения...".

"Преди няколко часа стана известно, че в Мелитопол е отвлечен почетният консул на България", допълва кметът.

Снимка: БГНЕС

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Одеса. Тук загина тримесечното бебе. В навечерието на Велик ден. Ръководителят на офиса на президента Андрей Ермак съобщава за 5 загинали и 18 ранени. Съобщава се и за мъртвото бебе на три месеца.
В този блок на партера има и детска музикална и танцова школа.

/ от Наталка Еллис/

279082125_3057818361196347_4460527504249371145_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=109&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=wl7Q8WfPJKUAX_BNUR1&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=00_AT8qbjE5_6pbfeeJ7vlgt6-Lp03HXjP_nJEFfA4JRmLzIA&oe=62694D4B

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Konche said:

Дано поне ни върнат парите и си купим нещо което ни е по джоба. Тия ф-16ки и без това нямаме пари да ги поддържаме. Най-малко важните ни партньори са от тази страна на Атлантика и ако ще даваме пари поне може да е на държава от ЕС. 

След посещението на Кулеба и отказа ни да помогнем на Украйна, ако аз бях на мястото на САЩ дори щях да се изгавря с България, че двата милиарда вместо за F-16 ще се дадат на Украйна, като помощ от България и ако има нужда те ще ни пазят въздушното пространство.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Руски анализатор: Цели се поетапно разграждане територията на Украйна

"Целта на Русия в Украйна е постепенното разграждане и поетапно преформатиране на тази територия. Сега всички разбират, че военната операция ще продължи дълго време“. Това се казва в коментар на близкия до Кремъл руски анализатор Пьотр Акопов, публикуван в държавната информационна агенция РИА Новости, който е озаглавен "Русия променя тактиката, но не и стратегията си в Украйна".Акопов на практика повтаря изказването от вчера на висшия руски генерал Рустам Минекаев, в което той съобщи, че се предвижда руските сили да поемат контрола над цялото украинско крайбрежие - от Донбас на изток до Молдова на запад. Русия разполага с войски в Приднестровието, отцепила се промосковска територия в Молдова."За изтегляне на нашите войски, от която и да е от окупираните територии, не може да става и дума. Ако приемем, че целта на втората фаза е установяването на контрол над южната част на Украйна, то трябва да осъзнаем, че и третата фаза е неизбежна - контрол над цяла Новорусия", казва Акопов.Руските националисти разглеждат "Новорусия" като огромна част от Южна Украйна, която някога е принадлежала на имперска Русия. Владимир Путин заяви, че "Новорусия" трябва да включва и Харковската област в северната част на страната.Акопов смята, че може да не се наложи Русия да превзема Киев и Лвов, защото "след като югът падне, Украйна като цяло ще започне да се разпада".Според него това ще се случи, дори без да се чака предаването на Харков и контрола над цяла Новорусия, защото загубата на юга ще лиши Украйна от възможност да съществува като самостоятелна държава.

  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Absurde said:

Те поне подкрепят себе си. Корнелката и сие  на чужди интереси се кланя в тежък разрез с българските.

Да се надяваме, че тази путинофилска позиция ще е и "лебедовата песен" на цялата им партия, която и без това се смалява с ускорени темпове...

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Руското настъпление почти е спряло.Според руски източници се говори за нещо като неофициално примирие за Великден но истината вероятно е друга.За четири дни упорити боеве руснаците почти нямаха напредък и сега имат нужда от пауза.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Много ми харесва мотото на тема Наука и религия

Зная, че смисълът не е в това, защото един уважаван модератор в прав текст написа "Къде тук виждаш наука?" с което ме убеди, че политика е по- близо до пропаганда.

Друго си е като науча правилата. По- лесно се ориентирам.

Иначе щях да се подразня от коментари свързани с "Непроверен слух". Не, не, само си представете "Според непроверен слух Теория на относителността е лъжа". Може да последва само весело недоумение като към човек, който случайно се е мернал и вместо "Добро утро" казва "Добър вечер".

А колко добре щеше да е поне да има усилие "този форум да е посветен на науката, а не - на пропагандата!"

... и хубави Великденски празници! Христос воскресе!

 

 

Можеш ли да уточниш какво имаш предвид под "непроверени слухове" и "пропаганда"?

Според теб вместват ли се в тези определения масовите гробове; труповете по улиците; огромните повсеместни разрушения; милионите бежанци; умиращите от жажда и глад в мазетата...

Умиращите там и сега, в този момент, в който ти пожелаваш "хубави Великденски празници"...

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100069073844828/posts/302477642064695/

Сводка от фронта 

https://www.facebook.com/100002003280271/posts/5083294228413970/

Украйнски военни напредват и в Херсонска област . Придвижват се към чернобаевка до дни започва офанзива за Херсон. 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5083283098415083&id=100002003280271

Руски Искандери на 60км от Харков

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...