Отиди на
Форум "Наука"

Повратната точка


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 минути, deaf said:
Преди 10 минути, Втори след княза said:

Не си ли уверен, че САЩ имат достатъчно сила и без България? Горките те. :) 

"Този,който няма съюзници е слаб" - цитирам по памет арабска поговорка.

Нали казвам, Горките те :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 553
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Нали казвам, Горките те :) 

Как САЩ ще се уверят,че България е съюзник и приятел,ако в такъв тежък за тях момент,не поискат помощ от нея?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Atom said:

със сигурност може да се изведе някакво разделение, при което част от хората ще имат по-положителни, а други по-отрицателни оценки за дадената страна.  Не мисля обаче, че в този случай може да се говори за някакви разделителни линии като румънофили и румънофоби, испанофили и испанофоби и т.н. 

Може би оценките се поляризират в критични ситуации. Прим. свойското Дядо Иван и братушки се появява с надеждите и осъществяването на Освобождението, а ватници и Путлер след изискването за враждебност към Русия за да се заяви лоялност към НАТО. 

  Отговаря и на

Преди 12 минути, deaf said:

Как САЩ ще се уверят,че България е съюзник и приятел,ако в такъв тежък за тях момент,не поискат помощ от нея?

 

АНКЕТА

  1. Кое смятате за повратна точка в България към осъзнаване злото Русия
  2. Достъпът до нови източници на информация след Десети
  3. Влизането на България в НАТО
  4. Влизането на България в ЕС
  5. Навлизането на руските войски в Украйна през 2014 г.
  6. Навлизането на руските войски в Украйна през 2022 г.
  7. Лични причини (кои)

 

 

 

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, deaf said:

Молбата на САЩ към България да се включи във войната срещу талибаните,беше приятелска. И е основана на чисто прагматични интереси. Днес България помага на своя съюзник и приятел САЩ,утре Щатите ще помогнат на България.

Точно така прагматизъм! Прагматизма е лишен от емоции и зависи кой, колко и какво държи в шепите... Понеже всичките тук намесвате само емоциите, човеците и приятелството, за прагматизъм все още не е ставало дума...😉

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Втори след княза said:

Русия е силна- Русия е слаба

Ако в момента съм определила, че Русия е слаба, това изобщо не ме прави русофоб. Това е преценка на моментно състояние на държавата. Никой не е вечно силен, нито пък вечно слаб. А и често хората повече симпатизират на слабите, но се страхуват от силните.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, deaf said:

Как САЩ ще се уверят,че България е съюзник и приятел,ако в такъв тежък за тях момент,не поискат помощ от нея?

Трудно! Например, за да влезеш в някои кръгове, които имат чисто прагматични цели, трябва да извършиш убийство, кражба, измама или друго престъпление. За целта, най-лесно е профана, да бъде предварително зареден с емоции...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Пандора said:

Ако в момента съм определила, че Русия е слаба, това изобщо не ме прави русофоб. Това е преценка на моментно състояние. Никой не е вечно силен, нито пък вечно слаб.

Е, знаете, че при тестовете рядко сме в крайните групи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Втори след княза said:

Е, знаете, че при тестовете рядко сме в крайните групи.

Аз съм против такива еднопосочни определения "фил" или "фоб" може би защото рядко попадам в такава крайна група. Определям се като "путинофоб" . Като любител четящ история и специално етнография съм против заличаването на каквато и да било етническа група, език пък дори бил само диалект, защото те представляват част от историята на човечеството. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, Втори след княза said:

Може би оценките се поляризират в критични ситуации. Прим. свойското Дядо Иван и братушки се появява с надеждите и осъществяването на Освобождението, а ватници и Путлер след изискването за враждебност към Русия за да се заяви лоялност към НАТО.

Не знам, може и така да е било навремето относно дядо Иван и братушките, но в настоящето според мен въпросът не опира до оценки, а до някаква форма на идентичност. Т.е. за част от българите (т.н. русофили) съществува някакво съзнателно или подсъзнателно "Ние" в което влизат както руснаци, така и българи. За тях останалите българи, които нямат подобно чувство за "ние" (включващо българи и руснаци) са русофоби.

Когато въпросът опре до идентичности  оценките губят смисъла си. При конфронтация оставаме "ние" срещу "другите" и всичко опира до това кои сме  "ние".  Доколкото например аз самият нямам чувство за подобно "ние" (което да включва българи и руснаци) най-вероятно за теб аз ще съм русофоб - т.е. от "другите".  В същото време оценките ми за руснаците и Русия са преобладаващо положителни спрямо отрицателните.  Т.е. по тези критерии аз би трябвало да съм русофил. Тъй като обаче при мен отсъства чувството за "ние - българите и руснаците", това по никакъв начин не ми пречи да бъда против Путин и сегашната руска политика. В настоящата война морално съм на страната на украинците и изцяло отхвърлям руската агресия спрямо Украйна.   За мен Путин е престъпник, а Русия - агресор. 

 

 

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

Преди 35 минути, Atom said:

В настоящата война морално съм на страната на украинците и изцяло отхвърлям руската агресия спрямо Украйна.   За мен Путин е престъпник, а Русия - агресор. 

 

Разбирам те. ...И си готов да си дадеш бъбрека си за това, дори на никого да не е нужен...🙂

 

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, skiahtro said:

Разбирам те. ...И си готов да си дадеш бъбрека си за това, дори на никого да не е нужен...🙂

 

Аха, разбираш. А себе си разбираш ли? Какво чудно има в това човек да заеме страната на жертвата и по-слабия. В училище на са ли те учили на това?   Виж да оправдаваш насилника.... ???  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По- интересно ми е, темата да остане в рамките на Повратната точка дори когато става дума за войната в Украйна.

Ще разкажа за една повратна точка у Бетовен. По едно време той е приемал с възторг Бонапарт. Задрямала Европа той е събудил с невероятната способност да мобилизира Франция, носител на по- свободен буржоазен дух. Модернизирал е не само френския ред в почти всички отношения, но е предизвикал това и у завоюваните земи. Това е вдъхновило композитора за Трета симфония, която е искал да посвети на Наполеон. Повратна точка е станало обявяването на Наполеон за император. Посвещението е задраскано и симфонията става "Героична". 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Втори след княза said:

По- интересно ми е, темата да остане в рамките на Повратната точка дори когато става дума за войната в Украйна.

И все пак ако съм прав и ако наистина става въпрос за идентичности, кога според теб е повратната точка, когато за част от българите се появява нова, наднационална идентичност, която обединява в едно българи и руснаци?  През възраждането няма подобно нещо, няма го и в първите години след освобождението въпреки, че тогава се появяват русофилите и русофобите.   Остава да е станало по времето на социализма.  

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Atom said:

Аха, разбираш. А себе си разбираш ли? Какво чудно има в това човек да заеме страната на жертвата и по-слабия. В училище на са ли те учили на това?   Виж да оправдаваш насилника.... ???  

Мисля в училище са те учили, но не достатъчно. 🙂

Принципно няма нищо лошо, освен ако действията ти не увеличават жертвите и дори превръщат теб в жертва.. А целта е всяко действие да има смисъл, т.е. предотвратяване, а не да увеличава жертвите.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Atom said:

През възраждането няма подобно нещо

Идеята за славянска общност е съзнавана още от Паисий в Историѧ славѣноболгарскаѧ ѡ народе и ѿ цареи и ѡ стыхъ болгарскихъ и ѡ въсехъ деѧнїа ї битиа болгарскаѧ

"Дядо Иван" идва от титуловането на Иван Грозни като цар на българите. Той си го прибавя след завладяването на Волжка България, но жадният за освобождение народ си го преиначава за Отсамна България.

Бж;їею мл;;тїю, вели;кїй гд;;рь цр;ь и; вели;кїй ки;зь і;;а;ннъ васи;лїевичъ все;; р;;сїи, влади;мїрскїй, моско;вскїй, новогоро;дскїй, цр;ь каза;нскїй, цр;ь а;страха;нскїй, гд;;рь пско;вскїй, вели;кїй ки;зь смоле;нскїй, тверскі;й, ю;;горскїй, пе;рмскїй, в;;тскїй, болга;рскїй и; и;ны;хъ, гд;;рь и; вели;кїй ки;зь новаго;рода ни;зовскї; земл;, черни;говскїй, р;за;нскїй, по;лоцкїй, росто;вскїй, ;;росла;вскїй, б;ло;зе;рскїй, ;у;до;рскїй, ;;бдо;рскїй, конді;йскїй и; и;ны;хъ, и; все;; сиби;рскї; земл; и; с;;верны; страны; повели;тель, и; гд;;рь зе;мли вифл;;нской и; и;ны;хъ.

Искам да кажа, че близостта с руския народ и Русия е в основите на Третата българска държава и Българското възраждане.

Редактирано от Втори след княза
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Втори след княза said:

Необяснимо остава това, че от пламенно русофилство се преминава към русофобия



Нарича се когнитивна война. Дори в сайта на НАТО има интересна статия за нея:
https://www.nato.int/docu/review/articles/2021/05/20/countering-cognitive-warfare-awareness-and-resilience/index.html
 

Друга интересна статия:
https://timesofindia.indiatimes.com/blogs/ChanakyaCode/role-of-cognitive-warfare-in-russia-ukraine-conflict-potential-for-achieving-strategic-victory-bypassing-traditional-battlefield/
 

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Втори след княза said:

Нямате нужда, за да не би да видите с друг поглед какво е зад конските капаци. Аз пък имам нужда.

Ми да дойда да ти настроя телевизора ли ? Пускаш търсене и си готов. Макар,че е пълно в нета с предавания на руски,кеф ти Соловьов,кеф то Киселев,кеф ти сливний бачок Скабеева.Не знам какъв ти е проблема,след като искаш да те облъчват с тъпотия проблема си е твой.

Преди 9 часа, Втори след княза said:

Според цитираната теория на Овертон, другото мнение става неприемливо. Обикновено има господстващо мнение. Обаче, когато разсъждавам, приемам и мненията за, и мненията против за приемливи, като лично аз се придържам към русофилското. Стремежът, другото мнение да бъде забранено е противоконституционно. Лаская се от мисълта, че така, като мен, правят силните водачи, (макар да го правят и слабохарактерните, които нямат свои предпочитания). 

А когато проповядва измислици и лъжи е опасно за националната сигурност. А тя е най-важна.

 

Преди 9 часа, Втори след княза said:

принадлежи към поп- фолк историята

А кое не е така?

Преди 9 часа, Втори след княза said:

А как е при теб? Бил ли си някога русофил или поне безразличен и имало ли е повратна точка?

Русофил не знам, четях като дете историята дето ни преподаваха и вярвах,също и книги, и там беше същото,и аз като всички деца приемах всичко за истина. Обаче един ден прочетох,че сме виновни за Балканската и Междусъюзническата войни, и колко сме лоши,ама как така, нали сме се борили за правилното дело за обединение на България,как така сме виновни ,за какво? А то в края на текста си пишеше ,Русия не позволявала,били сме алчни и лакоми и сме ги предали. И тогава ми светна. И започнах да чета, и между редовете започнаха да се появяват все повече несъответсвия. Тогава нямаше нет, нямаше откъде да прочетеш. Но си купих книгата "Българите по северното черноморие", и се оказа,че историята дето ни преподават и фактите нямат нищо общо, и когато на среща с едно светило в историята когато му зададох въпрос за произхода на българите и получих голяма доза мрънкане всичко си дойде на местата,после се появи нета и всичко стана ясно,колкото повече четеш документи и оригинали на книги толкова повече рабираш,че са ни преписали историята, и тя няма нищо общо с истината. И най страшното е ,че отношенията между Русия и България са едно непрестанно престъпление срещу нас. И за каквото и да става въпрос винаги е някаква гадост.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Втори след княза said:

По- интересно ми е, темата да остане в рамките на Повратната точка дори когато става дума за войната в Украйна.

Ще разкажа за една повратна точка у Бетовен. По едно време той е приемал с възторг Бонапарт. Задрямала Европа той е събудил с невероятната способност да мобилизира Франция, носител на по- свободен буржоазен дух. Модернизирал е не само френския ред в почти всички отношения, но е предизвикал това и у завоюваните земи. Това е вдъхновило композитора за Трета симфония, която е искал да посвети на Наполеон. Повратна точка е станало обявяването на Наполеон за император. Посвещението е задраскано и симфонията става "Героична". 

Когато човек изхожда от определени постоянни морални категории такава преоценка намирам за съвсем нормална. При това по отношение на Наполеон вероятно много европейци са претърпели такова обръщане, не само Бетховен.

Оставам с впечатление, че за тебе е по-важно, ако си избрал кумир докрай да му останеш верен независимо дали те разочарова или не, подобно верността например към някой спортен клуб. В живота обаче дори кумирите могат да разочароват и в крайна сметка всеки сам избира дали да се самозалъгва или не.

Предполагам също, че имаш предвид и някои хора, които бързо и често сменят кумирите си в зависимост от къде ще задуха вятъра. Аз тях ги изключвам от разговора и диспута, защото те лесно се разкриват. По неразбираеми за мен са хората следващи както аз я наричам "сляпа" любов. Опитвам се да ги разбера, защото е човешко понякога да не можеш да признаеш дори и пред себе си, че си бил излъган или си се самозалъгвал.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Идеята за славянска общност е съзнавана още от Паисий в Историѧ славѣноболгарскаѧ ѡ народе и ѿ цареи и ѡ стыхъ болгарскихъ и ѡ въсехъ деѧнїа ї битиа болгарскаѧ

Искам да кажа, че близостта с руския народ и Русия е в основите на Третата българска държава и Българското възраждане.

Да, идеята за славянската общност се съзнава от Паисий.  Пайсий нарича руси днешните украинци и беларуси. Руснаците за него са москали.  Според него обаче много по-близки до нас са западните и останалите южни славяни, докато русите и москалите са ни по-далечни роднини и даже не са славяни в прекия смисъл на тази дума.

"И се заселили тия скандавлани там покрай Брандибур, а по това име сандавлани после нарекли тоя род славяни — и до днес. Ония, които останали там, се зоват славяни. Кръстили ги свети Кирил и Методий и заради тях нарекли нашите книги и целия род и език славянски род. Те говорят славянски език най-правилно и най-чисто и говорят много думи, подобни на българските, но сега държат римска вяра и воюват на страната на немския цар. Римляните ги подчинили под властта и вярата на папата. Тия славяни са от един род и език с българите. Когато се населили в оная земя край немците и брандебурите, по едно време се подигнал много народ от тях и отишли пак в Московската земя, но москалите и русите не ги пуснали в своята земя и станала голяма война и бран. Тук във войната славяните победили, отново влезли в оная земя и се заселили край голямата река Болга, която тече от юг към север през Московската държава и се влива в Окиан-море. Поради тая река Болга, славяните се нарекли болгари — и до днес, и били в оная земя много години и времена до 328 г. от рождество Христово."

Нещо подобно е положението и в Царственика на Христаки Павлович.  Там за първи български крал е обявен Илирик.  Негови наследници са "илирическите народи", а те  са поляци, чехи, словаци, българи, сърби, черногорци, хървати и т.н., но не и москалите и русите.   Т.е. и при Павлович руснаците са ни по-далечни роднини в сравнение със западните и  южниете славяни.  

С други думи през възраждането няма някакво по-специално и особено отношение  към руснаците.  Според Паисий и Павлович всички останали славяни са ни по-близки в сравнение с москалите.  Някакво по-специално отношение може да има към руския Цар, тъй като по това време Русия е единствената славянска политическа сила, но до там. 

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, bulgaroid said:

един ден прочетох,че сме виновни за Балканската и Междусъюзническата войни, и колко сме лоши,ама как така, нали сме се борили за правилното дело за обединение на България,как така сме виновни ,за какво? А то в края на текста си пишеше ,Русия не позволявала,били сме алчни и лакоми и сме ги предали. И тогава ми светна.

Благодаря.

(между другото, свързвам Националните катастрофи с Кобурга)

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Втори след княза said:

Надявам се и опонентите ми да напишат как се появи русофобията им. 

Моята лична се появи след много четене, ама ама наистина много, на три езика, в продължение на близо 35 г. Както се казва клиширано...."Совите не са това което са".В случая тия дето се именуват руснаци....

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Втори след княза said:

 

 

АНКЕТА

  1. Кое смятате за повратна точка в България към осъзнаване злото Русия
  2. Достъпът до нови източници на информация след Десети
  3. Влизането на България в НАТО
  4. Влизането на България в ЕС
  5. Навлизането на руските войски в Украйна през 2014 г.
  6. Навлизането на руските войски в Украйна през 2022 г.
  7. Лични причини (кои)

 

 

 

2. Твърдо да.3,4 нямат отношение, 5. да се допълни и с още страни, всички тук знаем кои. 6. Разбира се.7. Пребиваване на близък роднина(бил е студент в Москва) на Лубянка 70-те години спасен помоща на баща му с ходатайство чак до Т.Ж.,  и до момента роднината е с шизофрения предизвикана от тормоза в Москва.

Редактирано от Горо Петков
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Втори след княза said:

Може би оценките се поляризират в критични ситуации. Прим. свойското Дядо Иван и братушки се появява с надеждите и осъществяването на Освобождението, а ватници и Путлер след изискването за враждебност към Русия за да се заяви лоялност към НАТО.

Този мит се създава с парите и пропагандата на Азиатския департамент,непосредственно преди войната. Подобни митове се появяват и в Румъния, Гърция и Сърбия в навечерието на войните. За да се предразположи населението и да няма съпротива. Интересното е тези митове са една от причините за гражданската война във Влахия и Молдова и Гърция. Всичко започва с публикации във вестници. Не случайно революционеритте са против подобни слухове и се борят с тях, а Русия със своето влияние се опитва да унищожи революционното движение в България. Отвратителната радост на руските дипломатически среди от обесването на Левски, и добре проведената операция по отстраняването му, просто извира в писмата. При Путин трябваше българи знаещи руски и следящи за руските настроения и отношението на Русия към България да надигнат глас за да се открие истината. И за това трябваха 30 години,толкова нашите управляващи си затваряха очите и мълчаха. Тук се видя силата на фейсбука. Защото обидите,омразата и лъжите просто извират във всяко едно писание в руски медии относно България, и това продължава 30 години. Интересното е,че след изгонването на руските дипломати и заплахата от затварянето на посолството рязко смениха тона в Русия, трябваше да получат по зъбите да се промени нещо.

Преди 11 часа, Втори след княза said:

Идеята за славянска общност е съзнавана още от Паисий в Историѧ славѣноболгарскаѧ ѡ народе и ѿ цареи и ѡ стыхъ болгарскихъ и ѡ въсехъ деѧнїа ї битиа болгарскаѧ

Има известни спорове за това 

13-ти септември.
1966-та година.

Факт е,
че на тази дата,
оригиналът на История славянобългарска на Паисий Хилендарски е откраднат от ДС.
Донесен е от ДС-„анонимен“дарител в Националния исторически музей.

Ръкописът е изнесен тайно от българските тайни ДС служби
от българската обител на полуостров Атон (Света гора).
Донесен е от анонимен дарител в Националния исторически музей.
По-късно е върнат обратно в светата обител.

Всички тайни служби по света,
включително и ДС са известни с фалшивите лични документи на агентите си.
За българската ДС не представлява никакъв проблем да прибавят една буква Я,
в заглавието на Паисиевата история,
разбунила духовете но българите в Османската империя.

И История славно българска,
става славЯнобългарска

https://klubiliyaminev.com/2021/09/13/как-история-славно-българскастана-сл/

Проблема ще бъде решен след експертиза на оригинала. Но това как скачат да защитават разни Костадиновци и "историци" да не говорим за разни финансирани с едни пари от Русия сайтчета като "бг история" май нещата не са чисти, и смърдят. https://www.facebook.com/watch/?v=512133770131941

https://bulgarianhistory.org/istoria-slavyanobulgarska-pozicia/

Преди 11 часа, Втори след княза said:

"Дядо Иван" идва от титуловането на Иван Грозни като цар на българите. Той си го прибавя след завладяването на Волжка България, но жадният за освобождение народ си го преиначава за Отсамна България.

Това са страшни глупости, в Русия Иван Грозни е била една от най-отрицателните фигури, пример за убиец,социопат и абсолютно зло. 

Преди 10 часа, Втори след княза said:

Благодаря.

(между другото, свързвам Националните катастрофи с Кобурга)

А дали е така? Да Фердинанд е виновен безусловно, но не е по виновен от тогавашното общество и политици. Защото той лично участва във разгрома на патриотите на Стамболов. И той лично докарва на власт Стоилов, а после крайно проруските Гешев и Данев, той е виновен за ръста на русофилията и завръщането на Цанков. А те от своя страна изпълняват всяка прищявка на руското посолство. Те са виновни за провалената реформа в армията и липсата на оръжие,довело да загубата на войните. Фердинанд се усеща което довежда до личния му конфликт с генерал Никифоров, военен министър в правителството на Гешев 1911-1913г когато се оказва,че даже не стигат пушките за да се въоръжи армията, заради което от 593 000 мобилизирани се бият едва 360 000,а другите не правят нищо.  А реформата е предвиждала армия от 750 000. Фердинанд е виновен,за доверяването на договорите със съюзниците и Русия,който те после категорично отказват да изпълняват. Той е виновен за лично русофилство и предоверяване на "братушките" заради което си плащаме с разгром. Той е виновен за управлението на русофилите. Въпроса е, а колко виновни са самите русофили, изпълняващи всяко нареждане на Москва и помогнали да се избият техните противници? И колко е виновен народа,че се доверява в митовете за някакви митични братя който ще ни помогнат? Не е ли Фердинанд продукт на епохата и ако той е виновен, колко са виновни другите? И за благодарност за Русия и СССР той е най-големия враг и виновник за всичко,така де, няма да са виновни русофилите, защото зад тях стърчат ушите на Русия. 

 

Редактирано от bulgaroid
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, bulgaroid said:

предоверяване на "братушките" заради което си плащаме с разгром.

Англия и Франция също са се предоверили на Русия,която ги зарязва към края на войната в най-решителния момент и тръгва да прави Октомврийска революция. Тогава САЩ спасяват задниците на Франция и Англия включвайки се в последният момент на войната и накланяйки везните... На Русия никога и за нищо не може да се разчита!

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...