Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Модератор История
Преди 20 минути, Mirolub said:

Пиши си на воля Младенов! Громи врага... Аз съм за мир и разбирателство. Но вижда се че за момента светът не е готов за мир. Военолюбците залагат на войната. Идеята за глобално общество, където всеки може да живее и работи където си поиска е несъвместима с принципите за свещенното родно място, дето трябва да се защитава с кръвта и живота...  За кого е по-свещенна Украината- за укропите или са русите? Ами нека си се бият помежду си.. Да видим кой е готов да пролее повече кръв. Тази ситуация, тази война изобщо не трябваше да се случва, не трябваше да се стига до тука. Но такава е волята на световната политика. Една част от хората, дето следя техни мнения по Телеграм вече не са между живите...  Колкото повече жертви има в тая война - толкова по-малко се напрягам и съпреживявам ,  нека власт-имащите и отговорните да си правят сметките,  от мен нищо не зависи. Аз си имам своето мнение и свое право на глас, но никой не ме пита.  А ти Младенов може да приказваш за 100.. Ако искаш приказвай и от името на 1000.. Това няма да смени моето мнение.

Какъв е този принцип за свещеното родно място?Нездраво любопитство.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Миролюбе, за никакъв мир и разбирателство не си. Твоите виждания за мир са Русия да изпълни имперските си амбиции и който е срещу тях, за теб е подпалвач на войни. Съответно при теб крадецът вика "дръжте крадеца".

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Mirolub said:

Пиши си на воля Младенов! Громи врага... Аз съм за мир и разбирателство. Но вижда се че за момента светът не е готов за мир. Военолюбците залагат на войната. Идеята за глобално общество, където всеки може да живее и работи където си поиска е несъвместима с принципите за свещенното родно място, дето трябва да се защитава с кръвта и живота...  За кого е по-свещенна Украината- за укропите или са русите? Ами нека си се бият помежду си.. Да видим кой е готов да пролее повече кръв. Тази ситуация, тази война изобщо не трябваше да се случва, не трябваше да се стига до тука. Но такава е волята на световната политика. Една част от хората, дето следя техни мнения по Телеграм вече не са между живите...  Колкото повече жертви има в тая война - толкова по-малко се напрягам и съпреживявам ,  нека власт-имащите и отговорните да си правят сметките,  от мен нищо не зависи. Аз си имам своето мнение и свое право на глас, но никой не ме пита.  А ти Младенов може да приказваш за 100.. Ако искаш приказвай и от името на 1000.. Това няма да смени моето мнение.

Аха,поредната опорка.Ако се остави Украйна на произвола на съдбата,да бъде прегазена от миризливия оркски ботуш,това всъщност значи глобализация за нея.Абе вие вярно сте с двуцифрено айкю,всички копейки до един.Защо обаче смятате,че и ние останалите сме такива,и сме длъжни да прегърнем малоумната оркска пропаганда,както го правят самите орки.За тях знаем,те са си дебили,алкохолици,ватници,до един.Ама защо се очаква и ние да сме такива?

 

п.п. Да живее "глобализиацията" под оркски ботуш,викаш?

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, D4re said:

Аха,поредната опорка.Ако се остави Украйна на произвола на съдбата,да бъде прегазена от миризливия оркски ботуш,това всъщност значи глобализация за нея.Абе вие вярно сте с двуцифрено айкю,всички копейки до един.Защо обаче смятате,че и ние останалите сме такива,и сме длъжни да прегърнем малоумната оркска пропаганда,както го правят самите орки.За тях знаем,те са си дебили,алкохолици,ватници,до един.Ама защо се очаква и ние да сме такива?

 

п.п. Да живее "глобализиацията" под оркски ботуш,викаш?

Глобализацията върви в комплект с монетизацията, тоест с модерно заплащане, достойни заплати и стандарт на живота.

Ако укропите бяха толкова ценни като граждани на света - щяха да си намерят препитание в оставащите им територии, щяха да емигрират в САЩ и в Западна Европа, щяха да превърнат западна Украйна в Хай-Тек Долина и щяха да наводнят света и Европа с нови продукти и услуги...

Но вместо това те се втурнаха да си проливат кръвта и да проливат кръвта на неподконтролните им "сепари" от Донецк и Луганск,  втурнаха се да трепят "орки"... Къде е логиката?

Укропите са по-азиатци от орките.. Ако орките са алкохолици, то укропите са модерни наркомани.. Но това не е сериозно, ако някой иска да прави статистика за алкохолизма и наркоманията - прав му път.. Всякакви подобни обобщения са долнопробни клевети и манипулации.

Проблема "Украйна" трябваше да се решава с гласовете на нациите в ООН, но по множество причини това е вече невъзможно.

Глобализацията бе зачертната .. още преди да се случат събитията в Украйна.  Спомнете си Ковид-а и глобалната изолация, самоизолация и ваксинация.. Същите манипулативни центрове по същата методика направляваха света от едни крайности към други..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Mirolub said:

Аз съм за мир и разбирателство. Но вижда се че за момента светът не е готов за мир. Военолюбците залагат на войната. Идеята за глобално общество, където всеки може да живее и работи където си поиска е несъвместима с принципите за свещенното родно място, дето трябва да се защитава с кръвта и живота... 

Всички сме за мир и за защита на родното място.  В случая руските танкове са в Украйна, а не украинските в Русия.  Буряти, чеченци, татари, руснаци и т.н. нахлуха в родното място на украинците, а не обратно - украинците да нахлуят по техните родни места. Мирът и разбирателството могат да се постигнат много лесно. Просто руските танкове и руските войници трябва да се приберат по казармите и по своите родни места.     

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Mirolub said:

Глобализацията върви в комплект с монетизацията, тоест с модерно заплащане, достойни заплати и стандарт на живота.

Ако укропите бяха толкова ценни като граждани на света - щяха да си намерят препитание в оставащите им територии, щяха да емигрират в САЩ и в Западна Европа, щяха да превърнат западна Украйна в Хай-Тек Долина и щяха да наводнят света и Европа с нови продукти и услуги...

Но вместо това те се втурнаха да си проливат кръвта и да проливат кръвта на неподконтролните им "сепари" от Донецк и Луганск,  втурнаха се да трепят "орки"... Къде е логиката?

Укропите са по-азиатци от орките.. Ако орките са алкохолици, то укропите са модерни наркомани.. Но това не е сериозно, ако някой иска да прави статистика за алкохолизма и наркоманията - прав му път.. Всякакви подобни обобщения са долнопробни клевети и манипулации.

Проблема "Украйна" трябваше да се решава с гласовете на нациите в ООН, но по множество причини това е вече невъзможно.

Глобализацията бе зачертната .. още преди да се случат събитията в Украйна.  Спомнете си Ковид-а и глобалната изолация, самоизолация и ваксинация.. Същите манипулативни центрове по същата методика направляваха света от едни крайности към други..

Да не би да предлагаш една цяла нация да емигрира?Да опразни територията си?Да не би да твърдиш,ще да си защитиш родината,е антиглобално?Как точно да се реши съдбата на Украйна чрез ООН,след като е нападната?Пишеш неща които не са точно свързани с реалността.Не е лошо да се замислиш над това,и да вземеш мерки.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Всички сме за мир и за защита на родното място.  В случая руските танкове са в Украйна, а не украинските в Русия.  Буряти, чеченци, татари, руснаци и т.н. нахлуха в родното място на украинците, а не обратно - украинците да нахлуят по техните родни места. Мирът и разбирателството могат да се постегнат много лесно. Просто руските танкове и руската армия трябва да се приберат по казармите и по своите родни места.     

А какво ще стане с хората от Донецк и Луганск??  Ще им стигнат ли стълбовете и дърветата за да може всеки колаборант да си намери мястото ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Mirolub said:

... Аз съм за мир и разбирателство....

Ти си за такъв тип мир и разбирателство, каквито биха настъпили в едно огромно украинско гробище.

По изявите ти тук ясно се видя какъв "миролюбец" си. Добре че копнежите ти няма да се сбъднат.

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 минута, Mirolub said:

А какво ще стане с хората от Донецк и Луганск??  Ще им стигнат ли стълбовете и дърветата за да може всеки колаборант да си намери мястото ?

Най вероятно каквото стана с хората в Херсон - ще посрещнат украинската армия като освободители.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, D4re said:

Да не би да предлагаш една цяла нация да емигрира?Да опразни територията си?Да не би да твърдиш,ще да си защитиш родината,е антиглобално?Как точно да се реши съдбата на Украйна чрез ООН,след като е нападната?Пишеш неща които не са точно свързани с реалността.Не е лошо да се замислиш над това,и да вземеш мерки.

Аз едва ли мога да предлагам решения.. Но имаше Минск 1 2 3.. Имаше споразумения за граници.. Който иска да е с Русия - нека си е с Русия. Който иска да е с Украйна - имат си предостатъчно територии в Западна Украйна и в Западна Европа и САЩ. Който даде клетва за Руски гражданин - да ходи да служи на РФ.  Който иска да е верен на Зеленски - нека си целува укро-паспорта и да си учи мовата...

Мирните споразумения се правят с линия на разграничение.. Някой да опъне линията и толкоз... Но Украйната от тука нататъка няма как да е цяла целеничка.. Щото самите украинци са от двете страни на разграничителната линия.. С Путин или без Путин - все щеше да се стигне до тука... Проблема с референдумите и с отцепването не е създаден от Путин.. Нациите от край време се борят за свобода и независимост. Донбас не е Украйна и никога повече няма да бъде ..

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 3 минути, Mirolub said:

 Славянск ще се върне в ДНР и всички го знаят. ВСУ временно контролират чужди територии.

Гладна кокошка просо сънува.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Mirolub said:

С Путин или без Путин - все щеше да се стигне до тука... Проблема с референдумите и с отцепването не е създаден от Путин.. Нациите от край време се борят за свобода и независимост. Донбас не е Украйна и никога повече няма да бъде ..

Ами хубаво.  Нациите които се борят за независимост не се крият. Напротив, правят го последователно, шумно и  достатъчно ясно декларират намеренията си. Всички знаят и са чули за мераците на кюрдите, каталунците, шотландците и т.н.  От кога "донбаската нация" иска независимост?  Преди 2014 някой беше ли чул за подобно нещо?

Този проблем е създаден изкуствено и създателят му е известен - Путин.  Сега поне е лесно - има интернет. Ако твърдението ти, че мераците на донбасци за независимост са "от край време" е вярно, много лесно може да го докажеш. Просто пускаш един сърч в Гугъл ограничен във времевия интервал до т.н. евро-майдан и би трябвало да намериш една камара материали за "борбата на донбасци за независимост".   Давай, чакаме.

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пак правим една и съща грешка.Мъчим се с логични и човешки аргументи,да оборим ватник.Не става,и никога няма да стане.Всъщност ще стане.След като цивилизования свят отхвърли онази миризлива блатна територия,минат там 5-6 поколения на глад и превъзпитание,тогава евентуално може и да се получи.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Atom said:

Този проблем е създаден изкуствено и създателят му е известен - Путин.  Сега поне е лесно - има интернет. Ако твърдението ти, че мераците на донбасци за независимост са "от край време" е вярно, много лесно може да го докажеш. Просто пускаш един сърч в Гугъл ограничен във времевия интервал до т.н. Майдан и би трябвало да намериш една камара материали за "борбата на донбасци за независимост".   Давай, чакаме.

А защо смяташ че съпротивата в Донбас е провокирана от Путин?

Защо подобно нещо не се случи в Харковска, Запорожка, Днепропетровска или Одеска Области? Ако Путин беще толкова зловещ и могъщ, то защо в една област всички тръгнаха да се бият за свободата си, а в другите области не се случи нищо ?

Къде е логиката?  Ако Путин беше инициирал тези процеси, то защо в 2 области събитията се получиха, а другаде нищо не се случи?

Мен ако питаш: Могъщият Путин ако токова искаше да създаде такива събития = щеше да ги провоцира директно в Киев, а не в някакви си селца и градчета с миньори и трактористи.. Путин си има предостатъчно голяма Русия,  по времето на тези събития Русия беше привлечена за съюзник в страни като ЛИбия, Сирия, и в централна Африка.  Ако пожелае Путин - може утре да си направи резиденции в Куба, Венецуела и другаде из Латинска Америка или Африка..   В Украйна събитията се случиха по съвсем други причини..  Но както и да е - моето мнение по тези въпроси не е от значение.. Аз не съм в течение какво и защо се е случило.. Можем да си гадаем и да приказваме много без това да има някаква връзка с реалните събития.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 23 минути, Mirolub said:

А защо смяташ че съпротивата в Донбас е провокирана от Путин?

 

 

Това целия свят го знае и е тъпо да се отрича.Казвам ти нещо за последен път:Украйна може и да не е най съвършената държава на този свят но е в пъти по демократична и свободна от Русия на Путин.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 минути, Втори след княза said:

При това 1/6 от сушата го отрича.

 

Русия отдавна не е 1/6 от сушата на Земята.Това беше вярно но за СССР.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 56 минути, Mirolub said:

Херсон ще последва съдбата на Донбас.. Събитията в Херсон вече се случиха. Там се започна това разцепване на местното население на Изток/ Запад...  Херсон е много болна тема.. За съжаление трябваше да бъде оставен.. Но това е като съдбата на Славянск.. На времето съпротивата е ДНР започва от град Славянск, но ВСУ го превземат..  Никой обаче от ДНР не е забравил че именно в Славянск е започнало отцепването, от там са тръгнали събитията. Славянск ще се върне в ДНР и всички го знаят. ВСУ временно контролират чужди територии.

Баси болното бълнуване... Какви са тези фантазии?

Как е оставен Херсон? Всичко е унищожено. Каквото е могло да се разграби, разграбено е - музеите, магазините, колите на хората, домовете им. Болниците са обрани до винтче, аптеките и магазините са изпразнени напълно. Взривени са електротрансформаторите, кулите на мобилната връзка, водните помпи и газоразпределителната мрежа, в града не може да се живее. Всички служебни и ремонтни автомобили, линейки, са изнесени към Крим.  Кой би пожелал тази сган да се върне отново?

А за Славянск какво? Сега е мирен, процъвтяващ град, бил е и е част от Украйна. Какви чужди територии ти се привиждат? Тези халюцинации от пушек, прахчета или боцкане са?

Как може да съществват такива напълно неориентирани и лишени от морал типове, не мога да го разбера това... Тъп та дрънка.

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Mirolub said:

А защо смяташ че съпротивата в Донбас е провокирана от Путин?

Защо подобно нещо не се случи в Харковска, Запорожка, Днепропетровска или Одеска Области? Ако Путин беще толкова зловещ и могъщ, то защо в една област всички тръгнаха да се бият за свободата си, а в другите области не се случи нищо ?

Къде е логиката?  Ако Путин беше инициирал тези процеси, то защо в 2 области събитията се получиха, а другаде нищо не се случи?

Мен ако питаш: Могъщият Путин ако токова искаше да създаде такива събития = щеше да ги провоцира директно в Киев, а не в някакви си селца и градчета с миньори и трактористи.. Путин си има предостатъчно голяма Русия,  по времето на тези събития Русия беше привлечена за съюзник в страни като ЛИбия, Сирия, и в централна Африка.  Ако пожелае Путин - може утре да си направи резиденции в Куба, Венецуела и другаде из Латинска Америка или Африка..   В Украйна събитията се случиха по съвсем други причини..  Но както и да е - моето мнение по тези въпроси не е от значение.. Аз не съм в течение какво и защо се е случило.. Можем да си гадаем и да приказваме много без това да има някаква връзка с реалните събития.

Съпротивата в Донбас беше на 100 % провокирана от Путин със съдействието на марионетката му Янукович. Такива са фактите, колкото и да не ти харесва. Освен това Путин е от най-голямата школа за престъпници, наречена КГБ. Русия няма никакво право да търси никакво териториално разширение по никакъв повод. Престъпниците, които я управляват, да си бяха газифицирали селата, вместо да дават пари за войни.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, Mirolub said:

А защо смяташ че съпротивата в Донбас е провокирана от Путин?

Защо подобно нещо не се случи в Харковска, Запорожка, Днепропетровска или Одеска Области? Ако Путин беще толкова зловещ и могъщ, то защо в една област всички тръгнаха да се бият за свободата си, а в другите области не се случи нищо ?

Къде е логиката?  Ако Путин беше инициирал тези процеси, то защо в 2 области събитията се получиха, а другаде нищо не се случи?

Мен ако питаш: Могъщият Путин ако токова искаше да създаде такива събития = щеше да ги провоцира директно в Киев, а не в някакви си селца и градчета с миньори и трактористи.. Путин си има предостатъчно голяма Русия,  по времето на тези събития Русия беше привлечена за съюзник в страни като ЛИбия, Сирия, и в централна Африка.  Ако пожелае Путин - може утре да си направи резиденции в Куба, Венецуела и другаде из Латинска Америка или Африка..   В Украйна събитията се случиха по съвсем други причини..  Но както и да е - моето мнение по тези въпроси не е от значение.. Аз не съм в течение какво и защо се е случило.. Можем да си гадаем и да приказваме много без това да има някаква връзка с реалните събития.

А, чудесно. Ти сам го каза, защо в тези области нямаше желание за отцепване? Явно там не се чувстват руснаци тормозени от укропите. Реално в Харков, който е близко до границата и е като рускоговорящ град още в първия ден на агресията местните доброволно отиваха да се записват за фронта. А малко по-нагоре в Суми нередовните части накараха руснаците да се изтеглят. Тогава защо Путин тръгна да ги "освобождава"? Тоест нямаме освобождаване, а чисто завладяване на територии.
А в Словянск, просто Гиркин беше се възползвал от хаоса с неговата банда, но беше изгонен от украинците. Защо в този голям индустриален център не се намериха"мирни граждани", които със спомени от казармата и взето от "складовете и музеите" оръжие-включително такова, което не е на въоръжение в Украйна, които да го подкрепят за освобождението си? Явно е нямало такива. То и за ДНР и ЛНР се наложи да се пращат "отпускници" барабр с оръжието си от руската армия. И пак не можаха да завземат дори покрайнините на Донецк и Марипул.

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 минута, др-бр said:

А, чудесно. Ти сам го каза, защо в тези области нямаше желание за отцепване? Явно там не се чувстват руснаци тормозени от укропите. Реално в Харков, който е близко до границата и е като рускоговорящ град още в първия ден на агресията местните доброволно отиваха да се записват за фронта. А малко по-нагоре в Суми нередовните части накараха руснаците да се изтеглят. Тогава защо Путин тръгна да ги "освобождава"? Тоест нямаме освобождаване, а чисто завладяване на територии.
А в Словянск, просто Гиркин беше се възползвал от хаоса с неговата банда, но беше изгонен от украинците. Защо в този голям индустриален център не се намериха"мирни граждани", които със спомени от казармата и взето от "складовете и музеите" оръжие-включително такова, което не е на въоръжение в Украйна, които да го подкрепят за освобождението си? Явно е нямало такива. То и за ДНР и ЛНР се наложи да се пращат "отпускници" барабр с оръжието си от руската армия. И пак не можаха да завземат дори покрайнините на Донецк и Марипул.

Винаги съм си мислил че тези твърдения за проруски чувства в Донецк и Луганск са меко казано преувеличени.Освен петата колона на Путин обикновените хора се смятат за украинци /или рускоговорящи украинци в най добрия случай/ .Там ситуацията не е по различна от Харков,Мариупол и всички други градове където прословутото проруско население се оказа един голям фейк .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное из утренней сводки Генштаба:

1. Отражены атаки россиян районах населенных пунктов Стельмаховка и Дубрава Луганской области, а также Белогоровка, Яковлевка, Бахмутское, Бахмут, Опытное, Первомайское, Красногоровка, Марьинка и Новомихайловка Донецкой области.

2. На всех остальных направлениях противник либо обороняется, либо ведет позиционные бои.

Генштаб также относит к участкам своего наступления район Угледара (Новопавловское направление). Ранее россияне сообщали, что взяли здесь поселок Павловка, но ВСУ его периодически контратакуют (Украина этих данных не подтверждает).

3. Противник не прекращает артиллерийские обстрелы позиций украинских войск и населенных пунктов на правом берегу Днепра.

------

Оперативная информация по состоянию на 06:00 25.11.2022 г. относительно российского вторжения

🔺Подразделения Сил обороны Украины отразили атаки оккупантов в районах населенных пунктов Стельмаховка и Диброва Луганской области и Белогоровка, Яковлевка, Бахмутское, Бахмут, Опытное, Первомайское, Красногоровка, Марьинка и Новомихайловка Донецкой области.

🔺Противник нанес 6 ракетных и 14 авиационных ударов, совершил 59 обстрелов из реактивных систем залпового огня по позициям наших войск и населенным пунктам.

🔺Подтверждено огневое поражение подразделениями сил обороны 23 ноября районов сосредоточения живой силы и военной техники захватчиков в населенном пункте Зеленый Яр Запорожской области.

🔺Подразделения ракетных войск и артиллерии Сил обороны поразили 4 пункта управления, 2 района сосредоточения личного состава и ВВТ, станцию разгрузки вооружения и военной техники, состав боеприпасов и ретранслятор врага.

------

Сводка МО Великобритании

▪️Через 2 месяца после того, как президент Путин объявил о «частичной мобилизации», можно выделить общие черты в опыте мобилизованных. Их развертывание часто характеризуется путаницей, неадекватной подготовкой и личным снаряжением, а также необходимостью выполнения непосильных боевых задач.
▪️Часть мобилизованных служили ранее, и многие примеры свидетельствуют о том, что состояние здоровья резервистов не будет должным образом проверено, и многие из них вынуждены служить с серьезными хроническими заболеваниями.
▪️Мобилизованные, похоже, понесли тяжелые потери после того, как были вынуждены рыть траншеи под артиллерийским огнем вокруг Сватово. В Донецкой области резервисты гибли в большом количестве в ходе лобовых атак на украинские оборонительные позиции вокруг Бахмута. Кремль, вероятно, будет обеспокоен тем, что все большее число семей резервистов протестуют против условий, в которых служат их родственники.
 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Mirolub said:

В Украйна събитията се случиха по съвсем други причини..  Но както и да е - моето мнение по тези въпроси не е от значение.. Аз не съм в течение какво и защо се е случило..

 

Кое от двете ти твърдения е вярно?
1.  "В Украйна събитията се случиха по съвсем други причини"  => знаеш какви са причините за събитията

Или
2. "Аз не съм в течение какво и защо се е случило"  => не знаеш какви са причините.

Иначе по-горе вече ти писах. Ако наистина си загрижен за хората от Донбас и за тяхното благополучие (което силно ме съмнява) за да разбереш какво и как има Гугъл.  Отваряш си търсачката, отиваш на инструменти - "конкретен период" и задаваш ограничение до 2013.  Ако някакви данбосци (пък дори и маргинали) са имали сеператистки  или автономистки мераци преди 2014, при всички положения това ще излезе наяве.  Не може да се скрие. 

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обстрелы Украины | Кто будет крышевать Яндекс | Вооружение России заканчивается | Рост преступности

00:00 ВСТУПЛЕНИЕ

00:52 ОБСТРЕЛЫ УКРАИНЫ

04:30 КРЫША «ЯНДЕКСА»

08:37 РОСТ ПРЕСТУПНОСТИ В РОССИИ

11:19 ПРОСЬБА ПОСТАВОК ПВО

12:43 ЕС МОЖЕТ ОСТАТЬСЯ БЕЗ ГАЗА

13:29 ИНЦИДЕНТ С РАКЕТОЙ

14:42 ПЕРЕБРОСКА ВДВ

15:50 РИСК ХИМОРУЖИЯ

16:28 ФЛОТ-ПРИЗРАК

19:07 У РОССИИ ЗАКАНЧИВАЮТСЯ БОЕПРИПАСЫ

22:11 ФСБ ПРЕДОТВРАЩАЕТ

22:37 КОНФЛИКТ В ОДКБ

23:08 ПОТОЛОК ЦЕН

23:50 ПУТИН И ИИ

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Бахмут может выдохнуть?

Не совсем, конечно, но всё же...

Фиксируется уменьшение подразделений ЧВК "Вагнер" в районе Бахмута. Вместо них всё больше вырисовывается восстановленных за счёт частично мобилизованных подразделений вс рф.

Создаётся такое впечатление, что Шойгу хочет скрысятничать у Пригожина медальку за оккупацию Бахмута, которую они, к слову сказать, никак не могут реализовать уже более полугода.

Если раньше за Бахмут дохли мобики и зэки, то теперь в мясорубку пойдут чмобики.

Конечно, следим за ситуацией очень внимательно, но такая рокировка говорит о многом. Напомню, что Пригожин не так давно обращался к мо рф с просьбой предоставить ему чмобиков для компенсации потерь ЧВК. Зэков не хватало для полноценного восстановления.

Тогда ему на Фрунзенской набережной отказали, послав в направлении Лубянки. Теперь же и вовсе могут отобрать бахмутскую локацию. То есть, конфронтация нарастает, при том, что Пригожин явно просто так не отдаст Кужугету Бахмут.

Интрига!🍿
 
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, scaner said:

Тогда ему на Фрунзенской набережной отказали, послав в направлении Лубянки. Теперь же и вовсе могут отобрать бахмутскую локацию. То есть, конфронтация нарастает, при том, что Пригожин явно просто так не отдаст Кужугету Бахмут.

Някои анализатори казват, че е много вероятно властта след Путин да бъде оглавена от хора завърнали се от фронта. Разбира се желателно с победа или някаква победа. Изглежда Пригожин всячески се стреми към това, ако не пряко да участва във властта, то да има силно влияние в управлението. 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...