Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 10 минути, Втори след княза said:

Не коментирам "Кой почна пръв", а че това се прави "в съгласие с нормите"

А точно това изяснява нещата и поставя всичко на мястото. Иначе се омотаваш в измислена пропагандна паяжина :)

Преди 4 минути, Втори след княза said:

а другото с икономическа бесилка

Естествено. Агресорът трябва да бъде спрян с всякакви средства. Тук няма никаква алтернатива.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 12 минути, Втори след княза said:

а другото с икономическа бесилка

Ах, поредната шизофрения на русоробите.

Първо твърдят, че санкциите удрят Запада, а не Русия ... след което твърдят, че санкциите
са икономическа бесилка за Русия. 🤣

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Да си припомним, че виждането на Москва е, че НАТО засегна нейни жизнени интереси и населението в отцепилите се Донецк и Луганск бяха подложени на терор. Тогава спряха и водата на Крим... варварщина ли обсъждахме или гледаме различно на еднакви действия?

И защо не се разправя с НАТО при това положение? Ъ? Каква е тая шизофрения, да се сърди на НАТО и да напада страна, нямаща нищо общо с блока? Това не е ли безпричинна агресия? Ти наистина ли си толкова задръстен?

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

По- слаба е. 

И тогава?  Тръгва да унищожава съседна страна. Сега изясни ли ти се какво е агресия? И съответно кой е агресорът? И че не трябва да се гали с перо, а да се унищожава по всевъзможни начини? Ако не си, ограмоти се.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 30 минути, Втори след княза said:

Че те санкциите срещу Русия да не би да бяха само срещу военно производство? Санкциите искаха също да страда руския народ за да свали Путин. Не коментирам "Кой почна пръв", а че това се прави "в съгласие с нормите"

Има само два начина да се противодейства на рашистката агресия - цивилизованият са санкциите. Ако бяха избрали другия, планетата вече можеше да е заминала. Така че вместо да мрънкаш, трябва да се радваш, че избраха санкциите. 

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Втори след княза said:

По- слаба е. 

Значи Русия избира по слаб противник, вместо този който е виновен!?  Не мислиш ли, че трябваше да нападне Молдова, защото Украйна се оказа силен противник.

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 20 минути, Втори след княза said:

Тогава спряха и водата на Крим... варварщина ли обсъждахме или гледаме различно на еднакви действия?

Според твоите хора, чиято пропаганда денонощно папагалиш, Крим сам е решил с референдум да се отдели от Украйна, това ще рече и от украинската вода. Така че откъде накъде мрънкаш за спирането ѝ? 

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 22 минути, Втори след княза said:

Да си припомним, че виждането на Москва е, че НАТО засегна нейни жизнени интереси и населението в отцепилите се Донецк и Луганск бяха подложени на терор. Тогава спряха и водата на Крим... варварщина ли обсъждахме или гледаме различно на еднакви действия?

Да но никой не тръгна да разрушава водопреносната система на Крим. Има известна разлика нали?

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кратко по сегодняшним обстрелам.

Нынешний ракетный удар привёл к самым тяжёлым последствиям для украинской энергетики за все время атак по ней.

Без света осталась, по поступающей информации, большая часть населения Украины. Во многих городах нет отопления и воды.

Отключены энергоблоки всех трёх АЭС на подконтрольной территории - им просто некому поставлять электроэнергию.

Укрэнерго заявляет, что экстренные отключения будут в течение суток по всей стране. И отмечает, что сейчас устранять разрушения труднее из-за морозов и ледяного дождя.

Почему на этот раз такие масштабные последствия?

Не исключено, что имеет место накопительный эффект от регулярных ракетных ударов - энергетики не успевают ликвидировать последствия предыдущей атаки, как начинается следующая.

Украинские энергокомпании ранее уже заявляли, что испытывают большие трудности с заменой повреждённого энергооборудования. О том, что поставки оборудования затруднены из-за отсутствия его в необходимом количестве писали и западные СМИ.

Украинские власти считают, что ударами по энергетике россияне пытаются склонить Украину к переговорам.

«Переговоров не будет», - ответил на это секретарь СНБО Данилов.

По другой версии, россияне бьют по инфраструктуре не ради переговоров, а для дезорганизации украинского тыла, чтоб затруднить ВСУ ведение боевых действий на фронте.

  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, gmladenov said:

Аз лично съм по-притеснен за Украйна. Явно са посъветвани да не отвърщат на руските атаки по
инфраструктурата, за да не ескалират войната. Само че колко време ще удържат без ток и вода,
като Киев днес? В един момент ще стане физически невъзможно за тях да се съпротивляват.😦

Само мое разбиране 

Това е Отечествена война, в пълния смисъл от 1941 г. и повече от него:  
Млада нация, която се бори за място под слънцето, и нация, която беше второ качество за руснаците - светът я забеляза. Светът забелязва украинците и Украйна, и им помага.
Ако ВСУ задържат боеспособността си и морала си високи -  народът, гражданите ще издържат пъкъла.. Тези който не могат, ще емигрират, драма няма.
Нескрито се коментира публично, че войната може да продължи от 3 до 8 години..

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Оперативная информация по состоянию на 18:00 23.11.2022

🔺Российские оккупанты нанесли массированный удар по объектам энергетической инфраструктуры Украины. Предварительно это было 65 крылатых ракета Х-101, 51 из которых сбиты.
🔺Кроме того, этой ночью противник нанес 2 ракетных удара по Запорожской обл. и совершил 5 обстрелов из РСЗО.
🔺На Купянском и Лиманском направлениях враг обороняется.
🔺На Бахмутском и Авдеевском направлениях противник сосредотачивает основные усилия на ведении наступательных действий.
🔺На Новопавловском, Запорожском, Криворожском и Херсонском направлениях враг обороняется.
🔺Авиация в течение текущих суток нанесла 4 удара: 3 – по районам сосредоточения личного состава и техники противника и 1 – по позиции ЗРК.
🔺Ракетные войска и артиллерия поразили район сосредоточения врага и позицию ЗРК оккупантов.

--------

Нет света, воды, остановлены все АЭС: почему у сегодняшних ударов такие масштабные последствия. Итоги

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

Ако ВСУ задържат боеспособността си и морала си високи -  народът, гражданите ще издържат пъкъла.. Тези който не могат, ще емигрират, драма няма.
Нескрито се коментира публично, че войната може да продължи от 3 до 8 години..

Коментаторите които допускат такава продължителност (3-8 години) как мотивират тази прогноза?  Според мен това може да стане само при позиционна, окопна и вяла война с ниска интензивност на военните действия.  Нещо като полузамрязяване на войната, придружено със скрито или явно постигане на  някаква договорка. Към момента не виждам вероятност за подобно нещо.  

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 9 минути, Mirolub said:

 

Тази война е самоубийствена за младата и неосъщесвила се украинска нация. 

А каква е алтернативата?Да преклонят доброволно глава пред Путин ?Един приятелски съвет - недей да ревеш на чужд гроб.От тази война украинския народ ще излезе консолидиран и уверен в собствените си сили .

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Просто им спряха водата. Да умират.

Оставиха ги да се оправят сами.Украинците не искат нищо повече от руснаците.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 9 минути, Втори след княза said:

Просто им спряха водата. Да умират.

Някой длъжен ли е да снабдява с вода друга държава, особено такава, която току що е окупирала негова територия? 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Mirolub said:

Ако светът не беше съучастник в престъпленията на украинския режим - решението отдавна щеше да бъде намерено. Но светът (САЩ) искат да излязат победители и печелившите в тоя локален конфликт.  И затова ще изгинат толкова много хора, за да спечелят повече световните империалисти.

Боже, колко мъка има още по земята....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 8 минути, Mirolub said:

Голяма част от украинците са все още за Русия. Ако не беше тоталния диктат на укро-нацистите , то можеше да има някакво волеизявление сред народа. Но когато инакомислещите биват връзвани голи по площадите, когато хора биват разстрелвани без съд и присъда, когато всеки изразяващ симпатии за Русия бива убиван или изчезва безследно - хората се борят за оцеляване.  Естествено в такива условия про-руско настроени украинци са принудени да се спотайват и да не се проявяват по никакъв начин,  но няма как да унищожите самочувствието или идентичността на хората.  Това са няколкостотин години и много поколения.

Вицът на деня.Наистина ли си вярваш? 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Прав си. Сам си отговори.

Аз нямам нужда да отговарям на себе си, защото не съм шизо. Искам обаче ти да ми отговориш - сега Крим руски ли е или украински? Ако според теб е руски - ходи да им мрънкаш на руснаците за водоснабдяване, би трябвало това да е тяхна грижа ако е техен. А ако е украински - окупаторите да им го върнат на Украйна за да могат да се погрижат за доставянето на всичко необходимо.
Кое от двете копейка? Трябва да избереш само едното, защото са несъвместими.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, resavsky said:

Вицът на деня.Наистина ли си вярваш? 

Кое е виц?   Виц ли е, че като влязаха в Херсон,  пак се появиха хора, завързани за стълбовете?

Виц ли е , че Зеленски забрани на пресата да влиза в Херсон докато не бъде прочистен града от про-руските колаборанти?

Виц ли е, че навсякъде където ВСУ се върне се правят здрави прочиствания и десетки/ стотици хора изчезват безследно?

Естествено режима на Зеленски се опитва да припише собствените си престъпления на руския окупатор. Това се случи в Буча,  повтори се в Изюм и сега пак ще се пробват да го замажат и да обвинят Русия.  Злощастната ракета, утрепала 2-та поляци също трябваше да се окаже руска, но глупака Байдън взе че развали хубавата работа и натопи невинните украинци..   Виц след виц.. Ако щете го вярвайте.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Mirolub said:

Кое е виц?   Виц ли е, че като влязаха в Херсон,  пак се появиха хора, завързани за стълбовете?

Виц ли е , че Зеленски забрани на пресата да влиза в Херсон докато не бъде прочистен града от про-руските колаборанти?

Виц ли е, че навсякъде където ВСУ се върне се правят здрави прочиствания и десетки/ стотици хора изчезват безследно?

Естествено режима на Зеленски се опитва да припише собствените си престъпления на руския окупатор. Това се случи в Буча,  повтори се в Изюм и сега пак ще се пробват да го замажат и да обвинят Русия.  Злощастната ракета, утрепала 2-та поляци също трябваше да се окаже руска, но глупака Байдън взе че развали хубавата работа и натопи невинните украинци..   Виц след виц.. Ако щете го вярвайте.

Едва ли осъзнаваш, ама от днес вече подкрепяш терористи

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Mirolub said:

ое е виц?   Виц ли е, че като влязаха в Херсон,  пак се появиха хора, завързани за стълбовете?

Украинците отдавна, много преди войната, връзват така за стълбовете мародерите. При сегашната обстановка мародерите не са малко. Така че нищо особено няма в появата на такива хора. В началото ги връзваха за обществено порицание, сега - за да не избягат докато дойдат да ги вземат.

Преди 6 минути, Mirolub said:

Виц ли е , че Зеленски забрани на пресата да влиза в Херсон докато не бъде прочистен града от про-руските колаборанти?

Как да пуснеш в непрочистен град репортери, като не е ясно от кой ъгъл могат да ги застрелят?  Освен това в момента Херсон е най-минираният град в Европа. Толкова ли е трудно да се помисли, преди да се повтарят пропагандните опорки?

Преди 7 минути, Mirolub said:

Виц ли е, че навсякъде където ВСУ се върне се правят здрави прочиствания и десетки/ стотици хора изчезват безследно?

А това кой номер опорка е? Някакъв глас ти пошушна това, или сам го измисли?  Както обикновено?

 

Бих казал нещо за промиването на мозъците, но считай че не съм го казал.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много ме кефи когато бг русофилистици ръкопляскат на орки, избиващи по няколко стотин души всеки божи ден и оставящи пенсионери и деца без ток и отопление през зимата, обаче ако някой завърже украински русофилистик за стълб, почват да вият като глуха кучка из гробища.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 21 минути, Mirolub said:

Много те кефи, нали?  При това си дори администратор в тоя форум..

Само че забравяш няколко неща: 

1. всички сътрудници и руски колаборанти се изнесоха на левия бряг. На десния не би трябвало да има останали "русофилистици" - както ти ги наричаш.

2. На десния бряг се предполага че са останали само ждуни и хора лоялни към украинската държава.

3. Факта че ВСУ и нац.батальоните профилактично връзват хора по стълбовете и раздават правосъдие - какво идва да ни каже?  Че това са произволно хванати граждани,  че без съд и присъда някой се саморазправя с тях,  че хора биват връзвани, убивани, унищожавани - независимо дали са про-руски или про-украински. А украинския режим е абсолютно безкрупулени и без всякакъв съд и присъда избива собствените си граждани.  (В херсон не би трябвало да има останали русофили - същите трябваше да са се изтеглили)...

Глухата кучка из гробищата - това е Европа, защитник на правата на хората, дето обаче се прави на глуха и сляпа за престъпленията на украинските формирования.  Жалко че и тука форумната администрация е на такова ниво. Наистина жалко.

Аз дотук видях пусната само една снимка "доказваща" това със стълбовете, само че бяхте забравили да изрежете руския трансперант, който се подаваше от единия ъгъл и се оказа, че е леко отпреди освобождаването на Херсон и всъщност други хора са го практикували. Това потърпевшите да отговорят после със същата гавра ми се струва нормално като ответна реакция - каквото повикало, такова се обадило. Не знам какво друго сте очаквали.
Аз всъщност не мога да повярвам, че съществуват хора, за които проблем са някакви свински опашки, при положение, че няколкостотин души загиват всеки божи ден заради агресията на кремъските откаченяци, които на всичкото отгоре заплашват и света с ядрена война,!

А това, че украинците през цялото време си били самоизбивали населението, жените, децата, жилищата, електроцентралите и т.н., само и само за да напишат после в нета, че са били руснаците... Тука просто онемявам пред русоробското малоумие и малодушие. Просто не знам как да го коментирам. Съжалявам, че не се вписвам в представите ви за администратор, ама не всичко е копейки на този свят. Колкото и да ви е странно има и хора, които няма как да се вържат на подобни дебилизми.

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извършена е поредната размяна на пленници. Възможно е да се върнат у дома 36 души - един цивилен и 35 военнослужещи

„Сред освободените - момчетата, които защитаваха Мариупол, бяха от Азовстал, както и национални гвардейци, заловени в атомната електроцентрала в Чернобил в първите дни на инвазията. Общо беше възможно да бъдат освободени 22 национални гвардейци, 8 граничари, 4 войници от ВМС, един човек от въоръжените сили. Освободеният цивилен, за съжаление, е с ампутиран крак“.

https://t.me/AFUStratCom/10047

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Курабийке, Крим е несъмнено руски. Руснаците се погрижиха за транспорта, украинците им го рушат. Погрижиха се за водата. Украинците да се погрижат и те за нещо.

Крим несъмнено е окупиран от руснаци. Това е факт. А защо украинците трябва да се грижат за нещо там, след като според теб той не е техен?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...