Отиди на
Форум "Наука"

Повратната точка


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 11 часа, Горо Петков said:

2. Твърдо да.3,4 нямат отношение, 5. да се допълни и с още страни, всички тук знаем кои. 6. Разбира се.7. Пребиваване на близък роднина(бил е студент в Москва) на Лубянка 70-те години спасен помоща на баща му с ходатайство чак до Т.Ж.,  и до момента роднината е с шизофрения предизвикана от тормоза в Москва.

Благодаря за отговорите.

Надявам се стана ясно нещо, което писах още по- преди. Нагласите се оформят от събитията в живота. Едни събития пораждат едни нагласи, другите- други.

Аз нямам негативни преживявания, свързани с руснаци. Това, което съм чел (всеки от нас може да каже, че другият чете пропагандни лъжи, но това е историята- разкази) не ме е подбудило към русофобия, напротив, близки са ми. Може би защото съм чел основно художествена литература.

  

Преди 2 часа, deaf said:

На Русия никога и за нищо не може да се разчита!

Благодаря за това, че потвърди начина за определяне на позициите русофил/русофоб. Искам да кажа, че методът работи.

Редактирано от Втори след княза
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 553
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 25 минути, Втори след княза said:

Аз нямам негативни преживявания, свързани с руснаци. Това, което съм чел (всеки от нас може да каже, че другият чете пропагандни лъжи, но това е историята- разкази) не ме е подбудило към русофобия, напротив, близки са ми.

Добре, но защо все пак Русия?  Сегашния конфликт е между две славянски страни - Русия и Украйна.  С други думи славянския фактор не би трябвало да играе каквато и да е роля. И двете страни преобладаващата религия е православието. Следователно този фактор също не може да е определящ.  Не вярвам и да си имал някакви негативни преживявания с украинци.  С какво толкова руснаците се отличават от украинците, че ги чувстваш и приемаш като по-близки и оправдаваш тяхната агресия спрямо украинците?

Пак да повторя - при равни други условия, нормалната реакция е човек да симпатизира на по-слабата страна - на жертвата, а не на насилника.  Т.е. в  контекста на руско-украинския конфликт е напълно нормално да се симпатизира на Украйна и да се критикува Русия.   Тук и дума не може да става за каквато и да е русофобия или нещо от този сорт.  Ако някой например критикува Хитлер и нацизма, то той критикува Хитлер и нацизма и никой няма да го възприеме като германофоб.  Съответно ако някой е поддръжник на Хитлер и нацизма ще бъде определен като Хитлерофил или някакъв неонацист, но не и като германофил.  

С какво толкова Русия е по-специална за теб от всички останали страни за да оправдаваш всякакви чудатости на нейните лидери? Коя е повратната точка, която ти създаде тази представа?

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

Преди 54 минути, Atom said:

Добре, но защо все пак Русия?  Сегашния конфликт е между две славянски страни - Русия и Украйна.  С други думи славянския фактор не би трябвало да играе каквато и да е роля.

Тук явно има някакво объркване.. Украинците твърдят, че не са славяни, а тевтонци! Славяните били някакъв си там вид подчовеци...🙊

...Нищо лошо не казвам, може пък и да имат пълно право и да излезете прави за орките...😀

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, skiahtro said:

Тук явно има някакво объркване.. Украинците твърдят, че не са славяни, а тевтонци! Славяните били някакъв си там вид подчовеци...🙊

...Нищо лошо не казвам, може пък и да имат пълно право...

Ако искаш да лъжеш,  лъжите ти трябва да са правдоподобни, та поне малко от малко някой да им се върже.  

Да не би това за "славяните подчовеци" да е твое лично мнение, маскирано като "мнение на украинци"?  На такова ми мирише.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, Atom said:

Ако искаш да лъжеш,  лъжите ти трябва да са правдоподобни, та поне малко от малко някой да им се върже.  

Да не би това за "славяните подчовеци" да е твое лично мнение, маскирано като "мнение на украинци"?  На такова ми мирише.

И аз така, нещо което не ми харесва се надявам да е лъжа, но аз не съм давал определението "орки", за да трябва да се маскирам, само цитирах....

...Виж им там учебниците какво пишат фочилищата! 

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, skiahtro said:

И аз така, нещо което не ми харесва се надявам да е лъжа, но аз не съм давал определението "орки", за да трябва да се маскирам....

...Виж им там учебниците какво пишат фочилищата! 

Какво има да гледам?  Ясно е, че това за "славяните подчовеци" е твое лично мнение, маскирано като "мнение на украинци".  Видях какво пишат някои твои сънародници за нас - за тях сме точно "подчовеци".   Разбира се, аз не съм расист и не мисля, че гърциТЕ (всички гърци) ни възприемат по този начин. Няма как едно-две изказвания, било на теб или на някой друг грък да го приписвам на целия гръцки народ. Ти обаче освен лъжец явно си и расист щом приписваш някакви измислици като качество на украинциТЕ (на всички украинци)  

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Atom said:

Какво има да гледам?  Ясно е, че това за "славяните подчовеци" е твое лично мнение, маскирано като "мнение на украинци".  Видях какво пишат някои твои сънародници за нас - за тях сме точно "подчовеци".   Разбира се, аз не съм расист и не мисля, че гърциТЕ (всички гърци) ни възприемат по този начин. Няма как едно-две изказвания, било на теб или на някой друг грък да го приписвам на целия гръцки народ. Ти обаче освен лъжец явно си и расист щом приписваш някакви измислици като качество на украинциТЕ (на всички украинци)  

Това не е мнение на който и да е украинец, а мнение на управлявашите в Украйна! Мнение на командването, както и на елитните им войскови части!

Както и да е, това са подробности без значение, за изкакването ти, че украинците били славяни... Ми не са славяни, тевтонци са, както го пише фочебниците им и ще трябва да си го отбележиш, колкото и да ти е неприятно!😉

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, skiahtro said:

Виж им там учебниците какво пишат фочилищата! 

Не знам в кои учебници пише това. Аз съм останала с впечатление, че поне русините се смятат за истинските славяни, за разлика от "москалите", които са смес от различни етноси. А и в уикипедията им пише друго: 

Украинците са славянски народ, основното и автохтонно население на Украйна, най-голямата етническа общност на нейна територия.[18][19] Като етнос се формира по земите на съвременна Украйна и части от прилежащите земи на съвременна Полша, Беларус, Молдова, Румъния, Унгария, Словакия и Руската федерация.

Самоназванията на украинците до 19 век са били „Рус“ или „русини“, произлизащи от името на средновековната руска държава. Тези имена се срещат в украинските хроники, записи, религиозна и светска литература от 13-19 век. В латинските текстове рутените често са били изписвани като "русини", а в гръцките източници и техните производни - като "руснаци". В тогавашната литература „русини“ (руси, русини, руснаци) се противопоставят на „литовци“ (литовци, литовци), „ляхи“ (поляци) и „московци“ (московчани, съвременни руснаци). През 16-19 век, паралелно с името "русини", украинците са наричани "казаци". Това се дължи на факта, че Украйна е центърът на владенията на казашките освободени - Запорожката армия. От края на 17-ти до началото на 19-ти век, след включването на по-голямата част от украинските земи в състава на руската държава, украинците са наричани още „малороси“ (малоруски, малоруски народ), според византийското църковно име на Украйна - "Малорусия". 

Русини е етноним, използван за национална самоидентификация на отделни групи от потомци на украински русини от Австро-Унгарската империя. Хората, които се самоопределят като русини, живеят главно в източната част на Словакия, в Сръбско воеводство, Хърватия, Закарпатска област на Украйна и в крайния югозапад на Полша...В края на 20-ти и началото на 21-ви век идеолозите на политическото рутенско движение[5][6] включват всички украинци от Закарпатието и Лемковщина и техните потомци като русини, независимо от тяхната самоидентификация и роден език.

Олег Баган, Любомир Белей, Микола Вегеш[11], Степан Виднянски[12], Михайло Зан, Валентин Крисаченко, Александър Майборода, Олекса Мишанич, Микола Мушинка, Роман Офицински, Май Панчук, Михайло Тиводар[11], Надя Кичера[13] , Пьотр Жоховски, Т. Ивански и др., анализирайки проблемите на формирането на украинската политическа нация и държавност, твърдят, че рутените в съвременния смисъл на думата са самоназванието на три етнографски групи украинци: лемки, бойки, и долинчани, и гуцулската субетническа група[11]. От края на 80-те години част от интелигенцията на Пряшивски район използва термините русинско-украински и руско-украински, без да отрича нито ендоетнонима русини, нито факта, че русините принадлежат към украинската нация.https://uk.wikipedia.org/wiki/Русини_(етнографічна_група)

Думата "Русия" идва от руската транскрипция на гръцката дума gretz. Ῥωσία. През 10 век византийският император Константин Багрянородни написва съчинението „За управлението на империята“, където с думата Ῥωσία назовава земите на север от Черно море, известни на древногръцките географи като Скития. Формата с две букви "с" се среща в гръцки текстове едва от 14 век, по-специално в "Исторически бележки" на византийския хуманист Никифор Григор. В момента на гръцки език думата Россия обозначава държавата — Русия, а думата Ρως — Киевска Рус. Трябва да се отбележи, че думата "Русия" не се среща в аналите на Русия. Тази дума се появява за първи път в източнославянските произведения едва в края на 14 век, в името на титлата на митрополита на Киев Киприян и "«всія Росѣя» " , а с двете букви "с" тази дума започва да бъде използвани едва от 15 век.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Благодаря за отговорите.

Надявам се стана ясно нещо, което писах още по- преди. Нагласите се оформят от събитията в живота. Едни събития пораждат едни нагласи, другите- други.

Аз нямам негативни преживявания, свързани с руснаци. Това, което съм чел (всеки от нас може да каже, че другият чете пропагандни лъжи, но това е историята- разкази) не ме е подбудило към русофобия, напротив, близки са ми. Може би защото съм чел основно художествена литература.

Не. Не се оформя. Така се оформя единствено при хора с никакви познания по дадена тема, тогава се кара на симпатия. Но тогава тя винаги е погрешна, и носи вреда. Няма как да се взема отношение по каквото и да е без познания по темата. И ме е въпроса в няакакви преживявания, всяко стади си има и мърша. Изграждайки мнение за нщкой трябва да се взимат  впред вид и мотивите и целите, Какво иска той от нас и какво искаме ние от него,съвпадат ли интересите или не, от това зависи дали ще сме противници или не,особенно ако в дадения случай обекта иам и скрите мотиви и се държи лицамерно демонстрирайки пред нас добри чувства а зад гъба ни говорещ друго, в нашия случай с руснаците това е крещящ пример за лицемерие и скрити мотиви. Когато комуникират помежду си и в техните медии ние сме едва ли не враг номер едно и обект за надсмешка, а тук сме първи приятели. 

Преди 2 часа, Втори след княза said:

Благодаря за това, че потвърди начина за определяне на позициите русофил/русофоб. Искам да кажа, че методът работи.

Кой метод?

Преди 49 минути, skiahtro said:

Тук явно има някакво объркване.. Украинците твърдят, че не са славяни, а тевтонци! Славяните били някакъв си там вид подчовеци...🙊

...Нищо лошо не казвам, може пък и да имат пълно право и да излезете прави за орките...😀

Я дай да видим? Къде? Украйнците твърдят,че те са славяни а руснаците са пославянчени угро-фини,татари и всичко друго но не и славяни! 

 

Преди 6 минути, skiahtro said:

Това не е мнение на който и да е украинец, а мнение на управлявашите в Украйна! Мнение на командването, както и на елитните им войскови части!

Както и да е, това са подробности без значение, за изкакването ти, че украинците били славяни... Ми не са славяни, тевтонци са, както го пише фочебниците им и ще трябва да си го отбележиш, колкото и да ти е неприятно!😉

Къде? Линкове чакам?

 

Преди 14 минути, Atom said:

Какво има да гледам?  Ясно е, че това за "славяните подчовеци" е твое лично мнение, маскирано като "мнение на украинци".  Видях какво пишат някои твои сънародници за нас - за тях сме точно "подчовеци".   Разбира се, аз не съм расист и не мисля, че гърциТЕ (всички гърци) ни възприемат по този начин. Няма как едно-две изказвания, било на теб или на някой друг грък да го приписвам на целия гръцки народ. Ти обаче освен лъжец явно си и расист щом приписваш някакви измислици като качество на украинциТЕ (на всички украинци)  

Ама той грък ли е? Аз си мислех,че е руснак! Ти да видиш, затова тия небивалици разнася, гърците хич ги няма в историята?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата за славяните е вечна...! 🤣 Докато някога дай Боже! - някой историк най-после докаже съществуването на славяните или обратно - че славяните са "изфабрикувани".

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, Пандора said:

Не знам в кои учебници пише това. Аз съм останала с впечатление, че поне русините се смятат за истинските славяни, за разлика от "москалите", които са смес от различни етноси. А и в уикипедията им пише друго: 

Ами виж там и учебниците, както и детските военизирани лагери, за какво става въпрос, на какво се обучават, какво изучават, за какво ги подготвят... Има най-малко цели документални филми по темата, от независими източници..

...а каквото и да им пише в уикипедията, забелязвам, че теб те удовлетворява това, че са "истински", а другите някакво "менте"...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, skiahtro said:

.а каквото и да им пише в уикипедията, забелязвам, че теб те удовлетворява това, че са "истински", а другите някакво "менте"

Ако искаш още история ето какво пише в руската википедия:

После ликвидации улуса Ногая (1300) и объединения Золотой Орды под властью сарайских ханов митрополит Киевский и всея РусиМаксим перенёс свою резиденцию во Владимир на Клязьме. Отправленный в Константинополь галицким князем Юрием I Львовичем на поставление в галицкие митрополиты, Пётр был поставлен в митрополиты Киевские и всея Руси. В 1325 году он перенёс свою резиденцию из Владимира в Москву. В 1355 году константинопольский собор подтвердил перенос кафедры митрополита всея Руси из Киева во Владимир[14].

После Флорентийской унии греческой и римской церквей (1439) митрополиты в Москве перестали утверждатьсяКонстантинопольским (Вселенским) патриархом. В 1458 году в Киеве была образована подчинявшаяся униатскому (первоначально) патриарху Киевская митрополия  Литовском княжестве), а с 1461 года митрополиты, имеющие кафедру в Москве, стали титуловаться как «Московские и всея Руси». Однако, в 1470 году киевский митрополит Григорий Болгарин был признан Вселенским патриархом Дионисием I, и в том же году новгородцы сочли нужным отправить кандидата на место умершего архиепископа ИоныФеофила на поставление в сан не к московскому митрополиту, а к киевскому, что стало одной из причин первого похода Ивана III на Новгород (1471).

https://ru.wikipedia.org/wiki/Великое_княжество_Московское#Становление_Русского_государства

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, skiahtro said:

Съжалявам! Руски и македонски не разбирам, само малко църковно славянски...😶

След ликвидирането на улуса на Ногай (1300 г.) и обединяването на Златната орда под властта на сарайските ханове, Киевският и на цяла Русия митрополит Максим премества резиденцията си във Владимир на Клязма. Изпратен в Константинопол от галицкия княз Юрий I Лвович, за да бъде назначен за галисийски митрополити, Петър е назначен за митрополити на Киев и цяла Русия. През 1325 г. той премества резиденцията си от Владимир в Москва. През 1355 г. Константинополският събор потвърди преместването на катедрата на митрополита на цяла Русия от Киев във Владимир[14]. След Флорентинската уния на гръцката и римската църква (1439 г.) митрополитите в Москва престават да се одобряват от Константинополския (Вселенски) патриарх. През 1458 г. в Киев (в Литовското княжество) е образувана Киевска митрополия, подчинена на униатския (първоначално) патриарх, а от 1461 г. митрополитите с катедра в Москва започват да се титулуват като „Московски и на цяла Русия“ . Но през 1470 г. киевският митрополит Григорий Българин е признат от вселенски патриарх Дионисий I, а през същата година новгородците смятат за необходимо да изпратят кандидат на мястото на починалия архиепископ Йона Теофил, който да бъде ръкоположен не при митрополита на Москва,  а при киевския митрополит, което е една от причините за първия поход на Иван III срещу Новгород (1471 г.).

При Иван III и Василий III на всички земи на Русия, които не са били под властта на великия княз на Литва и краля на Полша, се формира единна руска държава, която включва териториите на Ярославското княжество (1471 г.) , Ростовското княжество (1474), Новгородската република (1478) и Тверското княжество (1485) и постигат пълна независимост от Златната орда (1480). Племенникът на великия херцог, Иван Борисович (княз  Рузский), завещава наследството си на Иван III ...; така направи и рязанският княз Фьодор Василиевич, .. феодалното владение в Рязан, в града и в предградията, стар Рязан и Перевитеск . Василий III присъединява Псковската република и Рязан към Москва без войни. Със смъртта на Василий III (1533 г.), след поредица от преходи на отделните князе на източните земи на Великото литовско княжество на московска служба и няколко руско-литовски войни, Чернигов и Смоленск са присъединени към руската държава, а апанажите са ликвидирани вътре в държавата. Публикуван е национален кодекс на законите (1497 г.) и е създадена местна система.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, skiahtro said:

Ами виж там и учебниците,

Няма какво да гледам.  Има документирано изказване не къде да е, а в гръцкия парламент:

Είναι ντροπή να ελληνοποιείτε λαθρομετανάστες με τον κατάπτυστο νόμο Ραγκούση … και να βγαίνουν δήμαρχοι με ψήφους λαθρομεταναστών οι οποίοι δεν έχουν καμία σχέση με την Ελλάδα, την Ελλάδα του Πλάτωνος και των φιλοσόφων… Να εξισώνετε τους ομογενείς μετανάστες με τον κάθε λογής υπάνθρωπο, που έχει εισβάλει στην πατρίδα μας, με τις κάθε λογής αρρώστιες που κουβαλάει…

Доколкото става въпрос за избор на кметове,  то ψήφους λαθρομεταναστών явно се отнася до гласове на граждани на други страни от ЕС, които имат право да участват в избори за местна власт, а не за класически "нелегални имигранти" които нямат право да гласуват.  Пак доколкото българите са една от най-големите групи  чужди граждани в Гърция, става ясно за кого се отнася  понятието υπάνθρωπο. 

Не съм видял украинци да използват израза "подчовеци", но пък има засвидетелствано ползването на израза в гръцкия парламент и още един път от теб самия. Хайде моля не си преписвай мислите които се въртят в главата ти, като мнение на други хора. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, Atom said:

Няма какво да гледам.  Има документирано изказване не къде да е, а в гръцкия парламент:

Είναι ντροπή να ελληνοποιείτε λαθρομετανάστες με τον κατάπτυστο νόμο Ραγκούση … και να βγαίνουν δήμαρχοι με ψήφους λαθρομεταναστών οι οποίοι δεν έχουν καμία σχέση με την Ελλάδα, την Ελλάδα του Πλάτωνος και των φιλοσόφων… Να εξισώνετε τους ομογενείς μετανάστες με τον κάθε λογής υπάνθρωπο, που έχει εισβάλει στην πατρίδα μας, με τις κάθε λογής αρρώστιες που κουβαλάει…

Доколкото става въпрос за избор на кметове,  то ψήφους λαθρομεταναστών явно се отнася до гласове на граждани на други страни от ЕС, които имат право да участват в избори за местна власт, а не за класически "нелегални имигранти" които нямат право да гласуват.  Пак доколкото българите са една от най-големите групи  чужди граждани в Гърция, става ясно за кого се отнася  понятието υπάνθρωπο. 

Не съм видял украинци да използват израза "подчовеци", но пък има засвидетелствано ползването на израза в гръцкия парламент и още един път от теб самия. Хайде моля не си преписвай мислите които се въртят в главата ти, като мнение на други хора. 

А знаеш ли къде отиде този, направил това изказване?🙂

Отговора много добре показва характера и тенденцията на мненията ти. 🙂

..има още много какво да гледаш, както и да се учиш, стига да имаш място къде да го слагаш!🙂

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

А знаеш ли къде отиде този, направил това изказване?

Този или тази? Знам и според мен е правилно. Явно обаче това не ти пречи да споделяш същата идеология. Доколкото използваш подобни изрази и ги вкарваш в устата на украинциТЕ (всички украинци) ти по нищо не се различаваш от госпожата.  Тя си измисля и приписва някакви качества на някакви хора, ти също си измисляш и приписваш някакви качества на друга група от хора.  Това е най-обикновен расизъм. 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Atom said:

Този или тази? Знам и според мен е правилно. Явно обаче това не ти пречи да споделяш същата идеология. Доколкото използваш подобни изрази и ги вкарваш в устата на украинциТЕ (всички украинци) ти по нищо не се различаваш от госпожата.  Тя си измисля и приписва някакви качества на някакви хора, ти също си измисляш и приписваш някакви качества на друга група от хора.  Това е най-обикновен расизъм. 

 

Разбира се нищо не ми пречи, но не съм ти дал и повод, за да правиш такива предположения.

Но виж, да принуждаваш хората със зор да стават българи или да ги изкарваш българи, защото удовлетворява агресията ти, със сигурност е престъпление и расизъм... Най-малко буди отвращение... 🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, skiahtro said:

Разбира се нищо не ми пречи, но не съм ти дал и повод, за да правиш такива предположения.

Но виж, да принуждаваш хората със зор да стават българи или да ги изкарваш българи, защото удовлетворява агресията ти, със сигурност е престъпление и расизъм... Най-малко буди отвращение... 🙂

Ти да видиш! Кой го казва, доскоро беше забранено на българите в Гърция да говорят на езика си и трябваше да се самоопределят като гърци, и мисля и в момента е така! Сега са в ЕС и не режат глави, но е била обикновена практика да скоро, и лично съм присъствал, как се вдигат скандали на местни ако говорят с нас на български. И това беше преди няма и десет години. И после пристига някой тука и прави подобни изявления, или не си знаеш историята или лицемерничиш,кое е ? Мисля второто, колко български църкви и училища има в Гърция, поне 1 има ли,мисля не, всичко е изгорено, имат ли право да говорят български, не? Та кое викаш буди отвращение? Ние си търсим правата и връщане на историческата истина а вие сте асимилатори и .... това ще го спестя. Разкажи ни давай? Какво е да принуждаваш хора да се пишат гърци насилствено, ние нямаме такъв опит за разлика от вас,ще черпим от извора разкажи ни? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, skiahtro said:

Разбира се нищо не ми пречи, но не съм ти дал и повод, за да правиш такива предположения.

Но виж, да принуждаваш хората със зор да стават българи или да ги изкарваш българи, защото удовлетворява агресията ти, със сигурност е престъпление и расизъм... Най-малко буди отвращение... 🙂

Хайде, хайде. Нали ти писа, че УкраинциТЕ твърдят, че .....Славяните били някакъв си там вид подчовеци...   Пращаше ме да гледам и учебниците за училищната програма по история.  

Няма такова нещо. Може да провериш учебниците им - има ги онлайн.  Това е лъжа и има за цел да дехуманизира украинците.  Приписваш им качества на  някакви нацисти, расисти или изроди за да се отнеме човешкото у тях и да се оправдае агресията на Русия.   Обаче като лъжеш и използваш разни измислени доводи самият ти се проявяваш като расист. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като сме почнали може малко да разнищим гръцката нова история и войните им за обединение, мисля малко се знае тука за това?

Оф четох си поста по горе повече никога няма да пиша на телефона. Чак се засегнах:ag: Дето се  вика -Тъй като стане, се тъй става:ag:

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bulgaroid said:

Ти да видиш! Кой го казва, доскоро беше забранено на българите в Гърция да говорят на езика си и трябваше да се самоопределят като гърци, и мисля и в момента е така! Сега са в ЕС и не режат глави, но е била обикновена практика да скоро, и лично съм присъствал, как се вдигат скандали на местни ако говорят с нас на български. И това беше преди няма и десет години. И после пристига някой тука и прави подобни изявления, или не си знаеш историята или лицемерничиш,кое е ? Мисля второто, колко български църкви и училища има в Гърция, поне 1 има ли,мисля не, всичко е изгорено, имат ли право да говорят български, не? Та кое викаш буди отвращение? Ние си търсим правата и връщане на историческата истина а вие сте асимилатори и .... това ще го спестя. Разкажи ни давай? Какво е да принуждаваш хора да се пишат гърци насилствено, ние нямаме такъв опит за разлика от вас,ще черпим от извора разкажи ни? 

🙂

Не знам, единствените които са забранявали, да се говорят различни езици в Гърция, са българите по време на фашистката окупация! Вярвам че това не сте го учили фочилище, за да оправдава агресията, но е факт...😀

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, Atom said:

Хайде, хайде. Нали ти писа, че УкраинциТЕ твърдят, че .....Славяните били някакъв си там вид подчовеци...   Пращаше ме да гледам и учебниците за училищната програма по история.  

Няма такова нещо. Може да провериш учебниците им - има ги онлайн.  Това е лъжа и има за цел да дехуманизира украинците.  Приписваш им качества на  някакви нацисти, расисти или изроди за да се отнеме човешкото у тях и да се оправдае агресията на Русия.   Обаче като лъжеш и използваш разни измислени доводи самият ти се проявяваш като расист. 

Аз от предположенията ти нямам нужда, ако имаш някакви нужди да се оправдаваш и съответно те успокоява, може да си ги ползваш спокойно, нямам нищо против... Ако питаш мен, ай-важното е здравето, а истината на второ място...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

🙂

Не знам, единствените които са забранявали, да се говорят различни езици в Гърция, са българите по време на фашистката окупация! Вярвам че това не сте го учили фочилище, за да оправдава агресията, но е факт...😀

Верно ли, я прелисти малко, за 1913-14г ? При вас не го ли пише? За кланетата нищо ли не пише,ти да видиш,май ще ти разказвам собствената ти история, сигурен бях!? Та може ли да се говори български или не, училища има ли,църкви? НЕ? А е имало във всяко село,къде ли са? Викаш ние сме забранявали а вие разрешавахте ли? Имаш ли право да се самоопределиш като българин в Гърция, мисля не, нито един местен не видях такъв, всички ги пишете гърци. Да не почвам за турците. Няма лошо но си мери приказките в обвиненията, ние тука поназнайваме това онова, тъкмо ще научиш нещо, в Гърция като бях един не си знаеше историята много беше странно. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, bulgaroid said:

Верно ли, я прелисти малко, за 1913-14г ? При вас не го ли пише? За кланетата нищо ли не пише,ти да видиш,май ще ти разказвам собствената ти история, сигурен бях!? Та може ли да се говори български или не, училища има ли,църкви? НЕ? А е имало във всяко село,къде ли са? Викаш ние сме забранявали а вие разрешавахте ли? Имаш ли право да се самоопределиш като българин в Гърция, мисля не, нито един местен не видях такъв, всички ги пишете гърци. Да не почвам за турците. Няма лошо но си мери приказките в обвиненията, ние тука поназнайваме това онова, тъкмо ще научиш нещо, в Гърция като бях един не си знаеше историята много беше странно. 

Спокойно прелистено е, говорил съм лично и със свидетели и потърпевши на престъпленията, когато още са били живи..

Както вече знаеш, има неща които не можеш да отречеш, дори и колкото да се опитваш да им променяш смисъла...😀

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...